0 oy
1,026 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bebeğim 5 aylikken sag yuzunde cikti boyle bisey arkadaslar fotografini cekip saglik ocagina gotrdum bebegin yüzünü bu iki kremi verdi ikisini suryrm surunce bi iki gune söndürüyor sonra tekrar çıkıyor simdi diger yüzundede cikmaya baslamis köydeyiz suan evdekiler temre bu diyolar bunun ocagi mi ne oluyomus orda okutulmasi gerek dediler cok canim aciyo bebegimi boyle görünce ama hic goz gotrmeyen bi bebek koye gelince oldu daha önce hic kimse gormezdi hic bisey olmazdi ne yapabilirim lutfen bisey dermisiniz ya asagiya fotolarini birakiyorum bi bakin tecrubeli anneler ben cok tecrbszm 19 yasndym ve cok korrkyrm lutfen bilen ablalar bisey diyin ya 

Suan bide sönük duruyor foto kremlerini sürdüğüm icin yoksa daha cok kızarıkk

Bu arada bebegim suan 6 aylik 

image

image

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canim egzama olabilir doktira gotur 
tarafından
Bu zamanda nasil gotrsemki ya kendim cikmaya korkyrm bide buralarda cok yüksek vaka sayilari konyanin bir köyü
(33 puan) tarafından
Biliyorum canım heryerde vaka sayısı çok ama ertelemeye gelmez tedbirli olacaksin sağlık önde geliyor ileride daha kötü şeyler olabilir allah korusun
-Reklam-
0 oy
(33 puan) tarafından
Egzama olabilir canım alerji.birseyde olabilir doktora götür bir an önce bence tecrübeli 
tarafından
Vaka sayıları cok yuksek burda nasil gorcem ki ya
(33 puan) tarafından
Biliyorum canım heryerde vaka sayısı çok ama ertelemeye gelmez tedbirli olacaksin sağlık önde geliyor ileride daha kötü şeyler olabilir allah korusun tedbirini al götür hemen
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Malesef egzamaya benziyor ama korkulacak bişey yok krem kullan geçer
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Alerjik gibi duruyo. Emziriyosan yediklerine dikkat et biraz bakalım düzelecek mi. Yumurta süt ürünleri domates falan yapabilir. 
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim.kardesimde de çıkmıştı bundan küçükken cok mu öpüyorsunuz çocuğu yüzünde derma olmuş cildiyeye götür o size bebeğe uygun ilacı verir.
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım sağlık.ocagi tam teşhis koyamaz bu tür şeylerde çocuğu bi cildiyeye çocuk doktoruna falan götür ihmal etme daha çok artar bakarsın egzama gibi duruyor ama başka bsy de olabilir allah korusun vücuduna yayılır önüne çıkamazsın daha
0 oy
(12,877 puan) tarafından
Benin kızımın da bacağında tam bez kısmının orada çıktı böyle Yarın doktora gideceğiz ne diyece 
0 oy
(477 puan) tarafından
Egzema bu cnm oglumdada vardı  hipokort ve stilex kullandık geçti oglumun yumurta ve inek sütu alerjisi var ondan kaynakliydi sizin bebekte alerjik olabilir bi süre yumurta süt ve süt ürünlerini tüketme bakalım geçermi..gözlemlersin 

Geçmiş olsun 
0 oy
(476 puan) tarafından
Aynısından kuzenimde de vardı o da o zamanlar bu kadar kücüktü. Gitmedikleri doktor kalmadı dayımlarım. Temre egzama falan bir sürü krem hiç biri işe yaramadı. En son bir köyde hoca buldular o okudu annesinede okunacak dua verdi. Öylelikle geçti ama halen nazar oldu mu küçücükde olsa çıkar. Geçer. Bence ocağını bul okut derim birebir aynısıydı çünkü benim kuzeninde.
(476 puan) tarafından
Ben sadece bizim nasıl atlattığımızı söyledim. 2 yıl çekti benim kuzenim. bir sürü krem bitirdiler ve bundan daha beterdi yanaklarının her yeri kaplıydı. Bende bu zamanda risk alınması taraftarı değilim ama hastanelerde çok güvenilir değil hani.
(1,012 puan) tarafından
Evet normal zamanda olsak bende okumanın uflemenjn faydasını gördüm zamanında ama bu zaman o zaman gibi değil herkesten korkar olduk
(476 puan) tarafından
İlla ki orası öyle ama geçmezse cocuğu birde o doktor senin bu doktor benim gezdirmek var hastanelerde. Kremleri kullansın geçmezse en son çare gitsin okutmaya. Çok kaşıntı verir o cocuğa.
(1,012 puan) tarafından
Geçer bence doktordan diye düşünüyorum kortizonlu krem yazar o da iyi eder
(476 puan) tarafından
İnşallah rabbim bizim gibi uğraştırmasın da geçsin bir an önce.
0 oy
tarafından
Dr götür egzama da ola bilir biz Kürtçe birow diyoruz belki oda ola bilir çok geçmiş olsun
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ocağa falan götürme canım su virüs zamanında bı de  sürekli takibinizi yapan doktorunuz varsa arayın belki krem falan önerir egzama gibi duruyo dağılır başka yerlere Allah korusun bı çaresine bak inşallah bı şey olmaz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 90 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Aycelennn-12 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 440 göst.
18 Haziran 2019 Diğer kategorisinde ❣Zeynebimin Annesi❣ (881 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 280 göst.
9 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 228 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (464 puan) tarafından soruldu

378,118 soru

11,317,378 cevap

34,763 kullanıcı

...