0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
1 yaşına yeni giren bir kızım var 21 ağustosta girdik yasimiza. Desteksiz yürümüyor ama tutanark gidiyor maşallah yerinde durmuyor 1 yaşında 7 kilo ama boyu uzun. Bisey de yemiyor adam akıllı. Koltuğa çıkıyor pencereden bakmak istiyor demir yok diye izin vermiyor bağırıyor. Çamaşır makinesinin içine giriyor bulaşık makinesi açıksq içini boşaltyo yere kirli temiz fark etmez. Evim tv ünitsi var alçı pandan yapılma kenarları hep yerdi dış izleri görsenz. Yediğinde değilim bide o alcilari yutuyor. Her şeyin adı memme bisey istyckse de meme diye bağırıyor istediği şeyi gösterip. Oo zaten beni de iyice oyuna cevirdi atletle dolaşyrm evde görür görmez memme bide içine bakıyor. Ya bunlar gibi bir çok şey var bazılarını görüyorum çocukları çok akıllı yada kadınlar takmıyor. Ne bilim dün komşuya geçtim aynı çocuklarımız çocuk 2. Kattan 1.ci kata indi merdivenden orda basamakta oturdu tavuklara baktı. Geri çıktı. Kadında rahat. Ben de dedim hatta aklım çıkar benim. Benim kız böyle inse dedim. Sizinkiler nasl

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benim oglumda oyleydi canim. Geçiyor zamanla tabii birazda yine senin elinde <3

(699 puan) tarafından
Nasl mesela cnm ne yapmam lazm mesela duvarı yediğinde ismiyle sesleniyorum biraz yüksek sesle hiç umursamyo bile beni dönüp bana gülüyor tekrar yapıyo
tarafından
Ciddiyetini koruyuycaksin canim yanina gidip isterse 10 defa olsun kizicaksin alicaksin orasi sana gore degil diyiceksin olmaz diyeceksin geekirse gozlerinle yap ben ogluma gozlerimle isarwt ediyorum bir cogunu anliyooor bir cogunu istedigi zamn yaptugunda kizip geri cekiyorim orasi sana gore değil olmaz annecim diyip baska birseyle oyaliyorum. Bak biraz once tv unt kenari var oraya cıktı oraya fazla bisey demiyorum yüksek degil yapabilir yani tehlikeli degil cıktı bian hep cikardi bianda ne olduysa düştü dedim agladi elemedim sen yaptin dedin kalkiyorsun sen çıktın iyi bsiey degil dedim. Anliyo veya anlamiyor boyle soyluyorum ama eminim ki anliyor. Sonra sustu zateen avz avaz bir aglamasi yok. Gozlerimi poreltirim o an duruma bagli oda bana güler ama ciddiyetimi korurum. Her agladinginda dustugunda yanina gitmem aglar gel derim gekirse gelmezse elemem cok kotu dusmedikten sonra yani kan falan olmadiktan sonra elemem. Gerekirse linc yemem.insallah agzina aldi mi mesela agizina.hafiften vur veya yankis bisey yaptigunda elindeki al veya oradan aldiktan sonra eline hafften vur yapmiycaksin hayir yanlis burasi senin oynacagin degil. Falan gibisinden kelimeler soylebiliesin anlıyacağı sekilde seyler kur
(699 puan) tarafından
Çok tsk ederim aslında biraz dinlesin birwz korksun istiyorum bilmyrm şuan küçük ama hiç hiç takmıyor beni öyle bi çocuk olsun istemiyorm
tarafından
Bende oyleydim annem cok yuz verirdi oda simdi hafften farkına vardı oda kızmaya izi  vermeyeye  basladi. Ne babasinda ne dedesinden ne annemden korkuyir bir tek benden korkuyor been dogdugundan belli yaptim elime alamaya çalistim
-Reklam-
0 oy
(274 puan) tarafından
Benim kızım da 21 Ağustos da 1 yaşına girdi artık kendi kalkıp yavaşça 3 5 adım atıyor kilosu da 9100 sen kendi haline bırak o ztn yürür inşallah korkma meme de bence her bebekte bar benim kızımda kimseyi dinlemez k.babamın yanında bile sündürür kazapımı meme diye ( ╹▽╹ ) yapcak bişey yok (ʘᴗʘ✿)
(699 puan) tarafından
Ayy aynısı benmkide gidiyor o kadar
(274 puan) tarafından
Yürürler sonra da daha çok yaramazlık yaparlar (。•̀ᴗ-)✧
0 oy
(477 puan) tarafından
Benim oğlanda yürümüyor hala cnm koltuklara tutunarak gider mutfağı alt üst edr çamaşır ve fırın düğmelerini çevirir balkona kaçar ikidebir :)yazamadiklarimda var işte senin dediklerinjn fazlasıyla var bizde 4 aydır 10 kiloda kalmış alamıyor maşallah diyelim bebislere çok hareketliler
(699 puan) tarafından
Tutunarak her yeri parmaklyolar ama :) gene seninki 10 olmuş maşallah biz 8 i göremedik tipi minyon anne karnında da böyleydi
(477 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar da :)
0 oy
(654 puan) tarafından
Benim oğlumda 20 eylülde 1 yaşına girecek inşallah bi dk yerinde durmuyo çok hiperaktif emekliyo biyerlere tutunarak ayağa kalkiyo bizde ne zaman yürüyecek diye merak ediyoruz 
(699 puan) tarafından
Yürür insllah cnm valla böyle neler yapıyorlar heralde yuruseler neler yaparlar
(654 puan) tarafından
Zaten herkes soyluyo sen bide yürüyünce gör ellemedigi girmediği yer kalmaz diye ☺☺
0 oy
(12,264 puan) tarafından
6 Eylül de 1 yaşına girdik 

Pencereden dışarı bakmak isteyince yada balkondan izin vermiyoruz 

Ağlıyor ağlasın 

Bulaşık

Makinenin içine giriyor 

Islak mendil canavarı 

Bizimki de ekmek ver kemirsin 

Babası bugün aşıya götürdü 

Markete gittiler elini herşeye atıyormuş 

Senin ki ağlayınca dediğini yapma seni kullanır 

Bide alçı nasıl yutuyor dikkat et canım poposinda sıkışır Allah korusun 
(699 puan) tarafından
Kum gibi yapıyor ağzında cnm ztan altta 2 dişiyle ısıryo küçük parçalar zaten çoğunu alıyorum bide kendi de cikartyo
tarafından
Islak mendil canavarı bizimki de ne buluyolar ki onda
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bizimki de yürümüyor hala dün çalışma yaptık ayakta Trek başına durmaya çok korkuyor 
(4,040 puan) tarafından
Canım tay tay yapınca bebeklerde korku oluyor hiç elleme bırak kendi zaten biseye ulaşmaya çabalarken ayakta duracak
(12,264 puan) tarafından
Yaa çok çabuk yürüsün istiyorum ;))
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Vallahi canım benim oğlum da 1 yaşında Haziran'da girdi o kadar çok şey yaptıgı var ki yani anlatmakla bitmez Ama sabrediyorum ne yapayım en çok benim de sinir olduğum nokta TV ünitesine çıkması seninkini yiyor benimkinde TV ünitesinin köşeleri yerde olduğu için çıkıyor raflarına uzanıyor kitaplar var Onları almak istiyor televizyon aşağıya çekiyor Allah'tan sabitledik yoksa üzerine düşerdi daha neler neler . Balkonun kapısını açık bırakamıyorum camekan ona tırmanıyor koltukların tepesine çıkıp arkasına sarkıyor. Düşer miyim düşmez miyim umurunda değil.benim daha çamaşır makinesinin içerisine girmeyi keşfe demedi ama düğmelerine basıyor çeviriyor deterjanlık bölümünü açıyor. Duşakabin var açıp giriyor içinde kendini kapatıyor ay bir sürü anlatmakla bitmiyor canım vallahi ya. Allah yardımcın olsun senin de Ama büyük ihtimal bir yaş çocukları hep böyle hayırlısıyla inşallah atlatırız bugünleri
(699 puan) tarafından
Anlat anlat bitmez cnm benim bende çok uzun oluyor diye yazmadım bazi şeylerini ama anlattığın hersey bizde de var sabahın 6snda kalkyo bir defa düştü koltuktan sabah 7 de smdi maşallah diyim de babası 1 aksam eğitim verdi :))) böyle inceksn diye smdi iniyor ama arada gene sarkiyo aşağı aklımız çıkıyor ama kendi hiç korkmuyor
(1,072 puan) tarafından
hahaha aynı durumlar aynı canım benim çoğunu doğru hareketlerle iniyor ama bazen gözümüzün içine baka baka aşağı doğru sarkıyor bizimde aklımız çıkıyor işte senin gibi :)))
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Benim kizimda 21 agustos dogumlu :) yürüyor masallah bi kac kelime soyluyo gel anne baba mama gibi. Meme konusu ayni hep istiyo gece cok uyaniyo emmeden uyumuyo. Camasir makinesinin icine oyuncaklarini atiyo cikariyo.hep disari cikmak istiyo ve hep pesimde
(699 puan) tarafından
Bizimki de baya bisey çıkıyor hep ikiz gibi yapışık geziyorz
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Benim bebeğim çok kilolu o zaman ya bugün 5 . Ayı bitirdik şuanda 7.580 gram
(2,765 puan) tarafından
Valla cok cektim kundaklamazsan topal kalır dedi bebeğim kundaklanması istemedi zorla kundakladı bebeğim ağlıyordu ben çıkarttım kundaktan bu sefer de bebegi sakat burakcan diye akrabalarını ariyor
(704 puan) tarafından
Nolur bana bu cahil insanla aynı evde yaşamadığını soylee birlikte mi oturuyosunuz ? Allah yardımcın olsun sabır versin. Kundaklanır kundaklanmasına tabiki bende kundakladm yeri geldi ama bnun topallikla alakası yok eliyle koluyla kendini uyandirmasn sıcrarken diye bazen kundaklardm bazen serbest yatardı topallik falan sacmalik müsade etme inanma o kadının her dedigine
(2,765 puan) tarafından
Evet birlikte oturuyoruz maalesef 5 yıl oldu ve bebeğime emzirdi bile her şeyden nefret ediyorum artık bebeğim onların yanında Ağlamasın açlıktan diye Ben de hem yoğurt hem mama Ne bulursam verdim çünkü kaynana ve kayınbaba kayınbaba da var bunun için içinde kayınbabam bile çıkartıp memesini veriyor çocuğuma Herkes bir kıskanmaya başladı Ben emziriyor iken görümceler bile gizli saklı çocuğuma meme veriyor kaç defa yakaladım Allah'tan çocuğum iğrendiği için hiç kimsenin memesini almıyor Ben de dahil
(704 puan) tarafından
Yuhh yaa bu ne cahillik esine soylesene boyle olur mu ne sacma sapan bi zihniyet bunlar tabiki birakir emmeyi cocuk senide o yuzden emmedi belkide kucucuk bebege bunu yapmaya hakları yok iyi sabırlısın sanırım ben ortaligi yikardm ne demek kayınbaban da meme veriyor ? Sapık mi kendisi uyarsana sende. Haklıymıssn smdi anladm yemek yesinde sussun aglamasn kafasindaymissin baskasnin meme vermesindense. Esin ne diyor cok merk ettm
(2,765 puan) tarafından
Gülüyor şaka mahiyetinde anlıyor farkında değil beni ne kadar kırıklarının galiba sinirliyim canım anlamadım kin de besleyemiyorum kimseye karşı ama nefret edersem birinden özellikle kaynanadan iyi lafta dese kotu algılıyorum kotude dese kavga çıkarıyorum zaten ama  iste keşke arkamda iyi bi ana baba olsaydı belki bana böyle yapmazlardı ama iste kimsem yok beni boş sanıyorlar herşeyi yapiyorlar
0 oy
tarafından
Benimkini 5 dakika yanlız bırakmaya gelmez ne yerinde durur ne oturur 14 aylık tam yuruyo bi yere çıkmak istedi cikamadiya ya oyuncak sepetini yâda kamyonu var onu getirip basıp cikio dışarda kesinlikle bırakamam bi anda koşup gidio zaten 11 aya kadar asla oturamiodu çünkü çocuk oturmak istemiodu cam falan açacak die aklım cikio
0 oy
tarafından
Ben bi odadan diğerine gitse arkasından gidiyom senin komşu fazla rahat. Benim oğlumda 14 aylık senin dediğin gibiydi şimdi biraz daha iyi. İstediği olmazsa ağlıyor ağlıyor sonra meme isteyip susuyor. Yemesi iyi şimdi
0 oy
tarafından

Haha aynı benim Yusuf'u anlatmışsın benimkide 1 yaşına girecek bu ay yapmadığı şey yok elbise karlarım hepsini bozar ÜZERİNE çıkar dağıtır tv kumandasının pillerini söker yere vurur aklına gelebilecek her yaramazlık onda benimkide yanlardan tutunuyo henüz ama ayakda durabiliyo tek sorunu adım atmakdan korkuyo onuda ben öğretcem artık yada öğrenmek istemiyosa zamanla yürür zaten telaş etme normal gidiyo herşey yürür canını sıkma sen 

0 oy
(6,681 puan) tarafından
Benim kizimda 5agustosda yasina girdi 10ayindan yuruyor kizimda zayif ama cok hareketli bide cok aktiv bi cocuk abisi var 4yasinda cocukla resmen savasi her sey ustunde cocugun elinde ne gorse aliyor elinden..ogluma uzuluyorum bazen çocuga bi rahat vermiyo..sariliyorum ogluma hemen kiskaniyo onu itio kendisi kucagima cikiyo ve bir suru boyle seyy...
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Yaramazlık aynı canım. 11 aylık yürüyor. Her yere girip karıştırıyor. Evde tehlikeli yerleri hep düzenledik önüne set koyduk fln. Herşeyi ağzına götürüyor, sürekli gözüm üstünde. Dede baba mama alo gel gel diyo. Maşallah  ☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 195 göst.
0 oy
6 cevap 318 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 283 göst.
21 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Duygu_DA (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 435 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu