0 oy
465 göst.
Aile kategorisinde (477 puan) tarafından

Selam ben gulcan 23 yasindayim 

Benim sancim az az varsi bir kac gun ama asil sancim 30,07,2020

Basladi gece 01,30 satt 07,30 evde cektim sonra hastane gitik gidene kadar yatisim.olana kadar 08,00 oldu sat 10,00 oglum Umut dogdu 6 cm aciklikla gitim 1 sat 42 dk diger 4 cm beklediler 8 dk da dogdu minoşum :) vallah cok acim vardi acidan bagirmaya basladim evde nasil okadar dayandim.bilmiyorum .. hastanede bagirdim fazla kesin gerekirse sogsun diyorum dayaanamiyorum diyordum ama sukur kurtulduk suan 48 gunluk olduk :))

22 Cevaplar

0 oy
(14,063 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Oğlum anası kılıklı ters olduğu için planlı sezaryen oldum canım :)
(477 puan) tarafından
O da iy aci duymadiysan tabii
(14,063 puan) tarafından
Belden uyuşturuldum bence gayet iyiydi :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Hahaj ben doğum esnasında ebe adın ne diye sordu bende bağırarak benim adım İsmail dedim :)))) 

Vallah düşündükçe gülmekten catliom :)))

(477 puan) tarafından
Ismail.mi adin oyle mi
tarafından
Yok kız :) eşimin adını söyledim :))
tarafından
Ay Allah seni iyi etsin kahkaha attım çocuk çıkacak şimdi:))
tarafından
Allah her daim güldürsün seni inşallah :))) ayy vallah ebe ve hemşireler nasıl güldü çok komikti ya :))) daha hatırladıkça gülmekten bitiyorum :))
(477 puan) tarafından
Imsan acidan ne dedigini bilmiyor ki :D
0 oy
(1,105 puan) tarafından

Firtlattim gitti:D

(477 puan) tarafından
Manyak kiz .dd
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Ben kendi isteğimle sezeryan oldum cok güzel geçti :D 3 dk içinde çıktı minnoşum :D 
(477 puan) tarafından
Bende sezeryan 2 ci olursa dusunuyorummama.sonradan belden asa zor iylesirmis
(120,149 puan) tarafından
Lan karninda iz kaldimi bide niye kendi istegin anaaaooowwww korkakmisin yoksa ☺️☺️☺️
(25,223 puan) tarafından
Hahaha ulan sevda biliyon durumu ulan sus :D iz silik Bir çizgi gibi bişey var suan.

Miglena cnm kim diyo onu herkes bir değil ben 3 günde herşeyimi kendim yaptım millet abartmayı sever :)
(477 puan) tarafından
Arkadasim oldu gecen hafta
0 oy
(4,725 puan) tarafından

03.12.2019 saat sabah 4-5 gibi suyum geldi. Apar topar kalktım duş aldım saçlarımı falan yaptım evde. Hastaneye gittik 6 saat suni sancı çektim. Saat 15:33 de benim ballı lokumum kucağımdaydı ❣️ ertesi gün de evimize geldik ❣️ özet geçtim :)

(477 puan) tarafından
Masallah :))
Gzl hikayen var
(4,725 puan) tarafından
Evet şimdi kocaman kız oldu 9 buçuk aylık ❣️☺️
(477 puan) tarafından
Oii ne gzl
0 oy
(120,149 puan) tarafından

Anlatamam cok uzun esim ayilip bayildi merak eden postumu okusun :D

(477 puan) tarafından
Ne gzl mis :D gzl ani olmus ona da
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Kız ben cok korkuyorum. İlk cocugum mecburi sezeryan oldu ikinci karnımda ölünce sancıyla normal yaptırdı doktor ama cok ugrastık küçük olmasına ragmen dört saatte zor acılma oldu. Şimdi üçüncüye gebeyim Dr catın cok dar asla doguramaz sın dedi sezeryan bu da dedi bana ben sancı gelip normal yapmak zorunda kalırım diye cok korkuyorum 
(477 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim de catim dar ama.sukur kurtuldum.:)) korkma kadinlar gucludur tum aneler guclu allah tasiyamicagmis yuku vermes ..
0 oy
tarafından
19 yaşındayım ilk dogumumdu kontrole gittim 38+4  de alttan muayne oldum dört cm açıklık var dedi yarın bayram yasak var bugün seni digurtalim dedi tm dedim yarışın yapıldı sabah onda akşama kadar suni sancı aldım dokuza 15 kala kızımı kucağıma aldım çok kolaydı sadece bı saat sancı çektim üç kere ikindim sadece sıkışık azdı benim üç dikiş dışarda iki dikis içerde şuan dört aylık kizim
(477 puan) tarafından
Oiii kuzusuu :**
0 oy
(913 puan) tarafından

Valla 3gün yattım sancıyla açılmam olmuyordu artık 40+4de 1gün boyunca suni sancı verdiler öğlen 1den gece 3e kadar suni sancıyla kolumda serum karnımda nst bağırdım kıvrandım:'( Tüm hastaneyi ayağa kaldırmıştım tam ses bağırıyordum:D sezeryan edin diye yalvarıyordum. Gece 03:20de kızım doğdu sesini duyduğum an her şeyi unuttum<3 

artık 5ay+15günlük ÇOK ŞÜKÜR

(477 puan) tarafından
Vallah kiz acisini unutuk diyorus inanmican ama bu postu yazirken acim geldi aklima korktum 2 gun once burda da bir kiz yazmisti 6 aylik bebegi yine bebek istiyor vallah zor yapma kucuk dedim.ama.meragi varmis ikisi birlikte buysun .dd acisi o dk lik unitiyorsun ama sonra yine aklina geliyo baya zor olmus senin ki de tinede kiymedimizi bilen yokk
0 oy
(16,308 puan) tarafından
38 haftalık doğdu kızım. Samcimin olduğu gün temizlik yapıyordum doğuma az kaldı niyetiyle oturup kalkınca falan suyum geliyordu ama ben idrar kaçırıyorum ya akintim oluyor sanmıştım. Sonra baktım durmuyor sürekli akiyor su olduğunu anladım. Akşam 7 de direk karnıma adet sancısı gibi şancı girdi sonra yavaş yavaş arttı. Baktım sanci durmuyor son kez çantamı gözden geçirdim. Sonra duşa girdim karnıma sıcak su tuttum duştan sonra şancı feci arttı yere oturamadım bile kızım baskı yapıp duruyordu. Gece 1 buçuk tu hastaneye gittik ebe açıklığa baktı 5dk daha geç kalsan arabada doğururmuşsun dedi. Çatala yatarken kalan suyumun hepsi akti o sırada kızım kanala tam oturdu bir çığlık attım popomda feci bir baskı. Sonra doğum başladı zaten yarim saate kızımı kucağıma aldım. Hastane de tek başıma doğurdum çünkü çantayı evde unuttuk ben doğum yapana kadar eşim eve gidip çantayı aldı geldi. Tam kızım doğdu eşim hasteneye vardı.

Oglum da 41 haftalık suni sancıyla doğdu. 4cm açıklıkla hastaneye yatisim yapıldı. Doğumdan yarim saat önce duşa girdim bi yarim saat su tuttum belime karnıma. Sonra ebeler geldi çağırdı beni. Su gelmeyince suyumu patlattılar. Su patlar patlamaz şancı birden geldi. Yarim saate de oğlum doğdu.

Kızım 13.02.2019

Oğlum 12.02.2020 doğumlu 
(477 puan) tarafından
Masallah en iysi sancini evde cek :))
0 oy
tarafından
Ben anlattım az once
0 oy
(162 puan) tarafından
Ben hiç anlatmayım:(
(162 puan) tarafından
Öyle canım bebegim sağlıklı şu an ben sağlıklıyım yavaş yavaşta o psikolojiyi atıyorum buna şükür
(477 puan) tarafından
Nezaman dogurdun
(162 puan) tarafından
Mayıs 23 arife günü :)
(477 puan) tarafından
Benim ki de arefe gunu geldi :)
(162 puan) tarafından
Sende mi mayıs 23
0 oy
(5,913 puan) tarafından

Suniyle bile doguramadim kizim inatci cikti zorla dogurttular sezeryanla:D

(477 puan) tarafından
Abowww kiza bak kiza .d
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Ay yazmaya üşendim şimdi kız 
(477 puan) tarafından
:D eh sagol ne diyelim :D
0 oy
(442 puan) tarafından
Hamike kaldm sancim olmadan sezeryanla olduda bitti:))))
(477 puan) tarafından
Kac haftalik oldun kuzu
(442 puan) tarafından
39+0 da yaptm askm
(477 puan) tarafından
Iy mis kuzu :))
0 oy
(582 puan) tarafından
Benim Perşembe sezeryan olucakti. Bebek tersti. İki gün önce salı günü gece suyum patladı. 38 nci haftada spinal anesteziyle 5 dk da çıkardılar :)
(477 puan) tarafından
Vallah oyle en gzl fazla aci olmadiysa tabi
(582 puan) tarafından
Hiç olmadi hemde ve cikar çıkmaz gördüm bebeğimi cok guzeldi o an :)
(477 puan) tarafından
Oiii dunyan en gzl ani si ve duygusu ilk gorus
0 oy
(1,657 puan) tarafından

Bır persembe gunu kontrole gıttım pazartesi gel yatısını yapalım kan verecek kısılerı de ayarlayın o gun kan verılır salı gunu de alalım artık oglunu yanına gelsın dedı :)

ben cıktım kı salya sumuk esıme anlatıyorum aılelerı arıyoruz flan pazartesi olmak bılmedı neyse kı sonunda pazartesi gıttım yatısım yapıldı kanlar toplandı bana verıldı bı unıte butun gece uyuyamadım tabı... 

Ertesı gun oglen oldu dıger unıte kanda verıldı anestezı uzmanı geldı hadı gıdıyoruz dedı aıleme esıme sarıldım veda ettım telefonumu falan bıraktım geldım anestezı doktoruyla ameliyathaneye yuruduk kapıda bayılacaktım nasıl korktum kaldım oyle doktor arkasına dondu korkma gel dedı ılk defa amelıyathane goruyorum dedım yavastan ılerledım...

Oturdum sedyeye soguk bekliyordum ama sıcaktı amelıyathane carsaflar falan bıraz rahatladım :)

Belımı acma mı ıstedı ıgneyı gösterdi kıl gibiydi spınal anestezj ıgnesı suan yer belirliyoruz dedı cizdi kalemle snra sakın ol one egıl ıyıce kapan dedı basımı dızlerıme yaklaştırdım ve ıgne yapıldı sınek ısırıgı gibiydi.. 

Sonra uzandım  tansıyon aletı serum kan vs takıldı onume paravan konuldu ellerım yataga baglandı panıkledık nden dedım panıkler anı hareket yaparsan dıye sonucta bu amelıyat dedı tamam dedım :)

Şıan bısey hıssedıyor musun dedı hafıf bacaklarımda serınlık var dedım hemsıre batıkonla sılıyor dedı uyusmaya baslamıssın dedı 5 dk gecmedı tekrar sordu bısı hıssettın mı dıye yok dedım sonda takıldı dedı aaaa nıye hıssetmedım dedım ***** gibi anestezı doktoru da uyusturdgumuz ıcın olabılır mı sevgı sakın ol artık dedı:D

Sonra doktorlar geldı baslıyoruz dedıler ben ölcem heyecandan bu arada basımda hemsıreler ve anestezı uzmanı konusuyolar benı rahatlatmak ıcın snra dedı ko anestezı uzmanı rahıme gırdıler dedı yaa gercekten mı dedımm evet demesı ıle oglumun aglama sesı o an benı mest ettı aglamaya basladım benım bebegım mı o dedım eveeeet dedı basımı yana cevırdı onara hemen yan tarafa almıslar sılıyorlardı allahım ne tatlıydı yanıma getırdı hemsıre optum kokladım mıs gıbıydı missss o aglıyo ben aglıyorum doktor soruyo asagıdan hersey yolında mı hemsıre dıyo hocam buralar cok duygusal suan :D..

Sonra aldı hemsıre sımdı bebek odasına gmturucez sende bırazdan yanına cıkacaksın dedıler o an dıkıse baslamıslar benım tansıyona baktım ekranda 5 e 3 noluyo dedım kalbım agzımda atıyordu dıkıs atılırken nırmal dedıler hemsıre serum tırbasını camasır sıkar gıvı sıktı bı dakıkaya kalmadı duzeldı nabzım :D 20 dk museade altında tuttular sonra odaya cıktım kaoıda babam esım annem yengem kaynanam kaynatam amcam dayım teyzem :D cok özel bı gundu benım ıcın cok sukur sag salim atlattık :) darısı tum hamıslerın basına...

Şuan 22 aylık benım yaramazım ayakkabı yıgıyo evin ortasına  :D

image

(477 puan) tarafından
Gzl himayen var mis masallah tosuna
(1,657 puan) tarafından
Sagol canımm
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bn hic anlatmayim cok korkunçtu taaki oglusumu görene kadar...
(477 puan) tarafından
:)) onemli.olan sap saglam kurtuldunus
0 oy
(582 puan) tarafından
Öncelikle doğumum zor bir doğum oldu.. Ben hamileyken çok rahattım gayet iyiydim hiçbir sorun yaşamadım son haftada temizlik yaptım öyle gittim hamile gibi değildim. 39+5 di normal kontrole gittim 3 cm açılma olmuş ertesi gün yatış yapıldı bayram öncesiydi bir de o yüzden yatış yaptılar. Suni sancı başladı sabah 8 de 3 E kadar çektim sonrasında epidural yapıldı 5.41 de oğlum doğdu simdi 16 aylık.. 
(477 puan) tarafından
Keske suni vermeseler dii
0 oy
(894 puan) tarafından
Suni ile doğum yaptım doğuramıcam zannettim sürekli doktora ben vazgeçtim sezeryan olucam dedim doktor hemşireler beni oyaladılar tamam bakıcaz ayarlıcaz derken hadi açılman olmuş doğuma dediler. Tabi koluma girdiler yürüyemiyorum bile ıkınmayıda beceremedim ebe bastırdı sağolun Allahın izni ile doktorumda iyiydi çocuguma bişey olmadan doğdu sonra o sancıyı çeken ben değilmişim gibi havalara uçuyordum odaya geldiğimde çorba getirmişler ne çorbası hatırlamıyorum ama içtiğim en lezzetli çorbaydı gece uyuyamadım öyle heyecanlı ve mutluydumki duygu yogunluğundan uyuyamadım... Böyle işte güzel günlerdi. Dikişim çok doğumum zordu bana göre ama doğum biter bitmez herşey normale döndü çok şükür 
(477 puan) tarafından
Bebisler iy olsun da cekeris biz ane olmak zorr mus valla

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 482 göst.
15 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Meyrammm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 545 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Filiz.aras1213 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 2,002 göst.
0 oy