0 oy
395 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Biz üc kardesiz  köyümüzde guzel evimiz vardi gecen  satildi kardesimin ve babamin da borcu var ve bana hic birsekilde bisey söylemediler ablama demis annem bende aramistim bana demediler ev satildi diye  ablam anneme söylemis kardesimin haberi varmi diye unuttum söylemeyi demis annem simdi bu evden bizim hakkimiz varmi kiz evladi olaraktan :((  

17 Cevaplar

0 oy
(4,284 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Elbette hakkin var
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Hakkiniz var ama sonuçta annen ve baban halla yaşıyor , hani onlar yasamasa kardeşler arasında satip pay edebilirsniz..

Ama annen baban yaşadığı için satsa dahi kendilerine satmış olacaklar.

Hem hakkın olsa dönüp bana hakkımı mi verin diyeceksin..
+1 oy
(27,296 puan) tarafından

Ev babana aitse halen yaşıyorsa ailenin hakki size birsey dusmez. Borcu varmis satmış yani buna sinirlenmen yanlis olur 

Ama yok baban yaşamıyorsa satilmissa sende payini almalisin

0 oy
tarafından
Tabi ki bütün kardeşlerin hakkı var o evde kardeşine veriyorlarsa ablanla sanada vermeleri gerekir 
(11 puan) tarafından
Kac gündür uyku uyumuyorum sinirimden
tarafından
Annenle konuş kendi kendini yeme boşuna hakkınızı verecekler mi sor
(11 puan) tarafından
dün aldilar parayi hic ses seda yok
0 oy
tarafından
Var tabiii olmaz olur mu
0 oy
tarafından
Tabiki var hemde yarı yarıya 
0 oy
(13,757 puan) tarafından
Yani ev babanınsa ve baban hala hayatta olduğu için satıp kime verirse verir parasını. Tabi vicdani olarak kardeşine veriyorsa sana da vermesi gerekir.
0 oy
tarafından
Borca gitmis cnm zaten ev ne hakki ariyorsun ki
0 oy
(3,802 puan) tarafından
anne baba hayatta , istediklerini yapabilirler tabiki ama niye satildigini size soylememisler o tuhaf onemli bi konu yani 
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım annenle baban hayattaysa daha size ne malı düşecekki annen baban olmasa o zaman satıp bölüşebilirsiniz ayrıca borçları varmış satmışlar napsın adamlar borcu ödemeyip size paramı versinler bence yanlış bi düşünce benim babamında köyde birsürü arazisi falan var isterse hepsini satsın benim birşey söyleme hakkım yok çünkü onun 
0 oy
tarafından
Annenle baban hayatta canim ne hakkı.? Ölmüş olsalar hakkin var ama hayattalar ve sen evlisin şuan sana bakmakla yükümlü değiller. Bide beni yanlış anlama böyle şeyler bana çok ters geliyor aile yapısından heralde babam dünyaları satıp yese kardeşlerime verse dönüp niye öyle yaptın diyemem sinirlenmem bile helâli hoş olsun
(11 puan) tarafından
Hayir canim oglan kardesimin borcu var ve evimiz satildi bizler calisarak yaptik evi oyuzden zorumuza gidiyor
0 oy
(529 puan) tarafından
Anne babaniz sag ve sizin o evde bi hakkiniz yok cunku size miras kalmamis zaten borc icin satilmis borclari varken birde siz hakmi isteyeceksiniz 
(11 puan) tarafından
Kardesimin borcu icin ve babamin borcu icin bizler calisarak yaptik o evi hakkimiz degilmi oglan kardesimin  dügün borcu kacarak evlendiler ve olan eve oldun
0 oy
tarafından
Şuan hala annen baban yasio kendilerine harcarlarsa bisey diyemessin ama diğerlerine verip sama vermediyse hakkını işte 
(11 puan) tarafından
kardesimin ve babamin borcu icin satildi yazik oldu evimize
0 oy
(485 puan) tarafından
Benim ailemde abime verir herseylerini babam arabasını sattı abime verdi altın vardı onları verdi ve biz bişey yapmıyoz abimin o paralarla aldığı arsalarda  sizin hakkınız yok diyorlar 
(11 puan) tarafından
kiz evlatlari evlatliktan sayilmiyor kim ne derse desin yani
(485 puan) tarafından
Torun severken bile o bizim canımızın canı tabiki farklı olacak seninki elin canı diyorlar
(11 puan) tarafından
Benim evde kiyamet koptu saten canim benim ailemlede kötü oldum esimin yüzünden:(((
(485 puan) tarafından
Neden ki
0 oy
(1,142 puan) tarafından
Hakkın var ama yaşarken onların tabi istedikelrini yaparlar
(11 puan) tarafından
hayirlsii olsun canim
0 oy
tarafından
Annenle baban hayattaysa yok kardeşinede yardım ettilerse cüzzi bir miktar vermek gönüllerine kalmış
0 oy
(11 puan) tarafından
Tabiki de sende hak sahibisin annenle babanla konuş hakkını iste canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 57 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
13 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 209 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 294 göst.
11 Mayıs 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde EMinikanne25 (415 puan) tarafından soruldu

377,016 soru

11,283,173 cevap

34,685 kullanıcı

...