0 oy
925 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben evde doğum düşündüm bi an tabii net bişey değil benim annem 7 mizide evde dikissiz normal doğurdu hatta ablamlari abimleri ananem dogurtmuş resmi ebeydi, bende virusten dolayı hastanelerden korkuyorum kötü zamana denk geldik malesef, youtubede görüyorum yabancılar kolayca evde dogum yapıyor şaşırıyorum valla :) sizin düşünceniz ne bu konuda çevrenizde var mı öyle?

28 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kızlar yaptırcam demiyorum bi an düşündüm burda sordum yapan var mı diye yoksa benn en ufak ağrıya dayanamayan biriyim panik atakta var yani olmasaydı yapmak isterdim eski zamanla şu zmaan tabiki bir degil ama yurt dışında gördüm videoları xok kolay gibi görünüyor:)))
(489 puan) tarafından
En kotu susa dogum evi varsa eger oyle yapabilirsin canim . Onlarin yanında muhakkak saglik görevlisi vardır.  Ya da ikinci çocuk tur.  Bende com izledim kadin su da eline doğuruyor çocuğunu kucagina aliyor . Sanki işer gibi cocuk doğuruyorlar .
tarafından
Evet kuzum cok basit gibi duruyor :))
(1,286 puan) tarafından
Yok canım onlarda zor oluyordur doğumları benim mesela plasenta rahim duvarına yapışık mis ebeler çıkartamadı doktor geldi temizledi yani evde doğum yapmış olsam nasıl olacaktı bilmiyorum
tarafından
Aynen kardeşimin de eşi yapışıkmış ebe ne yaptıysa halletmis ya halletmeseydi Allah işte
-Reklam-
+1 oy
(12,513 puan) tarafından
Güzel hazırlanırsan eğer doğuma dikişsiz yırtıksız hastanede de normal doğurabilirsin. Ben yaptım bunu sende yaparsın. Eskiler evet evde doğuruyordu ama adı üstünde eski canım. 
tarafından
Nasil hazirlandin cnm
(12,513 puan) tarafından
Son ayımda çok düzenli olarak yürüyüş yaptım, plates, kegel egzersizi, squat yaptım. Asansör kullanmadım merdiven inip çıktım. Sıcak suya oturdum son haftalarımda da. Eğer yapabilirsen Perine masajı önermişti Dr um çok iyi geliyormuş ama ben beceremedim pek onu
tarafından
Oh mis ben yürüyüş yapamıyorum cok fazla yoruluyorum cnm ya
(12,513 puan) tarafından
Yavaş tempoda yavaş yavaş alıştır kendini canım inan çok iyi gelecek
Ben doğum sancısı çektiğimde bile çıktım parka 1 saat yürüdüm :D
(3,836 puan) tarafından
katılıyorum sareslemoma. bende tek dikişle doğum yaptim epiduralli normal doğum. kişiden kişiye değişir tabi ama egzersizlerin önemi büyük bence. bütün aylar yatıp sonra normal doğum beklemek saçma. o evde doğuranlarda egzersizler yapıyordur hemde ne egzersizler.
0 oy
tarafından
Farzet dogum yaparken evde cok yirtilman oldu ozaman ne yapicaksin ?
tarafından
Fikirdi sadece olcak demedim canim Allah korusun oyle seyler tabiki oluyor yani
0 oy
tarafından
Çevremde yok canım valla eskiden öyleymiş ama ben evde dogursaydim ölürdüm heralde cesaretine hayranım 
tarafından
Kuzum net biseu degil ya fikir sadece :)
tarafından
Yine de düşünmen bile büyük cesaret tavsiyem öyle bsy yapmaman hem kendi hemde bebeğin sağlığı icin
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Bacim akilli olun o anda Allah korusun bebekte bir sorun olsa solunum sıkıntısı vs napacaksiniz suni tenefüsmü

Mantıklı is görün az. Bakma sen cevrene millete

tarafından
Canım fikir sadece yaa net bisey degil :)
(27,351 puan) tarafından
He iyi sakin yapma haaa
tarafından
Yok canım panik atak var zaten en ufak biseye panik yaparım evde olsam o an kendimi düşünemiyorum ama nette o kadar rahat ki su zamanda yapan cok var
(27,351 puan) tarafından
He cok varda simdi başka ya
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Eskiden tarlada bahçe de çalışırken veya tarla olmasa bile şimdiki gibi kendilerini korumuyirlarmis ki ağır kaldırırlar mis her işi yaparlarmış oylelikle de normal i çok güzel doguruyirlarmis şu an o riski asla göze almam ve evde doğum yaptığında bütün meşuliyet senin eve ebe gelir ama hiç bir şekilde sorumluluk almaz 
tarafından
Aynen canm
0 oy
(13,662 puan) tarafından
Kayınvalidem 8 çocuğunu da evde doğurmuş.

Hep diyo yani yemeğimi yerdim sıcak çayımı içerdim.

Hastane zulüm resmen diye.

Ben de çok hak veriyorum

8 cm acilmayla gittim.

Gider gitmez çatala çıkardılar.

Nst yi elime sikistirdilar.

Sancı geldikçe  kendimi unutuyorum ne nstyi tutucam.gelio gidip azarlamalar bilmem neler.

Keşke göze alabilsem de evde dogursam 2.yi
tarafından
Bende göze alamiyorum kuzum nette gorunxe rahat rhaat yapanları insan acaba mi diyo valla
(648 puan) tarafından
Ay aynen kuzum ya banada böyle ebeler denk geldi hastane çantama bile gözümün önünde tepik attılar psikolojileri bozuk sanki onların çocukları olmayacak doğururken bagiranada bagirmayanada azar çekiyorlar , yanimdaki kıza ne kadar şişkosun bile dedi toybe dedim ya sonuçta hamile, tabi kilolu olcak her yerde kadın kadına düşman .
0 oy
tarafından
Valla iyce eskilere donduk ha
tarafından
Ne güzel işte canım eskiler gibisi var mı:)
tarafından
Dimi kiz ahhh keski done bilsek eskiler :))
tarafından
Keske valla isterdimm
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Peki bunun kotu taraflarini arastirdin mi?
tarafından
Canım yaptircam diye biseyim olmadi sadece seyrettim bi anlik dusunce acaba olur mu diye
(6,203 puan) tarafından
Yok sen bunu dusunmek degil aklindan bile gecirme
tarafından
Aynen en ufak ağrıya korkan biriyim evde olsa o sancılarla kafayi yerim
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Eskiden doğumda ölen anne ve bebekleri düşününce ben asla yapamazdım. Ciğerlerinde bir sıkıntı olursa diye tam teşekküllü yenidoğan yoğun bakımı olan hastane tercih ettik biz çünkü zamanı dolsa da risk her bebekte var. 
tarafından
Kesinlikle risk alınmaz zaten
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kayinvalidem ilk çocuğunu evde doğum yapıyor ve ebe kafasına sert basıyor beynine oksijen gitmiyor ve şuandaki durumu yataktan kalkamıyor 6 aylık bebek gibi anlamsız sesler çıkarıyor ve anne babasını dahi tanımıyor. 40 yaşında şuanda. Kayınvalidenin başına gelen bu olaydan sonra eşini ve ablasını istanbulda en iyi hastaneler de doğurmuş. Ebe yüzünden şuanda oğlu o halde.. ki eskiden evde doğum yapmak mecburi gibiydi ebeler de daha çoktur ve bu tür şeyler için daha deneyimli.. böyle bi zamanda kendini ve bebeği riske atmaya değmez. 
tarafından
Yok kuzum düşünceydi oda sadece bugun videolar seyrettim cok basit geldi oyle yanii
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kayinvalidem ilk çocuğunu evde doğum yapıyor ve ebe kafasına sert başlıyor beynine oksijen gitmiyor ve şuandaki durumu yataktan kalkamıyor 6 aylık bebek gibi anlamsız sesler çıkarıyor ve anne babasını dahi tanımıyor. 40 yaşında şuanda. Kayınvalidenin başına gelen bu olaydan sonra eşini ve ablasını istanbulda en iyi hastaneler de doğurmuş. Ebe yüzünden şuanda oğlu o halde.. ki eskiden evde doğum yapmak mecburi gibiydi ebeler de daha çoktur ve bu tür şeyler için daha deneyimli.. böyle bi zamanda kendini ve bebeği riske atmaya değmez. 
0 oy
tarafından
Sakın öyle birşey yapma belki çatın dar Allah korusun ne yapicaksin sakin bak
tarafından
Yok kuzum sadece düşünce olcak diye bir seyin icine girmesim acaba olsa nasil olur diye düşündüm
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Bir akrabamız evde doğum yaptı cnm çokta kolay oldu denildi bir su bardağı zeytinyağığla doğurmuş hiçbiryerde batmamış tertemiz bir doğum olmuş virüsten dolayı hastahaneye gitmemiş ebeyi eve çağırmışlar sanırım fiyatıda 1.5 TL di 
tarafından
Ya Allah aşkına bir anda kan kaybı olsa ne olucak
(2,972 puan) tarafından
Orasını bilemicem cnm bunların hepsi risk tabi
0 oy
(48,620 puan) tarafından
eski insanlar saglikliymis ben kendime guvenemem acikcasi zaten herseye alerjim var hastanede olduğu halde hep korktum virussuz zamandaydi bide.

onca kisi doğum yapiyor su donemde cok şükür sıkıntı olmuyor heleki bebek olan yerlere daha hassas dsvraniyorlardir

bende evde dogmusum ama evde doguramam
tarafından
Bende de o cesaret yok panik atak var bide bende bi anlik düşünce o da videoları izledim bugün cok rahatlardi
(48,620 puan) tarafından
video izlemedim kimseye dogumunu sormadim burdada hala daha dogum hikayelerini okumam her doğuş kendine özeldir canim benim dogumumda zor oldu evde asla olmazdi bebegim zarar görürdü
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Evet eskiden evde oluyormuş doğumlar ama bebek ölümleride çokmus şimdi o kadınlar bu zamanda yaşasa asla istemezlerdi bence tıp bu kadar ilerlemişken ülkemizde çok iyi doktorlar varken bana cahilce geliyor evde doğurmak 
tarafından
Kuzum düşünce zaten öyle yapıyorum demedim seyrettim basit geldi burdada var mi acaba diye sorayım dedim
(3,036 puan) tarafından
Canim okudum yorumları senin icin demiyorum zaten düşüncem bu yönde onun icin yazdım
0 oy
(13,889 puan) tarafından
bilemedim şimdi senin bileceğin iş bu valla hastanedeye de gitsende hemen gitme sancıyı evde çek 
tarafından
Aynen canım ablam bekledi gitti normal dogum yaptı  rahat oldu yengem hemen gitti 2 gün sancı çekti sezeryan oldu ben insallah normal istiyorum
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Hangi cagda kaldi evde dogurmak
tarafından
Kız youtubede suan bile doguran var yabancilarda gör pırt diye çıkarıyorlar :D
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Benim kayınvalidem evde doğum yapmış aralık ayı diye yollar kapalı olunca rahmi ters dönmüş bir daha çocuğu olmamış bundan dolayı 

tarafından
Ayyy Allah korusunn ben zaten büyük konusmayim da cesaret edemem sadece izlediklerimde cok basit gibi
(11,505 puan) tarafından
Yok canım sen yinede hastanede yap ne olur ne olmaz. Damar bile çatlasa ne olacak ölür gidersin  Allah korusun
tarafından
Aynen canım hastaneye devam :)
0 oy
(468 puan) tarafından
Bende evde doğdum annem bir çok cocuğunu evde doğurdu canım annem benim.Ama ben korkuyorum canım en insan tedirgin olur bir şey olsa doktor var ebelwr var müdahale edebilirler. allah bütün annlere yardım etsin.
tarafından
Amin  kuzum dusunceydi zaten sadece cesarer ister
(468 puan) tarafından
Aynen onun için cok büyük bir cesaret lazım ama düşünüceksen yanında bir ebe  olsun türkiyede evde yapan cok kişi var ama yanında bir ebe bulundurucak şekilde.
tarafından
Tabiki zaten oyle ebesiz olmaz kuzum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 191 göst.
1 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 137 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde Nalankt (1,002 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 205 göst.
20 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Beratinannesi (118 puan) tarafından soruldu

379,053 soru

11,346,004 cevap

34,812 kullanıcı

...