0 oy
768 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Merhaba kızlar. Benim kaynanam pek iş yapmasını yemek yapmasını temizliği ffalan pek bilmez ama hep inat eder ben şöyle iyi yaparım böyle iyi yaparım diye. Geçenlerde bize gelmislerdi eşim maydonoz getirmişti ben direk maydonozun saplarını koparıp cam kavanoza koyup dolaba attım neden öyle yapıyorsun posetiyle koysana dedi bende hayır öyle çürümez aylarca kalır lazım oldukça çıkarır kullanırım dedim. Smdi kaynanam gildeyiz dolabı bir açtım maydonozlar cam kovonazda :D 

Belli etmedim ama mutlu oldum :)

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Herseyı bilen insandan degıl bıldıgın sanan insanı sevmem canım ne olmus ben bilmiyorum de sor ayıp mı yani herseyı bilmek zorunda sanki benimki de oyleydı herseyı o bilir o mukemmel ama hayatında yemek pasta namına bence yetersizdı ama bozmazdım bende napım :D

tarafından
Aynen çok doğru söyledin bende sevmem bilmez gerçekten bilmez ama ben çok çeşit bilirim beni kendine rakip görürdü o yüzden kendisi hep şöyle iş yaparım şunu çok iyi bilirim falan derdi bende ses etmem ne diyeyim kocaman kadına ama smdi benden bisey öğrendiğini görünce cidden mutlu oldum :)
tarafından
Egoları yeteneklerinden ustun canim onlar herseyı bilmek zorunda biz kimiz :)) zevkini cıkar canim bozma bırak ogrensın:))
-Reklam-
+1 oy
(1,329 puan) tarafından

Maydonozun cam kavanoz da uzun zaman saklanacagi bilgisini bile kaynanayı gömüp anlatmak ahhhu bu gelinler:ermm::D

tarafından
Yok kız gömmek için demedim ama mutlu oldum hep bana hava atmaya çalışırdı biseyler üzerinden
(1,329 puan) tarafından
Kız bilerek yapmasak bile içimiz de var yani :D
0 oy
tarafından

Aaaa bak suan bende senden biseyler ogrendim maydanozu cam kavanoza koyarsam çürümezmiş :Dbende postle koyardim

tarafından
Ne mutlu bana o zaman :)
(549 puan) tarafından
Bnde bılmıyordm ogrendm :)) tsklrr
0 oy
(614 puan) tarafından
Anaam bende öyle yapayım kız maydanozları. Ben hep çürütüyom çöpe atıyom israf ediyom. 

Sıkıcak çorbasını öğrendi benden :) 
tarafından
Sikicak çorbası ne kız:) illa cam kavanoz olmasına gerek yok pilastik de olabilir ağzı sıkı olsun yeter. Ama ben genelde cama koyuyorum :) daha sağlıklı plastik bisey kullanmam hiç
(614 puan) tarafından
Kütahya yemeği kız köfteli çorba gibi. Köftesini bulgur ve tarhanadan yapıyon.. Bende şimdi cam kavanoza koydum maydanozu sağolasın bacım :)
tarafından
Ne demek :)
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ne guzel iste bak demekki akil yasta degil baştadır. 

Benim kayinvalidemde temizliğe onem verir yapar ama yemek isinden anlamaz  bu yastan sonra öğrense ne unutkanlik başlıyor 

tarafından
Tabi canm her insan dört dörtlük değildir ben hherşeyi bilsin demiyorum zaten sadece biliyormuş gibi hava atmasın yeter
0 oy
(33 puan) tarafından
Bende yapıyım kız:) valla ona herşeyin en iyisini o biliyor en iyi koca onda en iyi evlatlar onda herkes 4  4luk gozunde ailesi 
tarafından
En sevmedigim insan tipi işte
(33 puan) tarafından
O kendisini çok seviyor bir tane daha alıcak bekliyorum gelin:)
tarafından
Hadi bakalım  :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aaa ciddimi kız maydanoz bozulmaz mı öyle :D bnde yapcam dur 
tarafından
Ahahahahahahahah:-D benim gibi kimse bilmiyormuş
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ilk defa duydum valla
tarafından
Evet posettekinden daha uzun süre dayanır ama kavanozda maydanozlarda kuru olacak :) ıslak olurda hemen çürür
0 oy
tarafından
Ogrenir yaparda kendim iyi yapiyorum der amma mesela bi tatli tarifi olur ister benim yaptigim gibi yapar
tarafından
Ne güzel senin kaynanan tatlı yapmasını biliyormuş benimki hiç bisey bilmez ne börek corek tatlı kek hiç bisey ben yaparım onu da beğenmez güya burun kivirir
tarafından
Yok canim oyle cokta bilmez bi kere mesela baklava tarifi alir yapar amma uzun bi sure yapmaz oyle elinden gelmez bana yapmaz kendilerine yapar:)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok dik burunlu balkonu fırçayla cifle ovacağım diyorum telle ovmaya devam ediyor. Yemeği böyle yaparım usulü budur diyorum yok tersini yapıyor. Öğrenmesin daha iyi öylesi
tarafından
Aynı evde mi kaliyorsunuz
(13,202 puan) tarafından
Alt üst farketmiyor birlik gibi. Doğum yapacağım temizliğe çıktı güya yukarı.
tarafından
O da kotu eşimde ev yaptıralım bizimkilerin üstüne diyor bende istemiyroum
(13,202 puan) tarafından
Valla şansın varsa başka yerden al. En sessiz kaynana güya benimki ben bezdim aşırı pinti.
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Benimki yemeği temizliği a.dan z.ye herşeyi benden öğrendi mesela örnek misafirlikte hayata konuşmazdı benim.sayemde dili açıldı özgüveni.biraz yerine geldi ayda yılda bir çıkardı sayemde dışarıyı misafirliği sever oldu hata bazen kendini benim yaşımda sanıp konuşup hareket ediyo benimse sinirim bozuluyor elti gibi olmuşuz kocamla dolaşıriya çıksam oda hep ama hep peşimizde bare bin kere tek gelmesin diyorum kendisine bakimida sayemde daha iyi şimdi ama herkes diyo senin sayende böyle.oldu senin sayende başka biri oldu
tarafından
Ne güzel sevin işte ben sevindim vallaha insan kendini kandırır çünkü ben yapıyorum ediyorum desin ne kadar kendisi de biliyor yani benden öğrendiğini o yüzden boş ver
0 oy
tarafından
Pasta kurabiye tatlı benden öğrendi kendileri 

Farklı yemek çeşitleri felan 
tarafından
Eskiler pek bilmiyorlar zaten çeşit
0 oy
tarafından
Benim kaynanam yillarca geldi durdu yok bu boyke olmaz yok soyle olmaz oran pis suran pis inat edip yapmiyordum kendiside wlinde bez heryere surer derin twmizligi yok anca hergun carsaf yikasin silip supursun ne dolapin ivinden ne buzdolabi ne mutfak yapmaz elinde bezle yuzu siler simdide benim ebim bal dok yala zoruna gidiyor derin temizligini heo bana yaptirir gecen itirafta bulundu diyoki ben sana hep temizim diyorum sen evimden hep cuvalla cop cikariyorsun :)
tarafından
Yaa ne güzel bak aferin sana :) öyleler vallaha ben aynı bardaktan şu bile içmem bilir kendisi güya bana ozenicek işte sofraya iki bardak koydu eşimle ben kayinbabayla o icicek diye yani yemek yedik o kadar ne kadar da olsa agzimiz yagliydi hep bardağa bulaştı. Sularda kesikti kovada şu vardı çay koyacaktık o bardakların biriyle köy dedi. Bende asla koymam onlar sofradaki bardaklar dedim. Yanı bana ozensede titiz olmaya çalıssada olmuyor tutmuyor duzen
0 oy
(385 puan) tarafından
Aa bak bende bilmiyordum bende deniycem canim. ,cok sagil :Dd
tarafından
Dene benim çok işime yarar yoyulmuyor hiç değilse
0 oy
(554 puan) tarafından
Aha benim kaynanayi örnek vermiş herşeyi bilirim der ama evde herkes benim yemegimi tatlimi sever ilk kez yiyoruz der ama kaynanam ben hep yapıyorum der ama evdekilerin arkasından yüzünü karşı demez çünkü foyasi ortaya çıkar :)))
tarafından
Haha :) ah bu kaynanalar ya neden böyleler anlamıyorum
(554 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ama galiba oylarını paylasamiyorlar :)
0 oy
tarafından
Yok kız benim kaynana herşeyi biliyo maşallah :)) 
tarafından
Ne güzel bak benim ki de herşeyi bilse de ovunse amenna ama bilmeden ovunuyor:)
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Benimkide öyle canım nar eksisini  bizim evde gördü gitmiş evinde almış nerde kullanilacaginida bilmiyor gider gelirdim daha paket hiç açılmamış dururdu
tarafından
Aaa nar eksisi bilinmez mi ya
0 oy
tarafından

Brnim kayınvalidem de ilk evlendiğimizde de gelip 1 hafta bende kalmıştı adanaya gidince arayıp kızım pilavın nasıl öyle tane tane parlak oluyor diye sormuştu bazen merak ettiği şeyleri arar sorar din konularında ev bakım konularında her zaman sorar sen titizsin bilirsin diye asla bilmişlik yapmaz Allah var :)

tarafından
Ne güzel iyi kaynanalar da var demekki
tarafından
Evet çok şükür kaynanam çok iyi ama brnde asla saygıda sevgide kusur etmem annecim derim hep kayınvalidem de kızım der çünkü annemde gelinlerine hep öyledir yengemler evi yıksa annem ses etmez eşleriyle iyi olsunlar yeter  der bizde böyle çok şükür :)
tarafından
Benim annemde senin annen gibi bende etmem saygıda kusur ama o beni çok ezer Allah affetsin anne kız gibi olmayı çok isterdim
tarafından
Her insan bir değil malesef Rabbim merhamet versin insanlara.
(28 puan) tarafından
Hm anladım kardesim
0 oy
(241 puan) tarafından
Bende maydanozu dolaba koymayı ogretmistim geçen yil ama ben yıkayıp doğrayıp buzluğa koyuyorum kış için ... Kaynanam geçen sene maydanoz istedi buzluktan verdim çok şaşırdı bu bozulmuştur istemem dedi ama buzluktan çıkarıp yemeğe koyunca ilk günkü gibi tad veriyor  alışmıştı kışın sürekli isterdi ...  Bu sene bahçeyi hep maydanoz ektik kaynanam hepsini koparıp buzluğa attı.
tarafından
Aynı şey işte:) bak
(28 puan) tarafından
Nasıl yapiyorsunuz kardesim dediğin gibi yikayip doğrayip dolap posetlerine katiyirsunuz yas olsada sorun olmuyor mu bugun bir deneyim bende
(241 puan) tarafından
Cnm önce doğra sonra büyük bir legende yıka 15 dakka suda beklet toprak varsa dibe insin sonra suzgecle sudan al suyu iyice akinca dolap poşetine koy ama ben avuç avuç koydum her yemekte bir tane cikariyorum
0 oy
(271 puan) tarafından
Kaynanam da benden turşu kurmayı öğrendi bir  çok yemeği yapmayı benden öğrendi ama kendi de kabul ediyo bilemediğini yada yanlış vilidpimi9hiç öyle ben daha iyi bilirim demez yemek yaparken arar sorar bende öğretirim 
tarafından
Ne güzel benim ki de öyle olsa amenna ama değil malesef evet bizimki de herşeyi benden öğrenir mesela evinden domestostan başka temizlik malzemesi yoktur temizlik yapmayı bile bilmez benim evimde var geldiği zaman o ne nerde kullanıyorsun falan der sonra gider kendisi de alır başkalarının yanında benim ona anlattığım şeyleri kendisi biliyormuş gibi  anlatır
0 oy
tarafından

Oda herşeyi biliyor bende :D

tarafından
Arada çekişme olmuyor mu :)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 242 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Leyla inci (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 293 göst.
9 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu