0 oy
694 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yengem bize gelince dip bucak evimizi temizler abimin hanımı. Aşırı titiz ve temiz birşey demiyorum ama bizim eve karışması ne kadar doğru? Evi bal dök yala. 1 çocuğu var ona rağmen işini yapar. Ama bize geldi mi denk durmaz iş yapar temizler evi sanırım bizi kirli buluyor. Bu normal mi? Bazen söylenince yapma etme diye bana dediği laf şu oluyor. Genç kızsın temiz tut odanı ve bedenini aniden misafir gelse eve sana küfür ederler laf ederler bu evde genç kız var evi kır götürüyor diye. Beden temizliği ne alaka dedim dediği şey ise aniden hastalık olur birşey olur dedi. Sinirlerimi bozuyor yengem iyice nefret etmeye başladım kirli bulduğu eve karışmasın... 

BUNU GRUBA BİR ARKADAŞ ATMİŞ KIZLAR SİZCE DE SAÇMALAMAMIŞ Mİ? YENGESİ EVLERİNİ TEMİZLİYOR VE HALA KÖTÜ DÜŞÜNÜP NAZ NİYAZ YAPIYOR. 

FİKRİNİZ NEDİR ACABA? :ermm:

20 Cevaplar

+3 oy
(3,191 puan) tarafından
Tek düşüncem gruba yazılan şeyi burada neden gelip paylaşıyorsun. Ne diyelim yani veya bizim dediğimizi kıza mı gidip söyleyeceksin ya da öylesine milletin yengesine veya kıza mı saydıralım şimdi. Amaç ne anlamadım. 
tarafından
İşte canım laf olsun torba dolsun. Bizde işimiz yok gibi  gidelim huc tanımadığımız insanın günahı i alalım. ...!!! Ya ben anlamıyorum gerçekten birkaç kez verebilsek keşke ++++
(3,191 puan) tarafından
Can sıkıntısı galiba
(5,954 puan) tarafından
Mervecim ++++++ cookk olsa xok +++++veririm

Nedir bu yani neden buraya atrin3 sanki kendi yazdığı seyi arkadasi diye gösteriyo allah bu insanlara akil fikir versin
(3,191 puan) tarafından
Bennde anlamadım yani özlemim kafası karıştı heralde. Amin amin
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Söyle bizde gelsin ya walla ağzımı açmam 
0 oy
(532 puan) tarafından
Benim yengemde böyle.  Üstelik  4 çocuğu var . Onun gibi kadın hayatta olamam . Ben mahcup oluyorum aksine annemin evi ben varım ama kadincagiz dip köşe gelip sürekli temizliyor diye. 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Tabi ki temiz bulmadıgı için yapıyor. Kusura bakmasın insan neyse gıttıgı yerdede onu görmek ister bnde kndı evım gibi olmuyan yerde rahat etmem yapabilecegim yersede yaparım. Üstelik şükretsinler böyle gelin bulmuşlar
0 oy
(6,151 puan) tarafından
Arkadaşın niye izin veriyomus ki böyle bi şeye versin ağzının payını hoşlanmıyorum desin herkesin temizliği düzeni kendine sonuçta ayrıca büyük ayıp söylesin yengesine elalem ne der diye düşünmesin de kendine biraz çeki düzen versin 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ben hoşlanmam ya. Beğenmeyen gelmesin ama sürekli eleştirip benim yapmam gereken ama yapmadığım şeyleri yaparsa kendimi kötü hissederim
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Allahım şöyle bir yengem olmadı ya keşkem olsaydı her zaman kapım açık olurdu valla temiz titiz insanları çok severim 
(4,051 puan) tarafından
Bızım yengeler bizden bekler evini temizleyim:))
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Valla bende gittimmi öyleyim 2 tane bekar görümcem var temizlerim ederim ama böyle bir laf edemezler ne kaynanam ne eşim müsade eder. Çünkü zateb ben kendi isteğimle yapıyorum kimene 
0 oy
(12,576 puan) tarafından
Yok ki şöyle bir yengemiz :)  ben mesela evimi gerçekten b.kta götürse başkası temizlesin istemem hele de sen pissin iması yaparak temizleyecek hele hele üzerine bedenini temiz tut diyecek o haddi hiç kimseye vermem asla annem babam bile bu şekilde bir cümle kurmaz kuramaz kız gayet haklı takıntılı olabilir ama o zaman da gelmeyiversin 
0 oy
(759 puan) tarafından
Bisey diyecem şimdi kendi kaynanalarimiz yengemiz halamiz dayimiz teyzemiz bitti arkadaşımızın yengeisine mi geldi sıra kiz varya acayipsiniz anam dedikodu diye ölüp bitiyoruz bir silkelenelim kendimize gelelim bence bide bunu burda paylaşıp dedikodu malzemesi yapman ayrı konu valla bu kadar dedikodu aramayın kendinize zaman ayırın onun yerine 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yengesi her ne kadar dogru demişse de onun evini temizlemek haddi değil. Ne münasebet. 
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bu benim görümcem mi diye bi düşündüm ama çocuğu varmış kadının. Ben değilim. 
0 oy
(7,521 puan) tarafından
Evin çok mu kirli
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ah ah keşke bizim yenge de böyle olsa ben çok severim biri gelsin iş yapsın:)) 

Olabilir bazı insanlarda temizlik hastalık haline gelmiş kendine göre temiz olabilir ama temizlik hastası bı insana göre çok pistir bundan doğal bişey yok öpsün başına koysun ne var ki bunda kuzu ♥️
0 oy
(82 puan) tarafından
Aman boşver yapsın ne güzel işte siz de yorulmadınız :) temizlik yapmak zaten zor işi o derdi de başınızdan alsın işte hangi fikirle yaparsa yapsın sonuca bak kafana hiç takma :)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Doğru söylemiş ev dediğin de kadın dediğinde temiz olmalı hastalık var ölüm var vallaha gelen insanlar hep bi kusur arar görür ve derlerde evi b.k götürüyordu diye benimde 1 kızım var hamileyim evimi daha kimse dağınık kirli görmemiştir hep derli topluyum benğm yengemde bana der komşularım falan be kadar düzenlisin diye kızım yemek yerken maf eder ortalığı oyuncakları her yerde ama uyuduğu an toplarım dağınıkta oturamam komşumda da evi değil ama çay içtiğim bardağın temiz olmasını isterim herkesin huyu farklı kızda bulmuş bunuo keşke benim yengemde yapsa bana bizimkinin evini anca *** götürüo kardeşleri gelip yapıo
0 oy
(686 puan) tarafından
Tövbe yarabbim başkası attığını siz neden yazdınız bende siz sandım ve diycektim kii tam bırak yapsın ne güzel işte nefret etme yani temizlik ohh keşke biride gelip benim işimi yapsa hahaha sizede şaşkınım yani 2 yıldır bu uygulamayı kullaniyorum ilk kez böyle bişey yapanida gordummm yaa
0 oy
(829 puan) tarafından
Ne güzel işte kadın temizliyor içinden geliyor bu zamanda ev temizleyen yenge mi kalmış kadına yardımcı olsunlar sinir olacak birşey de yok valla öyle yengem olsam başımda gezdiririm bende temizim gittiğim her yerde de yardımcı olurum temizlikti yemekti bulaşıkti insanın içi rahatlıyor ama beni ***** yerine koyuyorlar o ayrı konu şimdi bende yardım etmeyi bıraktım zor gunlerimde yardım ettiklerimin hiçbiri bana destek olmadı annem hariç bende adamına göre muamele yapıyorum 
0 oy
(209 puan) tarafından
Bunda bişey yokki gelen misafir doğru der... Şahsen biz kaynanam la altlı üstlü oturuyoruz bir görümcem var pirincin içinde fare pisliği çıkardı onu adam ettim düzene soktum sonra ağzıma suçtu artık ellemiyorum yani tuvalet terliğiyle içerde dolaşıyorlardı o derece düşünün düzene bindirdim kötü oldum...bide yenge kardeş gibi uyarması var bide tiyeniyetle uyarması var hangisi  acaba onu oturun düşünün bence 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Aklima birini getirdin gece gece Tovbe Estagfirullah yaaa...

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 223 göst.
24 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sulemhmt (729 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 519 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hilay (322 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 982 göst.
0 oy
9 cevap 405 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Oznur0311 (53 puan) tarafından soruldu