0 oy
583 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Her hastane boyle mi ya iğrenç bir durum. Sancidan cok daha acı veriyor

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
5bucuk ay once dogum yaptim hic parmaklamadilar beni ilk defa duyuorm bole yapani.Neden yapiolar???
(428 puan) tarafından
Normal doğumda banada yarım saatte bir son Ankara doğru sık yapıldı gerçekten sancidan zordu çok acı veriyor bende kapıda gözüm bekliyordum şimdi gelecekler korkusuyla
tarafından
Yok zorunlu sezeryan oldm.Bebegim iri ve rahmim gerideymis.Hic muayene etmedi beni ama alttan.Ultrasondan baktı ustten.
(15,658 puan) tarafından
Normal doğumda parmakliolar açılmayi kontrol etmek için ☺
(428 puan) tarafından
İyiki etmemis alttan pinky gerçekten zor yasamadiginiz için anlayamiyorsunuz
tarafından
Dogrudur canm.Ben kurtaj olmustum alttan bakmislardi ondan once canımın sıkısından acıyi düsünmedim ama kolay deil yani
-Reklam-
+1 oy
(14,079 puan) tarafından

Oda onların işi onlarda meraklı değil her kadının orasına bakmaya ellemeye :Dacı veriyor ama mecbur herşey vatan için :woot:

(44,603 puan) tarafından
Ahahahahhahahaha:)))
+1 oy
tarafından
Çatı muayenesini diyorsun galiba. Bi kere yaptılar o kadar da olsun 
tarafından
1 mi bana en az 50 kere yaptilar
tarafından
Normal doğum yapıyorsanız doğum olana kadar defalarca açılmayı kontrol etmek için parmakla muayene ediyorlar maalesef
tarafından
Bnde normal yaptım 1 kere doğumdan bi hafta önce etti 1 kre de doğumumun olduğu gün etti. 37-38.haftadan sonra kontrol ederler. Oncesinde erken doğumu tetikler.
+1 oy
tarafından
Ben normal doğum istiyordum muayenede bağırdım doktora aaa çok acıyor diye doktorda kızdı bana senin buna toleransın yok doğumu nasıl yapacan dedi sezaryen a aldı :)) 
(1,144 puan) tarafından
Aynını yaşadım bende :D
0 oy
tarafından

Evet yakınımda anlatan çok gelen geçen parmaklıyo diye ama işte açılmaya  bakyıkları için mecbur gibi bişey canm ben sezeryan olsuğum halde doğuma almadan bana nile baktılar kız :woot:

0 oy
tarafından
Doktorlarda bayilmiyor parmaklamaya.

Sirf bu yuzden cocuk istememen tuhaf geldi
0 oy
(119,282 puan) tarafından

Parmakla nasi bakiyolar :angel: bana hic yapmadilar

0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ilk dogumumda sadece suyum geldi hastaneye gittim 9 saat suni sanci cektim o 9 saat boyunca gel git baktilar ona cok bagiriyodum her seferinde illet yaa hatta bakmak icin dr gelince yalan soyluyodum az sizden once baktilar deyip.gondermistim 2 kez  cok zor ikinci dogumumda bublari yasiycagimi bildigim icin evde sancim.gelmisti hemen gitmedim gel git alttan bakcaklar eziyeti bildigim icin gitmedim 5 saat sancimla evde durdum 8 cm le gittim bir kez tek baktilar sonra dogurdum 20 dk zaten
tarafından
Yorum icin teşekkürler guzel fikir
(44,603 puan) tarafından
Rica ederim canim
tarafından
Aynen ben de böyle yaptım gece 3 te sancim başladı öğleden sonra 4 e kadar bekledim hastaneye gidene kadar 5 oldu saat 8 cm açılma olmuş dr sadece 1 kere baktı direkt dogumhaneye aldı 6.10 da da doğum yaptım evde sancıyı çekmek daha iyi hastane psikolojisi çok kötü
(44,603 puan) tarafından
Ev ortami daha rahat oluyoo oranim ortaminn kokusu  cok kotu
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ne yalan soylıyım parmak değilde ameliyat masasına aldıkları zaman heryerimi açtılar kaç kişinin önünde ozaman dedim ki bu ilk ve son çocuğum daha istemiyorum . Çok utanmıştım 
(2,548 puan) tarafından
Ah kardeş aynı şeyleri düşünüyorum çok kötü şeyler yaşadık yani ben annemin yanında bile üzerimi değiştirmezdim doğumda mahremim diye birşey kalmadı aslında çok kötü bir durum .
(7,189 puan) tarafından
Kız annemi bırak eşim bile benim o kadar mahremime inmemistir hastaneye gittim doktor normalde bir örtü verirdi bu sefer çatalca karından asigisi açık olacak dedi örtü yok mu dedim yok dedi valla çok zoruma gitti karşımda da 18 yaşında hemşire . O ne öyle ya insanlığımdan utandım valla ne edep kaldı ne haya o an kendimi çok kötü hissettim . Bebeğimin esi başı nerde ona baktılar amaan geldi geçti ya
(3,274 puan) tarafından
kız sizin yine iyi benim sonda takılırken başımda hademe dikeliyordu hemşire takiyor oda eğilmiş bakıyordu tam rezillik yani üzerimi açtılar ameliyat odasına önüne gelen giriyodu ben gözlerimi kapattım bari ben gelen geçeni görmeyim diye
(7,189 puan) tarafından
Hademeye diyemedin mi ayı mi oynuyor ne bakıyorsun diye valla ben olsam izin vermezdim
(3,274 puan) tarafından
kiz ben onun hademe oldugunu sonra farkettim ilk doğum herkes birşey yapıyor ben heyecan korku ***** gibi olmuşum o anda insan idrak edemiyor ki
0 oy
tarafından
Evet bendede oyle oldu doğurdugum gun amma acilmaya bakiyorlardi igrenc bi sey amma ben dogum sancisi bide bu yuzden ikinciyi dusunmuyorm
tarafından
Tabi doğum sancısı da kötüydü
0 oy
(13,849 puan) tarafından
Yok ya bana en fazla 5 kere bakmışlardır.  Her doğum ayni olmaz , ikinci daha kolay olur dediler bana.
0 oy
(549 puan) tarafından
Bnm sadece ilk ay bebegı gormek ıcın alttan bsyle baktılar aletle onun sonrasnda daha hıc bakmafılar hele parmak falan ilk senden duydum 4 ay once dogum yaptm hep ultrasnla baktılr
(1,862 puan) tarafından
Normal doğum muydu, normal doğumda oluyor çatı muayenesi
(549 puan) tarafından
Sezeryn oldu bnm
(1,862 puan) tarafından
Sezaryende aşağıyla işleri olmadığı için bakılmıyor tabiii:) normal doğumda açıklığa bakılıyor alttan
(549 puan) tarafından
Ayy cok korkardım bnde :)) norml ıyı ama zor ya
0 oy
tarafından

Parmaklanmamak için sezeryan olduum:D

0 oy
(7,189 puan) tarafından
İki cm açıklıkla akşam gitmiştim sabaha kadar iki kere bakıldı sadece açılma ilerlemeyince sancı verildi ve iki kere de o sebeple bakıldı en son 8 cm olunce eli ile 10 cm ye tamamlandı. Ama hiç birinde acıma ağrıma olmadı . Hiç sıkıntı yapmadım da . Demek ki size denk gelenlerin elleri ağır 
0 oy
tarafından
Ayy valla suan hatrladmm cok kotunya gelıp gıdıl parmak yedım ama onkarda atmak ıcın can atmıyor :)
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Ayy çok kötü bide sancı olunca ellerini koyuyor lar ben özelde yptm 4 saat suni verdıler belki 10 kere baktılar ben dyordum dur sancı geçsn snra bakın yalvaryordum resmen 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
simdiki aklim olsaydi evde sancimi cekerdim ama korktum suyum cok fazla geldi cocuk cusuz kalir kalir diye korkuma gittim suni sanci verdiler saat basi muayene yaptilar birde yatarak cekmesi daha zor sanciyi bunu anladim cunku son anlarda yurumeme izin verdiler acilmam olsun diye daha az hissettim sanciyi ha parmak muayenesinde cok acimiyodu ama surekli bakmalari sinir bozucu onlara katlan bir de sezeryan ol mecburi bu bana cok koymustu. ama simdi o sanci nasil birseydi hatirlamiyorum bile rabbim unutturuyo canim olursa evde cek sancini:)
0 oy
(283 puan) tarafından
Ben dogarana kadar on dakikada bir gelip parmakliyolardi ama üst üste hep yaptıkları için artık hatırlıyorum da tam parmakla kontrol edeceken ebe derin nefes alıyorum kayiyodu hemen ama ilk üç kez canimin çok yanmisti
0 oy
tarafından
Suni ile dogm yaptım kendi doktorum sadece üç kere baktı üçüncüde hadi doğuma gidiyoruz dedi çok şükür öyle zorlanmadım beni de çok korkutmuslardi öyle bakıyorlarbiye
0 oy
(712 puan) tarafından
Benim de öyleydi ama ben dayanamadım  o kadar ağladım çığlık falan tutamadım kendimi normal yapmak istiyordum  ama sonra 5 cm açılma varken sezaryene aldilar 

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 1,093 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 314 göst.
4 Aralık 2021 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 315 göst.