0 oy
2,813 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Ben yıllardır kapanmak istiyorum fakat genel olarak çekingen biriyim çok çabuk kalbim kırılıyor ve bi türlü aileme bu fikrimden bahsedemiyorum tam konuyu açacakken düşünceler basıyor ya reddederlerse ya beni kırarlarsa diye çok üzülüyorum konuyu nasıl açabilirim sizler nasıl açtınız yardım eder misiniz lütfen

24 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ailen eşin dostunun değil senin kararın önemli sen Rabbimin emrini yerine getiriyorsun varsın senin kalbini kırsınlar onlsr başörtüsü için snei kırdıkları yerden kırılacak ve senin o kırılan kalbini Rabbim huzurla kapatacak.... Bu güzel kararında lütfen vazgeçme ailen veya başkası için ahiretini yakma hayırlı olsun Rabbim utandırmasın çok sevindim çoook 
(3 puan) tarafından
Yaaa teşekkür ederim bu güzel yorumun için bazen vazgeçesim geliyor söyleyemediğim için ya da açılmaktan korktuğm için ama vazgecmek istemiyorum :(
tarafından
Bak bu dünya vallahi geçici billahi geçici ahireti düşün nolursun vazgeçme kim için ahiretini yakma lütfen her koyun kendi bacağından asılır diye bir söz var sen buraya ne kadar ağaç ekersen ahirette de o kadar meyve yersin
(3 puan) tarafından
Ya izin vermezlerse dalga geçerlerse diye çok korkuyorum 10 gün sonra şehir merkezine gidicez kıyafet alışverişi için ben artık uzun elbiseler şallar almak istiyoruum
tarafından
Ya boşver başkasının düşüncesini lütfen kendine saygın olsun kendi fikirlerine saygın olsun ilk sen ilk senin düşüncelerin önemli tabi karar senin
(3 puan) tarafından
Deneyeceğim çok çok teşekkür ederim iyi ki varsın
-Reklam-
+1 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim ailenden kalbinin kirilmasindan cok Rabbimin emrini yerine getirmedigin icin üzülmelisin. Zaten bende dahil hepimiz Rabbimden utanacagimiza kulundan utaniyoruz. Hic bu düşüncelere girme direk kapan ve karsilarina cik. O ne der bu ne der sakin dusunme. Seytan vesvese veriyor seni bu sekilde caydirmaya calisiyor. Nefsine ve seytana firsat verme. 

Dusunsene Allah senden razi olmus...❤ bundan daha guzel bise olamaz. Sen Rabbime bir adim at yeterki şüphesiz  O sana en guzel kapılarını acacaktir. Rabbim hayirla kapanmani nasip etsin.
(3 puan) tarafından
Hee gün dua ediyorum rabbim bana kapanmayı nasip etsin diye umarım kabul olurr
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Nasıl yani ailen  karşı mı
(3 puan) tarafından
6 sene önce konuyu açtım ve çok sert şekilde daha erken diye kızdılar
(1,175 puan) tarafından
Erken mi. Enterasan. Cnkü Allah kesin bir dille kapanmayı emrediyor kadınlar ergin cağa  geldiginde yani adet gördüğünde kapanmsı farz olur. Yani gec bile kaldıgını anlatmalısın
(1,175 puan) tarafından
Aşağıdaki yorumlarını okudum da17 yasındayım yazmıssın 11 yasındayken mi teklif ettin . Tabi ozaman baya erken belkide ergen bile  degilsindir. Şuan bişey diyceklerini sanmıyor çnkü gec kalmıssın canım
(3 puan) tarafından
Evet 11 yaşında teklif ettim şansımı denemekten bi zarar gelmez :) rabbim kolaylaştırır inşallahh
0 oy
tarafından
Kimseden izin almak zorunda degilsin sanki lotu bisey yapiyirmua gibi ben kapaniyorum de o kadar 
(3 puan) tarafından
Öyle direk yapamam ki kimseye demeden çok kızarlar
tarafından
Neden kizarlar niye kotu biseymi yapiyon kizarlar
(3 puan) tarafından
Ne bileyim ya öyleler sertler biraz
tarafından
Evlimisin kuzum
(3 puan) tarafından
Yok abla nişanlıyım
0 oy
(27,337 puan) tarafından

Ailene hesap vermek ve aciklama yapmak zorunda degilsin evvela bunu bir akilna sok

Kapan ve supriz yap

Soz edenede  

Fikrime saygi duyun kendi kararim der cekilirsin aradan

Elin ne dedigine bakma kalbini dinle

Niyetin daim olsun insAllah 

(3 puan) tarafından
17 yaşındayım
(27,337 puan) tarafından
Peki annen tesetturlumu
(3 puan) tarafından
Evet bütün akrabalarım ablam abimin eşi bile tesettürlü
(582 puan) tarafından
Tepki neden versinlerki  ozaman ailenin  çoğu tesetturluyms zaten korktuğun gibi olmaz merak etme :)
Ayrıca bu karar  senin.
(3 puan) tarafından
Umarım öyle olurrrr
0 oy
tarafından
Ben tesettüre girmek istiyorum  dedim bi zaman sonrada bana pardesü alırmısınız demiştim 

Bence önemli olan sensin kararın onların ne dediğini düşğnme senin gğnahını onlar çekmediği gibi sevabınada ortak olmayacaklar cnm allah yardımcın olsun inşallah  kapanırsın 
(3 puan) tarafından
Hiç tesettür kıyafetim yok 2 tunik 3 eşarbım var sadece
tarafından
Ozaman önce üzerine giycek bs kaç parça al sonra baş örtü al vr bismillah de kapan allah daim etsin inşallah cnm
0 oy
(680 puan) tarafından
Benim ailemde istemiyordu lisede kapandım babam biraz karşıydı daha gencsin pişman olup tekrar acılırsan vebali büyük dedi bir gün sabah okula giderken kalkıp kapandım kimseyide dinlemedim 
(3 puan) tarafından
İşte o kadar kıyafet yok bende alışveriş yapmam lazım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bilmiyorum canim ama karismazlar sanirim ya herkesin kendi isteği sonucda
(3 puan) tarafından
Of umarım ya anneme çıtlatsam mı
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Canım kapanmak sen ve Allah arasında olan birşey bir başkasına bunu açıklamak zorunda değilsin 
(3 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Sen açık olduğun için sana yazılan günahların yarısını da bize ver biz yanalım deneyecekler için bu konuda kimseye sormana gerek yok. Bu konuda izin istenen çok yanlış ALLAH TEALA nın emrini kimseye sorarak yapmamalısın. 
(3 puan) tarafından
Hayır nişanlım var o da bir şey demiyor ailemden kastım anne babam
(3,458 puan) tarafından
Kız burda ne işin var.
O zaman sadece söyle ben kapanacak diye
(3 puan) tarafından
Tesettürle ilgili yazıları araştırırken karşıma bu sitedeki sorular çıktı
(9,150 puan) tarafından
Artık kimseye burda ne işin var, nerden buldun burayı, burası evlilerin hamilelerin uygulaması dememeliyiz. Malum başlıklar kabak gibi googleda çıkıyor, admin hanımn sayesinde ;)) artk erkekler bile girip soru sorabilir kimse çıtını çıkarmaz. Eski gizliliği kalmadı buranın anlayacağın
(3,458 puan) tarafından
Hımmm anladımm
0 oy
tarafından

Onemli.olan kararin ve kararinin net olmasi canim

Kapanip supriz yapa bilirsin.

Ben kapaninca halalarim.kendilerini yirtmiştilar aç diye nasip takdir simdi kendiler namaz kiliyor, kapali:D

(3 puan) tarafından
Yaa öyle insanları hiç sevmem  insanı mutsuz ediyolar
0 oy
tarafından
Yanlış anlamazsan bişi dicem meseb ayrımı mı var da kapanmanı istemiyor ailen canım
(3 puan) tarafından
Hayır annem ablam bütün akrabalarım kapalı
0 oy
tarafından
Kaç yaşındasın ki ailenden çekiniyorsun canim onrmli olan senin ne karar verdiğin 
(3 puan) tarafından
17 yaşındayım ama çok çekiniyorum
tarafından
Evlimisin bu uygulamayı nerden buldun kız  :D
Çekineceğim bir durum yok aslinda canim sen iyi düşün taşın belki ailen senin bu isteğini heves zannediyordur öncelikle kararında kesin olduğunu anlat onlara ınsaallh seni anlayışla karşılarlar
(3 puan) tarafından
Tesettürle ilgili yazılar okurken denk geldim nişanlıyım :D  inşallahhh dediğin gibi olur
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Kapanmak için kimsenin fikrini alman gerekmez canım  çok istiyorsan kapan kalbinde sende cok rahatlarsın ve kapandıktan sonra kimsenin sözüne aldırıs etme sen Rabbin için kapanıyorsun... 

Rabbim gönlüne göre versin 
(3 puan) tarafından
Abla inan yıllardır her an her gece bunu düşünüyorum bazen vazgeçtim bazen ağladım konuyu açmaya çok çalıştım ama hiç olmadı çok çekiniyorum çok kırılgan ve çekingen bi yapım var biri bi şey derse inanılmaz üzülürüm ve ailem kapanmama karşı gelirse bi şey diyemem
(2,565 puan) tarafından
Senin kararların canım mesela ben kapandıgımda 13 yasımda idim daha küçüksün kapanma dediler ben besmele mi çektim kapandım suan 23 yaşimdayım iyiki de kapanmışım diyorum
(3 puan) tarafından
Yaa ne güzel bi irade allah daim etsin
0 oy
(2,672 puan) tarafından
Herkezın kendı hür iradesi. Annen de kapalı ıse asla karsı cıkacaklarını sanmam canım. Tam tersi sevinirler. Daha once tersledıler demıssın bır yorumda oda ozamanlar küçükmüssün geri açılabilirsin daha kucuk sun dıye kızmışlardır.suan tamamı ile kapanacagına inanıyorsan eger bırsey demezler kendı fikrimce kuzum 
(3 puan) tarafından
Ferace ve uzun elbise tarzı kapanmak istiyorum inşallah bişey demezler
0 oy
(10,452 puan) tarafından
Ailenden izin almak zorunda değilsin bu konuda sonuçta günahını onlar üstlenmeyecek öyle değil mi 
(3 puan) tarafından
Öyle haklısın ki
0 oy
tarafından
Ben ALLAH tan haric kimseden korkmam cekinmem ben birden kapandim simdide carsaf giyecem inslah cok kizacaklar ama kusura bakmasinlar herkes kendi mezarinda demesini iyi biliyorlar 

Dedikleri gbi herkes kendi mezarinda sen ne yaparsam kendi ahiretin icin yaparsin canm kimseden korkma cekinme allajtan kork ondan çekin 
(3 puan) tarafından
Allah çarşafı hepimize nasip etsin abla çok haklısın
0 oy
tarafından
Senin kapanman aileni ilgilendirmez kendine güven iradeni topla kimse kimsenin kapanmasına karışmaya hakkı yok ki bu kapalılığı lütfen layığıyla yap 
(3 puan) tarafından
Ferace giyecegim İnşaAllah
tarafından
Hadi hayırlı olsun bakalım
0 oy
(13,614 puan) tarafından
Kim seni kurabilir Allah rızası için çıktığın yolda..

Mübarek olsun
(3 puan) tarafından
Amin bacım rabbim bu yolda ilerleyen herkese kolaylıklar versin
0 oy
tarafından
Bence kapan direk canım madem ailen kapalı neden karşı çıkıyorlar daha erken dediklerinde sorsana yaşlanacağının  5  10 sene daha yaşayacağının garantisini veriyorlar mı?  Geç kalmak daha kötüdür bence kapan Allahın emrini yerine getir. 
(3 puan) tarafından
Kimse veremez o garantiyi yaarın kapanmak için izin istemeyeceğim kapanıyorum dicem

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,333 göst.
0 oy
10 cevap 495 göst.
28 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,079 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,783 puan) tarafından soruldu

378,192 soru

11,319,230 cevap

34,765 kullanıcı

...