0 oy
2,832 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Ben yıllardır kapanmak istiyorum fakat genel olarak çekingen biriyim çok çabuk kalbim kırılıyor ve bi türlü aileme bu fikrimden bahsedemiyorum tam konuyu açacakken düşünceler basıyor ya reddederlerse ya beni kırarlarsa diye çok üzülüyorum konuyu nasıl açabilirim sizler nasıl açtınız yardım eder misiniz lütfen

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Buraya üye olduğuna göre kendi kararlarını verebilecek yaştasın bak canım kimse seninle öbür dünyada yanmayacak ve seninle hesap vermeyecek Rabbim sana soracak neden emrimi yerine getirmedin diye onlara değil kimseyi önemseme Allah ve senin aranda gölge olmalarına izin verme. 

Kızarlar diye korkuyorsun da Allahın azabından korkmuyormusun? 
(3 puan) tarafından
Severek nişanlandım çocukluk aşkımla
tarafından
Allah mutlu etsin inşallah ♥nişanlanmana izin verip kapanmana karışmaları da Bi değişik peki ailene nişanlım kapanmamı istiyor kapanıcam desen olmaz mı
(3 puan) tarafından
Amiin cümlemizi aynen değişikler ve Öyle bi şey desem herhalde nişan atırrırlar
tarafından
Yuh artık Allah akıl versin ailene canım kusura bakma
(3 puan) tarafından
Amin abla amin
-Reklam-
0 oy
(103 puan) tarafından
Senin hesabini Allaha ailenmi verecek asla karismaya haklari yok ayrica kirilirim diye korkuyosan bu senin öz guven eksikligindendir 15 yil oldu kapanalim kendi istegimle kimseye sorma geregi duymadim be benim kendi kararimdi asla kendi kararlatima kimseyi karistirmam kimseyede sormam senin kapanmana karsi duran insan ahirettede hesabini vermeye hazir olsunlar egerki  onlari  dilinden dolayi kapanmaya cesaret edemiyosan sende gunaha girersin ki sende bunu hissettim eger boyle ise hem kapanmadigin icin hemde kapanmaya ailenden dolayi geri cekildigin icin sende ayri ayrri hesap vereceksin cumlelerim biraz sert oldu ama bu sana degil sana mudahale eden ailenedir kimseden cekinme asil cekinmen gereken ALLAH RABBİM insallah kapanmana yardimci olur birazda sen cabalarsan bu is olur cnm 
(3 puan) tarafından
Doğru hissetmişsin abla inşallah rabbim yardımcı olur bana
0 oy
(403 puan) tarafından
Ben evlendikten sonra kapandim.babam cok karşı geldi.annem zaten kapalı.ama babam her onlara gittiğimde çıkar şunu kafandan nebicim olmussn.temzlikcilere benziyosn falan filan aşırı sinirimi bozuyordu 11 sene oldu hala arada mırın kırın yapar ama takmiyorum bile.soncta kötü bisey yapmiyorsn ki.destek olmalari lazm çocuğundan aile sorumludur ahirette anne baba çocuğu icin bile hesaba çekilecek.nasl büyüttün Allah yolunu ögrettin mi diye.bence direk konuş.
(3 puan) tarafından
Ben evlenene kadar bekleyemem daha çok varr :( bana öyle dese mesela babam 3 gün ağlarım
0 oy
(471 puan) tarafından
Bitane bonem bile yoktu kapandigimda kıyafet hepsi alınıyor merak etme 
(3 puan) tarafından
2 tunik 2 3 eşarbım var geniş pantolon falan aldım
(471 puan) tarafından
Şimdilik yeter canım yavaş yavaş alırsın

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,337 göst.
0 oy
10 cevap 497 göst.
28 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 232 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,082 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,904 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,368,019 cevap

34,850 kullanıcı

...