0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (10,906 puan) tarafından
Kızlar bebeğin isminden sadece baba mı sorumlu o kadar sancı çektim herşeyi yaptım ama sadece kendi istediği oluyor ilk kizimda annemin ismi dedi Tamam dedim şimdi diyor babamın ismi oda tamam yanına benim istediğimde olsa ne olur acaba diyorki o benim hakkım gercekten babanın hakkı mi sadece

34 Cevaplar

0 oy
(1,105 puan) tarafından
Böyle bişey olabilir mi arkadaşım Allah aşkına . Nerde yazıyormuş babanın hakkı diye kim demiş 
(10,906 puan) tarafından
Kendisi diyor işte
(1,105 puan) tarafından
Artık sacmaliyolar ya iyice . Tüm zorluğunu sen cekiyosun
(10,906 puan) tarafından
Hemde ne zorluk çektim
-Reklam-
0 oy
(17,501 puan) tarafından

Annenın hakkı bence 

Biz eşimle anlaşarak koyduk 

Kız olursa Ben

Erkek Olursa Eşim 

Ve İlki Kız Oldu <3DURU<3 koydum 

(10,906 puan) tarafından
Işte iki bebegimde de içimde kaldı
(17,501 puan) tarafından
Kıyamam canım ya :( İnsanın zoruna da gider. 9 ay boyunca ne zorluklarla doğur. İstemediğin bi isim takılsın çocuğuna
(10,906 puan) tarafından
Belkide bidaha olmayacak diyorum iki koy olmuyor işte
(17,501 puan) tarafından
Allah sabır versin sana canım :)
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Islama göre isim hakkı babanınmış.  Ama bence inan ki cok haksızlık ve saçma.  Deli olmamak elde değil sıkıntıyı sen çok onların dediği olsun yok yiiaa.  Tatlı dille kendi istediğin ismi koydurmaya bak
(10,906 puan) tarafından
Yok cnm herşeyi dedim iki çocuğum da da içimde kaldı
(1,165 puan) tarafından
İsim hakkı babanın derken sorumluluk anlamında babanindir. Yani anlamı abuk sabuk olursa babadan sorulur diye. Yoksa koyarken annenin fikri alınmasın gerek yok anne kim ki demek değildir.
(949 puan) tarafından
Bizde araştırdık baktık babanın hakki diye birşey yok.esimde ordan vurmaya çalışıyordu ama boşuna.ortaklasa karar verilip koyulmali deniliyordu.bende ilkini sen 2.ben koycam dedim.ilkini dedesinin ismini koyduk yanına da eşim kendi istedigi bir ismi koydi.bende karismadim ama 2.de kız da olsa erkekde olsa ben koycam.dedim .oda gulerek 5.6larda sen koyarsın dedi.ama hiç de o kadar çocuk doguramayacagima göre 2.yi koycam valla .oda ısrar etmez bence oyle düşünüyorum
0 oy
(749 puan) tarafından
En büyük hak annenindir babanın değil iki isim koymaya ikna et biz iki isim koyduk oğluma seninde hakkin var
(10,906 puan) tarafından
Işte eşime göre benim hakkım yok
(749 puan) tarafından
Al eline merdaneyi geçir  kafasina sinir oldum suanda
(10,906 puan) tarafından
;(((((öyle cnm kabul etmekten başka bisey gelmiyor
0 oy
tarafından
Benim eşimde diyor babamın adını koymak istiyorum ona çok düşkünüm diyor bende dedim herkes babasına düşkün dedim beni sen ne yerine koyuyorsun dedim annesi dedi o zaman neden ben ne düşünüyorum onemsemiyorsun diyorum tık ses yok bu erkekler hep böyle canım illaki bı çıkar yolu vardır diret birazcık her istediklerini verince bı tarafları havaya çıkıyor 
(10,906 puan) tarafından
Işte cnm ikisinde de olmadi istediğim belki de bidaha olmayacak
tarafından
Senin de annen baban var madem ilki onun babasının adı kız da senin annenin adı olsun bakalım o zaman ne diyecek çok sinir oluyorum daha dün bu yüzden bizde birbirimize girdik
(10,906 puan) tarafından
Işte cnm anlatamıyorsun
0 oy
tarafından
Evet babanın hakkı o taşıyor karnında 9 ay. O doğuruyor. O kesilip biçiliyor. Gece gündüz o emziriyor ilgileniyor. Töbe töbeee. Ananın hakkıdır kimse kusura bakmasın. Oğlumun adını ben koydum. Bi daha olsa gene ben koyarım. Tabi eşime de fikir soruyorum ama son karar bnde 
(10,906 puan) tarafından
Keşke kendi dediğinin yanında benimki de olsa
tarafından
Çok bişey istemiyorsun en büyük hak senin güzellikle olmuyorsa zorla koy oyle sacmalık mı olur
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Babalarda genelde anne baba ismi kıyma takıntısı var hayır yani bizimde anamız babamız onu geçtim hevesimiz var ama nerde 
(10,906 puan) tarafından
Aynen cnm ikisinde de olmadi istediğim
(3,701 puan) tarafından
Yani iki tane kızım var biri onun anası biri benim eşit koyduk
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Dinen isim hakkı babanın son sözü söyleme hakkı olduğu için öyle biliyorum..
0 oy
(3,822 puan) tarafından
İsimleri ne ki çocukların 
0 oy
tarafından
Hangi devirde yaşıyoruz bacım senin ağzın dilin yok mu birinci anası ikinci babası hayırdır be 2. Isme niye diretiyorsunkii, 1. Anasını koymuş 2. Ye babasını koyamaz niye neyki bu çocuklar. Tek başına mi yapmis bu çocukları tövbe estağfurullah ya çok sinirlendim sen nasıl buna katlaniyorsun nasil tamam diyorsun anlamiyorum ben. Benim kızım olacak annesine yakin bi isim söyledi asla dedim asla ölümü çiğnersin yinede koyamazsin dedim koyamaz canim 9 ay kendi mi taşıyor 
(10,906 puan) tarafından
Cnm böyle söylüyorsun da bazen olmuyor istediğin gibi evet hicbir acı çekmiyor onun dediği oluyor
tarafından
Kuzum kurban olim sen insan değil misin ya bazen olmuyor ne demek esir mi almış niye hep kendi istegi oluyor. Tamam hiçkimsenin ailesinde olmayan isimleri katsa tamam derim, ama bu her çocuğuna birinin ismini takiyor ya anasi ya babası hayırdır yani, sen 9 ay ne ağrılarla ne sıkıntılarla o bebeği taşıyorsun geceleri yatamıyorsun. Hadi babasını ismini çoğu erkek ister saygida duyarimm, anası niye ya anasi niye ? Ne deyim canım sen susuyorsun belliki bizim dicek birşeyimiz yok ben bile çok sinirlendim yani bu duruma Allah sana kolaylik versin
0 oy
(6,396 puan) tarafından
Hayır sadece onun hakkı degil senin de hakkın. Ben ilk ogluma kendi begendigm ismi kattım eşimde begendi ama bulduğumu. 2ye amcamın ismi dedi yok dedim ısrarla kabul ettirdi ama yanına bi isim de ben kattım genelde herkes benim kattığm ismi söylüyo zaten sjsjsj
(6,396 puan) tarafından
Olur mu öyle şey 9 ay sen taşı doğduğunda da herşeyiyle sen ilgilen büyüt yetiştit ama hakkın yok oldu canm başka
(10,906 puan) tarafından
Maalesef öyle cnm çok  söyledim ama ikisindede olmadı
(6,396 puan) tarafından
Gözünü korkut sende :D istemedgm ismi koyarsan mahkemeye gider degiştiririm de ben  şahsen ilkinde öylr dedim sjsjs artık tırsıyo mu Allah bilir sksjsj biliyor  çünkü yapabilecegmi
(50,193 puan) tarafından
babalari yetmiyo bide amcalarini cikariyorlar
(6,396 puan) tarafından
Benimki hayatta babasının ismini katmaz :D amcası eşime kardeşlerine bakms büyütms hatta eşimin babasına bakms zamanında bi ev parasına ameliyat ettirmiş ondan olmasayms bacakları kesilcekms falan fistan eşimi iş sahibi yapms :D eşimin amcası annemle kuzenler herkes tarafından seviliyo herkese yardm eder lider bi kişiliği var say say bitmez eşime göre sjsjsj o sebeple katmak istedi ne kadar hayır desem de ikna etmeyi başardı bende yanına kendi istedigim bi ismi kattım
0 oy
tarafından
Senin esin tam bi bencil hadi anasını anladık babası nerden çıktı hadi onuda kabul ettin 2. Bi isim nolcak sanki koysan baba hakkı falan die bisey yok 
(10,906 puan) tarafından
Işte cnm anlatamıyorsun eşime göre sadece onun hakkı
tarafından
Sende onun koyduğu isimle seslenme
0 oy
(1,014 puan) tarafından
İkisinin de hakkı tek babanın hakkı diye bişey yok birbirinizi kirmadan ikinizinde dedigi olsun babasının yanına sende istegin bi ismi koyabilirsin
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Daha neleeerr. Gerci bnm 3. Suan bizde ayni durumdayiz ama ilk.ikisini ben koydum 3. Bnm.hakkim artik diyor surekli tartisiyoruzz son ayimdayim.hala.bebek diyoruz
0 oy
(28,662 puan) tarafından

Evvela hak annenin az anlayisli olasalar keske 9 ay o zorlugu ve bir ömür en cok zorlugu anne cekiyor 

0 oy
(142 puan) tarafından
Hayır isim hakkı anne babanındır, oldu ben 9 ay taşıyacam her zorluğunu çekecem sonra baba koyacak adını .. imkânsiz bişey asla müsade etmem. İlk oğlumda ikimiz ortak isim koyduk , şimdi onun istediği bi isim var bende yanına bi isim koyacam bu kadar . Herkes birbirine sayılı olmalı . 
0 oy
(121,300 puan) tarafından
İsim hakki annenindir!!!!!!!
(10,906 puan) tarafından
Benim kocaya göre anneninnhakki yok
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Olur mu canım eşim bana hiç karışmadı sen ne istersen o dedi. Ben onun da istediği olsun diye uğraştım ortak isim bulduk. Hak diye birşey yok olsa zaten o hak senin olurdu.
(10,906 puan) tarafından
Anladım cnm ama benim istediğim yine olmadi
0 oy
(76 puan) tarafından
kari koca ismini iki kardese koymak cok günah yapmayin sakin
(10,906 puan) tarafından
Niye cnm hiç duymamıştım
0 oy
(972 puan) tarafından
Bende annenin hakki karnında taşıyan anne büyüten yine anne
(10,906 puan) tarafından
Öylede benim eşime göre onun hakkı