0 oy
303 göst.
Aile kategorisinde (759 puan) tarafından
Kızlar bebegim ates içinde  napa bilirim nolur yardım edin diş çıkartıyor ola bilirmi .Çok kötüyüm nolur Yardım esin 8 aylık benek

13 Cevaplar

0 oy
(4,134 puan) tarafından
Ateş düşürücü yokmu canim islam bezi ayagında bırak.. diş olabilir enfekt oöqbilir.. 
(759 puan) tarafından
39 zu geçiyor 40 ilk defa atesi çıkdı dr a gidiyoruz
(4,134 puan) tarafından
Aynen canim gecmiş olsun inşaAllah iyi olur bişey yoktur .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ilık bir duş aldir canim fitil varsa yarim fitil at hemen doktora goturene kadar cok gecmis olsun 
(759 puan) tarafından
çok sag ol canım ilk defa ateslendi evdede yok
0 oy
(275 puan) tarafından
Geçmiş olsun öncelikle kritik eşikteyse derhal hastaneye gidin ama ılık su ile duş aldırın sadece atle  kalsın üzerlinde calpol verin 
0 oy
tarafından
Ateş düşürücü ver duş aldır

Eklem yerlerine ılık bez koy 38 olursa evde hiç bekleme götür
0 oy
(816 puan) tarafından
Kaç derece  hastaneye gotur cok yuksekse. Surup ıcın dus aldır eklem yerlerıne ve anlına ızlak bez koy. Baktın düşmüyor gotür Allah korusun havele gecırır. Bellıkı ılk bebegın panık içindesın en ıyısı acıle gıt. 
0 oy
(202 puan) tarafından
Dis 37den yukari ates yapmaz acile götür canım 
0 oy
(653 puan) tarafından
Sirkeli su ile koltuk altina alnına ayak dirsek altına bez koy ama su soğuk olmasın çok fazla dikkat et çocuk şoka girmesin 
0 oy
tarafından

Oncelikle sakin ol sogukkanli ol ne kadar sakin davranirsan o kadar basarili olursun oncelikle ılık bi banyo yaptir sikmayan rahat kiyafet giydir sonra ates dusurucu ver yarim saate düşmez se alnina izlslak bez ile tampon yap koltuk altina falan atesini saat basi ölç baktin hala dusmuyio hastaneye götür panik yapma korkma her bebegin atesi cikar gecmis olsun 

(759 puan) tarafından
düsmüyor canım aglıyor  39 zu geçdi
0 oy
(586 puan) tarafından
Imkanin varsa hemen dr görür ateş önemli ılık bir düş aldır atletini filan hep çıkar serin yerde tutmaya çalış bak tavsiyem evinde mutlaka ateş düşürücü bulundur bunlar çok çok önemli çünkü 
(759 puan) tarafından
ilk defa ateslendi kuzum simdi 39 dan 38 e düstü
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ilik duş aldir önce cnm panikleme..bebeginin hareketlerini kotnrol et yani normalse sknti yok..bizim doktorumuz onemli olan derece degil bebegin hareketleri demisti..ilil dustan sinra genelde ates düşer..ates düşürücü de ver mutlaka ama şısenin yakin zamanda açılması gerekiyor etkisini gostermesi icin..eger ona ragmen atesi düşmüyo kaninda enfeksiyon olabilir ya da 6.hastalik..benim bebegime de aynisi oldu cnku..ates dusmezse doktorunu ara mutlaka
(759 puan) tarafından
dediklerini yapıyorum insallah düser nolur dua et kuzum
(3,901 puan) tarafından
Ins.cnm benim haber edersin nasil oldugunu tamm merak ederim..
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Allah korusun havale gecirircokmus atesi ilik dus ates dusurucu yada fitil ver atesi ciktgi zaman birkac gun once 7 aylk bebegm de 3gun ateslendi hem biraz usutmus hmde diş dedi doktor
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ılık banyo yaptır ateşi çok yüksekse bi zıbın giydir doktora görür 
(759 puan) tarafından
Doktor yok burda Hastaneler kapalı 39 zu geçdi yanıyor bebegim
(833 puan) tarafından
Ozell hastane ykmu yaa

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
16 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 81 göst.
16 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gll01 (77 puan) tarafından soruldu

378,952 soru

11,343,094 cevap

34,809 kullanıcı

...