0 oy
3,514 göst.
Aile kategorisinde (947 puan) tarafından

Kızlar kaynanam hep benden yana ayrımcılık yapıyor. Esim 3 kardes bj eltim bi gorumcem var.  .mesela bi sey alcak yapcak oldu mu en son bana yapıyor mesela inek bakıyor süt olsun peynir olsun bahçeden olsun en son bana yapıyor mesela gecen rende yapalim dedi eltim sehir disinda koronadan gelemedi istese gelme imkani var halbuki neyse dedim anne cocuk huysuz dis çıkarıyor gel ben yapamam dedi bide benden sonra  esimi aramis ikna etmis esimde git idare ederler dedi (ama nerde perisan oldum cocukla ) gittik neyse  sonra benim yanımda eltimi aradi iste kizim ne istiyon yapayim sana sen gelme ben her seyi hazir ederim diyor. Salçalık kırmızı biberler var ya onlardan istedim yok fazla olani da yengene salca yapcam dedi bende gerek yok alırım ben dedim..her ne olursa olsun hep ayırıyor beni önce kızına ve büyük  gelinine veriyor yapıyor ben aramasam takan yok :( muhtac degilim hamdolsun ama insanin zoruna gidiyor sizce haksız mıyım??? :ermm:

16 Cevaplar

+1 oy
(2,891 puan) tarafından
Sen aynı böyle devam et sonun benim gibi olacak.... 
(947 puan) tarafından
Kimsenin ahi kimsede kalmaz benim kaynanam da ben hamileyken esimi dolduruşa getirdi kavga ettik ah ettim aglaya aglaya 1 ay demeden düştü kolu ezildi
tarafından
Ya bu dünyada ya öteki dünyada çekerler canm
(947 puan) tarafından
Cekiyor ama anlamıyor bi türlü. Hiç içimden gelmiyor gitmek aramak
(2,891 puan) tarafından
Beni bu Hamileliğim boyunca hep ağlattılar ikinci çocuğumun haberini aldıklarından sonra burnumdan geldi eşimle de defalarca kavga etmeme sebep oldu Dilerim burnundan fitil fitil gelsin geçirilebilecek en kötü hamileliği geçirdim onların yüzünden defalarca kanamam oldu
(947 puan) tarafından
Allah ıslah etsin böylelerini
-Reklam-
+1 oy
(913 puan) tarafından
Ne güzel gene yapiyo en son men son benmki hc bsey yapmiyo bnmde bı gormce elti sadece kızına götürür giderken eltimle bana bakkaldan Halley getriyo:D
(947 puan) tarafından
Onu da isteyerek yapıyor canım malesef öyle de kıymeti kalmiyor yiyesim gelmiyor inan
+1 oy
(4,666 puan) tarafından
Gitme canim sende yardim eden sensin ama kaynanan onlari dusunuyo
(947 puan) tarafından
Bide benim canım cıkmış rendelerden yengene de veririz dedi bende dedim biz mahvolduk parayla veririm
0 oy
(398 puan) tarafından
nefret ederim böyle insandan 
(947 puan) tarafından
Bende resmen dedi ki veremem. Benim annem dikti o biberleri bahçeyi geldi kadın bi tek biber görmedi gelmicem bu sene bahce dikmeye diyor kırmızı biber vermedi bile anneme emege yazık
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Senin kocayla d alakalı canm her cagirdiklarinda git demesin sana birde sen yakın eltin uzaktaysa daha kıymetli olur malesef sende mesafe koy arana
(947 puan) tarafından
Cok gidip gelmiyorum aramıyorum da esim biraz anne babasına düşkün
0 oy
(170 puan) tarafından
Her zaman ki gibi uzakta olan kıymetli oluyor. Birde Rende yaptığınız şey ne  bilmediğimden soruyorum :)
(947 puan) tarafından
Domates canım:) sos yani.  
Evet malesef öyle biz dibinde kötü biziz
0 oy
(65 puan) tarafından
Yaranamazsinnnn bende bı gorumceyim ama ben annemde hiç öle bişey görmedim bişey alsa veya yapsa benim annem üçe boler ayırmaz çok mutlu olurum ama kaynanam alt katimda oturuyo kaynım şimdilik bekar ama görümcem var beni hep ayırırlar ama artık umrumda olmuyo artık tak dedi onlatin davrandığı gibi davranıyorum bende emin ol bu hayatta kaynana kısmının büyük bı bölümüne sıçan yaraniyo uygulamayla gördüm bende:)))
(947 puan) tarafından
Evet canım malesef laf sokan yada kaçan yaranıyor naptiysam kötü benim
0 oy
(528 puan) tarafından
Kiz muhtac değilsin ne takıyorsun kafaya napiyosa yapsin bosver. Isi dusunce gitme sende yapsin napiyosa. Umursama hiç. 
(947 puan) tarafından
Esimi kırmamak icin gittim.  Muhtac değilim hamdolsun
0 oy
(333 puan) tarafından
Gitmemde yapmamda bana bisey yollamasinda kizina oncelik vermesini anlarim da diger gelinle seni niye ayırıyor. Lazim degil bana bisey der gider alirim baskasindan.
(947 puan) tarafından
Ayırıyor iste sonra lafi geldi mi ben ayri gayri yapmam diyor
0 oy
tarafından
Benimkide aynı eltim 1 saat uzaklıkta kışlık çemeni turşusu her neyse ona sormadan para talep etmeden yapar bana yapmaz yapacağı zamanda parasını ister
(947 puan) tarafından
Parasını mi ister ohaa
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Benimkide oyle kizini yapmaz ama eltime gelince dokturur ben 1000 defa yap yap dememe ragmen anca yapar

Bende hic yuz vermiyorum artik konusmuyorum 
(947 puan) tarafından
Bende isteyince yapar
0 oy
(1 puan) tarafından
Hiç takılma canım biliyorum çok zor ama Allaha birak valla. Bende 5 yıllık gelinim şimdiye kadar doğum günümde görümcemden 1 hediye görmedim kaynım nişanlı görümcem eltime hediye alcakmış bide sende gelcenmi diyor. Kabul ettim bende ama görümcemin yaptığı ayrımcılığı asla unutmicam
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bizde iki eltiyiz ilk gelin benim. Bana diğerinden daha çok yapıyorlar daha çok seviyorlar. Bende bu adaletsizliği sevmiyorum. Çeyiz hazırlığında bile bana daha çok yaptılar. Diğerine bohça bile hazırlamadılar doğru düzgün. Bu beni inanılmaz rahatsız etti. Halada eder. Kendilerinede hiç adaletli davranmadıklarını söylerim her zaman. 
0 oy
tarafından
Seninki en azından en son da olsa sana veriyor benim ki onu da yapmıyor 
0 oy
tarafından
Valla canım böyle aileler çok fazla. Benim şuan ektim yok kaybım benden 1 yaş küçük ama evlendiği vakit o gelin daha kıymetli olacak bana yapılanın 2 katı he rşeyin daha iyisi yapılacak buna adım gibi eminim 2 yıllık evliyim 1 kere aramış değildir. Düğün gecemde gelin odasında sırf istediği bir şeye hayır cevabı verdim diye bana ne halin varsa gör dedi sonra 1atlık gelinken daha evlenmeden önce bana ve eşime yaşattuklaeından dolayı yanına gitmedim etmedim diye gelin mi aldık düşman mı demiş eşime ki yaptıklarına göre yüzlerine bakılacak insan değiller eşimi bir kere oğlum nasılsın vs hal hatır sormak için aramaz ya bir isteği olur işi düşer ya da huzur kaçırmak başkalarının dedikodusu için arar oğlum ve 7 aylık 1 aylıkken geldiler 1 buçuk gün kaldılar ki onda da gezmeye gelmişler torun sevmeye değil gittiler sonrasında hiç görmediler yalandan 1 kere görüntülü aradı li çok görmek istese eşim işte ben ise sürekli bebeklerim beni arayıp görebilir sanki göreyim desem yok diyeceğim bize gelmek ister eşime söyler beni aklı sıra adam yerine koymuyor yani senin isteğine göre değil gibisinden ki eşimde Allah razı olsun istemediğimi bildiği için çok çok sonra söyler bana ama onları kırmadan işim var vs der geçiştirir ev aldık yeni hayırlı olsun bile demedi 5 kuruş yardımları olmadı aksine köstek olmaya çalıştılar evlendiğimizde her sözlerinden döndüler bir televizyon bile alamadılar eşime kayınpederin alsın demişler ama kendi kızlarına ekstra almışlar neymiş kocası bir şey izlerken o dizisini kaçırmasın canı sıkılmasın diye kaynımjn sevgilisi var bir kere olsun bize yavrum vs dememiştir ama onların resimlerinin altına yavrularım benim vs yazar kısacası oğlunu ayırıyor dolaylı olarak benimde ayırıyor birde huzur kaçırmadan birebirler eşimle ayrılsak herkesten daha mutlu olurlar o dereceler zaten düğüne 2 3gün varken babası o kız seni mutlu etmez üzer vs diyormuş düğüne 2 3 gün varken denilecek şey mi ki asla kimseyle işim olmaz bir kere olsun kavgam olmamıştır çünkü konuşmuşluğum bile yok okuyordum zaten okula git gel sınavlar vs derken fitneliğe vaktim olmuyordu o yüzden bir şey görmüş duymuşta olamazlar ki sakin biriyimdir kimseyle uğraşmam bende artık oğullarından dolayı böyle yapıyorlar diye düşünüyorum li eşimde çok anlayışlı sakin biridir onlar ne yaparsa yapsın her zaman annemdir babamdır değiştiremem ne yapayım der yani kim asi davranırsa o kıymetli oluyor kim de değer biliyor nankör değilse o da dışlanıyor kıymeti bilinmiyor her zaman derim Allah büyüktür kimsenin yaptığı yanına kalmaz
tarafından
Çok uzun yazmışım özür dilerim ya yazarken bir hızla anlamadım  bu kadar uzun olduğunu :(
0 oy
tarafından
Bence her kaynana illaki bir gelinini tutuyor benim kaynanam annem de öyle bir tanesinin yeri ayrı oluyor nedense 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 836 göst.
4 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,006 göst.
17 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,323 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,966 soru

11,313,101 cevap