0 oy
1,103 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
5 aylık bebeğim var yemek çamaşır yıkama ve ev süpürme dışında bişey yapamıyorum detaylı temizlik yapmam gerek siz nasıl hallediyorsunuz çözüm öneriniz varmı 

23 Cevaplar

0 oy
(10,025 puan) tarafından
Benimki daha 1 aylik ama ablaminki 7 aylik. Annem gitti simdi 3 gun kaldi ablam dip kose yapti. Sira bende :)
(10,025 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun. Cagir kiz kaynanani ben olsam derim anne gel temizlik yapicam
(863 puan) tarafından
Eşim bir kez söyledi ayağınıza mi gelelim diyor değişik bi tip
(10,025 puan) tarafından
Temizligi sanami getirelim deseydiniz :D
(863 puan) tarafından
Çok güzel cevap olurdu ben konuşsam kesin söylerdim
(1,008 puan) tarafından
ne guzell dogum yapalı 1 ay oldu  kizim büyüyor annem hala gelicek sehir.disinda oturuyorlar ama pandemi oncesi bile hemen gelemem doguma diye söylüyordu
-Reklam-
0 oy
(586 puan) tarafından
Ben uyudukça yapıyorum yada uyumasa bile yanıma koyyorum o yanimda oynuyor bende işimi yapıyorum hep öyle yaptım 
(863 puan) tarafından
Bunu denedim 15 dk sonra huysuzlanıyor malesef
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bebeğin pusette hamakta falan böyle bişey de durmuyor mu? Her gün bir odayı temizle mesela, ya da birine emanet edicen mecbur
(863 puan) tarafından
En fazla 15 dk duruyor huysuzlanıyor eşim evdeyken yapmaya çalışıyorum onunlada 10 çıkan fazla durmuyor
0 oy
tarafından
Eşim bakarken yapıyodum 
(863 puan) tarafından
Keşke dursa bi süre sonra beni istiyor
tarafından
Ben 5 dkka gönlünü yapıp geri devam ediyodum yoksa iş çok aksayıp birikiyodu
(863 puan) tarafından
Evet bifikiyo çıkamıyorum içinden bu kezde
0 oy
(44,603 puan) tarafından
5 yasinda kizim 9 aylikta oglum var uyudukca durdukca bi supur bi sil kosturuyom valla ince detali bende yapicam ekimin basinda halilarimi yikamaya vercem kiz kardesim gelcek 3  4 gun bende kalcak her gun bir yeri yapicaz yoksa 2 cocukla ince ise bende asla giremem
(863 puan) tarafından
Hergün bi yeri yapiyim diye başlıyorum süpürüyorum daha da fazlasına izin vermiyor
(44,603 puan) tarafından
Canim tek zor yapamazsin cocukla illa biri gerek cocuga bakacak biri varsa cagir canim
(863 puan) tarafından
Annemlerle aynı şehirde yaşamıyoruz malesef kayınvalidem iki gorumcem var onlarda biseye yaramıyor
(44,603 puan) tarafından
O ise yaramayan bi gorumceyle kayananada bende var gelirler yer icer cikar giderler kaynananm neysede 25 yasinda bekar gorumcem var bi b.oka yaramiyo icerde mutfakta biseyker yaoarim gecer annesiyke icerde oturur onlarlada yakinim annemlede ama bole islerime hep anne. Kardesim kosar
(863 puan) tarafından
Aynı benim gorumcem de öyle 30 yaşında yediği tabağı bile kaldirmiyo gelince kayınvalidem desen gel diyoruz ayağınıza mi gelicem diyor hiç bi şeye yaramıyorlar annemlerde şehir dışında yaşayınca tek başıma zor oluyor
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Valla ben gün için sadece evi süpürebiliyorum tek başıma oda gözüm hep onda yani eşim gelince bulaşık çamaşır felan sütünü sagiyorum eşim veriyor gazını çıkartana kadar felan bitirmeye çalışıyorum ama dip köşe yapamadım 50 günlüğüz bizde 
(863 puan) tarafından
Bi annem geldi başta yaptı o gidince onun yaptığı detaylı tek kaldı
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Emziriyorum uyuyunca yapıyorum hepsini.Banyo ve belkonu eşim temizliyor zaten o yüzden yorucu olmuyor
(863 puan) tarafından
Emiyor uyuyor ses yapınca uyanıyor sessizliğe alıştı şimdi bi çıt çıkarıyım kalkıyor
(6,203 puan) tarafından
O zaman uyanır ben herşeyi yapıyorum hiç oralı değil :D
(863 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(150 puan) tarafından
Yapiuotum daha  bgun yatyim dip koşe yarin misafirim gelecek çunku  yarin mecbur 7 yaşinda kizim var o oyun oynadi bgun kardeşiyle
(863 puan) tarafından
Resmen korkuyorum biri gelicek diye ortalık toplama tamam da detaylı temizlik yapamıyorum
(150 puan) tarafından
Bu devirde kimseden hayir yok kelin ilaci başina surermis o hesap mecbur zorda olsa yapiyim
(863 puan) tarafından
Aynen öyle kimseden hayır yok bende önerilerle yavaş yavaş yapmaya calısıcam bakalım inşallah
0 oy
(1,790 puan) tarafından
4 aylık ve yapamıyorum kış geldi nerdeyse benimde detaylı temizliğe girmem lazım ama annemi bekliyorum o gelince girisicem her yere o da şehir dışında işte ne zaman gelebilir belli değil doğumda iki ay kaldı o zaman yaptığımla duruyor ev çoğu zaman yemeği yaptığıma şükrediyordum ama onu da şimdi geceyarısı yapıyorum. 
(863 puan) tarafından
Aynen benimde annemin yaptığı duruyor çoğu zaman yemegi ne ara yaptığımı bilr hatırlamıyorum
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Eşim bakarken yapıyorum o uyudukca yapıyorum durmaz benimki öyle en fazla on beş dk durur kendi
(863 puan) tarafından
Benimkide durmuyor
0 oy
(2,241 puan) tarafından
kucukken daha rahat yapiliyomus emin ol buyudukce daha zor olcak yanina koy oyalancagi biseyler ver eline sıkıldıkça baska birsey ver o sira sende isini yaparsin canim ya da esin baksin sen yap 
(863 puan) tarafından
Gerçekten mi bende büyüse rahat yaparım diyorum kendi kendime
(2,241 puan) tarafından
yok canim ya ha her cocuk farkli belki buyuyunce daha rahat olursun kendi oynar ama simdi benim pesimde dolanip duruuo:)
0 oy
(458 puan) tarafından
Valla canım şimdi az çok yapıyorum kızım 11 aylık veee ee 37.haftamdayım bakalım hele nasıl olacak iki bebişle 
(863 puan) tarafından
Allah yardım etsiiin
0 oy
(458 puan) tarafından
Valla canım şimdi az çok yapıyorum kızım 11 aylık veee ee 37.haftamdayım bakalım hele nasıl olacak iki bebişleeeeeeemnfhnn
0 oy
tarafından
Kizim 10 buçuk aylık ve ben hâlâ hafta sonu eşim bakarken temizlik yapabiliyorum şu yanina koyupta yapanlar nasıl yapıyor merak ediyorum ben yanıma koyuyorum en fazla 10 dk duruyor yemek işinide hep basit şeyler yapıyorum 
(863 puan) tarafından
Haftanın iki günü makarna yapıyorum durmuyor oda yanimda durduğu tek yapabildiğim tek yemek
tarafından
Yapacak bisey yok canim ac kalacak halimiz yok bi şekilde bu günler gececek
0 oy
tarafından
Yapamıyorum çünkü kucağımdan inmiyor 
(863 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah bizlere
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benimkide 10 gün sonra 5 aylık olucak..süpürgeyi gündüz geri kalan aklına gelen bütün işleri gece uyuduktan sonra yapıyorum detaylı temizligide haftada bi ya annemler ablamlar yada kardeşim falan geliyo yada onlar yoksa eşim bakiyo artık  kim denk gelirse  Metehani onlara postaliyorum o şekilde yapıyorum yani özellikle temizlik için kimseyi cağırmıyorum  Metehani sevmeye geliyolar onlar ilgilenirken ben hemen yapıyorum ☺️ aslında durmayan çocuk değil duruyo hatta televizyonun karşısına koysam saatlerce bakar ama ben televizyona alıssin istemiyorum bide zararlı..elinede oyuncak verince ondan bıkıyo onun istediği tek şey otur karşısına konuş işte bende gündüzleri hep yanında olduğumdan dolayı çamaşır bulaşık silme toz alma ütü falan hepsini gece yapıyorum..eğer eşin bakiyosa karnını doyur bi iki saat baksın sende yap isini 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
5 aylıkken yine iyiydi yanıma alıp yapıyordum. Şimdi 15 aylık arkamdan dağıtıyo hiçbir şey yapılmıyo :/ 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Benim kızdan 5 aylık bende yapamıyorum
0 oy
tarafından
5.5 aylık kızım hiç birşey yapamıyorum zar zor aoturma odasını süpürüyorumo kadar
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Benim bebeğim de 5 buçuk aylık doğduğundan beri 2 kere ince temizlik yapabildik camlar falan 2 hafta da silerdim şimdi ise hiç istediğim gibi bir temizlik yapamıyorum kaynanam bakıyor bazen de eşim ama büyüdükçe daha zor olmaya başladı benden başka kimse durmuyor. Onun harici günlük süpürüp toz alıyorum aksam eşim geldiği zaman evim giriş kat tozlaniyor ister istemez 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 480 göst.
13 Mart 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 530 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 598 göst.
0 oy
23 cevap 486 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,091 puan) tarafından soruldu

379,297 soru

11,353,418 cevap

34,824 kullanıcı

...