0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (13,202 puan) tarafından
Yeminle yıldım 8 senedir. Müstakil ağırlıklı bir mahalle oturuyorum. Mecburum kendi evimiz. Her sonbahar salça kışlık zamanı herkesin isini ben çekiyorum mutfak balkonum altında koca mahallede gelin kız görümce kaç hane belli değil kışlık aklına ne gelirse yapar. Haftaya doğurcam yeni boya yapıldı yıkandı herşey camlar kapılar. Çatlıyorum sinirden kendi kayınvalidem dahil umursayan yok. Kapını kapat diyen yok. Kaldı ki hava 40 derece kapımı kapatırsam nerden hava alcam? Şikayet edebileceğim yer varsa valla söyleyin. Bulaşığımı toplamaya halim yok evimin taşlarını bembeyaz yapmışım kapkara oldu benimki de can ve ev. Şimdi bu kul hakkı değil mi? Etmiyorum özellikle bu sene hakkımı helal etmiyorum. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Iyice evin ayrı bahçen ayrıysa bisey diyemessin ki camını kapatio girmekten başka çare yok 
(13,202 puan) tarafından
Bahçe değil ki sokak arasında yapıyorlar köy gibi değil mahallede kayınvalidem alt katımda işte. Kimsenin evine girmiyor benim kadar ve kimse demiyor ki gelin ateş yakacağız camını bacanı kapa. Valla boyanın temiz kokusu koltuğun deterjan kokusu gitti.
tarafından
Canım dumanı gördüğünde kapat camını kapını az bekle bitene kadar sonra hava alırsın
(13,202 puan) tarafından
Bugünlük değil 20 gündür böyle ve hangi saatte yakacakları belli değil gece üçte kalktı yaktı ateşi kadın. Kasıma kadar osu busu bitmez bunların şimdiden bunaldım.
tarafından
Bilemedimki bnde canım allah sabır versin
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkese tek tek camını kapat diyemezki sen kokuyu aldigin an kapat canim benim evde ayni birsey oldugu zaman cami kapatirim hemen insanlar ne yapsin mecbur yapacak 
(13,202 puan) tarafından
Canım bir iki kez olsa mevzu değil çoğu komşuların en kötü zile basıyor aile gibiler burda öyle İstanbul gibi 30 tane zil yok elleri kopmaz gece 3 te yeni serinlemeye başlıyor hava ben yeni uyuyorum kadın ateş yakıyor. Anlıyorum herkesi ama arkada koca arsaları  da var. Yok o akrabanın yeri yok gelir yok bu gelinin yeri yok gelir. Ben de insanım. Bir iki üç idare edersin ama kayınvaliden de bunu artık saygısızlık boyutuna çıkartırsa çileden çıkarsın.
tarafından
Yuh o saattede atesmi yakilir uyar canim birsey yapacaginiz zaman haber verin diye
(13,202 puan) tarafından
Ezandan önce ne olacağı belli olmaz ateş yakılmaz dedim okur üfler yakarım diyor kadın kayınvalidem bir de. Komşuya desen hiç sallamaz. Gece tam serinlemeye başlamışız eşimle kalktık cam örtmeye.
0 oy
(12,858 puan) tarafından
Aynı bizim mahalle gibi bahçe ortalama yapacak bir şey yok maalesef
(13,202 puan) tarafından
Çekilecek kahırları kalmadı.
0 oy
(13,901 puan) tarafından
Zabitayı ara canım. Benim yaşadığım şehirde sokak aralarında falan salça kaynatmak yasak. Belediye belirli gün ve yer belirliyor onun dışında kaynatanlara izin verilmiyor. Gerçi yine kaynatıyorlar ama şıkayet edersen ceza yiyorlar.
(13,202 puan) tarafından
Ah nerde o günler! Belediyeye desem ne var bunda diyecek. Keşke bizde de böyle kural olsa.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 268 göst.
20 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,356 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 345 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 1502hanessan (1,664 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 514 göst.
18 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 133 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu

380,532 soru

11,393,326 cevap

34,903 kullanıcı

...