0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
40 mız cıktı bızım kendım dun banyomu yaptım ama daha bebegımı bugun esımle yıkayacaktık  40 cıkarım dıye ama eşim nobetten cok gec geldı uyuya kaldı ben banyosunu tek yaptıracam ılla kırk cıkması lazım mı ya ne yapacam nasıl yapacam bılmıyorım da annem degısık seyler dedı rahatsızımda onları yapacak gucumde yok mıllet altın para pirinc falan koyuyo yanı bunlar olmalı mı ya 40 dıye bır sey de yokmus hanı cıkarmasam ne olur ki

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anneye şartta bebeğe şart değil sanırım canm 
tarafından
Bende oyle bılıyorum ya ınankı dun acildeydım kum döküyorum gece soguk aldım bogazım agrıyor hapsırıyorum burnum akıyo oyle bır yandan bıtkı cayları ıcıyom ıyılesım kızımda hastalanmasın dıye bır de 40 40 dıye tutturdular ugrasacak gucum halim kalmadı
tarafından
Bebeği yıka dua oku suya yeter bnce
tarafından
Tamam canım oyle yapayım ya
tarafından
Aynen canm ❣
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben yapmadım para pirinç bilimum işler. .. banyosunu yaptır dua oku yeter :sleeping:

tarafından
Ayy ne guzel dedım bır de şu agrılarım gecerse bobregımde stent var dunde kum dökuyormusum hastanelık oldum eşim nöbetteydı zar zor geldı bır yandan serum yıyorum bır yandan kızım aglıyorru eşimde durmuyordu ıcım gıttı ya :(
tarafından
Vay Caağnımmmm vay... Kıyamam. . Inşallah iyi olursun hemen. Sen güçlü lazımsın evladına ... her şeyin üstesinden gelirsin atlatırsın :*
tarafından
İnşallah canım hamılelık boyunca cektım şuan da kızımla tekız uzuluyorum hastalanırsam bakamam dıye cok canım sıkılıyor ya grıp oldum bir de o da mahvettı benı
tarafından
Moral çok önemli sakın strese girme sakın. . Olumlu düşün kuzucan. Her şey yolunda ve daha da güzel olcak de kendi kendine :)
tarafından
Insallah canm ınsallah zaten aylardır cekıyom karnımdayken daha tehlıkelıydı ve cok daha zor durumda olanlae var şükredıyorum ben
0 oy
(1,331 puan) tarafından
canım şöyle ki biz kayınvalidemle beraber 40 delikli Demir süzgeç lerden su geçirip bebeğinizin kafasından aşağı döktük ama yengem deniz kenarına 40 tane taş alıp suyun içine bırakıp o şekilde o suyu dökmüş bu şekilde adettendir diyorlar bebek sersem gibi olurmuş falan bilmiyorum yani
(1,331 puan) tarafından
evet herkes farklı şekilde yapıyor ama en azından kırkını çıkarmak niyetiyle bir şey yapmak iyi geliyormuş yani yıllardır yapılıyor adettendir bebek sersem gibi olur diyorlar bu şekilde
tarafından
İştw taş falan toplayamam ki süzgec kac delıklı onuda bılmıyom deniz bıle yok burda taş illa denızden mı olcak
(1,331 puan) tarafından
hayır ya öyle bir şey değil sadece işte bebeğimin 43 çıktı niyeti deme ya niyet önemli ya ne yaptığının bir şey yok da niyet önemli
tarafından
Banyosunu yaptım dua okudum bıttı vala:)
(1,331 puan) tarafından
İyi yaptın
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Kırk çıkması anne içindir bebekle alakası yok. 

Bizde adet olmuş bebeğin kırkı deriz ama yanlış bu söylem. 

Sen duşunu alıp temizlendiysen bebek banyo yapmasada olur merak etme 
tarafından
Dun yaptım ben banyomu cok sukur kanama 7 gun tek surdu benım ilişki konusuda sıkıntılı doktor 40 ckınca gel dedı enfeksıyonum var ılıskıye gırmeyecem t3davı olup ıyılesmek ıstıyorum artık aynı zaman da kumda döküyorum idrar rengı hem kanlı hem yeşil gıbı ne yapacam bılmıyprum
(1,635 puan) tarafından
40 kontrolüne gitmelisin tabii mutlaka.
İlişki olmasada olur sen tedavini ol tabii.
Taş dökmek sıkıntı yaa Allah kolaylık versin
(1,331 puan) tarafından
Hayır canım kesinlikle öyle bir şey yok zaten kadının kırkı şöyle bir şey 40 çıkıyor annenin kırkı sadece ilişkiye giremez şeyi var onun dışında 40'ın çıkmadan abdestini alabiliyorsun eğer adetin bittiyse kanaman bittiyse Emin ve netsen ama bebekte de var 40 çıkması
tarafından
Aynen canım ınsallah haftaıcı gıdecem ıyıce ıyılesıp oyl3 ılıskıye gıreyım gercekten yapamam cok agrım olur enfwksıyon artar
(1,635 puan) tarafından
Simanur tunç dinen bebekte yok kırk çıkması. Annede de aslında kanama bittiği gibi gusül alabilir ilişkiye girebilir denir.
Ama tıbben 40 kontrolünden sonra ilişki önerilir
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kuranda oyle bisey yok sen abdes alacaksın İcin rahat olsun istersen bebegi yıka dua oku yeterlıdır
tarafından
Aynen herkes oyle dıyor en ıyısı onu yapmak
0 oy
tarafından
Onlar batıl inanç canım sen kesinlikle guslunu alacaksın bebeğini de yıka dua et inşallah 
tarafından
Aynı dedıgın gıbı yaptım:)
tarafından
Şifa olsun canım
tarafından
Allah razı olsun canım:)
0 oy
tarafından
Ben yapmadım bebeği yıkadım annemle artan suyuna su katip yikandim onuda annem dedi die yoksa onuda yapmazdım 
tarafından
Ben onuda yapmadım artık yıkadım dun 40 cıkmıstı dun kendın yıkandım bugynde kızımı normal yıkadım
0 oy
tarafından
Ben de cikarmadim. Hicbirseyde olmadi cok şükür. Inamiyorum oyle seylere. Sen dus alip gusul abdestini aldiysan tamamdir bence
tarafından
Aynen oyle bır sey yapmadım ya cok degısık seyler var ya taş falan toplayan vae cocuga tek basıma zor bakıyom taşı hangı ara toplayayım:)
tarafından
Aynen turlu turlu sey yapıyorlar
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Kaynanam suyunun içine 40 tane bugdaya ihlas okudu o suyla yıkadi canım aynı suyla bende yıkandım. Bana kalsa onu da yapmazdim bebeğin 40ı yok çünkü dinimiz de diye biliyorum 
tarafından
Yapmadım bır sey ya vala normal banyo yaptırdım
(14,039 puan) tarafından
Yeter canım ya boşver zaten 40 yok buyuklerimizin edindiği bir adet kendisi
tarafından
Aynen ya
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebegin kirki cikmaz annenin kirki cikar
tarafından
Dimi ya ne bılım kafamı karıstırıyorlar ya
0 oy
(2,565 puan) tarafından
40 kaşık su koy yıkadıgın kovanın içine bide alyansını at ve banyosunu yaptır canısı bende yapmadım altın falan filan 
tarafından
Vala normal yıkadım dua okudum ya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 153 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 186 göst.
+1 oy
56 cevap 1,206 göst.
11 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Daisyyy (1,135 puan) tarafından soruldu

381,715 soru