0 oy
674 göst.
Diğer kategorisinde (1,575 puan) tarafından
Çocuğumun dün bogazna tablet ilaclardaki alüminyum olan yeri kaçtı yapışmıştı zor çıkarttım çekirdek çöpü battı ağzına alms biz görmeden damağında batmıştı onuda zor çıkarttık bugünde eşimin halası köyden geliyo du çocuğu ve kocasıyla onlarda kaza yaptı Çankırı'da kocası vefat etti halası ve çocuğunun bacakları kırıldı kizlar bol bol dua edin bu ay dış kapınızın önüne kilim mi ne seriliyse onun altına gelcek şekilde bir miktar para koyun 1ay sonra onu sadaka olarak birilerine verin bütün belalar o parada toplaniyoms içeri girmiyoms 

7 Cevaplar

+2 oy
(1,165 puan) tarafından

Cahileyye dönemi inancıdır sefer ayının musibet bela ayı olduğu inancı. Buna inanarak amel etmeyin. Allah Rasulu bu inancı reddetmiştir.

"Eşya da uğursuzluk yoktur, Safer ayında uğursuzluk yoktur, baykuşun ötmesinde bir uğursuzluk yoktur." (Müslim, Selâm, 102)

(3,669 puan) tarafından
Ay suan baykuş otuyor bunu okuduğuma sevindim sag ol cnm
(1,165 puan) tarafından
Rica ederim canım. Post sahibine anlatmasakta anlayan birileri olduğuna sevindim.
(3,669 puan) tarafından
Ben Kuranda YazanA inanirım duydular hurafe
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah'ın varlığına inanan insanın duaya inanan insanın bu saçmalığa bu batıla nasıl inanıyor hayret ediyorum. Hiç bir ay ve günün bela ayı günü olmadığı gibi. Hergun de başımıza bela gelebilir. Kaza bela ve kötülüklerden korunmanın tek yolu duadır. Gece uyurken ve sabah uyandığında 3 ihlas 1 Kevser 1 Fatiha 1 Nas 1 Felak ve 1 Ayetel Kürsi oku evel Allah'ın izniyle herşeyden korur seni. Ayetel Kürsi insanı ölümden bile korur. Bir rivayete göre hergun Ayetel Kürsi okuyan kişi ölmeyeceğini bilen bir Zatı muhterem hergun Ayetel Kürsi okur yatarken. Ama günün birinde ecel gelmiştir ölüm vaktidir. Ve melekler yanına gelir bugün ölüm vaktidir okuma Ayetel Kürsi. Ve ölür. Bunlar belki yaşanmış belki dualarımızın güzelliğini anlatmak için ilan bir kıssa dan hissedir belki. Lütfen duaya inanın hurafelere değil ..
tarafından
Ne ayeti hangi açıklamadan bahsettiniz anlamadım
tarafından
He anladım canım aynen.
(1,575 puan) tarafından
Nzl89 canm yazdığımı iyi oku ondan snra yorum yap bilip bilmeden konuşmayla olmuyo öyle linç etmek için yazma burda ben ayetlere hadislere peygamber ve Allah'a inanan insanın sen benim dinimi sorgulayak insan değilsin kim neye inanır onu sen sorgulayamazsn kaza bela ayıdır da demedim iyle diyolar dedim ve ben yorumlarda diğer bayana yazdığımı da oku sen belli okumadan yorum yapmaya gelmssn ben senin ezebilcegin insan değilim dediklerine dikkat et bu ay kaza bela ayiymis diye yazdım başlıkta gözüne batmasın diğer bayana da dedim ayetlerle gelene inanıyorum diye tamam bildiğim şey yanls olabilir bunu yazmissam linclemeden hakaret etmeden adam akıllı yazarak duzeltebilirsin birinin bilmediği yanlış i düzeltmek tır doğru olan senin yaptığın gibi Allah'a peygambere inanmıyorsun ozaman demek değil canım düzgün konuşarak yaz ben Allah'a peygambere inanmicak olsam burda milletin dediğinin doğru olduğunu dusunmem
(1,165 puan) tarafından
Ya arkadaşım seni sorgulamak kimsenin haddine degil. Sen itiraz eder gibi yorum yapıyorsun. Hadis paylaşılıyo ben ayete bakarım diyosun. Bende diyorum ki ayet yok inanmayacak misin yani. Bilmiyorum demek bu kadar zor olmasın. Yorumlarımi çekiyorum zaten hakkınızı helal edin. Bı post aciliyo ve altına düzeltmek için yapılan bütün yorumlar linç gibi algilaniyo. Ben özellikle din konularının düzeltilmesi taraftarıyım yoksa ciddi vebaldir. Bugün ümmet yanlış bilgilerin ondan duydum bundan duydum diyerek çig gibi büyümesinden dolayı bu haldedir. Kirdiysam hakkınızı helal edin.
(1,575 puan) tarafından
Ya onun için demiyorm hadis paylaşılmış ben ayet sandım onu karistirilabiliyo bende yanlışım varsa düzeltilmesi tarafindanim ben seni kirdiysam sen hakkını helal et asıl bu ay i böyle diye duydum girdi gireli başımızdan kaza bela eksik olmadı bende ona yordum duyunca ister istemez
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun başınız sağolsun  , esinede şöyle cuma günleri sadaka versin 
(1,575 puan) tarafından
Sağolun söylerim
0 oy
tarafından
düzenlendi
Sabah akşam 7 kere "bismillahillezi la yedurru measmihi şey'ün fil erdi vela fissemaa i ve hüves semiul alim" duasını okuyun canim Efendimizin öğrettiği korunma duasidir 
(1,575 puan) tarafından
Okudum şimdi canım çok sağol Allah razı olsun
(3,769 puan) tarafından
Birşey sorabilrmym cnm
(1,575 puan) tarafından
Tabi dinliyorum
0 oy
(326 puan) tarafından
Bende ameliyat geçirdim ardından gözğme darbe aldım bu ikisinin ortasında çok ağır grip geçirdim çok zordu Allah herkeze şifa versin inşallah
(1,575 puan) tarafından
Amin inşallah bütün şifa verenlere safi ismiyle şifa versin gecms olsun buarada
(326 puan) tarafından
Sağol canım sana da başınız sağolsun birde en güzele emanet olun .. İyi geceler
(1,575 puan) tarafından
Sağol canm allah razı olsun szde Allah'a emanet olun
0 oy
(365 puan) tarafından
Ben anlamadım ne kaza bela ayı 
(1,575 puan) tarafından
Aynen seferi deniliyodu
(1,165 puan) tarafından
"Eşya da uğursuzluk yoktur, Safer ayında uğursuzluk yoktur, baykuşun ötmesinde bir uğursuzluk yoktur." (Müslim, Selâm, 102)
(1,575 puan) tarafından
Safer ayında uğursuzluk yok ama kaza bela indiği ay ondan öyle deniliyo zaten
(1,165 puan) tarafından
Kaza belanı indiği ay bilgisinin doğruluğunu araştırınız mı peki. Bu inanc cahiliyyeden gelir. Bu yüzden bu ayın ugursuzluguna inanılır ve Allah Rasulu de bizzat olmadığını söyler.
(1,575 puan) tarafından
Tamam işte bak sende diyosun uğursuzluguna inanılır diye uğursuzluguna bahsetmiyorum ben tabi hiç bir ay uğursuz değildir safeei ayı diye boşuna denilmems dimi diğer aylara da bişey denilmişti düşün safeei ayında kaza ve belalar direk olarak üzerimize indiği ay diyorum uğursuz ay demiyorm ben
0 oy
tarafından

Ne alaka kız para koymak dışarı oraya koyacagina git sadaka kutusuna koy sadaka koymak daha mantıklı batıl batil inançlara inanıyorsunuz her ay üstümüze bela yağıyor zaten bu ay direk iniyormus zaten la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim diyecen bol bol dua edeceksin ;)

(1,575 puan) tarafından
Araştır bak öyle diyolar dışarı konulmuyo zaten içerdeki kilimin altına koyuluyo
tarafından
Dediklerine bakma aç kuranı kerim i aç bak hadisleri ohle diyormu hiç sanmıyorum
(1,575 puan) tarafından
Araştırmadım da büyüklerden duyduğum oydu tabi öyle bişey yokmuş burda yazılanlara göre kitaba göre

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 484 göst.
0 oy
5 cevap 620 göst.
14 Ekim 2020 Aile kategorisinde Papatyaaaaa (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 324 göst.
0 oy
9 cevap 692 göst.
12 Nisan 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu

378,193 soru