0 oy
905 göst.
Diğer kategorisinde (1,064 puan) tarafından
Ben 6 aya kadar dyorum da annemle kavga edyoruz 1 yasina kadar emzir sütün gidene kadar dyor. Birde sütüm varsa ve ek gidaya baslanmissa mama yemesine gerek kaliyomu.?

31 Cevaplar

0 oy
(150 puan) tarafından
1 yasina kadar dusunuorum
-Reklam-
0 oy
(772 puan) tarafından
Ben 9buçuk aydır emziriyorum canım tekrar hamile kalana kadar emzirmeyi düşünüyorum şartlar nereye götürür bilemiyorum ama  2 yaş fln olmalı diyolar. Ek gıdaya geçmemize rağmen ful emiyo canım mama hiç kullanmadık diyebilirim 2 kutu bile yememiştir. Kimi bebekler mama almıyo benimki gibi ama Allahtan sütümde wardı da emdi. 
0 oy
tarafından
Cnm valla benim oglum 9 ay emdi ama 2 yil emmesi icin neler vermezdim ki emzirmek cok buyuk bi rahatlik bnce. Cocugun 2 yasina ladar emmesi de hakkidir 6 ay cok erken cnm sutun olursa emzir 
0 oy
(545 puan) tarafından
2 yasina kadar emzirmek gerekio kuzum ama 2 yasina gelince pat diede kesme hemen yavas yavas 4 yasina ladar yolu var bence 6 ayda atma hemen sonra cok ararsin ongunleri ki zaten 6 ayda hemen yemeknyemeye baslamio bebeler onun temel ogunu anne sutu
0 oy
(3,458 puan) tarafından
2 yaşına kadar emziririm ALLAH nasip ederse
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Sütün olduğu sürece emzirmen gerek 6 ay kısa  iki yaşına kadar emen bebekler var . Ek gıda ve süt emiyorsa mamaya gerek yok
0 oy
tarafından
Annem der ki 6 aya kdr emzir ek gıdaya geçince memeni sigara niyetine kullansn yine emsin yani :) olduğu kdr emzir canım. Mama da ver yemek de ver ama memene asilsin yani bsy olmaz değişen bsy yok yani 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ilk cocugumu 20 ay emzirdim 2.yi 4 bucuk ayligiz sütüm 2 yasina kadar gelirse emzirmeyi istiyorum
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Sütüm devam ederse ben 1 yada 1.5 yaşına kadar yada emebildiği yere kadar mı desem 
0 oy
(642 puan) tarafından
Kuran da iki yil diye geçiyor. Ama tabi bir zorunluluk olarak degil.anneye bırakılmış. Iki yil diye bir sinir varsa muhakkak nedeni vardır. 

Bunun disinda 6 aylik daha minicik olur. Icim elvermez benim. Senin tercihine kalmış 
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Bende 1 yaşına kadar sütüm yetene kadar inşallah aminn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 194 göst.
0 oy
13 cevap 238 göst.
19 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eliftanriverdi (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 133 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
25 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (150 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...