0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde (107 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ben her gittgmde tezgahin ustu bulasik dolu yemek yok gidip ben hazrlyorum bide o bulasgn hepsini elimde yikiyorum makinasi var ama kullandirtmiyo 4 aylik bebegimde arkamdan aglyo iş yaparken

Bende baktim öyle olmuyo artik evimizde yeyip gidiyoz 

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben kaynanamla görüşmüyorum ama önceden gittiğimde yemekler çeşit çeşit hazır eder tek bulaşık olmaz yemekler yenince de birlikte toplardık çok tez canlı o konuda sıkıntısı yok zaten toplamamış olsa da ben toplamam banane kendi evimi zor temizliyorum 
(107 puan) tarafından
Evt bende kendimi zor temzlyom 4 aylk oglm var bide gidip onun bulasiklari ykyorum makinasi var ama actrmyo
tarafından
O zaman bırak kalsın öyle ne kadar ayıp
(107 puan) tarafından
Cnm birakilmiyoki
tarafından
Ben bırakırım öyle bir şeyde bilmiyorum herkesin karakteri farklı oluyor
-Reklam-
+1 oy
(580 puan) tarafından
biri yemek mi dedi lokmami sayar ve ben ac degilim kendinize ne yaparsaniz yapin der ve oluncada benden cok yer mkinaya kiymaz atincada laf soyler kendisi yilda 1 acar ben atinca sanki mezara gotreckler 
(107 puan) tarafından
Aynen öyle asla actrmaz makineyi süs gibi kullanir
(580 puan) tarafından
niye aliyrlar gerci gelini mkina olarak goruyirlar
(107 puan) tarafından
Aynen oyle cnm
+1 oy
(544 puan) tarafından
Walla 2 gün öncesine kadar gittiğimde her işini yapardım bundan sonra kurban ederim iki yüzlü şeytanlaşmış insanlarla artık işim olmaz gitmem de gelmemde emegimide kurban ederim onlara
(107 puan) tarafından
Kiz sorma ben gecen sene vişne topladim köyde kaynanamlarin topladgmn 3te 1ini vermiş bana hakkim helal degl
(826 puan) tarafından
Nerelisin şekerim sen vişne diyince bizim oralar geldi aklıma :)
(107 puan) tarafından
Corumluyum canm
(544 puan) tarafından
Bunların hepsi aynı elin iyisi olurmu hiç nankörler hepsi
+1 oy
(62 puan) tarafından
Ben fazla yemek yapmayi bilmem hep o yapar bende tezgahi kirliyse tezgahini evi kirliyse evini temizlerim analasarak yapariz hicte sohranmadi yemek yapmiyorum diye guzelce ogreneyim diye anlata anlata yapar
+1 oy
(1,218 puan) tarafından
Senin kaynanin benim kaynana olma ihtimali kaç acaba benimde oğlum durmaz elimde yikatir bulaşıkları makinası olmasına rağmen
(428 puan) tarafından
Allah hidayet versin benimde kızım 1 yaşında kendi işimi yapamiyorum daha yeni kavga ettik bana diyo bı faydan yok işlerimi yapmiyosun ben hizmetcimiyim ya kayıtlarının ütusunu yapmiyosun diyo banane anlamıyorum gelinleri kendilerine mi aliyorlar oğullarına mı
(1,218 puan) tarafından
Bende anlamadım. Dün yemek benim evde yendi çağırdım kaynım diyoki yemekten bişi anlamadım bu nasıl pilav bu nasıl nohut bomboz sanki lokanta dalar
(428 puan) tarafından
Bide begenmiyolar mi sizin eviniz yakın mi sende bebekle yemeğe falan çağırma o zaman boşver ben cagirmiyorum
(1,218 puan) tarafından
Valla evimiz alt üst bazen mecbur çağıriyom
(428 puan) tarafından
Alt üst mu geçmiş olsun  bacım aynı ev gibi bir şey o zaten
0 oy
tarafından
Ben hem yapar hem yerim oda yapar ben asla düşünmem öyle şeyleri
(107 puan) tarafından
Evt bide kirler pekişmiş beklemekten iyice çitiliyom
tarafından
Iıyy söyleseydin yaa
(107 puan) tarafından
Kendi görüyo canm ayyy heryerim agryo deyip duruyo
(549 puan) tarafından
Makineyi nıe kullandrtmıtor
(107 puan) tarafından
Cimrilikten
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Kaynanam eltinle birlikte oturuyor 3 senelik evliler her gittiğimde evde gelin olmasına rağmen temizliği bulaşığı yemeği yapardım bu sene elimi surmuyorum 
0 oy
tarafından
Hiç görmedim 3 senelik geliniyim ve kesinlikle dolabında yemeği olur banada pek yaptırmaz oğlum durmadığı için 
(107 puan) tarafından
Bnm oglumda 4 aylk aglyo bebek susturuyo ben iş yapana kadar
tarafından
Benim oğlum benden başka kimsede susmaz :)
(107 puan) tarafından
Bnm oglumda durmuyo ziplata ziplata oyaliyo sirf bulasik ykkaym dye
0 oy
tarafından
Yapar canim  ben yapmam onlarin evinde cok eski usul ev heryer karka karsik 
(107 puan) tarafından
Kaynanamin evide eski cnm
tarafından
Bnmki kadar degildir kuzu  ev cokcrk az kaldi
0 oy
(13,887 puan) tarafından

yemeği yaparım evide bazen temizlerim ama bulaşığı makinaya atarım o kadar da değil yani 

(107 puan) tarafından
Benm kaynana su parasi cok gelyo elinde çaliver diyo
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Bardak vs her evde olan ufak parçalar olur bazen bulasık hazırda yemegı hep vardır ıstersek onlardan hazırlarız yoksa pratık bısıler hazırlarız sınra cıkanları hemn toparlar yıkarım 
(1,657 puan) tarafından
En ıyısı kuzum napcan o ne oyle bıde makına var senı makına niyetine kullanıyo makına aldıgı parayı sana verseydı barı :D
(107 puan) tarafından
Kiz verirmi dogum yaptm 5 krş vermediler
(1,657 puan) tarafından
Degısıkler desene
(107 puan) tarafından
Aşiri pintiler benim ustumde yeni bsey gorsun niye harcadiniz parayi ne gerek vardi diyor ama eltimde hergun bisey aliyo kendine ona bisey diyemiyo
(1,657 puan) tarafından
Konussun dursun :D para kocandan cıkıyo
0 oy
(549 puan) tarafından
Ee sende gtme bebegnle vakit gecır bnce de
(107 puan) tarafından
Eşim gidelim diyor mecbur gidiyorum
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Kaynanam değil de kayinbabam yapar ;) sağolsun güzel yemek yapiyo kaynanam bilmiyo yemek yapmasını 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kendi yapar yemeğini herkes kendi evinde mutfağında kendisi işini yapar bizde istisnalar hariç.bilasiklari da olursa yıkarım oda bende yıkar sagolsn
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Genelde evi dağınık olur bulaşıgi olur yemek falan şunu yapalm der yada kendisi yapar yeri gelir bulaşıgı yıkama ben yıkarım falan der ben yinede yıkamaya çalışırım yani o konuda iyidir yapın edin diye emir falan vermez 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Hep kaynanam yapar bulaşığı da önceden yıkardim ama şimdi sen bebeğine bak ben yaparım diyo . Eskiden çok anladamazemdik neler yaptı bana ama kızım doğduktan sonra değişti artık iyi davraniyo
(107 puan) tarafından
Bnmki ben bakarim bebege sen işini yap diyo
0 oy
(460 puan) tarafından
Hem yemegimizi yapar hmde evi her gittigimde ter temiz olur bana hic iş birakmaz .
0 oy
tarafından
Vallahi çağırır yemeğe önüme kadar sererler sen çocuğa bak ben halledin derim yok sen çocuğuna bak yeter der hiç iş yaptirmaz Allah razı olsun herşeyimi yapar dünde seviyorum diye pestil yapmış bana incir kurutma canım benim:)
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Allah razı olsun yapar 
0 oy
(16,504 puan) tarafından

Yemek te yapar bulaşıkta yıkar :)2 günde bir giderim kaynişime:) 

(107 puan) tarafından
Oyle kaynanam olsa bende giderim:)

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 127 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 516 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 193 göst.
28 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...