0 oy
610 göst.
Diğer kategorisinde (662 puan) tarafından
Kizlar ben onlari zar zor yaptrdim dogum param ile yaptırdım 1 bilezik bide lale seklinde kolyem var kolyenin ortasindako cumhuriyet alitinini bozduralım dedi ise yeni girdigi icin eksik alcak tam maas almick kredi borcmzda var ben istemedim bozulsn diye oda sen ise baslaynca yaptrriz bi kendimizi rahatlatalim dedi istemiorm bozulsn :(( cunku bekarken hep borc yapmis dugun takilarm hep esimin borclarina gitti bunlari ben dogum paraisyla yaptrdm simdi kina yapcam orda takicaktm kolyemi takmazsam ailem sorar bozdurdugumu ogrenmemeleri lazım napicam kizlar akıl verin nolur:(

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Verme iyi yaaa her sıkıştığında senden alsın kadından paramı istenir kadından altın mı istenir, zaten almış alacağını o senin teminatın olsun bence sakla yarın bigün çok darda kalırsın evde yiyecek ekmeğin Olmaz yeri gelir onu bozdurup harcarsın azar azar verme bence 

tarafından
Defolsun gitsin sinir oluyorum böyle erkeklere vallahi yaa benimde 2 tane çeyreğim, vardı bigün evde ekmek bile yokdu gittimde onu bozdurup eve YİYECEK aldım verme kızz sakın dar gün diye bişey var sonuçda verme
(662 puan) tarafından
Kuzum keyfide istemedi bilmiorm ya off kredi borcumuz var ewde bisi kalmadı kızımın kisliklari yok elektrik geldi off ne yapcam bilmiorm
tarafından
Vallahi Allah yardımcın olsun çok zor çok ozaman borcunuzun bi kısmını ödüycekse ver annenler sorarsada anne taktığım kopcası kırıldı tamire verdim dersin
(662 puan) tarafından
Hepsi borca gitcek kuzum oylw icmesi gezmesi yok keyfi para harcamaz
tarafından
Anladım ozaman Çaresiz vericen ananlara da öyle de bari ne güzel adam evine barkına bakıyo
-Reklam-
0 oy
(582 puan) tarafından
Sonuçta darda olan kişi eşin yani ver bence sonra yine yaptır o bunaldıkça sıkıntı sana da yansıyacak sende çekeceksin sonuçta 
(582 puan) tarafından
Annenler mi yaptı onu anlamadım canım eğer onlar yapmadıysa bir şey demek zorunda değilsin hem onlar yapmış olsa bile sonuçta kocana yardım ediyorsun sana yapıldıysa senindir bu kadar basit eşine destek ol birlikte atlatın bu dönemi onlar yerine gelir mutlaka eşin kadir kıymet bilen biriyse zaten yapacaktır ha ama yok eşimden Bi halt olmaz diyorsan kendini garanti altına almak için verme derim
(662 puan) tarafından
Esim yaptirir öyle sey yapmaz ewet zamannda ailesi destek cikmadigi icin borca falan girmis takilarm o yuzden bozuldu bunlarida dogum parasi ile yaptrdm söz yaptrrz geri dedi
(582 puan) tarafından
Yardımcı ol bence eşin sonuçta iyi günde kötü günde birlik olmak lazım evlilik böyle bir şey durumlar düzelince yine yapar yerine koyarsınız insallah
(662 puan) tarafından
Tm canm tesekkur ederim yoeumlarim icin icim biraz dahq hafifledi yorumlarnla
(582 puan) tarafından
Rica ederim ne demek hakkınızda hayırlısı olsun insallah hemen geçer bu dar zamanlar
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Siz karı kocasiniz aranızda senin benim olmamalı bence borcunuz için bozacaksa ver yaparsınız tekrar ayrıca ailen ya da başkası sana hesap soramaz altın sizin sonuçta 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
verme onlar senin hakkın senden alamaz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşinle arandaki iletişime bağa bağlı yeniden yapıcagna güveniyorsan ver eğer güvenmiyorsan verme. Ben kendi adıma verirdim asla eşimin sıkıntıya strese girmesini istemem 
0 oy
tarafından
Eşimle benim aramda para mevzusu bile olmaz sonuçta benden alıp tatillere gitmiyor napsin kolay değil ev geçindirmek zamanında alyansima kadar herşeyimi verdim hiç sorun değil olduğu zaman gitti yeni alyans aldı. Inanıyorum işleri düzelince bilezik de alır kolye de önemli olan huzur 
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım bn olsam veririm altınlar bnm huzurumdan kıymetli değil bizimde bir sürü borcumuz vardı eşim yeni iş kurmuştu bizde evlendik ev almıştık vs baya borcun altına girmistik ailesi hiç destek olmadı bize düğünde falan olsun her şeyi eşim yaptı karşıladı birikimi vardı ama yetmiyor kolay değil ev kurmak 5 tane bilezigimi bozmuştuk geçen yıl evlendigimizde beri hep borç ödedik bu temmuz ayında çok şükür hepsi bitti şimdi elimize geçen parayı birikim yapıyoruz altınlarımı da alıp yerine koyacak senin esin de sonuçta fuzuli bir şey için istemiyor darliginizi atlatın onlar yerine gelir huzurunu hic kaçırma canım 
0 oy
(38 puan) tarafından
eşler arasındaki bu altın ya da para sorununa anlam veremiyorum. Aranızda senin benim mi var? Aynı evin içindesiniz. O sıkıntıyı tek başına mı çekecek? Eşin para bulamazsa birlikte sıkıntı çekeceksiniz. Benim altınım benim param mı olur.Ne saçma. Hatırası olan şeyler bozdurulmaz. Kalan her şey feda olsun eşime. Onun canı sıkılmasın yeter.
0 oy
tarafından
Eşine güveniyorsan ver. Aranız bozulmasın sonuçta ikinizin borcum ben olsam ne isterse veririm kendi fikrimi söylüyorum. Ailen sorarsa da unutmuşum takmayı dersin nolcak.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yeniden yapmayacağını bilsem bile çok çok gerekli olsa alyansimi da verirdim. Sonuçta benim hayat arkadaşım, o sıkıntıdayken ben rahat edemezdim. Benim fikrim bu.
0 oy
tarafından
Vermezsen kredi ödenmez banka eve haciz gönderir bu daha mı iyi sence canım ben olsam veririm altın eşimden daha önemli değil sonuçta adam çalışıyor çabalıyor ama yetişemiyo destek olmalısın ipsiz sapsız çalışmayan adam olup senden altın isteseydi o zaman verme derdim ama adam işinde gücünde bence ver borçları ödesin 
0 oy
(782 puan) tarafından
Valla biz eveldigimizd earaba borcumuz yuzunden cok daraliyoduk gezmeye falan gidemiyoduk esim istemedim ben dedim.gel bilezikleri satalim verelim diye simdi çok rahatiz zor gununde destek olmiycaksak ne diye evlendikki bende ona soyletmeden senin demen lazimdi daralmayalim gel bozduralim diye o da istemezdi emin ol istemeyi ama cok daralmis demmeki
0 oy
(56 puan) tarafından
Ya burdaki sakin verme fln diyen kadinlari anliyamiyorum. O senin eşin her konuda destek olmalisin. Maddi aranizda problem olmasin. Senin eksiklerini o karsilamiyormu? O senin her eksigini yerine getirmiyormu? Niye iş altina gelince 'benim' oluyor? O krediyi ikiniz rahat edesiniz diye cekti tek kendi rahat etsin diye degil. Ailesi icin caba goruyorsan bence hic dusunme ver
0 oy
tarafından
Bn olsam hic dusunmeden verirdim cnm yerine gelecegini biliyorum cunku . Bende verdim altinlarimi esim yavas yavas yerine koyacak onumuzdeki ay baslayacak almaya
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Eşten para saklanmaz bence, adam dardaplmasa senden istemez. Ben olsam verirdim, dar gününde o altın imdadına yetişmeyecekse neden yaptın ki
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Borç ikizinizin borcu adam gidip başka bir yerde yiyip icmediyse borç sahada ait olmuş oluyor adam sıkışmış belli ki aile içinde para lafı yapılmadı çok saçma senin iki altinin huzurunuzdann daha mı degerli.hem annen mi yaptı altını onlara birşey demek düşmez aile icindeki paraya.dedogim gibi adam o borcu başka yerde yapmadiysa bunlar geçerli 
tarafından
Katılıyorum verme diyenler neden bu kadar katılar sonuçta eş yedi yat yabancı değil senin Benim olmamalı eşler arasında. Eşim sıkıntı çekiyorsa kenarda olan birikimle idare eder eşime destek olurum
0 oy
(449 puan) tarafından
Bn de senin gibiydim cnm takılarım ve 3 sene aldığım maaş eşimin borçlarına gitti ev kirasına kadar kendim ödedim. Gene veririm olsa ama eşim vaktinde ailesinin yanında çalışıyordu ailesini düşündüğü için az para alıyordu. 
(449 puan) tarafından
Kisaca altinin hepsini verme ya da hic verme
0 oy
tarafından
Ben Kendi yaptığım ailemin bana taktiği takilarimi bile verdim eşim sıkıntı çekerken ben bişey yokmuş gibi davranamam eşin sıkıntı çekecek eve yansiticak huzurun kaçacak kii yansitmasada eşimin sıkıntı çekmesini istemem ailem de karışamaz şahsen ben karıştırmam onlar soracak diye de sıkıntı yapmıyorum
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Siz iyi günde kötü günde demediniz mi sabahtan akşama kadar dısarda çalışıyor sa bilki sizin her eve geldiğinde bir köşede ne yapacam acaba diye kara kara düşünmesini ister misin elinde evinde varken dışarıdaki insanlar dan isteyip birde onlara borç yapmasını ister misin  sıkıntıdan kurtulacaksa rahatlayacaksaniz ver eşinin bir gülümsemesi teşekküru yetmez mi allahın izniyle yenisi gelir düzelince kimseye de hesap vermek zorunda değilsin 
0 oy
(662 puan) tarafından
Yorumlarınız icin hepinize cok teşekkür ederim kızlar sizler benim ailem olduğunuz yorumlariniz beni dogru yola goturdu cok sukur verdim eşime Allah yorum yapan yapmayam herkesden razi olsun vakit ayırıp bana fikir verdiniz cok tsk ederm :)

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 478 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nzlialy (1,929 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,588 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde HAMZAM (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
0 oy
26 cevap 352 göst.
30 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu

377,018 soru

11,283,179 cevap

34,685 kullanıcı

...