0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Sorum yukarda mantarli yapip cok guzel oldu diyebilceginiz varmi isim olarak bana diyin yada kendi tariflerinizi yazin

9 Cevaplar

0 oy
(1,358 puan) tarafından

Ay varrr firinda sebzeli kasarli mantar enfestoo :P

(2,765 puan) tarafından
Sebze olarak neler koyuyorsun malzeme yazarmisin
(1,358 puan) tarafından
Ben sadece patates ve mantar yapiyorum ustune en son kasar koyup 5 dk daha firina veriyorum ama burdaki puf nokta firina bisey koyarken icine su eklememek. Kendi yaginda kavrulmali ustu turunculasana kadar
(1,358 puan) tarafından
Ve mantyri kesinlikle onceden haslame direkt temizle dogra firina koy patatesle birlikte
(1,358 puan) tarafından
Istersen biberde ekleyebilirsin ama ben fazla yakistirmiyorum
(2,765 puan) tarafından
Bende kasae yok malesef tavukda koysam o patatesin yanina olurmu
-Reklam-
0 oy
(2,634 puan) tarafından
sabah kahvaltı için bir tarifim var; 

Mantarları yıkayıp , doğruyorsun. Suyunu çekinceye kadar pişiyor sonra zeytin yağı, soğan ekliyorsun karıştırıyorsun. Pul biber  kara biber, tuz birax da kimyon ekleyip bir daha karıştırıp üstüne kasar peyniri koyup altini kapatıyorsun. Tavanın kapağını da kapat. Kaşarlar eriyince de servis yapıyorsun. Meze olarak da yenilebilir. 
(2,765 puan) tarafından
Anladim canim guzel olur
0 oy
(834 puan) tarafından

Bence yapma :D ne gerek var? Bugüne kadar Mantar yememiş ölmemiş bak turp gibi çok şükür. Ahhaha şaka bi yana ben de mantar yemedim hiç tevafuk o ki eşim de yemiyor, istemiyor. Bir kez deneyelim be kaç yaşına geldik bi kere yeöedik demeyelim deyip eve almıştım o zaman 25 yaşındaydım :D   gördü bunu dolabta etrafındaki diğer sebzelerle birlikte çöpe  attı. İstemiyorum anlıyo musun diyo ya zaten ben de bayıla bayıla almadım belki farklı bişey hoşuna gider diye dedim. Ben yemiyorum  diye sen de yememezlik yapma dedim. Nalakası var ben zqten yemiyorum deyince orda farketmiştik ikimiz de yemiyomuşuz.

(2,765 puan) tarafından
Benimkine yalvar yakar isterdim almazdi ben gittim bugun aldim bakalim yapicam simdi
(834 puan) tarafından
E o zaman ne biliyon yiyeceğini :D akşam gelip görünce benimki gibi tepki verirse oturup yicen mi kızz :Ddd
(2,765 puan) tarafından
Kiz yanimda suan ne aldin dedi ondan habersiz gittim carsiya donerken haberi olmus ariyor ne almaya gittin diyo ben dedim sadice mantar ve soda aldim dedim ben boyle bi halt yapcagini biliyorum zaten diyo ben dedim benim ellerimden bi ye sen tiryakisi olursun mantarin dedim simdi yemek bekliyor
(834 puan) tarafından
İyi valla şifa olsun o zaman kuzum inşalah da allah utandırmasın çok güzel olur da yer inşallah. ^.^
(2,765 puan) tarafından
Aminn canim cumlemizinkini
0 oy
(961 puan) tarafından

Bence tavuklu mantar yap :silly:

(961 puan) tarafından
Ben mantarı kendi suyunda
Tavuğu kendi suyunda pişirip
Aynı tencereye alıp yağ koyuyorum
İsteğe göre biber domates soğan
Ya da baharat atabilirsin
Kekik ve köri çok iyi oluyor :)
(2,765 puan) tarafından
Bunlar tencere degilde firinda yapsam nasil olur
(961 puan) tarafından
Sen bilirsin kuzum nasıl istersen kremalı falan da olabilir internetten araştırıp yapabilirsin
(2,765 puan) tarafından
Internette olcusu falan olmuyor ya
(961 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinde vardır canım
0 oy
(2,078 puan) tarafından

Matarları temiz ayıklayıp ikiye veya üçe bölüp yıkadıktan sonra üzerini geçeçek şekilde su doldurup haslıyorum, sıyah suyunu bıraksın die.

Sonra saç tava da, iki tane büyük soğano iri iri doğruyorum, acı sivri biber de ekliyorum, sıvı yagla rengi değişene kadar kavuruyorum, haşlayıp süzdüğüm mantarları soğan biberin üzerine koyuyorum, onlarla birlikte mantarlarda kızarıncs, birtane domates doğrayıp ekliyorum kısık ateşte domates suyunu bırakıyor, sonra orta ateşte suyunu çekene kadar pişiriyorum çok güzel oluyor 
(2,765 puan) tarafından
Himm bakalim esime tarifleri gostercem hanigisini istiycek
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Mantarı saplarını çıkar cnm ortalarına tereyağı koy fırına sür suyunu salıp sonra suyunu çekince üstüne kaşar peyniri rendele koy kızarsın süper oluyo lokantalarda bunu getirirler eğer biliyorsan beğeniceğine eminim 
(2,765 puan) tarafından
Malesef ne tereyagi ne kasar yok
0 oy
tarafından
Mantarlı tavuklu krep yada mantarlı tavuklu makarna çok lezzetli oluyor ☺️
(2,765 puan) tarafından
Aav makarna esim yemez ve corbada oyle yemiyor adam krepde sade durur gibime geldi
0 oy
(88 puan) tarafından

Öncelikle mantar kesinlikle yıkanmaz. Çünkü aşırı şekilde su çeker ve lezzetini kırar. Tıpkı meyveler gibi kabuğu vardır fakat incecik ortası çıkardıktan sonra içinden dışına doğru soyabilirsin. Sonrasında tavana az bi yağ koyup altını aç tavan ısınsın. Soğuk tavaya koyarsan mantar sulanır ve suyunu çekmesini beklerken mantarlar minicik olup küçülür lezzeti de aynı şekilde azalır.  Isınan tavaya çok fazla küçültmediğin mantarları at yüksek ateşte pişir sağı solunun rengi değişmeye başlasın orta ateşe al yeşil biber soğan ekle çevirmeye devam et tuz pulbiber ekle çevir pişsin iyice ama altını tamamen hiç kısma ayrıca yağ çekecek ve istemeye devam edecek sende Azar azar eklersin. En son hepsi piştikten sonra rende kaşar peyniri gezdir üzerine afiyet olsun <3

(88 puan) tarafından
Kaşar yok yazmışsın bu haliyle de çok lezzetli koymasanda olur eti sever her insan sever bunu tuzunu baharatını iyi ayarlarsan sıkıntı olmaz
(88 puan) tarafından
Bu arada bu tarif yemeklik değil kahvaltılık canım
(2,765 puan) tarafından
Ben sey dwniycem firinda patates tavuk mantar o aklima yatti ama salca koyulurmu ki
(88 puan) tarafından
Koyulur neden koyulmasın
0 oy
tarafından

pizzzaaa:D.....

(2,765 puan) tarafından
Guzel fikir susunmedim degil ama elimde sadice salca mantar ve hamur var oda olmaz yani

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 286 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,586 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 424 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 398 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 442 göst.