0 oy
2,221 göst.
Aile kategorisinde (70 puan) tarafından
Kızlar artık dayanamıyorum buraya bari yazayım. Öncelikle söyleyeyim bu yazdıklarım benim titizliğimden değil!!! kayınvalidemler köyde oturuyorlar o kadar dağınık ki 8 tane çocuğu var 2 tanesi evli sadece en küçüğü daha 9 aylık ama çok pisler çocuklar kızları genç kız mesela 3 tanesi ama çıkardıkları pantalonu bile çıkardıklari yerde bırakıyorlar yedikleri çikolatanın çöpünü bile evin içine atıyorlar.evin içinde çekirdek yiyorlar mesela her yer çekirdek kabuğu oluyor anneleri hiçbişey öğretmiyor süpürmüyorlar bile evi. 4 yaşinda bitanesi asla ayakkabı giymiyor sokaklarda çıplak ayakla dolaşiyor annesi asla uyarmıyor ayakları kapkara evin içinde öyle geziyor . Sanırım hepsi haftada 1 kere bile yıkanmıyor. O kadar pisler kirden kapkaralar resmen evin duvarları kapkara kapılar kapkara kirden asla silmiyorlar. Evlerinde temizlik malzemesi diye bişey yok zaten. ben yapmaya çalıştım başlarda ama olmuyor topluyorum çikiyorum 5 dakika geçmeden eski haline getiriyorlar ben kızıyorum toplayın diye ama beni dinleyen yok tabi eşim aksine çok temizdir o ailesinden ayrı büyümüş günde 2 kere duş alır evi birlikte temizleriz mesela ama eşimle ailesinin bu durumunu konuşmaya çalıştım akşam hemen savunmaya geçti yok çocuklar varmış ondanmış falan bende sinir oldum kardeşlerini uyarmasını isterdim çünkü her biri sevgili yapmayı biliyorlar ama evi temizlemeyi kendilerine bakmayı bilmiyorlar . Haftasonu yine gidicez ama ben gitmek istemiyorum hamileyim çünkü korkuyorum enfeksiyon falan kaparım diye yaptıkları yemekler bile yenilesi değil. Mesela geçenlerde un koymuş poşete bana verdi bende eve getirdim koydum dolaba 2 gün sonra kek yapıcaktım bir açtım poşedi bitlenmiş un ilk defa böyle bişey gördüm hemen attım çöpe.Kaynanalarinıza şükredin kizlar ne hayatlar varmış bende evlenince öğrendim 

23 Cevaplar

0 oy
(1,885 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canm evin ayrı ise boşver kaynananın evini yapacak bişey yok kaç yaşında kadını sen duzeltemezsin. Benim kaynanam da dağınık doğru düzgün temizlik yapmaz.seninki yine küçük çocuklu bizimki bir kişi.  Kendi cocuklari bile şikayetçi bu durumdan ama değişmiyor kadın. Ona sorsan temizdir titizdir ama. Allah'tan uzağız gittiğimde benim de midem almıyor. eşinle aran iyi ise evin ayrı ise dert etme kendine
(70 puan) tarafından
Evet canim eşimle aram iyi bi tartışma olursa da onun ailesi yüzünden oluyor ama artik takmiyorum hamileyim diye de eşim üstüme fazla düsüyor o yüzden fazla gitmiyoruz ama bu hafta gidicez malesef
(1,885 puan) tarafından
Canm onlar da farkındadr  ama anneye bişey denmiyor. Benim eşim kaynım görümcem hepsi uyarıyor kaynanamı. Görümcem açık açık diyor ben sennn evini temizlemekle geciremem yıllık iznimi o yüzden gelmek bile istemiyorm buraya diye. Ben bu konuda hicbisey demem eşime gidjnce genelde dışarda yeriz ben önden yapabildiğim kadar temizlik yaparm. Kahvaltıyı ben hazirlarm öyle yeriz. Midem kaldırmıyor çünkü. Dolapta herşeyi çürütür çöpe atmaz Ocak silmez , eve ne bulsa doldurur ev kokar. O kadar iyi anlıyorm ki seni. Eşimi kırmamak için gittiğimde idare ediyorum ben de ses cikarmiyorm sağolsun o da beni anlıyor çok evde tutmuyor :)
(70 puan) tarafından
Benim görümcelerimde anneleri gibi uyarmayı bırak mesela evli bitanesi koye gittiğimizde kendi annesinin evinde bırak bulaşık yıkamayi sofra bezini bile toplamaz artık bende yapmiyorum fazla yaptıkça tepeme çıkıyorlar çünkü herşeyi benden bekliyorlar birde şey mesela esimin erkek kardeşi eşimin yaninda çalısiyor o da bizimle aynı şehirde sürekli bizim eve geliyor yemek yemeye rahat edemiyorum onun yüzünden yüz vermessem ertesi gün gelmiyor ama tek kelime konuşsam hemen yüz buluyor hergün gelmeye başlıyor komik gelicek ama onun evlenmesini bekliyorum evlensin bende onların evinden çıkmıcam çocuğumu alıp alıp gidicem karısı gelmesin diycek ama o bana bişey diyemiycek çünkü sürekli bizim evde anca o zaman ne hissettiğimi anlar:) :):)
(1,885 puan) tarafından
En güzeli farklı şehirlerde olmak miss gibi :) tatilden tatile idare ediliyor da sürekli gidince zor valla.
(70 puan) tarafından
Allahtan çok sık gitmiyoruz bizde köye gitsek dayanamam zaten
-Reklam-
0 oy
(119,142 puan) tarafından
kaynananin 9 aylik bebegimi var
(870 puan) tarafından
İsteyerek mi oldu yani bebek
(70 puan) tarafından
Evet isteyerek oldu daha da olmasından korkuyorum çünkü kayınpederime dalga geçer gibi soruyorlar birdaha olurmu diye o da belli olmaz diye gülüyor  komik zannediyorlar yani doğurup doğurup salıyorlar olan çocuklara oluyor
(870 puan) tarafından
Bakamadıktan sonra niye hala cocuk istiyorlar ki
(70 puan) tarafından
Bakabildiklerini zannediyorlar yani çocuk öyle bakılır sanıyorlar
(870 puan) tarafından
Ben 1 tanesine zor bakıyorum
0 oy
(1,348 puan) tarafından

Ay midem bulandı :ermm:

(70 puan) tarafından
Ya cidden çok pisler dayanamıyorum artık ayni zamanda çok geri kafali hepsi
(1,348 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ben katlanamam temiz olucak heryer zaten temizlik işi yapıyorum o yüzden çıldırırdım
(70 puan) tarafından
Ben çildırıyorum zaten sinirden gülüyorum şuan ya cidden çok doldum
0 oy
tarafından
Evlenmeden önce ailesi ile tanışmadınız mı canım görmemiş miydin öyle olduklarını malesef insanları değiştirmek zor kabullenmekten başka yapacak bi şey yok eşinle mutluysan ailesiyle sık görüşmezsin olur biter
(70 puan) tarafından
Malesef canım bilmiyordum ailesini biz kaçarak evlendik pişmanım ailesi yüzünden ama eşimden memnunum kafam çok karişık düşünsene bebegim doğduğunda o eve nasil götürücem
tarafından
Eşinle güzel bi dille konuşman gerek ben seni kabullendim aileni degil diyebilirsin onu da kırmadan sık gitmek istemediğini söyle
(70 puan) tarafından
Zaten sık gitmiyoruz ama gittiğimizde kalıyoruz 2  3 gün eşime tatlı dille söylesem bile hemen kavgaya başliyoruz
tarafından
Onu da anlamak lazım aile hassas bi nokta ne kadar beğenmese de sana karşı savunmaya geçmesi normal. Yapacak bi şey yok sanırım
(70 puan) tarafından
Aynen öyle başkalarına anlatınca rahatlıyorum bende eşimin halalarıyla falan konuşuyoruz bu konuları sürekli onlar da bıkmış çünkü bende buraya da yazayım neler var öğrenin diye düşündüm
0 oy
(12,893 puan) tarafından
Kız anneden ne görürse onu yapıyor genel de anne yapmayınca onlarda yapmıyor 

Kayınvalidem genc galiba 9 aylıktı bebeği var 
(70 puan) tarafından
Evet 42 yaşında
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Ay Allah'ım ya temizlik imandan gelir hiç mi hasta olmuyorlar hicmi mideleri bulanmiyor hicmi sıkılmıyorlar pislikten ya belki alışmışlar yada kendilerini inandirmislar artık gerekirse eşine söyle midem bulanıyor rahatsız oluyorum diye 
(70 puan) tarafından
Eşim laf söyletmiyor ailesine tüm kavgalarimiz onun ailesi onun dışında esimle hiçbir sorunum yok her istediğimi yapar ama işte bu konu çok kötü
0 oy
(874 puan) tarafından
Linç edilmeye müsait bir post ama böyle bir yakınım olsa aynı rahatsızlığı hissederdim maalesef ağaç yaş iken eğilir ve armut dibe düşer uzağa değil yani ne değişmez kaynanan ve çocuklarda ona benzer. Çünkü o kadar görmüş çocuklar akıl başa gelene kadar da çocuklar gördüklerini uygulayacaklar zamanla öğrendiklerini uygularlar öğrenmek istedikleri vakit tabi esin malzemeleri alsın yemeği sen yap kendi tabak kaşığını yıka evi de boşver esin için mümkün olanı yap başka çare yok sanırım 
(70 puan) tarafından
Sanirim başka çarem yok ama yemek yemiyorum zaten gidince yiyemiyorum midem bulanıyor su bile içemiyorum o bardaklardan bulaşik süngeri bile rezalet o derece
(874 puan) tarafından
Haklısın çok haklısın ama kendine sefer tası pet şişe su ile yada tok giderek kolaylık sağlayabilirsin Allah hidayet versin
(70 puan) tarafından
Amin canım baska yapacak bisey yok zaten
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Ay okurken fenalık geldi insan evini öyle pis bırakıp nasıl rahat eder çocuklara sahip çıkmıyor kaynanan sokakta ayakkabısız geziyor diyorsun bir de 9 aylık bebeği mi var şaka gibi ya hiç gidilir mi o eve o küçük bebeğe yazık pislik içinde hasta olmasa bari 
(70 puan) tarafından
Eşim için katlaniyorum canım yoksa çekilecek kişiler değil mutfaklarinda sürekli kedi geziyor çok tiksiniyorum hatta bi ara koyun doğmuş evin içinde bakıyorlardi annesi ölmuş diye onlarin yanına falan yatıyordu böyle çok pis ya anlata anlata bitiremiyorum
(2,503 puan) tarafından
Ayyy Allah'ım sen bebek doğunca nasıl götürüceksin o eve eşine söyle uygun bir dille bu kadar pislik olur mu de yada hiç kaynanana dedin mi anne bu evin halı ne biraz temizle diye zaten korona var temizliğe kat kat dikkat etmek lazım midem bulandı valla canım
(70 puan) tarafından
Desem nolucak ki ya esime söyleyemiyorum kavga ediyoruz bu konudan dolayı çünku kaynanama da toplayalim şu evi diyorum aman yine dağilcak boşver diyor deli oluyorum
(2,503 puan) tarafından
Yine dağılacak boşver ne demek ya :D alışmış onlar demekki senden de çekinmiyor
(70 puan) tarafından
Aynen öyle cekinmiyor hiçbir şekilde
0 oy
tarafından
Benim ki de öyle toplamaz hiç evi temizlik yapmaz 
tarafından
Temizledikçe pişkinlige vuruyolar canım kadir kıymet bilmezler 9 ay hamilegimde bikere olsun yardıma gelmedi
(70 puan) tarafından
Öyledir canım zaten gelselerdi de sana zorluk çıkartırlardı bırak temizlemeyi daha arkalarıni toplatırlardı sana boşver kuzum gelmesinler benimkiler de 1 kere geldi evlendiğimden beri evime bende istemem zaten gelmelerini rahatına bak kendi aileni çağir sende
tarafından
Kendi ailemde gelmedi canım kimsesiz gibiyim
(70 puan) tarafından
Ya öyle deme canım eşin yardımcı oluyordur en azından
tarafından
Bazen yardım ediyo canım
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Evin ayrı kapın ayrı bırak ne halleri varsa görsünler. Takma kafana
(70 puan) tarafından
Evet ama bazen gidiyoruz o yüzden hele bebegim doğunca gitmek zorunda kalirsak nasil sokucam o eve onu düşunüyorum
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Ay okurken fenalık geldi sen nasıl yetişcen o ladar kişinim pisliğine sen ne dersen de değilmezler öyle alışmışlar. Benim kaynanam 56 yaşında pire gibi kadın bi dk oturmuyor temizlik yapacam diye bizde ona kızıyoruz çok titizsin diye  seninkinin o yaşta ruhu ölmüş Allah sabır versin yerind eolsam bende gitmezdim 
(70 puan) tarafından
Keşke benimkide titiz olsa da bende kızsam özendim şuan aslında benim annem de öyle banannem de. ayni evde yaşıyorduk biz babannemle o çok titizdi bizi de öyle alıştırdı ama bunlar çok farklı yani ben böyle bir aileyi ilk defa gördum hatta düğunde annemle babam falan girmediler evin içine terasta oturdular annem anladı hemen nasil olduklarını zaten oyle yani dügunde bile temizlemediler
0 oy
tarafından
Temizlik imandan gelir bunlar onun farkında değiller ama anne ne yapsa çocukta onu yapar yazık üzüldüm 4 yaşındaki ve küçük bebeğe rabbim o masumlar hürmetine şunlara akıl fikir versin
(70 puan) tarafından
Evet temizlik imandan gelir ama onlar imandan bi haber evlerinde ne namaz kılınıyor ne dua okunuyor ne de kuran var lafta müslümanlar yani belki bu yüzdendir pis olmaları da
tarafından
Allah bilir cnm rabbim ıslah etsin
0 oy
tarafından
42 yaşında kadın genç bir de cnm .bnm kaynanadan daha pismis.Allah sabır versin.
(70 puan) tarafından
Evet canim oyle yaşlı olsaydi zaten anlatmazdim çocuklari da buyük olurdu gider kendim temizlerdim boyardim bile evini ama genç olduğu için dokunmak istemiyorum sonuçta çocuk doğurduğuna göre temizlik de yapabilir ama yapmıyor
0 oy
tarafından
Kız okurken benim midem bulandı nasıl o evin içinde duruyorlar ya 
(70 puan) tarafından
Malesef canim duruyorlar bu anlattıklarım en yüzeysel olanları daha çok var ama anlatmakla bitiremem ( o yüzden yatın kalkin kayinvalidenize  dua edin ) diyesim geldi
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Sonda yazmissın ya kaynanalariniza şükredin diye ama benim kaynanamda cok pis yinede şükur edeyim mi
(70 puan) tarafından
Benimki kadar mı
(70 puan) tarafından
Yani eğer oyleyse dua edicem tek değilim diye:)
(1,337 puan) tarafından
Ya yemek konusunda aşırı derece pasakli geliyor bana ama evi gorüntü olarak temizdir de sadece görünüş temiz hic kapı,cam silinmez.Çarşaf ve sofrabezleri hiç yıkanmaz yatakları hiç havalandırmaz leş gibi kokar.Kedi mutfakta herseyi yalar bi mutfak kapısını kapamazlar,elini hiç yıkamaz,haftada 1 belki banyo yapar ve ben pek onun elinden bisi yemem
(70 puan) tarafından
Allahim ya kayınvalidemi okudum şuan yazdıklarında tek fark bizimkiler görüntü olarak da pasaklı
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Ayrı oturuyorsan çok sert etme boşver temizleme de gidince de karnını evde diyor oraya gidince midem bulanıyor midem ağrıyor falan de yeme 
(70 puan) tarafından
Gittikmi 2  3 gun kaliyoruz malesef canim yemek zorunda kalıyorum bazen ama yinede dikkat ediyorum elimden geldigi kadar
0 oy
(2,639 puan) tarafından
Hiccc ugrasma benimkide devirip götünu  tv izler heryer  bi parmak toz yemek yok aş  yok getir yiyim ört  yatayım  düşüncesinde  bende hic temizlemiyorum ne ugrascam☺️☺️
(70 puan) tarafından
Aynen benimkide bi yangelir tv karşısına yemek yapilca zamanda büyuk kizına söyler o kadar
(2,639 puan) tarafından
Bosver  hic takılma  sen evine bak
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Ben çocuklarının yaşlarında takılı kaldım
(70 puan) tarafından
Dur ben sana sayayim isimleriyle beraber yaşlarını daha çok şaşir:) buyükten kucuğe sayiyom
Buse 24
Ceyhun 23 eşim
Onur 19
Havvanur 16
Beyza 15
Ela 11
Zehra 4
Azra 9 aylik sanirim bu kadardı...
0 oy
(806 puan) tarafından

Ayy okurken gözümde canlandı ve resmen midem bulandı :sick:  ve eşin madem titiz diyorsun ya canım o eve gidince nasıl durabiliyor o ortamda. Gerekmedikçe gitme ya bence, üzüldüm açıkçası o çocuklara da yazık annelerinden gördüğünü yaparlar malesef.:'(

(70 puan) tarafından
Eşim kendi evimizde titiz ama orda titiz olsada bi işe yaramayacağini biliyor yani o kadar kadının arasında kalkıp temizlik yapacak hali yok bende biraz kızmasini istiyorum açikçası ama yinede dinlemezler babalarini bile dinlemiyorlar esımi mi dinliycekler abi bile demezler eşime gidince hoşgeldin demezler kimseye hem saygısızlar yani hemde pis
(806 puan) tarafından
Zaten eşin kalkıp yapsın demiyorum abes olur... Öyle bir ortamda nasıl durabiliyor diyorum yanlış anlamışsınız. Şahsen ben öyle bir eve gitmek istemem yada uyarırim. Ama dediğine göre laftan da anlayan değillermis. Anası olunca da bişey diyemiyor demekki. Allah kolaylık versin işiniz zor pasaklı insanlarla geçinmek zor
(70 puan) tarafından
Aynen oyle canim anladim ben seni ama eşim dediğim gibi söz geciremiyor ailesi olduğu için de toz kondurmak istemiyor yani oraya gidince titiz olduğunu unutuyor gibi bişey
0 oy
(470 puan) tarafından
Ayyy migdem bulandı zaten istahsizim hamilelikten dolayı migdemde bulanyo bunu okudum temelli migdem kalktı Nereli bunlar gemgenc kadin niye temizlemiyo kayinpederin hic bise demiomu
(70 puan) tarafından
Utanmıyo herkesten nefret ediyo bide yok arkasindan konuşuyorlarmış falan filan kayınvalidesinden en çok ta yazık kadına geliyo onlarin evine hoşgeldin bile demiyo bayramda bile gitmiyo evine hatta bigün şuracıkta ölüyo olsa 1 bardak su vermem dedi kızlarına da kötü örnek oluyo birde kızlardan 2 tanesi babannnesinin evinde yaşiyorlar o kadın onlarin arkasını topluyo bu yaşinda yinede yaranamıyor demekki kayınvalidem yaşlandığında bizde ona öyle davranıcaz bana kötü örnek oluyor insan yaşattıgıni yaşamadan ölmezmiş
(470 puan) tarafından
Nasıl oyle bi aileye gelin gittin güzelim sen ya
(70 puan) tarafından
Eşim evlenmeden önce hiç ailesinden bahsetmedi sanırim onu bırakmamdan korktu eşim çocukluğundan beri muğlada çalışıyormuş bunları anlatti ama tabiki bilmiyordum böyle olduklarıni
(470 puan) tarafından
Anladım canım gitme hic ne işin var
(70 puan) tarafından
Zorunda kalmadıkça gitmiyorum zaten kuzum

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 1,217 göst.
18 Haziran 2020 Aile kategorisinde iklimaa (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,140 göst.
18 Aralık 2020 Aile kategorisinde Byzzz (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,263 göst.
17 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 782 göst.
17 Temmuz 2021 Aile kategorisinde sarammmmm (136 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,601 cevap

34,775 kullanıcı

...