0 oy
1,565 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Benimki bohça şeklinde yapmis bizde öyle adet yoktur mesela ama onlar yapmış lif havlu yazmalar patikler corablar ve olmazssa olmazı dunurlerin birbirne aldigi iclik ve donlar:D Nişan'da getrdiler sizde de varmiydi böyle şeyler 

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kaçtık öyle bohça yapamadı ama bütün herseyimi yaptırdı yorgan vs havlu olsun lif fln hepsini aldı getirdi sagolsun
-Reklam-
+2 oy
(424 puan) tarafından
Benim ki mutfak eşyası yatak oda0sina pike battaniye falan verdi esiminde kiz ceyizi gibi ceyizi geldi
+2 oy
(1,161 puan) tarafından
benim kaynamam bana  bir cop bile vermedi. altin bile takmadi.. gitdi en ucuz  nisan uzuyu aldi.  3 yuzuk secdi..   3 inden birini secdirdi bana.. 2 yasli uzuyu.. hic bir sey gormedim bu gune kimi. 2 yildir evliyim
+2 oy
(20 puan) tarafından

image

bunlar bana gelen bohça lar kayinvalidem yapmış harici 4 nevresim takımı birde arkadaki hamam setleri vs vardi bambu setler vs de onlar fotoğraf sa yok.. bende onlara yaptım 2 görümceme ve kayinvalideme onlar da krdeslerime ve anneme yapto

tarafından
Vay anasını ben böyle görmedim bu kadar bacım güle hile kullan hepsini
(20 puan) tarafından
Teşekkür ederim  Rabbim razı olsun ♡ tek oğlan sever kayinvalidem çeyiz işini
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Nişanda getirmişlerdi ama sadece bana
tarafından
Sizin memleket neresi
(1,847 puan) tarafından
Eşimde bende ankaraliyiz
0 oy
(682 puan) tarafından
Nişan bohçası getirdiler sadece bana aileme bişi almadılar 
tarafından
Bizde babama anama iclik almışlar :)banada nişan bohcasi olarak getrdiler canım
(682 puan) tarafından
İçlik ayıp değilmi kız:Dbizde yok öle adetler
tarafından
Bizde de öyle de koymuşlar bacim napim:)))
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Battaniye havlu bornoz takımı pike takimi nevresim seti kayinvalidem ben ne aldıysam ceyizime birde o almış sağolsun bazanin altında çoğu kullanmadım henüz 
tarafından
Ohh ne guzel  düşünceli kaynis bizde de benim ailem aldi ama eşim tekrardan aldı bende alayimm diye kaynvaldem deil
0 oy
(116 puan) tarafından
Çeyiz de laf mı nişana geldikleri zaman o minicik arabadan o kadar eşya çıktı ki fotoğrafları vardı çeyizlerimin atarım bakayım bi 
tarafından
Bak  atda azcik dizimi dovüyüm haydi :D
(116 puan) tarafından
Attım canım bakabilirsin
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Bana da aileme de aldılar canım 
0 oy
tarafından
Benimkinin içinde eteklik bile vardı smdi sofra bezini yıkamaya atınca onu sofra bezi olarak kullaniorum:)
tarafından
O derece kullanışlı seylermis cano:)))
tarafından
Tabiki kuzu :) iyi oluo ama :)
0 oy
(162 puan) tarafından
Evet canım bizde hem damada hem ailesine aynı şekilde geline ailesine alışveriş yapılır tabi damadın ve gelinin sandığı ayrı olur onlarda daha çok patik pandif lif havlu  çamaşır çorap kıyafet bir sürü şey ayrıyeten gelin kaynana evine indigi gün damadın bütün yakın akrabalarına hediyelik paketler dağıtır 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Nisan sonrası bizde kız evind gelinir sadece bayanlar evde toplanır kayınvalide ceyizini getirir.. 2 sandık pohcalar gelir... Havlu Yemen'e patik gecelik seti aklıma gelmeyen şeyler falan geldi banada
0 oy
(116 puan) tarafından

image

image

image

Bunlar çeyizlerim canım :) 

tarafından
Vaaay bunlar kaynanan getirdiği mi kız
(116 puan) tarafından
Evet nişanda getirdiler nişanlıyken de yanlarına gitmiştim o zaman da trençkot etek falan kıyafet aldılar tek oğlan olunca şanslı oldum kayınvalidem yapmış da yapmış yazmaları kendi yapmış hep
0 oy
(15,856 puan) tarafından
Bizde karşılıklı yapılır öyle şeyler. Gelinin bekar kız kardeşlerine de hazırlanır hurç. Ama kaynanam gil yapmayınca bizde yapmadık 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bi bohca geldi akıllara zarar 200 den fazla patik 100 150 iğne oyalı yazmalar havlular koyacak yer yoktu gecelik ler namazlıklar ne ararsan :) 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Nisanda getirmisti bohça canim 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bizde de yok normalde ama bı oğlan olunca galiba çeyiz sandığı yapmışlar bana :)
0 oy
(468 puan) tarafından
O bana yapmadı ben yaptım ona sadece ona değil kayınpederimede yaptım hatta eltime bile yaptım. 
0 oy
(776 puan) tarafından
Biz oyle bohca falan yapmadik ama kaynanam hazırlamış celik tencere takımı 12 kisilil yemek takimi 6 kisilik balik tabagi salta tabağı bardak vitrinlik antika esyalar hepsinin ayri hatırası var bna verdi eskinin lüks esarplarindan kristal vitrin takımı ikindi cayi takımı perde gibi seyler kayinvalidemden geldi toprağı bol mekani cennet olsun kendi kızı kıskandı vallaha onada döndü sen kadir kiymet mi bildin bu kızım gözü gibi bakar dedi ve öylede oldu cam vitrinimde güvendeler hala ayni takimi tencereyi kullaniyorum
0 oy
(487 puan) tarafından
Yorgan yastık yaptırmıştı bende yaptırmıştım bilseydim ben yaptırmazdım ewde bir sürü yorgan yastık oldu ☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 133 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sido (403 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 741 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sido (403 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 198 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sude_ceylan1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 469 göst.