0 oy
1,994 göst.
Aile kategorisinde (2,633 puan) tarafından
şimdi ben evimden çıkıp annemlere geldim. Eşim oğlumla beni bırakıp geri dönecekti. Ona da tam gitmeden bir gün önce şirketinden haber geldi. Bir kişi korona olduğu için evden çalışmaya başladılar, oda bu durumu fırsat bilip yanımda kaldı. Bu yere kadar sıkıntı yok.  Yanimda diye mutlu oldum.

Şimdide 2 haftaya döneriz diyip duruyor tamam döneriz, sıkıntı değil. Ama köye kaynanamlara geçmek istiyor. Bende oraya gitmek istemiyorum çünkü kaynanam tam bir felaket. Hamileyim artı oglum var eskisi gibi iş yapamıyorum. Oda bende surekli is bekliyor, ne olursa olsun erken kalkmamı bekliyor. Ve her anında sürekli laf sokan bir insan.2 gün kalsak 3. Gün ne zaman gideceksiniz bile  diyen bir insan. Ben nasıl ikna edecem eşimi ya oraya gitmemek için 

10 Cevaplar

0 oy
(3,921 puan) tarafından
Bende gitmek istemiyorm rahat edemiyorum orada yaa
(2,633 puan) tarafından
Rahat edebileceğim bir kaynanam olmasını çok isterdim....
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben yapamadım valla el mecbur gittim ama istediğim gibi oturdum yedim içtim
(2,633 puan) tarafından
hayatım bende bir yere kadar yapıyorum  onu sonrası hep kavga. Ve ne kadar laf soksam anlamaz çok bağnaz biri
0 oy
(4,932 puan) tarafından
Sende laf soyle neden çekiyosun ki oğlu annesinin huyunu bilmiyor mu gebe kadından iş bekliyor bak bak
(2,633 puan) tarafından
Yok esirgemez lafını söyler . Ama bu sefer de kaynanam derki , oglumu bana karşı dolduruyorsun
0 oy
(1,948 puan) tarafından
İkna olmasın canım ister olsun ister olmasın daha doğrusu gidiyorsa gitsin. Yani kaynanam öyle bir kadınsa gitme. 
(2,633 puan) tarafından
ya kendi gitse sıkıntı yok. Ben sıkıntı çekiyorum ya
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Söyle kuzum annen boyle boyle yapiyo de gitmek istemiyorum de 
(2,633 puan) tarafından
biliyor ki. Her dönüşte ağlıyorum kadının laflarından. Her defasında götürüyor
0 oy
(6,750 puan) tarafından

Bende annemlere gitmek istiyom lakin şu hastalık elimizi ayağımızı bağlıyor :'( 

(6,750 puan) tarafından
K anagilde erkekler olunca rahat edemiyom bende.
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Vallaha benim eşim de benim ailemde rahat edemiyor prens gibi davranıyorlar ama adamın kendi evi degil rahat edemiyor. Ben saygı duyuyorum gelmemesine. Beni bırakır gider tek lafta etmem ama aynı görgüyü o yapmıyor hep ısrar ediyor onu da duEltemezsin 
(2,633 puan) tarafından
valla bir gün ağzına kürekle vurucam anlıcak da...
(1,094 puan) tarafından
Aynen kız kürek ideal
0 oy
(879 puan) tarafından
Oooh iyi böyle senin annenlere gidince sıkıntı yok belki senin annenlerinde bazı davranışları kocanın zoruna gidiyordur kımse dort dortluk değil bazen sevdiklerimiz için sevmediklerimize katlanmak zorundayzz
(2,633 puan) tarafından
onu burda zorla tutan yok ve ayrıca ailem ona kendi evlatlari gibi davranıyor. Evdeki rahatlığı burda da var. Benim sıkıntım kaynanam bana gerçekten b.k gibi davranıyor. Yemek koyar mesela, oğlum ye der. Beni insan yerine koyan yok anladın?
(879 puan) tarafından
-D sana demezse sende yemez misin oof cok komıkce bahaneler bunlar
Gitmek istemiyorsan eşinle konuş bunları rahat edemediği anlatırsan zorla o da seni götürmez galiba masallah kendini güzel ifade ediyorsun ona da anlatabilrsin
(2,633 puan) tarafından
sana komik gelebilir ama her yemekte yada her her şeyde oğluşuuuuuummm yee yavrucum desin bi kere" sanki sen yeme, sadece oğlum yesin dermiş gibi" ,  sende öyle baka kal. Bizde önce eşimin önüne yemek konulur, ye oğlum beğenmediysen başka yemek yapalım denir. Damada önem verilir. Ben ora tuvalette biraz fazla otursam ona bile laf ediliyor. Bahane değil bunlar, yaşasan anlarsın ama klavye delikanlısı olmak kolay :)
(879 puan) tarafından
Klavye delikanlılgla alakası yok, ne hakaret ne taciz ne ds küfür ettim birebir dusundugum seylerı yazdım
Yorumlanmasnı kendın istedin kusura bakma senin istediğin seyleri yazmadığım için
(2,633 puan) tarafından
Yok benim istediğim şeyler falan değil her yoruma açığım eyvallah ama küçümsemeye gelemem. Söyleme tarzınız fazlaca yanlış. Eşim ve ailesine çok saygılıyım. Kusur etmem. Ama aşağılamaya da gelemiyorum. Karşımdaki ne laftan ne de sözden anlayan bir tip çünkü aşırı bağnaz bir insan kayın validem. Düşünün; herkesin önünde bir olay yaşanıyor o anda eşim annesine kızıp, susturuyor. Olaydan 5 /6 saat sonra kayin validem bana dönüp diyor ki oğlumu bana karşı dolduruyorsun diyor. O anda ben mi diyorum annene bağırsana laf etsene diye. Yuttuğum, sabrettiğim çok olay var. Açıkçası kötü sözlere ve kötü olaylara pek gelemiyorum. Evet hayatın geçişi böyle ama her zamanda her şeye laf edilmez...
0 oy
(5,303 puan) tarafından
De iş yaptryor yoruluyorum belim ağryor faln de bugun de eşim le gıttk fazla kalmayalm dedım belim ağryor zaten uzanamıyorum ayaklarımı uzatamıyorum dedım sap gbı oturup kalıyırum oyle gıttımz gbı geri geldk:) :) 
(2,633 puan) tarafından
biz kalırsak orda uzun kalırız 1 gün 2 gün falan olsa hadi neyse... burda annemlere yardım ediyorum ama öyle basit işler. Mesela dolaptan eğilip birşey alamadım annem koştu aldı hemen, babam oğluma bakıyor uyutuyor bende dinleniyorum. Ama orda hem temizlik hem ev işi hem çocuk zor. Karnım da 6 aylik olmama rağmen acayip büyüdü hareketlerim sıkıntılı...
(5,303 puan) tarafından
Kız kaynanaan ne fena bna hiç iş yaptrmaz saolsun oyla gorumcem yapr misafr gbı oturur kalkarım ben ilk gunde hiç oyle alştrmadım et verdı doğramayı blmiyorum dedı börek verdı sarmayı blmoyorum dedım ondan snra artıkkk hiçç gttmde misafr gbı iş yaptrmıyorlar vala
(2,633 puan) tarafından
Yok iş yaparım hiç sıkıntı değil ondan bir gocuntum yok. Ama yapmadığım zaman demediğini bırakmaz. Otururz, saçma sapan sebeplerden laf sokar canımı  sıkar. Ben üzüntüye vs gelemeyen bir insanim. Zor oluyor
(5,303 puan) tarafından
Valla haklısın kesınlkle bnde oyle şeylere gelemem
0 oy
(913 puan) tarafından
Valla ben de virüsden dolayı bayramda gitmek istemiyordum  çünkü k.peder büyük diye her kes bayramda o eve gelir. Ama mecbur her gün gittik. Ama eskisi kadar iş miş yapmadım bebeğim kucakdan inmiyo zaten

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 417 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,040 göst.
20 Kasım 2020 Aile kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 832 göst.
24 Mart 2020 Aile kategorisinde esin1224 (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 597 göst.