0 oy
1,646 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,114 puan) tarafından
36 haftalık hamileyim 37 olucam 2 gün sonra bayrmdan sonra doğum olucak tahmini 16 haziran gibi şimdilik normal görünüyor hamilelikte hamama gitmek zararlı sıcak su erken doğumu tetikliyo ama son ayda doğumu kolaylaştırmak için gidilir mi acaba bayrmdan sonra gitmeyi düşünüyorum da sizlerin fikrini sormak istedim 

9 Cevaplar

0 oy
(1,430 puan) tarafından
Hamamın hijyen açısından pek temiz olmadığını duymuştum birde çok sıcakta buharlı olduğu için nefesini etkileyebilir daralabilirsin
(1,114 puan) tarafından
Gideceğim hamam çiftlere özel banyolar cnm ortak kullanım alanı gibi değil yani hamilelik öncesi çok gittim her çiftten sonra temizleniyo
(1,114 puan) tarafından
Nefes konusunda haklısın cnm şuan bile nefesimi zor toparliyorum
(1,430 puan) tarafından
Temizliğinden eminsen yine bir doktoruna danışıp gidebilirsin ilk aylarda izin verilmiyordu
(1,114 puan) tarafından
Evet ilk aylarda tehlikeli olduğunu biliyorum hamileligimden beri hiç gitmedim temizliğinden de eminim devamlı eşimle gittiğim yer en iyisi doktoruma sormak teşekkür ederim cnm
-Reklam-
0 oy
(41 puan) tarafından
Canım doğumu kolaylaştırmak için başka yollar dene. Hamam ve sıcak su sadece açılma yapmaz. Tansiyonunu düşürür ,baygınlık yapar, nefes darlığı yapar, mikrop sıcakta ürer Allah korusun. Tehlikeli. Sen bilirsin yine de
(1,114 puan) tarafından
En iyisi doğumdan sonra gitmek öyleyse :( bu tür riskleri olduğunu bilmiyordum sadece erken doğum olur diye biliyordum teşekkür ederim cnm sağol
(41 puan) tarafından
Sağlıkla al kucağına yavrunu canım. Ben kendi doktoruma sordum ilk hamileliğimde ordan biliyorum.
(1,114 puan) tarafından
Anladım cnm cok teşekkür ederim
(41 puan) tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Gitme erken doğumu tetikler 
(1,114 puan) tarafından
Gerçekten insan ihtiyaç duyuyor bazen sürekli çalış çalış nereye kadar
(12,852 puan) tarafından
Bende çalışmayı özleyenlerdenim 3 yıldır çalışmıyorum çok sıkıldım
(1,114 puan) tarafından
Valla benim doğuma tahmini 3 hafta var hâlâ çalışıyorum gerçi kendi iş yerim sıkıntı olmuyor gittiği yere kadar devam :)
(12,852 puan) tarafından
Aynen gittiği yere kadar çalış :)
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm rabbim güç kuvvet verdiği sürece çalışmaya devam nerde tırt derse orda dururum artık :))
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Doktorum bana gebeliğin en başından beri gitme dedi enfeksiyon kapabilirsin 
(1,114 puan) tarafından
Enfeksiyon yönünden bilmiyorum cnm gittiğimiz yer çiftler için ortak hamam değil iki saatliğine oda kiralaniyo sana ait sadece senden sonra temizlik yapılıyo ama yine enfksiyon olabilir mi onu bilmiyorum aklım karıştı en iyisi doğumdan sonra gitmek
0 oy
(200 puan) tarafından
Eskiler iyi degil gitme diyolar bende dogum yapalı 23 gün oldu dogum olsun  diyede gitmeyi düsündm annemler izin vermedi iyi degil dedier
(1,114 puan) tarafından
Bende doğum rahat olsun diye gitmek istiyordum cnm son günlerimde
(200 puan) tarafından
Ama dedigim gibi  büyükler  gitme diyo
(1,114 puan) tarafından
Evet büyükler onermiyor ama yine bi doktoruma danışıcam son hafta gidebilir miyim diye
(200 puan) tarafından
Aynn sormakta fayda var
0 oy
(2,743 puan) tarafından
Ben dogumdan bi hafta once gtmstm bi sknti olmamisti bacm
(1,114 puan) tarafından
Doktoruna sormuş muydun cnm. Bizim gittiğimiz yer ortak hamam değil çiftler için özel odalar oluyor onlara gidiyoruz genelde hamilelik öncesi her ay gidiyorduk hijyenik temizlik açısından içim rahat ama burda enfeksiyon olabilir diye duydum çok
(2,743 puan) tarafından
Hayr canm sormamistm iste bende sknti olmadi ama sende de olmaz diyemiyorm benm gttgm hamam ustelk ayri odalarda degldi bile ama ben dogumum baslamiyordu die bana tavsiye ettiler die gttm dogumu baslatir die
(1,114 puan) tarafından
Anladım cnm tabiki sana iyi gelen bana iyi gelmez bana iyi gelen sana iyi gelmez. İnşallah gerek kalmaz çok bekletmez minigim umarım :)
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canim gir banyoya aç sıcak suyunu buhar olsun ortalık yıkan miss gibi temiz temiz hamamlar hiç hijyenik değil ALLAH korusun bi enfeksiyon kaparsın bişey olur kas yapayim derken göz cikmasin
(1,114 puan) tarafından
Valla aklıma gelmiyo değil :) yolda sancim başlarsa diye :)) eşim zaten panikçi Allah korusun o an ne yapar kim bilir. Neyse en iyisi evde sıcak suya flan girmek hamamı kırkım çıktıktan sonra rahat rahat tadını çıkartırım:)
(3,458 puan) tarafından
Bencede öyle yap :))
(1,114 puan) tarafından
Aynen cnm ama bı yandan da içim içimi yiyo gidemiyorum diye :)
(3,458 puan) tarafından
Dediğin gibi 40 'tan sonra gidersin hatta 40ini orda çıkarırsın böyle motive et kendini
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm hayırlısıyla doğsun da gitmekte nasip olur inşallah
0 oy
(108 puan) tarafından

:D sana birsey deyimmi sen o haftalarda korkuyorsun yaaa . Ben 22+6 yim emin oll . Ramazan girdiginden beri gitmiyorum m her hafta her gun pazar yada hafta ici . 4.5 yasindaki kizimla . Giderim hem hamama fiderim hemde havuza giderim . Sicak suyada girerim . Yuzerim ederim . 3saat giderim yanii . Bayramdada denize fitcez nasip kismet olursa m konteollerede giderim ne dusugum nede erken dogum riskim war m aksine bebegimin gelisimi cok cok iyii . Endisee ederek yasanmaz demem o kii . Yanii 

(108 puan) tarafından
Acilmayi geneldee hurmaa yarayisli vee iliskide rahim yumusmqsi oluyor rahimdeki spermlerinde qcilmyi cok cabuk sgladigini evinde bolca yuru comel kalk . Dusa girr sicak suya oturr . Bublar hep acilmaya elverislii seylerr  ben gidiyorum wallaa hic bir sorunda skntida yasamadim rabbike hamd olsun .
(1,114 puan) tarafından
Bide avokado duydum cnm. Eşimde enfeksiyon oluyor o yüzden ilişkiye çok fazla girmiyoruz girsek bile korunmalı oluyo o yüzden 2 sene hamile kalamadim enfeksiyon için bitkisel şeyler kullandı ondan sonra hamile kaldım cnm
(1,114 puan) tarafından
Önerilerin için teşekkür ederim bunlara ne zaman başlamak gerekiyo peki
(108 puan) tarafından
Hemen basliyabilirsin . Ben gebelgin basindan az az basladim 35den sonra cogalttim 37+3de wcilmam oldu . 38de kzma kawustum . 23, hafta oldum suanda tam . 2nci gbelgim bndda olee syler ypiorum . Ben hic bir srunla karsilasmad birde orc ttuoeum ayretten . Yawas yawas bslaa . G.olsun esnde tez vakitte eilesir tammen kuzum
(1,114 puan) tarafından
İnşallah kuzum sağol Allah razı olsun
0 oy
(845 puan) tarafından
Valla ben hamama hiç gitmedim hepte korkmusumdur hamamdan :)
(1,114 puan) tarafından
Hamamdan korkulur mu kız :))
(845 puan) tarafından
Canım ben iyi şeyler duymadım hamam için o yüzden:)
(1,114 puan) tarafından
Anladım cnm valla ben hamamda çok rahatliyorum tabi ortak hamam değil eşler için özel odalar var 2 saatlik oda kiralaniyo sadece eşinle sana özel oda havuzu duşu lavabosu televizyonu dinlenme koltuğu herşey içinde çok güzel ama hamilelikten dolayı gidemedik malesef

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 904 göst.
23 Aralık 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 67 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Paresss (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde Dogem (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
19 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,278 soru

11,290,458 cevap

34,704 kullanıcı