0 oy
513 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Arkadaşlar. Bizim apartmanımız sıkıntılı insanları da sıkıntılı. Apartmanda yaş olarak küçük olupta ev sahibi olan bir biziz. Eşim haksızlık yapılmasına karşı çıktığı için ve hakkını savunduğu için pek sevilmez. Bugün de toplantı vardı. Eşimin üzerine yürümüşler dövelim felan demişler birisi de gücünüz sana yetiyor o yüzden sana yükleniyoruz demiş. Yaa apartmanda gereksiz yere para toplanıyor. Bizim hiç borcumuz yok her zaman vaktinde ödedik. Ama artık eşim gerekli harcamalara para veririm ama gereksizler için şartlarımı sağlarsınız para veririm dedi. İnsanlar da bunu dert etti. Üstelik apartmanda para vermeyen bir sürü insan varken eşimin öyle demesine karşı çıkmış herkes. Sonra da eşimde sinirlenmiş onlarda üzerine yürümüş
aşırı sinirlendim. Eşim haksız olsa herkesten önce ben karşısında dururum ama çocuk haklı ve kimse asıl haksızlık edene karşı durmayıp eşime yükleniyorlar. Bu da beni aşırı rahatsız ediyor. Eşimi ezip geçmem erkeklerle muhatap olmam ama artık ona öyle davranmalarına dayanamıyorum. Amacım eşimi savunmak değil o zaten kendi hakkını savunan bir insan. Yarın da kadınların günü var. Gidip içimde olanları herşeyi söyleyip çıkmak istiyorum. Siz olsanız ne yapardınız 

8 Cevaplar

0 oy
(119,172 puan) tarafından
konu ne dovecek kadar
(770 puan) tarafından
Bnde merak ettm
tarafından
Yaa apartmanda gereksiz yere para toplanıyor. Bizim hiç borcumuz yok her zaman vaktinde ödedik. Ama artık eşim gerekli harcamalara para veririm ama gereksizler için şartlarımı sağlarsınız para veririm dedi. İnsanlar da bunu dert etti. Üstelik apartmanda para vermeyen bir sürü insan varken  eşimin öyle demesine karşı çıkmış herkes. Sonra da eşimde sinirlenmiş onlarda üzerine yürümüş.
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ne için eşini dövmek istemişlerdi olay ne
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Bence öyle insanlara hiç bulaşmayın eşinde hiç muhatap olmasın ne halleri varsa görsünler eşinin de sert mizahı var demekki , olaylar büyür sonra kötü şeyler olur 
tarafından
Eşim haktan yana birisi. Haksızlığa gelemiyor. Hakkını savunuyor. İnsanlar da bunu kabul etmeyip tepki gösteriyorlar.
0 oy
tarafından
Olay ne ki bu kadar ileri gitmiş durum
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Eşinin diyecegi lafta kavga çıkacak bişey yok ki. Sen orda değildin. Belki karşı tarafla farklı münakaşa oldu. Ama onların dediği lafı sana demedi. Bu da olabilir. Bana çok saçma geldi. Konu ne o bile belli değil. Bir apartmanda gereksiz ne tür harcama olabilir ki ? O gereksiz harcamayi herkes yapacak eşin ben yapmıyorum dediğine göre, gerekli birşey ki karşı taraf sinirlenmiş.
tarafından
2 senedir asansörümüz bozuk. Asansörcü dolandırdı herkesi. Hemen yıl yüklü miktar para istediler verdik. Eşimde kanunu araştırıp asansörcüyü mahkemeye verelim dedi. Birçok kişi kabul etmedi 1 yıldır asansör kullanılmıyor. Şimdi de yeni asansörcüyle anlaşılmış yeniden para toplanıyor. Eşimde ya asansörcüyü mahkemeye verin ya da herkes parayı versin ben de öyle vereyim diyor. Haklı olarak. Ama herkes karşı çıkıp üzerine geliyor nasıl vermezsin diye. Apartmanda da vermeyen bir sürü insan var. Eşim de gidin onlardan da alın diyor biri de gücümüz sana yetiyor demiş. Yaa böyle şey olur mu Allah aşkına haksızlık değil mi bu.
0 oy
tarafından
Apartmandaki insanlar kendi cebinin düşmanı değildir bence. Ne için toplanıyor para? Acaba size gereksiz gelen şey gerçekten gerekli olabilir mi? 
tarafından
2 senedir asansörümüz bozuk. Asansörcü dolandırdı herkesi. Geçen yıl yüklü miktar para istediler verdik. Eşimde kanunu araştırıp asansörcüyü mahkemeye verelim dedi. Birçok kişi kabul etmedi 1 yıldır asansör kullanılmıyor. Şimdi de yeni asansörcüyle anlaşılmış yeniden para toplanıyor. Eşimde ya asansörcüyü mahkemeye verin ya da herkes parayı versin ben de öyle vereyim diyor. Haklı olarak. Ama herkes karşı çıkıp üzerine geliyor nasıl vermezsin diye. Apartmanda da vermeyen bir sürü insan var. Eşim de gidin onlardan da alın diyor biri de gücümüz sana yetiyor demiş. Yaa böyle şey olur mu Allah aşkına haksızlık değil mi bu.
0 oy
tarafından
Gereksiz dediğiniz ne parası mesela onu yazmadın çoğunluk gerekli görmüşse eşin uyum sağlamalı ortak yaşanılan yerlerde giderler de ortak olur ben vermem demek yanlış 
tarafından
2 senedir asansörümüz bozuk. Asansörcü dolandırdı herkesi. Hemen yıl yüklü miktar para istediler verdik. Eşimde kanunu araştırıp asansörcüyü mahkemeye verelim dedi. Birçok kişi kabul etmedi 1 yıldır asansör kullanılmıyor. Şimdi de yeni asansörcüyle anlaşılmış yeniden para toplanıyor. Eşimde ya asansörcüyü mahkemeye verin ya da herkes parayı versin ben de öyle vereyim diyor. Haklı olarak. Ama herkes karşı çıkıp üzerine geliyor nasıl vermezsin diye. Apartmanda da vermeyen bir sürü insan var. Eşim de gidin onlardan da alın diyor biri de gücümüz sana yetiyor demiş. Yaa böyle şey olur mu Allah aşkına haksızlık değil mi bu.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Gereksiz harcama dediğin ne
tarafından
(7,768 puan) tarafından
Hata siZde apartman sakinlerinde asansör tamir edilir fatura kesilir ödeme yapılır neye göre para verdiniz ve eşin haklı ama para verdiğinize daire kanıt yoksa işe yaramaz bnce eşin sana eksik anlatmış olay bu kdrlık ise üste yürümce bişey yk
tarafından
Tabiki sadece bu değil olay. İşte eşim bu hata yapılmasın diye geçen sene çok uğraştı dil döktü kimse dinlemedi bile sadece karışma dediler şimdide Eşim parayı vermiyor diye üstüne düştüler o da sinirlendi şartlarını söyledi.
(7,768 puan) tarafından
Herkes verince sizde verirsiniz canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 430 göst.
25 Nisan 2019 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 829 göst.
10 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 309 göst.
3 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Aslıs (13,202 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 472 göst.
20 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu

378,463 soru

11,328,438 cevap

34,784 kullanıcı

...