0 oy
513 göst.
Diğer kategorisinde (295 puan) tarafından
Ben çekindiğimiden var diyorum.kendisi verse alıyorum ama bu yok o yok diyemem.

29 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Evlerimiz yan yana olunca eşim getirince rastliyor bazen 

Olmasa da hemen ona gidiyorum oda bana 

Ne var söylerim yok diye yabancı mı 
-Reklam-
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Sorar eksik bişey var mı ihtiyacınız var mı bişeye diye. Ben yok sağol derim.  Verse verir ben istemem. Verdiği şey evde varsa almam yoksa alırım.
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bakliyat değilde market alışverişi pazar falan giderken arar çağırır genelde yok desek de alıyor çoğu zaman. Bakliyat annem hazırlar yazdan haşlayıp buzluğa atar biliyor o yüzden 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
O Ankara'da biz izmirdeyiz gittigimizde elimizi kolumuzu doldurur sağolsun 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hep sorardı varsa var derdim yoksa yok. Vermeye kalkardı veya para verirdi alın diye yada kendilerine aldıklarında bize de alırdı. Pazara markete gittiklerinde neyin eksik alalım derdi bende çekinir diyemezdim ama onlar kafasına göre alırdı yok biz alırız gerek yok falan derdim aahhh taşındı gitti taaa giresuna:(( o gidince sanki burda gidecek tüm kapılarım kapandı gidecek kimse kalmadı sanki her cabım sıkıldığımda ona çıkardım üst mahalledeydi pfff ne sordun ne anlattım amaaan aklıma geldi işte:/
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Bence sorunca sen yoksa Yok de  çekincek bsey yok bence belki onda fazladır sana vermek istiyordur
0 oy
(3,546 puan) tarafından
Sorar var derim Olmasa da var derim azicik verir :) aldığına değmez eli çok aza varır annemgil köyden kendilerine alırken bize de alırlar :)) 
0 oy
(48,505 puan) tarafından
soruyo bazen kendisi veriyor kayinpederim tatlaya biseyler ekiyo al ordan diyo ben kendisi versin istiyorum o kendisi alsin diyo☺️ bazen aliyorum bazen o veriyo
0 oy
tarafından
Soru soruyorsa varsa var yoksa yok ne olmuş ki bunda cekinecek bişey yok 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Sorar yoksa bende isterim. O bana kışlık hazirlatmaz hepsini kendi yapar arar sorar fasulyeyi çiğ mı koyayim kavurup mu yada bamya çiçek bamyarsi aldım sana onun sadece kafasını keseceğim der. Patlıcani nerde kozletim der isten rahatsız olursan ocakta yapayım der. Sağolsun bende anlatirm geleceği zamanda sana kaç poşet getireyim der. Yada 1 cinik -bizim orda cinik derler 8 kilo alır o cinik- nohut aldım sen akma yarisini getirecegim der. Aynı şekilde mercimek fasulye hepsini getirir slaca kaynaktır her gemdiginde 5 kiloluk bidon getirir. Bulgur yarma dügül u kendileri yaparlar ordan getirir. Unu varmı alayım mı der 10 kilo alıp getirir 
0 oy
tarafından
Var desemde yok desemde veriyor kadın özellikle bulgur ev bulguru yaparlar yazın daha öbür yaza kadar bitmeden yenisi gelır yeminle koyacak yer bulamam ama güzel yanı seninki soruyor ve yoksa yok de ne olacak ayıp değil ihtiyacın varsa ve onda çok varsa verir
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Evet sorar bende rahatlıkla isterim çünkü bende de olduğunda fazla bende veririm 
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Onlarda parayla alır bizde yani o yüzden almam ama i.negi var sütun yoğurdun yağın varmi diye sorar yoksa alırım zaten 
0 oy
(3,822 puan) tarafından

Daha neler neler var mı koyayım diye soruyor :) ben bişey diyene kadar eşim istiyor zaten :D

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Senede bir kere memlekete gideriz ben istemeden yükler cuvalı eşimle tatrısırlar sonra arabaya yük yğzğnden 
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Asla sormaz kapı komşuyuz hata geçen bir akraba 5 kilo nohut almış onlara dedi kendileri ekmiş organik bilmem ne dedim biraz bizede verseydin çocuklr yerdi dedi tamam bir tabak veririm yemin ederim annem olsaydı 2 ye bolerdi
0 oy
(673 puan) tarafından
Sorar sağolsun 
0 oy
(323 puan) tarafından
Memleketten parayla kilo işi alır yarısını bana verir. Bi tanıdık salça getirtiyo kendinede banada alır. Sütçüden süt alır mesela banada alır yada aldığından verir. Vermese bile para verir al cebine harçlığın olsun diye. Sorumsuz bi oğlu olduğu için hep destek çıkar. Benim bu hayattaki en büyük şansım kayınvalidem ve kayınpederi.
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Sorarsa derim canim ne varki bunda. Sonucta kendisi soruyor. Sen var dediginde senden istese napacan asil ozaman utanirsin:) cok kasilma boyle seylere canim.
0 oy
(140 puan) tarafından
Valla eksiğin olursa iste dedi kaynanam ben bazen istiyorum bazende o sorar eksiğin var mı diye 

İlgili sorular

0 oy
51 cevap 1,293 göst.
0 oy
38 cevap 778 göst.
20 Ekim 2020 Aile kategorisinde Lelsie baya (702 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 283 göst.
25 Kasım 2022 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 438 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu