0 oy
586 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorum yukarda kizlar bı sorun oldu mu 

(Yok bu devirde akraba evliliği mi olur kardeş gibiyiz yok soylr yok böyle diyen postumdan uzak dur akraba evliliği yapiym mi yada neden yaptım diye sormuyorum )

31 Cevaplar

0 oy
(5,132 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Neden sorduğunu da belirtseydin daha hızlı cevap alırdı 

Tanıdıklarım var 3 çocuklu amca oğlu ile evli 

tarafından
Biliyorum canım doktor ailede bilinen genetik bir rahatsızlık yoksa inşallah sorun olmaz dedi bide sma testi felan verdik hep sormak istedim çok geçmiş olsun tanidklarin adına üzüldüm
(5,132 puan) tarafından
İnşallah sorun olmaz içini ferah tut
Allah yardımcıları olsun hep dua ederim
Hepimizin yardımcısı olsun
tarafından
Allah razı olsun kuzum benim❤️amin yer gök dua iki evladım içinde hep dua ediyorum tabi bu minnosa yeni başladım dua etmeye☺️☺️
(5,132 puan) tarafından
Kaç haftalık
tarafından
Daha çok yeni kuzum 1 aylik bilr değil ben sabredemedim erkenden test yaptım kam verdim doktor 1 ay sonra kadın doğuma git daha çok küçük dedi
-Reklam-
0 oy
(3,130 puan) tarafından
Benim ablam yaptı ilk çocuğunda sorun olmadı ama ikincisinde bagirsagi çalışmıyordu doğduğu gibi ameliyat oldu bugünlerde yine ameliyat olcak inşallah sende bir sorun çıkmaz 
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Akraba evliliği yapmadım ama kesin sorun olcak diye bişey yok sadece sorun olma olasılığı fazlaca yüksek 
tarafından
Sağol canım
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Abim teyzemin kızıyla evli 2 çocukları var 
(5,272 puan) tarafından
Ne kadar zamanda çikti test canm
(5,272 puan) tarafından
Duygulu canm otizim sonradan olusan bi hastalik degil mi
tarafından
Duygulu123 canım bizr bu testi akraba olduğumuz için yapan kişi tıbbi genetik uzman doktor kendisi talep etti bizde verdik testi
 Vefanın sadesi canım 1 ayda çıktı
(3,823 puan) tarafından
Hayır canım doğuştan olanlar da var
Emin olmak istemiştir doktor canım
(5,272 puan) tarafından
Tşk edrim kizlar Rabbim isteyen herkese hayirli saglikli evlatlar versin
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Eltimle kaynım teyze çocukları 4 tane evlatları var allah bağışlasın
tarafından
Maşallah canım
0 oy
(2,264 puan) tarafından

Ben canım çok şükür rabbime bi sorun yok elhamdülillah ❤️

Amca çocuklarıyız 

RABBİM yazdıysa kimin haddineki yol kardeşsiniz yok olurmu öyle bilmem ne boş çenelere laf asma boşver 
tarafından
Yok canım zaten biliyorum olacak olan yabancida bile oluyor saglam olan akraba evliliği bile dinlemiyo tıbbi genetik doktoruna sordum tek çocukta mi kalaykm oda bana ben sana öyle bir şey diyemem dedi yabamci olsa bile risk var dedi hem sağlıklı olma ihtimali var çocuğum bilinen bir hastalık yoksa dedi çok şükür içim rahat sadcee merak ettim benim gibi olan var mı nasıl bir süreç yaşadı sıkıntıları oldu mu diyr❤️
(2,264 puan) tarafından
Anladım canım içini ferah tut rabbime dua et yeter olmaz inşallah bişey
tarafından
İnşallah canım yer gök dua❤️
0 oy
(10,440 puan) tarafından
Etrafim hep akraba evliliği cnm eşimin tarafi falan hepsi çok çocuklu olanlar bile var hiç birisinde bir sıkıntı yok şükür yani inşaallah olmaz sağ salim al kucağına  
tarafından
Allah razı olsun canım inşallah amin
0 oy
tarafından
Annem ile babam teyze çocukları. 5 kardeşiz hiç birimiz de bir sorun yok çok şükür ama düşük gebelik çok 
tarafından
Çok şükür maşallah canım inşallah bende bir sıkıntı yaşamadan alırım kucağıma sağ salim
tarafından
İnşallah sağlıkla ❤️
0 oy
(12,926 puan) tarafından
İlla kesin olacak diye birşey yok canım. 

Sağlıkla al kucağına
tarafından
Allah razı olsun canım benim ❤️
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Annem babam teyze çocukları 4 kardeşiz bı kız kardeşim soğuk esnasindan beyni oksijen almamış epilepsi şuan ilaç fln kullaniyo nöbet geciriyo
tarafından
Yani canım akraba oldukları için bı sıkıntı yaşamadilar demi çok çok geçmiş olsun bu arada
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Benim akraba bi sorun yok çocuklarda canım 
tarafından
Maşallah sübhanallah kuzum❤️☺️
(12,484 puan) tarafından
Içini ferah tut allahın izniyle sizde de bişi çıkmaz canım ❤️
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Teyze oglumla evliyim 10 yildr 2 cocugumuz var çokş şukur bi sorun yasamadk 
tarafından
Çok şükür canım masallah
0 oy
(849 puan) tarafından
Benim eltim eşiyle hem teyze hem amca çocuğu çift taraftan akraba ilk çocukları kromozom hastası anne de baba da taşıyıcıymis şimdi ikinciye hamile onu tup bebek ve gen testiyle yaptılar Allah'ın izniyle sağlıklı çocuk doğuracak
(5,272 puan) tarafından
Canm özelde mi yaotrdi testlerini
(849 puan) tarafından
Evet.
(5,272 puan) tarafından
Fiyat hakinda bilgin var mi canm ne kadara yaptrmislar
(849 puan) tarafından
Tam bilgim yok Tüp bebekle genetik test ortalama 70-80 bin civarı gitti
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Evli olup çocuklarında hic bi sorun olmayan tabidiklarim da var ayni sekilde 4 çocuğu olup 4 de hasta olan tanidigik da var canım 
tarafından
Sagol canim hasta olanlara Rabbim yardım etsin
0 oy
(448 puan) tarafından
Yani araştırmalara göre akraba evliliğinden doğan çocuklarda daha sık görülüyor problemler..

Sormayın falan demişsiniz zaten bunu siz bizden iyi biliyorsunuz sağlıklı olup olmayacağını hamilelik ilerledikçe anlasilir
tarafından
Nedenini sormayın tecruberliniz varsa paylaşın dedim zaten evlenmişim neden evlendin cart curt laflarını cevaplamakla uğraşmak istemedim daha önce baya cevapladım çünkü bu soruyu
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim arkadaşım amcasının oğluyla evlendi. İlk bebekleri engelli oldu malesef. Diğer ikisi sağlıklı.
tarafından
Rabbim yardımcıları olsun canim.benim çok.uzuldum
0 oy
tarafından
Eşim hem amcam oğlu hem teyzem oğlu olur 3 yıl olacak evliyiz 16 aylık bi oğlum var 20 gün öncede erken doğumla kızımı doğurdum ama suyum sızıntı şeklinde geliyormuş ama anlamamışım suyum bitmişti direk doğuma alındım çok şükür bi sıkıntısı yok 
tarafından
Çok şükür maşallah canjm benjm❤
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Annemle babam kuzenler.ben ikinci çocuğuyum çok şükür bi sıkıntı yok ama kan uyuşmazlığı var mı varsa sıkıntı olabiliyor .
tarafından
Yok kuzum kan uyuşmazlığı yok masallah size❤
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Teyzem teyze oğluyla evli 5 çocuklu hepsi sapasağlam ama akraba evliliklerine karşıyım.
tarafından
Bende akraba evliliğine karşıyım canım evleneceğim zaman aklıma hiç bu riskler gelmedi annemlerde zaten güneydoğudayiz biz gelenek onlar için daha iyi bile oldu sonradan dank etti ama ne yapabilirim ki ikinci çocuğu tıbbi genetik ve aile hekimimle planlayarak yaptık.Ben tedbirini aldim takdir Rabbimden çok dua ediyorum sağ salim kucağıma alayım diye
0 oy
(2,571 puan) tarafından

Bizim sülalenin hepsi amca çocukları hala çocukları dayı teyze çocukları fln birbiriyle evli.Disariya kız vermezler bizde.Bemde dahil akraba evliliği yaptı herkes.Sülalede şu an 120 ye yakın kuzeniz çok şükür engelli flm çıkmadı şimdiye kadar 

tarafından
Aman aman kuzum çıkmasında masallah subhanallah

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 709 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 935 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 593 göst.
22 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Limonlumelemen (17 puan) tarafından soruldu