0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (795 puan) tarafından

Anneler iyi akşamlar kızım son 1 aydir elimizde ne görse uzaniyor almak için ağlıyor kendini geriye doğru atıyor bir de süt alerjisi var 180 günü tamamladik artık baslayabilirim değil mi ek gıdaya bir de ne ile başlamam gerekir doktorunu aradım ama ulaşamıyorum bu gün dişleri çok kaşınıyor diye salatalık verdim ilk defa alınca 1 saat ağladı arkasından yardımcı olursanız çok sevinirim 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
180 günden sonra baslaniyor canim bende baslamadm ama okuduklarma göre 3 gun kuralina  uyarak  havuç kabak ev yogurdu  patates  aklimdakiler bunlar canm
(795 puan) tarafından
Yoğurt veremem canım süt alerjisi var ama diğerlerini başlayayım bari
tarafından
Bu uygulamada da var  canm ek gıda tarifleri  bakabilirsin
-Reklam-
0 oy
(434 puan) tarafından
Salatalık verilmez yoğurt sebze kabak havuç patates meyve elma seftali gibi meyveler verilir ayrıntılı bakarsın cnm 
(795 puan) tarafından
Evet bizimki de çok sevdi bı güzel dişlerini kasidi alınca da bas bas bagirip ağlamaya başladı
tarafından
Aynen oyle :D istiyorlar
(434 puan) tarafından
Salatalık 6.ay için uzmanlar önermiyor önceliği olan sebze değil  hem salatalık tehlikeli olabilir allah korusun parça gidebilir boğazına  6. Ayda sindirimi kolay tok tutan alerjik riski az sebzeler verebilirsin illa  eğer vereceksen de salataligi meyve suzgecinde ver daha güvenli olur
tarafından
Yemesi icin diyosn ben eline disini kasisin diye veriyorm ve bunu yaparken yanindaym
(795 puan) tarafından
Yok bende yemesi için vermedim dişlerini kasidi bende yanındaydım koparır falan diye
0 oy
(1,157 puan) tarafından
3 er gün deneyerek kabak havuç patates  başlamıştık
(795 puan) tarafından
Saol canım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Sebzelerden başla canım mesela kabak havuç patates buharda veya az suda haşlayıp çatalla ezerek verebilirsin küçük miktarlarda deneme yap giderek arttır 
(795 puan) tarafından
Olmadı bu hafta sebze başlayıp gittiğimiz hafta da meyve vereyim
(2,039 puan) tarafından
Canım yaa çok iyi anlıyorum seni dediğim gibi benim kizlarimda da var büyüğünün 1 yaşında kontrolü vardı zaten doktor diyeti actiracakti annemlerde çay içiyorduk bisküvi vardı kızım ısrarla istedi vermedim babam daha fazla dayanamadı 1 tane verdi eline nasıl mutlu oldu nasıl yedi onu anlatamam tekrar versin diye kucağından çıkmamıştı dedesinin şükür zaten geçmişti meğer alerjisi şimdi ne kadar zararlı olsa da bir kraker bile yese o kadar mutlu oluyorum ki bunu başka anneler anlayamaz
(795 puan) tarafından
Kıyamam kuzular istediklerini yiyememek ne zormuş bu gün bende dişlerini kasisin diye salatalık verdim alınca nasıl ağladı dayanamıyor insan ne görse elini uzatıyor ağlıyor
(2,039 puan) tarafından
Öyle canım çok zor bir süreç şimdi 5 buçuk aylık bir kızım daha var onunda alerjisi var ama tam olarak çözmüş değiliz süt yumurta susam domates içeren şeyler yiyemiyorum ama hala devam ediyor yarın kontrolümüz var ek gıda başlamamız gerekiyor yakında ne yapacağız nasıl olacak hiç bilmiyorum Allah yardımcımız olsun herşey onlar için onlar gelecekte istediklerini yiyebilsinler diye sabrediyoruz
(795 puan) tarafından
Aynen öyle inşallah ileride her istediklerini yiyebilirler sizinde geçer bir an önce kuzular sağlıklı olsunlar da başka bişey istemeyiz çok saol canım
0 oy
(396 puan) tarafından

image

instagramin varsa bu sayfayı takip et canım ay ay ne verilmesi gerektiğini yazıyor öyle hemen ek gıdaya da birden girmemek lazım azar azar alıştırıyorsun 
(795 puan) tarafından
Tamam canım çok saol
0 oy
tarafından
Ilk öncelikle sebzelerden başlaya bilirsin canım süt alerjisi olduğu için şimdilik yoğurt peynir vs tüketemez 

Kabak havuç karnabahar brokoli patates gibi sebzeleri gerek buharda haşlayarak gerek meyve sikacagindan sıkıp suyunu vererek yada ince reddeden rendeleyip suyunu sıkıp tattirabilirsin 

Tatlılara sonra geç meyvelere sebze tadimlarindan sonra başla çünkü bebekler tatlıdan sonra nötr tatları ekşi tatları istemiyorlar 

Tadimlarida üç gün kuralına göre yaparsan yani ne oluyor üç gün kuralı bu gün bir şey tattirdin ornegin kabak üç gün bir öğünde sadece kabak veriyorsun ona karşı bir allerjik reaksiyon gösterecek mı göstermeyecek mi bekliyorsun allerjik reaksiyon verecek olursa yedikten iki saat sonra genelde kendini belli ediyor zaten 

Bir yaşına kadar dikkat etmen gereken herkese alerji yapabilen gruptan gıdalar vermemek örneğin yer fıstığı kereviz bal domates çilek gibi 

Tadimlar bittikten sonra ev yapımı çorbalar calsasiz yemekler beyaz ekmek tüketebilir 
(795 puan) tarafından
Çok saol canım teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim ")
0 oy
(449 puan) tarafından
Bnm kızda da var alerji cnm.takipte kalayım postunu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 132 göst.
2 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fairytalee (2,387 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 361 göst.
7 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Çerkez kızı (1,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
24 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Merveee3427 (507 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,394 cevap

34,765 kullanıcı

...