0 oy
857 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugün eşimle ilgili konu açıldı abim dedi bu kapıdan bı daha cikarsan o adamı affedersen ne sen kardesimsin ne ben abinim kızını istedin getrdm bosanmazsan affedersen bizi unut dedi annem dedi bn günahına giremem karar kızımın bn yine arkasndaym burası onun evi ne zaman giderse yine gelir dedim abi ev üstüne ev olmaz bn evimde kaliyim kızımla bı işe girerim onuda bosiyicam zaten dedim abim kesinlikle olmaz dedi yengem dedi Fırat kardeşin neysede çocuğu olmaz bu evde annem dedi karın istemiyor bebeği abim yengeme dedi sen konuşma bna daha öncede söyledin sana dedim beğenmiyorsan babanın evine gidersin diye dedim abi hakkım yok kızımla burda kalmaya huzurunu bozmaya komsuyuZ ztn evimde kalırım bbgmle bişi olmaz abim dedi hele boşan buna o zmn karar veririz o zmna kdr burdasiniz yengem surat astı gündüzden beri tavır yapıyor herkese ne zmna kdr sürer birlikte kalabilmemiz bilmiyorum sosyal yardıma gittim dedim iki defadr basvuruyorum muhtacım boşanmadan yada eşinin cezası belli olmadan yardım çıkmaz dedi ufacık bı gelir kapısı bulsam kim ne derse desin evimde kalırım

13 Cevaplar

0 oy
(7,172 puan) tarafından
Yengen nasıl kadın ya ona ne oluyor çocuğunu sırtında mi taşıyor? Eğer anne ise yazık çocuğa acırım böyle merhametsiz maydanoz bir annesi olduğu için...
tarafından
Dört çocuğu var kızı bnm kızımdan onbeş gün küçük sürekli kızımla oynuyorlar anlaşıyor lar ama yengem niye bu kdr rahatsız oluyor bebekten bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Abinin yengene söylediği de hoş değil. Yengenin sana olan tavrı 'da.
tarafından
Abim diyor kimseyi dinleme burda kalacaksın yengemin her fırsatta rahatsız oldunu söylemesi zoruma gidiyor artk
(8,082 puan) tarafından
Evet O konu da haklisin. Ama abin eşine begenmiyorsan annenin evine gidersin dediği için yengen de inadına tavır gösteriyor olabilir sana
tarafından
Bilmiyorum canım bnm yüzümden huzurlari bozulması zoruma gidiyor annemle babamla birlik yaşıyor sürekli ayrı eve çıkmak istiyor üstüne bnde eve gelince iyice bozuldu
0 oy
(333 puan) tarafından
O nasil bir kadin vicdani nerde. Ne demek kendisi neysede bebegi kalmasin. ALLAH vicdan merhamet versin. Sen zatwn kendini kötü hissediyorsun destek olacagina kostek oluyor. Kendi basina gelse napardi acaba. ALLAH yardimcin olsun en azindan annen hep yaninda arkanda abinde bi sekilde yaninda olmaya çalışıyor. Sakin ezdirme kendini yengene karsi.
tarafından
Elimde diyil sürekli sığıntı gibi hissettiriyor affet koçanı hangi erkek iyidir sanki idare et filan diyo sanki idare edilseydi ben bayılıyorum kendisiyle yaşamaya
(333 puan) tarafından
Hangi kadin ister esinden ayrilsin duzeni bozulsun cocugunu ayri büyütsün zaten tahammul edilecek olsa ederdin. RABBİM en kisa zamanda sana guzel kapi acsin insallah. Kimseye muhtac olmadan evladinla gecin onu büyüt hayirlisiyla.
tarafından
Aminn Rabbim tez zamanda bir kapı açsın
(333 puan) tarafından
Amin cnm ama sanirim yengen senin bu durumunu kullanmaya çalışıyor gibi sanirim annenlerle beraber yaşıyorlar baska bir yorumunu okudumda ayri eve cikmak istiyor demissin bu durumdan kendine pay çıkarıp ayrilmak istiyor sanırım bahane üretiyor
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Yengen nasıl belli ediyor sana bunu orası senin de evin kendini kötü hissetmemelisin.. sende ona o şekilde davran madem öyle 
tarafından
Kendimi çok kötü hissediyorum kızım konusunda huzursuzluk çıktığında
0 oy
(816 puan) tarafından
İbsanlar nekadarda kötü kalplı olmus. Biz hiç tanımadıgımız insanlara yardım edelım dıye çırpınırız helede küçük coçuk olunca içimiz cızz eder. Kendı abınden ayrılsa cocuklarını bırakıp gıdebılırmı acaba. Allah ıslah etsın dogru yolu göstersın. Rabbım sanada bı çıkıs kapıso göstersın feraha er yavrunla. Keske abınler ayrı eve cıksada sen kızın ve annenle kalsan. Annen kızına bakar sen iş bulur calısırsın. Akmasada damlar gecınır gıdersınız. Rabbım kndı evınde huzırsuz edecek insanlarla karsılastrmasın cok zor. Bnım kuzenım sırf bu yuzden uc bes gunluk tanıyıp guvendıgı adama kactı ne kotu bı durum bırınden ayrılıp baska bı adama sırf baba evınde kardesının karısı ıstemeyı kardedımın yuvası bn gıbı dagılmasın dıye ılk tanıstıgı adamla evlendı
tarafından
Ayrılırsam bnde öyle yapicam muhtmln yoksa abimin hergun huzuru bozulucak ben kahrolucam anlayamıyorum ya on aylık bebek kızıyla yaşıt akşama kdr oynuyorlar herşeyiyle bn ilgileniyorum ne zararı var ona
(816 puan) tarafından
Gözüne batıyor demekkı kalbı taşlaşmış ınsanlar canım. Bız anlamayız onları. Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Abin vermiş cevabını zaten sıkma canını o vazgeçsin evladından bakalım kolaymı 
tarafından
O diyo on tane evladı kocayı Kurban ederim kendime koca bna olmadktan sonra çocuğu napicam diyo
tarafından
Böyle kadınlar doğurmasın valla ya
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Vay kokmuşa bak sen dağdan gelmisde bağdakini kovuyor abin arkandaysa gerisi boş kardeşim abi baba gibidir güven ona  kendini kurtarana kadar kalırsın sonrası sana kalmış 
tarafından
Elimde değil cnm her fırsatta yüzüme vuruyor ya çocuğu yolla ya kocana dön diyor
(3,702 puan) tarafından
Haklısın belli ki çabuk incinen bir yapın var ve Gine haklısın anne baba evinde artık yük gibi oluyon  siginti gibi hissediyon nerden biliyon dersen ablam boşanmış ti ordan biliyorum ama seni arkanda annen var  kapı gibi abin var Bi dayanağı var sık  dişini güzellikle uyar bir uyar iki uyar ondan sonra azarla geç sahipsiz sanmasın seni
tarafından
Hakkım yokki ztn sürekli anne babamlada tartışıyor yengem kendini herkesin üstünde vezir yapmaya çalışıyor işte ev bnm herşey bnm elimde olucak filan
(3,702 puan) tarafından
Ne diyim orda yaşayan sensin gören bilen sensin  bir yandan gidesin var ama zorluk cekecen abimden olacan ama kalırsan da huzur bozulacak ne zamana kadar sineye cekecen iki arada kalmışsın Rabbım sana yol aydınlığı versin yolun açık olsun inş doğru yola gidersin
0 oy
tarafından
Kadinin dusmani gene kadındır der susarim...
tarafından
Aynen sonuna kadar katılıyorum o aynı durumda olsaydı ona o kdr destek olurdumki konusurdum dertlesirdim yalnız birakmazdim kim isterki baba evine dönmeyi eşinden ayrılmayı
0 oy
(1,161 puan) tarafından
uzulme canim.  o ev anne babanin. o ne oluyorda anlamadim dagdan gelib bagdakinimi kovuyor..  sen neden takiyosun. takma kendi annenin evi.  nereye giderki bir  evlad zaten ailesine tabikide..  o ayrilsa  nereye gidecekki tabikide ailesine.  ona oyle soyleseler nasil olur.  ufacik bebek.   dediyi lafa. senin bebeyin sanki  o bakiyormus gibi  zaten  mutsuzsun birde  o mu sorun yapiyor.  bebeyini istemiyor.  sinir oldum ya.  4 coxugu var  onun  bebeklerini istemese kimse hosuna gidermiydi.  nasil bir anne.. kendi evladi da var sonucta ya zaten.. bebek bu   bazen huysuzlukda yapar.  sen  yengene   takilma.. bebeyile iyi dayvran huzursuzluk yapsa bile ona kizma  o  cocuk zaten..  lutfen..  insAllah her seyin hayirlisi olur senin icin..
tarafından
O bı kez abimle tartıştı babasını aradı gel al benle çocuklarımı babası dedi grliyosan gelrm onların çocukları ni kabul etmiyorum dedi birakicaksan gel dedi gidemedi bna gelince git ver ailesine diyo
(1,161 puan) tarafından
hangi anne  yavrusundan kecerki.  sen takma  o ev zaten ailevin evi.  onun karisma gibi hakki yok. helede bebeyine. ben olsam  vallahi cevabini vermisdin.  Allahdan kardesin susturmus.. hep arkanda duruyormus  ne mutlu sana.    bos ver sen onu. ne soylerse soylesin.  umursama.  bir  kulagindan al o birisinden cikar.   beynine takma.    senin icin Rabbim hayirlisini nasib etsin.. hic bir kadin zaten ailesini yikmak istemez. bazen mecbur kaliriz.   yapacak bir sey olmaz.   en dogru yolu bulursun..  kendi evinde bebyinle huzurla yasayirsin..
(97 puan) tarafından
Yani şimdi babasının evide şöylede düşünmek lazım tek taraflı dinliyoruz burda . Belki yengesi eşinin annesine babasına yıllarca baktı ev onlarında evi geçindiren belki abisi ? Kadının 4 çocuğu varmış kendi evlatları tabiki öncelikli bu dönemde geçinmek zor . Bende mesela kayınpederle kayınvalidemi eve sokmuyorum gram destek olmadılar bize . Sürekli sıkıntı çıkardılar benim ailem sayesinde evlendik . Eşimde dedim hastalanırlarsa gelmesinler kapıma diye. Yardım etmeyecekler keyif sürecekler sonra kötü olduklarında kızım oğlum diyecekler bence saçma.  Belki o kadın çok çekti hastalık sağlık baktı etti eşi ekmek getirdi sadece . Siz kayınvalide kayınpeder ile yaşayacaksınız yemeklerini herşeyini koyacakısnız hizmet yapacaksınız . Evi geçindiren kocanız olacak 4 tane evladınız olacak . Sonra iki boğaz hizmet daha eklenecek sizler kabul ederseniz helal olsun böyle bir durumda . Genel varsayım yaptım belki abisi işsiz güçsüz de olabilir genel olarak konuştum
0 oy
tarafından
Canım yengen ayrılmak ıstıyorsa ayrı eve kocasıma desın cıksın sen annenım evıne donerken yengenden izin mı alcan. Sankı eve cıkmak ıstedı de sen mı engwl oldun.. Cocugunla ılgılı kmseye laf soyletme sen acız deglsn babanın evıne donmek hakkın. Abının sızım yanınızda oyle demesı abes yengene ama oda ortalık yerde cocugunu ıstemedgnı acıkca soyleyebılıyorsa o lafı haketmıstr. Sabı subyan bebegı sokaga mı atacalmıssın 
0 oy
(468 puan) tarafından
Hayır anlamıyorum yengen hangi hakla bunu söyleyebiliyor o daha yokken sen yaşıyordun abinin yerinde olsaydım bir tane çakardım onun ağzına bu konularda kafın kadının yardımcısı olması grekirken nasılda bencillik ve şeytanlik yapabiliyor insan hiç empati kurmaz mı o kızın yerinde bem olsaydım diye,kız bak sana diyorum o yengenin karşısında susarsan demdi deme swn eğer bidaha öyle konuşursa ver ağzının payını de sen kim oluyorsun.Hakkını ymesine izin verme
0 oy
(97 puan) tarafından
Bence yenge içinde zor 4 çocuğu var çocuklarını düşünmek zorunda eve gelseler 2 boğaz çoğalacak geçim zor bu dönemde . Allah yardımcımız olsun . Zaten zor geçiniyoruz birde eşimin ablası gelecek iki çocukla onlara bakıcaz misal . Çocuğu bize güvenip mi yapmışlar bize güvenip mi evlenmişler ? Maddi açıdan söylüyorum sadece . Durumları iyiyse bilmem
0 oy
(889 puan) tarafından
Seni kabul ediyor da çocuğu mu sorum etti.ne cinsmis bence seni istemedi onu bahane etti..sen abini dinle annenle otur abin ev üstünde mi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 695 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
30 cevap 562 göst.
0 oy
1 cevap 44 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde Yildizsumeyye (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde JMiracim huzurum (211 puan) tarafından soruldu