0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (13,694 puan) tarafından
kapalı
Ben şuana kadar tüm aşıları yaptırdım.

Diğerlerini de yaptırmayı düşünüyorum. 

Bende aşıyla büyüdüm çünkü.

Sizin düşünceleriniz neler?
notu ile kapatıldı: Soru tekrarı

10 Cevaplar

0 oy
(13,694 puan) tarafından

En İyi Cevap
Herkesten özür dilerim ya 2 kere sormusum soruyu,. Diğer postumdan devam edelim mi?
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Bebek bakımında bir kadın yaptırmayı düşünmüyordu bende bunları yazmıştım. 

"Yarın mikroplarla daha iç içe olacak. Park salıngac diger cocuklar, tuvalet alışkanlığı, her oyuncagı agzına götürecek ve daha bir sürü şey. 

Eger aşı yapılmazsa bebegin vücudu hiç tanımadığı bir mikropla karşılaşınca savunma yapamaz ve bagışıklıgı düşer. Ölümle sonuçlanabilir hatta ya da kalıcı hasarlar.

Hepatit B aşısını yaptırmafıgını düşün ne olur?

Kanla bulaşan bir hastalık hatta permatik kuaför aletleriyle. Elini kesti yanlışlıkla hastalıklı birinin kullandığı aletle hepatit B hastalığı bulaştı. (Aşısı olsa korunurdu hasta olmazdı ama aşısı yok) hastane hastane gezip care arıyorsun ve sana aşısı olsa bu durum yaşanmazdı diyorlar sende keşke keşke aşı yaptırsaydım diyorsun.Ve emekle büyüttüğün cocugun gün gectikce eriyor sonuc ölüm.

Ve bir cok hastalığı önlüyor aşı sadece bir tanesi bu. Keşke keşke dememek için aşı şart. 
  (1,653 puan) tarafından 
+4
Tetonoz aşısısını yaptırmazsan ne olur? En ufak bir paslı çivide Bebegini kaybedersin.
Yunanca tetanos yani kasılma kelimesinden gelen tetanoz, Clostridium tetani denen bir bakteriden kaynaklanan ve ölümcül olabilen bir sinir sistemi hastalığıdır. tetanozun tam bir tedavisi bulunmadığı için tetanozla savaşın en güçlü silahı aşıdır"
(48,660 puan) tarafından
iste tamda benim dusuncem Allah korusun olmasin ama olursa keske pişmanlığını kaldiramam diye özel aşıları bile yaptrdik
(13,694 puan) tarafından
Aşkım aynı posttan iki tane açmışım ya rica etsem diğerine gelir msn
+2 oy
(9,626 puan) tarafından
Zaten bu asilar sanirim bosuna var,sirf bebeklerin cani acisin diye falan keyfine yapıyolar bizde seviyoruz bebelerimize eziyet etmeyi o yüzden o iğneleri vurduruyoruz 
(1,121 puan) tarafından
+++++++++++++++++
(13,694 puan) tarafından
Bebegm diğer posta yazar msn yanlışlık la iki kez acmisim
(9,626 puan) tarafından
Dur hemen kopyala yapıştır yapayım  :)))
0 oy
tarafından

• :ermm:Onlar proflar  ya herşeyi iyi bilirler bisey diyemiyorum canim
(13,694 puan) tarafından
Bebegm aynı postu açmışım diğerine gelir msn
tarafından
Bane onlar gelsin  biz niye geliyoz;D
0 oy
tarafından
Ben 2 oğlumada yaptırdım şimdi kızımada yaptırıyorum 
(13,694 puan) tarafından
Bebegm diğer posta gel yanlışlıkla iki kez sormusum ya k.bakmayn
0 oy
(114 puan) tarafından
Kızım bir yaşında doğduğundan bu yana özel aşılar da olmak üzere hepsini yaptırdık aşı çocuklarımızı korumak için bulunmuş çok güzel bir yöntem niye karşıt olayım ki ☺️
(13,694 puan) tarafından
Aynı postu açmışım 2 kere, oraya gelir msn cnm
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben devletin kileri yaptırıyorum bunlar geçmişte yaygın olan ölümcül hastalıklardan korunmak için gerekli ha içeriği çok mu guvenilir değil ama sorumluluk alamam herşey olajilir verem kızamık vs bunlar çok tehlikeli
(13,694 puan) tarafından
Askısı diğer posta gel aynısını açmışım yanlışlıkla ya
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Evet canım bizde aşıyla büyüdük bı yerimiz eksilmedi Allah'a şükür sağlığımız yerinde ben hiç karşı değilim aşıya açıkçası yapılması gerekir ücretli ücretsiz hepsi de 
(13,694 puan) tarafından
Aşkım diğer posta gel,aynı postu açmışım 2 kere
0 oy
tarafından

Bende seninle ayni düşüncedeyim nokta:blink:

(13,694 puan) tarafından
2 kez sormusim dilnozam, diğer posta gelir msn rica etsem
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ay az önce biri postta diyordu ya hemşire unvanı varmış nerde ikuduysa artık hocaları çocuklarına yaptırmamış buda orda millete akıl veriyor yaptırmayın diye.bende saglikciyim hepsini yaptırıyorum özel olanları bile ulke pislik yuvası oldu artık nerden ne geleceği bellisiz 
(13,694 puan) tarafından
Sayın saglikcim doger podyuma gelir misin,yanlslikla iki kez açmışım ya
(7,441 puan) tarafından
Orda cümbüş var okudum kuzum orayı da

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,911 göst.
18 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,694 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 394 göst.
0 oy
21 cevap 871 göst.
0 oy
15 cevap 239 göst.
6 Aralık 2021 Aile kategorisinde Lesrugg (169 puan) tarafından soruldu

379,523 soru

11,361,391 cevap

34,839 kullanıcı

...