0 oy
838 göst.
Aile kategorisinde (423 puan) tarafından
Bizim Bura da yani trakyada komşu kızınla çocuğuyla  dahi o gözle bakılmaz kardeştir.  Başka yerlerde nasıldır acaba fikri hikayesi olan var mi kizlar

27 Cevaplar

+7 oy
tarafından
500 kere soruldu bu soru yav var akraba evliliği hatta birazdan akraba evliliğine karşı çıkan ve akraba evliliği yapanlar çatışacak kavga çıkacak.... Oynat bakalım 
tarafından
Nerdesin lan sen ne zamandır
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben ve eşim göçmeniz bizde akraba ile evlenmek sapkınlık gibi bir şey insan aynı evde büyüdüğü bu kadar yakın kan bağı olduğu biriyle evlenmesi ona o gözle bakması çok tuhaf bence 
(1,073 puan) tarafından
Çok güzel cevap verdin canım ++++++
(7,190 puan) tarafından
Dinimizi tam anlami ile bilseydik böyle cahilse bir yorum yapilmazdı
(1,073 puan) tarafından
Evet canım öyle. Sanki akraba evliliği çok kötüymüs gıbı çoğu kişi karşıyız demiş
tarafından
Bahsettiğiniz dönemde olan evlilikleri dünya nüfusu şu anın 10 da biri bile değil insanlar dünyaya hatta başka şehirlere bile bu kadar açık değil tabii ki komşuyla, kuzenle tanıdıkla evlenecekler.
Şu an dünya üstünde bir sürü insan var uzak akrabayı anlarım ama gen olarak bu kadar yakın olduğumuz kuzenle evlenmek bana genetik açısından, doğucak çocuklar vb. sağlıklı gelmiyor. İslam dininin de bilime daha büyük önem verdiğini düşünüyorum 1500 yıl öncenin şartı ile şu anı bir tutamazsınız.
(1,073 puan) tarafından
Akraba evliliğinin şartlarla ilgisi yok ayrıca çocukta bir sorun çıkması allahın işi o ne dilerse o olur. Ona bakarsan 2 yabancı evlendiği zamanda çocukta sağlık sorunu olduğunu gördüm.
+1 oy
tarafından
Dinen sana öz kardeş demiyor bunu millet diyor ozmn evlenirler Niye evlenmesinler öyle bir kural yok. 
0 oy
tarafından

Bi akrabamız dayısının oğluyla evli dayısına baba diyor ama karşıyım akraba evliliğine 8-)

tarafından
Şöyle düşünüyorum benim oğlum ablamın yada abimin çocuklarından biriyle evlense?? Ayyy yok yok düşünmek istemiyorum kardeşten farkları yok ki :(
(423 puan) tarafından
Evet aynen onlar kardeş yaaa olurmu hiç
tarafından
Aynen
(1,073 puan) tarafından
Dinimiz kardes olduğunu söylemiş mi. Yanı evlenmeleri caiz.Hadi diyelim oğlun kuzenine aşık oldu tabi karşılıklı yanı .onları ayırcakmisin evlenemezsiniz mi diyeceksiniz?
tarafından
Biz caiz değil mi dedik haşa. Karşıyız dedik. Herkesin kendi fikrine ve düşüncesine saygı duymanız gerekiyor. Duymazsınız da yorum yapmayın lütfen.
0 oy
(418 puan) tarafından

Trakyada öyledir bilirim :)

Bu postlarda hep kavga çıkıyor umarım yine olmaz..

(423 puan) tarafından
Sen nerdensn cnm
(418 puan) tarafından
Benim ailem bulgaristan göçmeni :)
(423 puan) tarafından
Hee anladım canım sizde bizdensiniz yaa :) luleburgazliyim bende
(418 puan) tarafından
Evet şive kültür çok benziyoruz ♡
(423 puan) tarafından
Aynenn canım
0 oy
(468 puan) tarafından

Canım ben varım amca oğlu <3

Bizde kuzen kuzenle bile samimi olunamaz yabancıya kiz vermezler tabiki eşim kuzenimken boyle bisey düşünmezdim ama gönlü düşmüş bana 6 ay uğraştan sonra ikna edebildi şuan şükürler olsun çok mutluyum <3:angel:

(423 puan) tarafından
Allah daim etsin inşallah canım
0 oy
tarafından
Vardır canım Allahın yazdığı kader ve dinende uygun Allah herkesi yuvasında mutlu etsin inşaAllah ☺️ bizim sülalede de çok var ama ben sevmiyorum nedense :D
(423 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Kim neyi  ile evliyse allah utandirmasn. Musmutlu olsun herkesss :))) ⚘⚘
(423 puan) tarafından
Aminnn canım inşallah
0 oy
(739 puan) tarafından
Ben varım:))
(423 puan) tarafından
Allah mutlu etsin inşallah
(739 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Nedense bana çok yanlış geliyor o gözle bakılması falan canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Eşimin sülalesinde yakın uzak bütün akraba çesidinden akraba evliligi var hepsinden ağızları yanmış o yüzden ben dışarıdanım onlardan değilim :)

0 oy
(6,361 puan) tarafından
Bizim eşimle dedelerimiz kardeş
0 oy
(38 puan) tarafından

bizim aileye çok ters bi durum. Akrabalar kardeştir kimse kimseye o gözle bakmaz. Uzaktan akraba olsak bile.Biz komşumuzun çocuklarına da öyle bakmayız. Hep birlikte sokakta oynayarak büyüdük. Kardeş gibiyiz hala görüşürüz.Ben de çok karşıyım çocuklarımı da öyle yetiştireceğim. İnşallah onlar da bizim gibi olsunlar. Ama evlenenleri de Allah mutlu etsin tabii ne diyelim :angel: 

0 oy
tarafından
Benmkisi akeaba ama hic görmediğim küçükken 1 kere tek gördüğüm akraba ama uzakran akraba cok yzkin degil biz severrk evlendik 
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Akraba evliliğinde dinen bir sakınca yok ve görmüyorum peygamber efendimizin kızı fatıma da akraba evliliği yapmıştır yanı sakıncalı olsaydı yasaklanırdi dinen caiz dgl derdik 
0 oy
(971 puan) tarafından

Eşimin sülalesinin hepsi akraba evliligi ben ve bi tane kuzeninin karısı haric bizde kaçarak evlenmisiz :P

0 oy
tarafından

Eşimin tarafı full akraba full yanii dışardan gelin olan benim bildiğim 5 6 tane düşün :D

(423 puan) tarafından
Anladım canım
tarafından
Hiçte engelli sakat çocuk yok 2 tane var sadece
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet trakyada öyle Bişy yok bnde trakyalıyım hele bazıları var ki direk akraba evliliği var mı sizde diye sorar :) 
(423 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Dinen nikah düştüğü sürece sıkıntı yok ama ben doğru bulmuyorum insanın başına ne geliyorsa akrabasından geliyor zaten yabancı insanalr birbirlerine daha saygılı oluyirlar ama akrabalar birbirlerini nin bütün acikalrini bildikleri için en ufak bir sıkıntıda yüzlerine vurup olay büyüyor 
(423 puan) tarafından
Evet cnm Doğru
0 oy
(59 puan) tarafından
Ben dayımın oğluyla evlendim canım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 711 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 588 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu