0 oy
1,267 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (536 puan) tarafından

Dün bizi iftara çağırdılar gittiğime pisman oldum:ermm:oglum 3 buçuk aylık çok zayıf niye kilo almiyo niye buyumuyo niye her banyodan sonra fitil kullanmiyosun sütün yetmiyo hazır süt ver falan sinir oldum 3 aylık çocuğa hazır süt mü verilir. halbuki 3 aylıkken 6 buçuk kilo 61 cm di doktor iyi dedi sizce kızlar çok mu zayif

31 Cevaplar

+1 oy
(834 puan) tarafından

Cano sen onları asla mutlu edemezsin... bebeğin mutluysa senden iyisi yok boşver <3 doktordan daha mı iyi bilecek... ayrıca hazır süt versen inan kiii  'aaa biz böyle bişey görmedik, 3 aylık çocuğa hazır süt mü verilir, biz 4 yaşına kadar emzirirdik, şimdikiler şöyle böyle....' vır vır vır yani tek dertleri bişey söylemiş olmak işte laf olsun torba dolsun...

(536 puan) tarafından
Aynen öyle bı de tutturup kaynanm hergun fitil kullan çocuğa hazır süt ver bu çocuk hep ishal oluyo. Anlatmaya çalışıyorum anne doktor ishal değil normal bu dedi diyorm ama yok tutturmus ishal diye
(834 puan) tarafından
Her gün fitil mi verecekmişsin? :o
Ee başka ne diyor dr kaynana? Antibiyotiğe ne zaman başlaman lazımmış...
(536 puan) tarafından
:D onu da yakında baslar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canim gayet iyi abartiyorlar bu millet heryerde ayni 
+1 oy
(1,517 puan) tarafından
Hayır kilosu bence gayet iyi duruyor bu insanlar Varya bu insanlar gözleri doymuyor hep beklentileri fazla daha fazla daha çok kilo alsin kendileri doğurduğunda yapsalarmis yani bir kere bünye meselesi 
+1 oy
tarafından
1 yasa kadar hazir sut verilmez fitilde zararli cok var kus bbeyinliler herseyi cok bildiklerini sananlar kilolu bebek sagliklidir diye biseyde yok takilma kimseye sen canim ek gidada kkarisan cok oluyor
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Bence gayet iyi kilosu hiç takılma söylediklerine. Doktorun da iyi demiş.
(536 puan) tarafından
Ne biliyom her gören zayıf diyo
0 oy
tarafından
Benim oğlum üç kilo doğdu altı aylıkken 7 kilo anca olduk :D aşırı da acikan ve yiyen bı çocuk ama çok dolduruyor besini doktor sindirmeye alakalı her yediği kilo olarak yansimaz dedi bebekten bebeğe farklılık gösterir dedi yani doğduğundan beri her ay yarım kilo ala ala altı aya geldik ... Emzirme konusu da ne yapsam da olmadı 4 aya kadar emdi beş aya kadarda ek gıdaya gectik yavaştan  geldgi kdar sütte vermeye devam ettim besinci ayda kesildi .. her bebek kilolu olacak değil her bebek iki yaşına kadar emecek değil her annenin sütü oluk oluk akacak değil ve millet doktorda değil 

alismislar daya memeyi sütü sisir bebeyi fos kilo garibim bebekler harekette kısıtlı yuruyemiyolar da altı yedi aylık olup hareketlilik baslayinca  bibı an sönüyo o kilolar snra :D boşver doktoru dinle sadece 
(536 puan) tarafından
Evet cekiyo cekiyo ama çabuk bitiyo doymuyo
tarafından
Sen yarım saatte bı saatte bir ver canım iki gün içinde artacak sütun görürsün
(2,484 puan) tarafından
Kelebek dogru soyluyo canim ne kadar cok emzirirsen süt artar mamaya baslamistim bende 2.ay hem mama hem anne sutu aliyodu her 15 dakkada bir emziriyodum ne zaman gık dese alıyodum emziriyodum 4.ayda mamayı kestim suan 7 aylik olmak uzere sadece anne sutu aliyo
tarafından
Aynen kuzum bende öyle yaptım arttı ama snradan ayni devam etmeme rağmen kesildi yapacak bişi yok dedik artık bı ay mama yedi snra altı ay oldu ek gidaya gectik
(536 puan) tarafından
Canm 1 haftadır böyle sütüm eskisi gibi değil azaldı. Bebegim 40 günlükken doktor massallh senin sütüne dedi ama şimdi yok
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Benim oğlum 4 aylık 6 kilo boy 60 cm. Banada çok söylüyorlar Kaynanam her geldiğinde oğlan bir yumak kalmış kurumuş hiç kilosu yok her zaman söyler sinirlenirim ama :devil: 

(536 puan) tarafından
Aynen sinirleniyo insan
0 oy
tarafından

Kuzum ya sen bu soyleyeni niye takiyorsun ki uc aylik bebege sut ver diyen biri dusun gerisini:) benimki de iki aylik kilosu 5700 uc aylikken bahsettigin kilo da olur muhtemelen salla gitsin yahuu:)

(536 puan) tarafından
Öyle aman sürekli tekrarliyo:D
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Iftarda konuşacak bişeyleri olmayınca sana mi sardılar biriside daha küçük serpilir demedi mi?
(536 puan) tarafından
Hayır demedi malesef hatta çok çirkin dediler:(
(6,136 puan) tarafından
Varsın çirkin desinler yalayıp sıkıp sevmesinler hem nazar deyiyor hem hirpaliyorlar çocuğu bak hepimiz cocugumuzu opmelerinden muzdaribiz
(536 puan) tarafından
Evet çirkin dediler ama bol da öptüler . Ama Allah var nazar için baya okudular
(6,136 puan) tarafından
Iyi boşuna moralini bozmusun o zmn
(536 puan) tarafından
Evet canm :)
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Yoo masallah cok iyi. Her bebegin gelisimi de farklidir ayrica. Önemli olan saglikli olmasi.
(1,567 puan) tarafından
O yuzden millete kulaklarini tika. Cunku milletin agzi susmaz. Herkes cok bilir herkesin mutlaka tavsiyesi vardir. Neler cektim lohusalikta  ve memlekete gidince Artik birini oldurecektim en sonunda.
(536 puan) tarafından
Ne yapilim hepsi aynı en iyisi takmamak
(1,567 puan) tarafından
Aynen oyle. Bak bide sadece senin basinda yok. Hepimize yapiyolar bunu. Hepimizi delirttiler. Simdi en ufak bisey duymak istemiyorum tavsiye vs. Kim bisey dese bogazini sikasim geliyo. Bu benim bebegim huyunu suyunu duzenini  iyi ben biliyorum. Zaten ihtiyac olursa ttavsiyeye sorariz di mi.
(536 puan) tarafından
Evet canm ağzı olan konusuyo zaten
(1,567 puan) tarafından
Aynen oyle canim
0 oy
(8,245 puan) tarafından
Bu konuda sadece doktorunu dınle canım.O insanları memnun edemezsın takma kafana.
(536 puan) tarafından
Evet ne yapsak begenmezler
0 oy
(256 puan) tarafından
Benim kizim 3 aylik yarin pgrenicem bende kilosunu kaynanamda der bana bu hic buyumuyir kilo.almiyor iki aylikken 4800du bir ayda bi kilo alsa simdi olur 5800lerde falan sizinki gayet iyi bide bakiyirum benimki gercekten zayiffi diye burda yazilanlar baya bebisler masallah kilo bakimindan bizden yuksek ama ben takmiyorum kilolu olcagina minnos olsun diyorum kaynanamada saglikli olsun benim icin onemlisi o
(536 puan) tarafından
Haklısın canım önemli olan sağlıklı olmasi
0 oy
(290 puan) tarafından

Maşallah size :)  öyle diyenlere kulak asma canım bosver, sanırsın kendileri analarından 18 yaşında doğmuş tövbe tövbe yaa

(536 puan) tarafından
:)) hahaha öyle galiba
0 oy
tarafından

Benim oglumda zayıf görünüyor ama 3 aylıkken 7 kiloydu canım seninki de maşallah çok güzel önemli olan sağlık bence :)

(536 puan) tarafından
Bence de güzel zaten çok kilolu çocukları sevmem:)
tarafından
Aman sağlıklı olsun da kız kimseye kulak asma:D
0 oy
(148 puan) tarafından

Gayet iyi canim kilosu benimde 3 aylik kizim var gecen kaynanamgil geldi bu cocuk hic kilo almamis hic buyumemis diyo benim kizimin kilosu 5.700 boyu 63 cm ama iste elimizden geleni yaptigimizi bilmiyorlar insanı sinir ediyorlar:angry:

(536 puan) tarafından
Sanki kendiler i tosun dogurmus
(148 puan) tarafından
Benim iki eltimimde bebekleri tosun gibiymis canim benimkininde öyle olmasini istiyorlar ama cahillik cok kilo iyi bisey degilki bebegin hareketlerini kısıtlıyor bence
(536 puan) tarafından
Aynen her çocuk aynı olacak değil ki yetişkinlerin kilosu aynı mi ki bebeklerin aynı olsun
(148 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Masallah cok iyi benimki 4 aylik 5.900 
(536 puan) tarafından
Seninde iyi canm sağlıklı olsunlar da . Geçende hastaydı yüzü çökmüştü yeterli iyilessin zayıf olsun diyodum
(1,064 puan) tarafından
Aynen saglk olsunda gerisi muhim degl
0 oy
(553 puan) tarafından
Aman canım Millet her haltı doktorlardan iyi biliyor zaten. Gerizekalilar yaaa
(536 puan) tarafından
Hepsi doktor olmuş
(553 puan) tarafından
Bizim zaten doktora gitmeniz gerek yokki millet biliyor zaten :)
0 oy
(144 puan) tarafından

Hic takilma oyle diyenlere gercekten bende viktim bu laflari duymaktan kizim da emmeyi birakti mama veriyorum 9. Ayinda bu cocuk ndn hic gelismiyor neden kisa bebek hic annesini ememedi buyuyemicek hep bi tar laflar takmamaya calisiyorum ama insan da dayanamiyor :angry:

(536 puan) tarafından
Anne sütü veriyosun kilo almiyo süt ver mama ver diyorlar. Sütünü veriyosun mama ver diyorlar
0 oy
tarafından
Benim oğlum 5 aylık 6.5 kg senin oğlana zayıf diyorlarsa benimkine ne derler kim bilir
(536 puan) tarafından
Aman en iyisi takmamak
0 oy
(148 puan) tarafından
Masallah bence gayet iyi
(536 puan) tarafından
Sağol canm :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 211 göst.
9 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 466 göst.
7 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Sibell_16 (3 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 722 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.
12 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hdyemeryem (46 puan) tarafından soruldu

377,821 soru

11,308,576 cevap

34,741 kullanıcı

...