0 oy
929 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben evde doğum düşündüm bi an tabii net bişey değil benim annem 7 mizide evde dikissiz normal doğurdu hatta ablamlari abimleri ananem dogurtmuş resmi ebeydi, bende virusten dolayı hastanelerden korkuyorum kötü zamana denk geldik malesef, youtubede görüyorum yabancılar kolayca evde dogum yapıyor şaşırıyorum valla :) sizin düşünceniz ne bu konuda çevrenizde var mı öyle?

28 Cevaplar

0 oy
(200 puan) tarafından
Benim annem 8cocuk dogurmus hepsini evde dogurmus sasiriyorum nasil yapmis annem gobekleride kendi kesmis hep yaninda kimse yok ben oglumu gobeginden sebep altini degismedim hep kaynanam degisti nezaman gobegi dustu ozaman ben degistim ayy zor ya insan birde korkar yani ya bebege birsey olursa diye anneme diyorum sen nasil evde dogum yaptin ne cesaret  
tarafından
Aynen eskilerde cesaret çok varmış korkmazlarms
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herşey doğumla bitmiyor bebek ters gelir kanaman olur dogdudgu an bebek nefes alamaz ya daha sayabilecehim bir sürü aksilik.olsa ebeler önüne geçebilecek mi Allah korusun ...
tarafından
Aynen cesaret ister bu tür seyler
tarafından
Evet Allah korusun Allah kurtarsın bira önce
tarafından
Amin canım ♡
0 oy
tarafından
Isın ehli bir ebeyle elbette yapılır instagram da takip ettiğim çok tatlı bi ebe var oda kendi doğumunu evinde yaptı başka iki ebeyle birlikte 
tarafından
Evet görüyorum youtubede su zamanda cok var yapann cnm
(200 puan) tarafından
Ayy nasil izliyorsunuz dogum yapan kadinlara ona bile cesaret edip bakamiyorum :(
tarafından
Ben doğum videosu izlemedim
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Kendi adıma konusmak gerekirse hep oturan biriyim eski insanlar hep çalışıp bag bahce hareket halinde olduklari icin dogumlari boyle kolay oluyodu bence:d cesaret edebilsem ben de isterdim galiba ama kan aldirmaya dayanamayan biriyim

tarafından
Bende canım kolay gibi görünüyor ama zoe
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Evde doğum çok iyi bendce günümğzde de gayet ileri seviyede bi teknik artık maddi gücüm olsaydı evde doğum yapmayı çok isterdim
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Kız benim eltim 2.  3 ay önce evde doğurdu. Ev değil hatta merdivende doğurdu
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Evde yırtıksız dikişsiz doğum yapılabileceği söylenmiş bazı önerilerde bulunulmuş ben bunları fazlasıyla yaptım hatta bir de 32 hafta ağır işte çalıştım totom yer görmeden hergün hareket halinde çalışarak doğum izni sonrası düzenli kegel yürüyüş ve yoğun biçimde merdiven çıkarak bol sıcak suda oturma banyosu ile  normal doğum yaptım AMA SONUÇ İÇLİ DIŞLI TOPLAM 24 DİKİŞ??? Ben yaptım herkes yapar diye bişey yok herkesin yapısı müsait değil

O kadar harekete ilkk doğumum sadece 2 saat sanCıyla olduğunda doktorum çok hareketli Bi hamileydin az kilo aldın bu çok normal dedi ama bnle çalışan başka bi arkadaşım da açıklamadı 20 saat sancı çekti mesela. 

Başka Bi arkadaşım evde suyu gelmiş  ilk doğum birisi buna kalkmış sancı gelince hastanede rezil oluyorsun evde sancını çek 5 dakikaya düşünce git demiş Bu akıllı da suyu geldikten sonra sancıların arası 5 dakikalık oluncaya kadar evde beklemiş sonuç enfeksiyonu bebek  Allah'tan en az zararla kurtarmış su geldikten sonra evde mi evdemi Durulur? Eltim de 2 doğumum Nasıl olsa İlkinde çok uzun süre sancı çektim diye sancıları sık sıklaşıncaya kadar kadar gitmemeyi tercih etmiş  sancı ile beraber çocuk inivermiş ambulans aramış ama onlar gelinceye kadar çocuk doğmuş ve doğarken karşısında müdahale eden bilinçli birisi olmadığı için çocuğun gırtlak borusu ve ses telleri hasar görmüş yavrum 2 yaşına geldi sesi hala kedi gibi boğuk  Yine Allah korumuş Bu da en iyi tablolardan biri kısaca önlemini almak varken kendini ihmal etmenin sonu pişmanlıktır Ha bir de biz 7 kardeşiz Ben yedinci çocuğum Eskiden Mecburiyetten hastaneye gitmek yoktu eve tecrübeli ebeler gelirdi  Annem diyor ki düzgün bir biçimde atılan kesik yırtıktan çok daha hızlı iyileşir ve daha estetik durur yırtık yapısını bozuyor diyor en küçük çocuğu benim beni doğururken bile yırtık olmuş Yani bu yırtık dikiş meseleleri yapısal bir şey

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 193 göst.
1 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 139 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde Nalankt (1,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 212 göst.
20 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Beratinannesi (118 puan) tarafından soruldu

380,907 soru

11,404,156 cevap

34,942 kullanıcı

...