0 oy
776 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Dügünü oldu kina sepeti renkli kuşak vs istedi benden verdim ve onlari isterken bana iyi davraniyodu sonra bana mesafeli oldu soguk soguk davrandi.

Neyse bugunde teyzeme msj attim kina malzememi ayarlada cuma ordan gececem dedim alirim dedm

Iyi heri noldun kacmiyok ya dedi sert bi sekilde

Onlar bana hatira dedim

Ogluda evlencek 3 ay sonra onada ver gelin kizimda oynasin renkli kusakla dedi yok dedim

Iyi tamam dedi küstü sizce haksizmiyim eşyami istemekle

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Verince iyi slinca kotusun zatn bosver
tarafından
Aynen oyle ya peşini birakmam ama isterim
-Reklam-
0 oy
tarafından
İstemekle haklısın da niye yok dedin ki ne var oynasın yazık heveslenmiştir
tarafından
Aldiklarini geri vermiyolar bide kuzenim duşman gibi bakiyo bana
tarafından
Niye ki aceba
tarafından
Blmyorum huylari öyle hem gelinleri ilahili dugun istemis renkli kusagi napsnki
tarafından
Deryosum naptin ❤
0 oy
(147 puan) tarafından
E gelin kızıda diyecek bunlar bana hatıra kalsin diye  olan senin malzemelere senin hatıralarına olacak. Iyi yapmissin. Bende senin gibi yaptim hatta hic vermedim o yuzden eşimin kuzeni konusmuyo bnimle çokta tın. 
tarafından
Ne bleym kuzenme verdigmede pişmanim insan deglms hicbiri
(147 puan) tarafından
Bu zamanda babanın oğluna iyilik yapsan yaranamazsın en iyisi yapma öyle kötü ol. En azindan yapmadimda ondan böyle oldu dersin
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Cok ihtiyaclari varsa parasiyla alsinlar
tarafından
Işte vermesi icin mesaj attim triplendi bi anda
(3,921 puan) tarafından
Aman ne takiyon cnm salla
tarafından
Bi arada düğun tacımı istediler verdm geri alana kadar 5 ay gecti
(3,921 puan) tarafından
Evet.malesef bazi insanlar oyle alirlar vermeside seneler surer snir oluyorm emanet iste verin milletin malını ya nasl icleri rahat ediyor
tarafından
Öyleler kuzm isteyncede senden kötüsü olmaz
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gelinin çok düşünüyor ise ona da alsın hem ters liyi hem gene istiyor bosver verme insan gibi istemeyi bilmiyor lar z
tarafından
Vermem zaten hem versem bile kız ilahili istemiş napsin kusagi
(12,777 puan) tarafından
Kınayı belki kadınlar arası normal yapar dugun ilaholi olur cnm
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Anlattığın gibiyse verme degmezler
tarafından
Daha fazlasi hatta
0 oy
tarafından
Ben de nisan tepsimi kuzenime vermistim hem cok zor geri aldim hem de tepsinin bi iskeleti kalmisti bi daha da asla birine oyle ozel esyami vermem hatirami mahvetmislerdi iyi yapmissin saglam aldigina dua et bazilari emanete sahip cikmasini bilmiyo gercekten
tarafından
Daha alamadim cnm
0 oy
tarafından
Benim kaynana ve kızı da benimkileri düğün akşamında ben farkında olmadan götürmüşlerdi hiç ses etmedim. Bir gün  baza altindayken gördüm ne yapacaksınız bunu dedim yeni gelin giyecek dedi ,

yazık halbuki her gelin kendine özel kendi beğendiği aldığı kuşağı baş örtüsü olsun ister dedim 2 gune kalmadı 2 seme sakladıkları kına eldiveni pusisi tepsisi vs eşimle birlikte yolladılar:))
tarafından
Kız benimde eşimin kuzeni daha evime girmemişim üstünde gelinlik bu yeni çıkan kırmızı tuller varya onu istediler vermedim die nasıl küstüler:) millet şaşırdı iyice
tarafından
Cimrilikten hep.  Kına alışverişi yaparken kaynanam bana 10 liralık kuşağı almadı o geline ait dedi hahaha:))))  hatta 5 liraydı galiba:)))
tarafından
Yani utanmadı oyle dedi ama eşim çok utanmıştı annesi  yüzünden . Modu düştü üzüldü diğer gün kendi alıp getirdi bana eşim.  Manyak ya bu kaynanalar:))
tarafından
O tülü ben çok istiom die annem gidip kendisi almıştı bide olduğumuz ilçede bulamayınca merkeze gitmişti 2 saatlik yol gitti birde ben verirmiyim anamın hatirasini
tarafından
Adamlarada bisey denmio napsinlar analari babaları böyle olunca :)
0 oy
tarafından
Ben senin yerinde olsam gider alirim isteyen istedigi tribi atsin sonuçta hatırası var 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Istemekle haklisin canim ayrica kimseye iyilik yapmaya gelmiyo verirken iyisin isteyince kötüsün 
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Ben ablamla arka arkaya evlendim. Kina tepsisi vs ortak kullandık. Hatta yarı kına malzemesi vs ondan kalmaydı. Düğünler bittikten sonra çöpe attık :) çünkü kendi evimizde sevmeyiz böyle şeyler. Annemde napicam ben bunu dedi bende ihtiyacı olan birini ver bulursan demiştim. Oda bulamayınca çöpe atmış :) 
0 oy
tarafından
Verirken senden iyisi yoktur da alan niye zamanında iade etmez anlamam

Bu yüzden emanet almaya cok karsiyim.bosver saçma bi nedenden sana trip atan kisi kim olursa olsun senin icin kayıp değildir.Sil Gitsin 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Sen haklisin canım boşver kuserse küssünler 
0 oy
tarafından
Arkadaşımda bütün aksesuarlarım kendime koyamadığım bütün süslerim onda 3. Yaz ben istemedikten bıktım o vermemekten 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Iyi etmissin, madem oyle yapiyorlar. Gelin kizina da aliversin bi zahmet, milletten esya alarak ki gelin alacakmis
0 oy
tarafından
Allah Allah verince iyiysin sonra isteyince kacmiyoruz ya diyor 

Herkesin kendi özel hediyesi oda bir zahmet yenisi yapsın çocuklarına 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Sen böyle şeylere önem veriyorsunuz saklmayi hatıra kalmasını istiyirsundur o zaman işte canım hakkindir.mesela biz 3 arkadaş bir ay arayla evlendik arka arkaya ilk ben evlendim dedim arkadaşlarıma siz kına da birşey almayın benimkiler o vereyim size verdim diğerine oda kullandı diğerine verdi ama arkadaşım ben istemeden bile anneme bırakmış sonra annemde ne yapacaksın bunu gelirken getireyim mi dedi içinde tef taç falan vardı birer tane kendime hatıra kalsın dedim düğünü olacak olan falan varsa ver demiştim sonra yengemin yeğeninin düğünü olacaktı onlara vermiş annem 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Teyzenle olan bagina bağlı .. kına malz bı zahmet kız kendi alsın zaten fakat ben olsam yakında düğün var kullanılsın dense hayır geri istiyorum demem heralde
0 oy
(56 puan) tarafından
Heri mi dedi kız elbistan li mi

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 408 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 1,063 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde 2801 (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 236 göst.
4 Mayıs 2024 Moda kategorisinde Didemm (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 178 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minik20 (5,363 puan) tarafından soruldu

380,529 soru

11,393,219 cevap

34,903 kullanıcı