0 oy
921 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Kızlar soru yukarda bebegim 1 yasında ben tekrar hamileyim ne yapacağım nasıl baş ederim bilmiyorum siz neler yaptınız 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim kolayligini verir cnm.  kizim  17 aylik  3  4 sene sonra dusunuyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlum 1 yaşında ve 6 aylık hamileyim :) 
tarafından
Normal doğum mu yaptın emzirmeyi kestin mi
tarafından
Evet normal canm. Hayır oğlum zaten 6 aylıkken bıraktı emmeyi 7 aylıkken de hamile olduğunu öğrendim
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canım bende öyleyim korkma hiç 13 aylıkken öğrendim bende hayırlı olsun inşallah bebisin ben sütten kestim emziriyodum Rabbim ona gore gücünü sabrını  veriyor 
0 oy
(1,390 puan) tarafından

Kızım 11 aylık bende 1 yaşından sonra 2.yi düşünüyorum. Zor olacaktur elbet ama bilemiyorum yaşayıp görcez :D hayırlı olsun bu arada sağlıkla al kucağına :) 

0 oy
tarafından
8 aylık hamileyim :) 
0 oy
tarafından
Seninki yine iyi benim oglum 5 aylikdi 3.5 aylik hamile oldugumu örgendim 
tarafından
Hahaahahahah nasil becerdin kiz onu :D
tarafından
Hem hao kullaniyordum hem bebegimi emziriyordum emziren anneler icin dogum kontrol hapi kullaniyordum yine hamile kalmistim suan biri 2 yasinda biri 1 yasinda
tarafından
Olsun arkadas olurlar birbirine kucukken zorlanmissindir ama simdilerde rahat edersin
tarafından
Iki tane de büyük var hala cok zor canim
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Benmki 9 aylıktı :D şimdi 19 aylık oldu bebişimde dogu 52 günlük depresyonlardaym:D
0 oy
(229 puan) tarafından
Bende bu sabah öğrendim kızım 1 yaşına girdi 1 aylık hamileyim zorlanicam ama rabbim onları hayırlı evlat yetiştirmegi nasip etsin inşallah hepimize
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Balım 17 aylik  olcak karnımdaki kuzum 7 aylik hamileyim
0 oy
tarafından
Bebegim 4aylikken kaldım şimdi o 8 aylık ben 4 aylık hayırlısı diyelim 
0 oy
(3,136 puan) tarafından

Rabbim sabrını verir inşallah canım ikisi beraber büyümüş olur. İkiz olanlar nasıl yapıyor acaba. Farzet ki ikizler.

Kızım 7 aylık ve 8 haftalık hamileyim inşallah kolay atlatırız ,:)

0 oy
tarafından
Allah onu sana verdiyse kolayliginida sağlar 
0 oy
(351 puan) tarafından
Canım bi arkadasım oglu 4 aylıkken hamile kalmıstı kızına şimdi biri 3 biri 2 yaşında ama bi gör ikiz zannedersin tabi psikolojik ve bedenen yıpratıcı bi durum ama ikisinin derdi bir oluyo ve beraber büyüyolar bu açıdan güzel. 
0 oy
(415 puan) tarafından
Kızım 18 aylık benim 20 gun snra dogumum var bnde düşünüyorm ne yapacm  dye 1 buçuk yaşında bi bebeğim var bide minicik bi bebeğim bnde blmyrm
0 oy
(880 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var 23 haftalık hamileyim normal doğum yaptım emzirmeyi kestim kesinlikle 19 aylıkken kesmiştim
0 oy
(229 puan) tarafından
En korktugumn postt :)) hayirlisi olsunn canmm saglikla kucaginiza alin insallah 
0 oy
(496 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık ama şimdilik düşünmüyorum çok zor 2 çocuk ben 1 tanesine zor yetışıyom 2 olunca hıç bısey yapamam herhalde 
0 oy
(3,079 puan) tarafından
Bebegim 4 aylık bende 1.5 aylık hamileyim canım 
0 oy
(510 puan) tarafından
Bız ne yaplım bır yasında benımkı 6 aylıktı hamıle kaldım sımdı kızım 15 aylık dıyer kızım 2 Aylık
0 oy
(834 puan) tarafından

Oğlum 10 aylıkken hamile kalmışım tekrar. Çok sık emen bir bebekti hep. Hamile gikaldığımda da günde 8-10 civarı emiyordu. Sonra 3 - 3.5 ay daha emzirdim o süre zarfında denemediğim şey kalmadı emzik biberon bilmeyen bebek... 2 aydan fazla sürdü biberona alıştırmak inan ki içim paramparça ola ola verdim. :'( şu an artık 14 aylık ve emzirmiyorum artık . Sütüm geliyor ama sarı süte döndü zaten :/ günde 1 -2 kez uykulardan önce emmek istiyor. Onun dışında ek gıdayla bastırmaya çalışıyorum hep  çorba vs gibi.  Onun dışında çok çok ağlarsa anca meme veriyorum zaten 2 dk içinde uyuyor gidiyor yavrum... Son 1 ayda 3-5 kez emmiştir. Memeyi unutması için çabalıyorum. 

Şu an dediğim gibi 14 aylık ve gece yatmadan önce çok az bi aptamil yapıyorum.  O ona dalmasına yardımcı oluyor. Saat 21.00 de uyuyor bir daha gece 01.30 civarı uyanıyor o zaman da 200 cc aptamil yapıyorum içip hemencik uyuyor ve sonra bir daha sabah 5-6 civarı yine uyanıp mem mem meee diye ağlıyor :) yine 200 cclik bi aptamil daha yapıp  tekrar uyursa uyuruyorum uyumazsa da uyumuyor günümüz başlamış oluyor. Ki genelde de uyumuyor :D biz hep 6da uyanıyoz.  Zaten sonra kahvaltı ediyoz eşim felan uyanınca, yumurta patates zeytin peynir domates salatalık pekmez bal Allahcc ne vermişse ondan yiyor o da bizimle gün içinde. Yemeklerime tuz ve baharat çok çok az hatta bazen hiç koymuyorum hem ben tansiyondan rahatsızım hem de bebeğim için daha sağlıklı. O şekilde herşeyi yitor bizimle. Ona ayrıyeten ara öğün olarak mesela yarım kase yoğurt veriyorum. Bir ufak elma yiyor bazen de kuru kayısı ya da kuru yemiş filan veriyorum. Bir şekilde zaten acıktığını hissettiği an basıyor çığlığı yerlere atıyor kendini :d 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 406 göst.
6 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 159 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 304 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 315 göst.
7 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ❤️prensesingunlugu❤️ (193 puan) tarafından soruldu

376,670 soru

11,273,420 cevap

34,658 kullanıcı

...