0 oy
1,040 göst.
Aile kategorisinde (1,320 puan) tarafından
Eşim şehir dışından geldi ben de ailem ile kalıyorum , onun ailesi de burda 

Gebeyim zor geçiriyorum diye ailemdeyim

Eşim geldiği günden beri yanımda değil her akşam yemek ritüelleri var resmen özel yemekler döküyor oğullarına rahatsızım ve çok samimi olmak istemedigim için de çok sık gitmiyorum ben . 

Eşime gel diyorum sen niye gelmiyorsun diyor 

Yerleri yok torun bakıyor yaşlı insan bakıyor 

Her gittim de laf söz isitiyorum diyorum. Ama ilk okul çocuğu gibi hala yemekleri reddedemiyor yanımda olamıyor 35 yaşında koca adam ya.

En son damla bugün oldu 

Kontrole gittik en mutlu olduğum gün suratlarımiz beş karıştı zaten. 

Hemen eve gel diye telefonda ogluna bağırıyor 

Ben de sinir krizi geçirdim gerisini hatırlamıyorum en son eşim beni aileme şikayet ediyordu daaha üç aylık evliyim 

Kayınvalidemin kıskançlığı , eşimin annesinin kusurunu asla ve kata görmek istemesi beni yordu ve ayrılmayı düşünüyorum düzelir mi bilmem çok üzgünüm

Bebeğime birşey olmaz inşallah :(( okursanız çok sevinirim öptüm güzel yureklerinizden , Allah size yaşatmasın. 

19 Cevaplar

+4 oy
(7,654 puan) tarafından
Bu kadar basit bir olayda sinir krizi gecirme ileri de daha büyük sorunlar da intihar mi edeceksin 

Sen güçlü ol kocan bile zaaflarını bilmesin belli etme 

3 aylik evli ve hamilesin maşallah allah sağlıkla kucağına almayi nasip etsin
-Reklam-
+3 oy
(8,081 puan) tarafından
Amin canım, kayınvalidenin doktora kontrole gittiğinizde dahi arayıp eve gel diye bağırmasını gerektirecek kadar derdi ne acaba. Bazı kadınlar neden evladının evlendiğini artık bir yuvası olduğunu kabullenmez anlamıyorum. Mutlu olduğunu huzurlu olduğunu görmek varken hem hamile kadını hem oğlunu üzmek neden. Allah merhamet versin henüz çok yeni evliliğiniz ayrılmayı düşünme hemen önemli olan aşılabilecek şeylerin üstesinden gelmek. Ne senin ailen nede eşinin ailesi olmadan ikiniz birlikte konuşmayı deneyin bence
(1,320 puan) tarafından
Nasıl sıcak bir yorum Allah razı olsun inşallah , umarım duzeltebilirim bazı şeyleri.
(8,081 puan) tarafından
Hamile hamile üzme kendini canım kayınvalidenin bu denli ilişkinizde baskın olmasına izin verme eşinle tatlı tatlı konuş gerçeği bir süre sonra kendi görür zaten
+1 oy
(3,669 puan) tarafından
Bu yuzden ayrılınır mı cocuk dogdun ara acılır gidip gelmezsin olur biter 
+1 oy
(1,327 puan) tarafından
Eşin evligi benimsemedi birde hemen hamile kalmiş sin canım hem aylık evli hemde annenin yaninda sin bu aylar çok önmli eşine kendine biraz zaman ver Allah hayır olani versin size 
+1 oy
tarafından

Eşinde hata ona o kadar yüz vermiş 

+1 oy
(222 puan) tarafından
Bende daha 2 haftalık evliydim kaynanam gece gündüz arardı delirirdim. Hamileliğimi öğrenmiş insan sağlıkla dünyaya gelsin der Bi güzel söz söyler, sinirden ağlamış, ev aldık 400 bine yakın borca girdik, elimizde 5 kuruş para kalmadı, bende işçiyim. Kadın kavgaya geldi hayrını görmeyin diye bağırdı. Ben hiç sesimi çıkarmadım, saygısız oldum, şimdi büyük eltim, dayımızın hanımı yengemiz ve kızı onlarda konuşmuyorlar yüzsüz kadınla. Çok sinir krizleri geçirdim, benim kocam hala annesine bir laf diyemez. Düşük tehlikesi atlattım doğurunca dedim ki Allah ım sen onları bildiğin gibi yap ben onca ay üzülüp bu güzel emanetini üzmüşüm beni affet dedim. Adamlar zamanla anlıyor herşeyi ama anneleri malesef ki namussuzluk yapsa yine anam o benim derler 
0 oy
(488 puan) tarafından
3 aylık evlisin eşin neden şehyit dışında ki, o buradayken sen de eşinle birlikte o neredeyse orda ol. O gidince eski düzenine devam edersin
(1,320 puan) tarafından
Göreve gidiyor
Her geldiğinde annesi yanıma gondermiyor
Türlü türlü bahaneler
Kendime cekemiyorum hiç bir şekilde eşimi
Annesiyle yaşasaydı keşke benim ne suçum vardı böyle yapacaklardiysa :((
(488 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Hamilesin zaten sıkma canını
0 oy
(253 puan) tarafından
Evlililignizin dha cok basindasiniz . Yeni evlenmissin. Bn 3 Senelik evliyim son 4 5 aydir esim biraz duzelmis. Aile icin asiri derrrce kavga ederdik ne paralri biterdi ne laflari ne isleri. Hatrliyrm kayinbabam gelio neden temzlik yaopmiyrsun bizim evde dedigi icin esim bni  hamileykn dovmustu. Sabrettm simdi gayet iyiyz. Cok tepki verirsen cok duskun olur. Bnm esim evlendik ilk bi hafta agliyrdu annesindef ayrildi die. Sabret hemn ayriligi aklina getrme 
(1,320 puan) tarafından
Çok sabirlisin gerçekten maşallah sana daim olsun yuvanın huzuru her zaman ♥️♥️
0 oy
(2,493 puan) tarafından
5 senedir sinir krizi geçirdiğimle kalıyorum canım. Yıprattım kendimi resmen böyle değildim ben diyip ağlıyorum sürekli. Hiçbir tartışmada haklı görülmedim ama kendi hakkımı sonuna kadar savundum. Eşim evlenmeden önce anne babasından bağımsız bir  insanmış. Sırf onlarla köyde yaşamamak için günlük çalışır yermiş ne olursa. Sonuç şuan köy aşığı anne babasız yapamayan bir adam. Asla ama asla kendini yıpratma boşver. Kim kimi seviyorsa sevsin kıskansın. Sen evladını düşün. Bu arada sen yerden göğe kadar haklı ol görmezler görmek istemezler. İstisnalar vardır elbet. Ama onlarda bize denk gelmemiş.
0 oy
tarafından
Daha çok yeni evlisiniz hemen hamile kalmışsın alışıp evlilikten bisey anlamadan bi de şehir dışına gidiyormus sürekli birbirimize evliliğe alisamamis ilk zamanlar güzel geçirememişsiniz bence ailende kalmakla yanlış yapıyorsun esin görevdeyken tek kalmaman normal ama o gelir gelmez evinize geçin benim de çok zor geçti bulantılar kanamalar ev göçüyordu resmen ama hiçbir yere gitmek istemedim arada geldi yardım etti gittiler ikimiz idare ettik hem o halimi gördü beni daha iyi anlıyor ne kadar zor olduğunun farkında en azından ben hele de evliliğin ilk zamanlar böyle ailelerde kalmaya çok karşıyım 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Evlilik oyuncak değildir canım. Yaşanılan her sıkıntı da boşanmayı düşünürsek ohoooo. Onun yerine çözüm bulmaya çalış daha mantıklı olur. Böyle durumlarda bebegini düşün.  Senin yasadigin her duygu ona da geçiyor. 
0 oy
(24 puan) tarafından
3 senelik evliyim benim yasadiklarimn yaninda seninki neki anlatsam sukur edersin ayrica ayrilmak falan ne nie meydani onlara birakasin ki?? 
0 oy
(538 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah 
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Eşini annenin evine mi kendi evine mi çağırıyorsun orayı anlamadım o yüzden söylersen ona göre yorum yapayım
0 oy
(582 puan) tarafından
Bence 3 aylık evliyken bu kadar uzak durma kocanın ailesinden sonuçta onlarda ailesi sen ne kadar uzak durup problem edersen eşin senden uzaklaşıyor bırak kocanın yanında ol o kendi görsün problemi görmüyorsa uygun bir dille anlat ama böyle eşin ailesine gidip sen gitmezsen her ne olursa olsun ayıp etmiş olursun çünkü. Kaynanan belli ki sorunlu hastanede bile arıyorsa var bir sıkıntısı ama ne işte sorun ne onu iyice anlaman lazım sen yine de simdilik ters davranma derim. Benim eşim tek cocuk annesi dul ve biz 5 senedir birlikte yaşıyoruz ilk zamanlar öyle zordu ki tek başımıza bir yere gidemedik bizle gelirdi götürmedik surat asardı kıskanç ve surat yapan bir kadındı hep kontrol bende olsun isterdi eşimle kavga ederdim sırf bu yüzden Bi süre sonra baktım ki eşim ben terslik yarattıkça annesine düşkün olmaya başladı bana da düşman gibiydi baktım böyle olmayacak en sonunda sustum zamanla baktım ki annesine düşkün olan eşim problemi. Görmeye başladı bi süre sonra.. Uzun oldu ama sana sabret derim eşinle aranı bozma eşin görecektir sıkıntıyı diye düşünüyorum. 
0 oy
tarafından
Aynı problem bendede var ne yapsa anam anam dıyo bende boşancam dayanamıyorum artk nefret ediyorum kocamdan da anasındanda
0 oy
(2,639 puan) tarafından
Şöyle  ana kuzusu erkekleride hic sevmem evlenmis barklanmissin herseyin yeri var yurdu var Allahtan esim boyle degil kaynanamda degil Evlerden Irak 

Sabret canim alışır  sana baglanirsa hersey guzel olur gitmemesi icin elinden geleni yap 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yani  canım sende kocanı babanın evine bağlamak istiyorsun böyle olmaz ki rahat etmez bir kere. Ne güzel kaynanan yapıyor git ye iç keyfine bak yine gel baban da kal ama eşini zorlama gelmez. Yine adam iyiymiş bir yemeğe gidiyor. Sen de düşünceli ol 
0 oy
(620 puan) tarafından
Canım o da esinin annesi ama çocuğu sehir dışından gelince yanında olmasını ister. Biraz kayınvaliden de biraz da kendi ailen de eşinle beraber kalın. Hamileliğini bahane edip kayınvalidenin yanina gitmiyorsun galiba öyle yapma, o zaman eşin de senin aileni istemez. Eşinle ayrı uyumayin, biz işi dışında hiç bir gece ayrı uyumadık, gurbetteyim eşimden ayrı hiç gitmem. Arkadaşımın düğünü oldu mesela sadece düğüne gidip gelmistim. Esim izin alamadı diye mecbur kaldım. Ama ailem var gelmişken kalıyim demedim. Benim ailem eşim artık, ayrı ayrı olmsz

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 1,069 göst.
16 Aralık 2021 Aile kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 417 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,995 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 832 göst.