0 oy
1,176 göst.
Aile kategorisinde (286 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar ben bir yıllik evliyim bir aylık da kızım var kaynanamla altı üstü oturuyoruz eşim kaynanama çok düşkün biri bütün gününü onunla geçiriyor sadece yemek yiyeceği yatacağı zman evine geliyor benimle sohbet etmiyor fazla konuşmuyor sadece işi düşeceği zaman benimle ilgileniyor aksi takdirde hiç ilgilenmez annesi de çok arsiz biri anlatamam fitne fesat iftira kıskançlık herşey var kendisinde sürekli oğlunun önünde beni karaliyor kötülüyor eşim de tek kelime etmiyor eşimin önünde bana oruspu da dedi ******** de eşim tek kelime etmedi ama ben annesi hakkında en ufak birşey desem hemen beni annesine şikayet ediyor oda gelip benimle kavga ediyor bıktım artık eşim arkamı hiç tutmuyor ne yapmalıyım akıl verin lütfen evlendigimiz günden beri bir gün olsun birlikte gezmeye gitmedik ailemi de hiç sevmez ve her zman onlar hakkında kötü konuşur önceden şiddet yoktu artık şiddet de göstermeye başladı ne yapacam bilmiyor çok yoruldum bu arada henüz 20 yaşındayım ve ailem arkamda  

22 Cevaplar

+1 oy
(1,657 puan) tarafından
Ne *** yemeye evlenir kı boylelerı anasıyla yapmadıgı bı o iş kalıyo zaten *** göte ne anlıyolarsa buyuyemedıyse evlendirme kardesım yakma kımsenın kızının basını ya valla sınır oluyorum
(286 puan) tarafından
Aynen öyle
(14 puan) tarafından
Ya yeminle icimi okudun o işide görsünler tam olsun bu ne merak bu ne paylaşamama defolup  gitsin yemeğinide o yapsın niye evlendin niye cocuk yaptın ana kuzusu olsunda sen emanetine niye sahip cikmazsın kardesim oda bi annenin kuzusu
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bacı burda herkes bi sekilde akıl verir ama şöyle düşün. Kimse evlendikten sonra düzelmez hatadan sonra düzelmez. Cooook nadir belki. Ama yaşın cok genc cocuğun da var. Bu hayatı bu sekilde geçiremezsin sürdüremezsin. Ailen arkandaysa kendine güvenin de varsa ayrıl usulca cünkü böyle insanlarla hayat degil 1 dakika gecmez. Yazık seninde hayatın var 
(286 puan) tarafından
Ya inşallah ilerde benim kızımda böyle düşünür beni suçlamaz
tarafından
Bak ailende arkanda bu cok büyük bir nimet cidden. Bence en doğru kararı verebilirsin canım hakkında hayırlısı olsun inşallah
(286 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağ olun yardımınız için beni en çok düşündüren evladımdi siz de böyle diyince içime su serptiniz resmen çok teşekkür ederim
tarafından
Emin ol o cocuk bi nevi şanslı olacak. Çünkü travma mutsuzluk icinde olmayacak. Cok kişi var ana baba ayrı. Önemli olan sevgi olması aile icinde oda yoksa. Ne anlamı var ki aynı evde yaşamanın yaşın cok genc ve inan başarabilirsin.
(286 puan) tarafından
İnşallah ya inşallah dediğiniz gibi olur
0 oy
tarafından
Kaynani zehirle oldu bitti ay Allah'ım ya böyle anne kuzuları evlenmesin ya Bostan korkuluğu musun sen işi düşünce yanına geliyor şimdi bsy diyecem de küfretmek istemiyorum cidden ya
(286 puan) tarafından
İnan bende öyle düşünüyorum artık evde kendimi o.... Gibi hissetmeye başladım
0 oy
(2,768 puan) tarafından
O lafı kabul edenden hayır gelirmi sence 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
O zaman niye evlendi böyle erkekler evlenmesin arkadaş anasının dizinin dibinde otursun bu ne yaa .. tamam annesidir atmasın ama haklı yada haksızsin anne desin yeri geldiğinde savunsun resti cek sennde yada bir süreligine git annengile belki aklı başına gelir ayrıl demiyorum asla ama akli başına gelsin
(286 puan) tarafından
Çok denedim defalarca ayrılma eşiğine geldik bir gün olsun beni aramadı annem gildeyken hep başkaları geldi aramızı yaptı en son boşanma davası dahi açmıştım hamileydim üstelik ama hiç aramadı beni araya tanıdık girdi geri geldim biraz iyiyidi sonra geri annesiyle vakit geçirmeye başlayınca geri eski haline geldi
(3,739 puan) tarafından
O zaman gitsin annesinin koynunda yatsın tövbe estağfurullah
0 oy
(173 puan) tarafından

Keşke bi çare bulsamda hem kendim uygulasam hem sana söylesem :(

(286 puan) tarafından
Keşke bir çaremiz olsa çok zor bir durum
0 oy
tarafından
Soru başlığı düzenle yoksa kapanır
(286 puan) tarafından
Oldu mu ki böyle
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Canım ya benimle aynı şeyleri yaşıyorsun, bende ilk evliliğim de yaşadım aynı şeyler bende altlı üstlü oturuyordum eşim sürekli anne anne ekstradan alkolüde vardı en sonunda boşandım benim şansım çocuğum yoktu senin daha minnacık kuzun varmış Allah yardımcın olsun umarım düzelir eşin :(
(286 puan) tarafından
Amin inşallah
(286 puan) tarafından
Sen peki sonra evlendin mi birinci evliliğim demişsin se
(3,527 puan) tarafından
Evet 2.evliliğim eşimin ilk evliliği
(286 puan) tarafından
Peki mutlu musun yani pişman değilsin demi ayrildigina
0 oy
tarafından
Oo benim kayinbaba bana s*refsiz dedi sen ne diyon eşim gayet rahat bn babasina baktikca tiksiniyorum allah kahretsin onlari
(286 puan) tarafından
İşte kaynanamda bana dedi
tarafından
Allah bildigi gibi yapsin onuda
(286 puan) tarafından
Amin amin amin
0 oy
(218 puan) tarafından
Senin kararın canım ama ben o durumda olsam 2 dakika durmam mutlu olmadığım yerde. 
0 oy
tarafından
Ne kadar tuaf bir varliklar bu insanoglu ya madrm oyle ne diye evlenip bi kizin basini yakisiyorsunuz bu bir hele su aileler yokmu kimsesiz biriyle evlen ondan iyi 
(286 puan) tarafından
Aynen öyle onlar hiç olmazsa kıymet bilirler
0 oy
(580 puan) tarafından
esinde kari kilikli annesine anltyr herseyi
0 oy
tarafından
Ay Allah'ım ya anakuzu su madem ne diye evlenmiş anasıyla gitsin yatsın ayrıca kaynanan nasıl sana o lafı eder sen hiç sesini çıkarmadı mı o lafı ederken canım esin kaç yaşında al karşına konuş ailen arkadanysa bırak gitsin hickimse öle kabul etmez gözünü korkut biraz bulunmaz Hint kumaşıymis  kendi ne acaba sende ona deseydin sende değilsin diye belki anası dolduruyor sana karşı 
(286 puan) tarafından
Hatta ben annesine karşı cikiyorum die kalkıp bana vuracaktı üstüme yürüdü sus die
tarafından
Ay Allah'ım ya hicmi bişe bilmiyorlar tabi çocuğun kulağına ezan okunup adını söylenir tabi kendini savunacaksin ailene bahsettinmi bunlardan dan  düzelmez o hayatta o adam. Annesi varken Allah sabır versin sana eşine Rabbim tez zamanda doğru yolla getirsin
(286 puan) tarafından
Bahsettim tabiki kaynanam doğum yaptıktan snra bakmam dedigi için ablam yanimda kalıyordu herşey onun yanında oldu snra anneme anlattım annem geldi konuşmak için annemi de ablamı da evden kovdu kendisi
tarafından
Valla canım ailen arkandaysa kendinde güvenin vars a boşa gitsin düzelmez o adam yazık senin hayatın maf   olur seninde değil çocuğun hayatida maf olur daha 20 yaşında sin  üstüne yürüyen kocan yarın birgün anasını için seni döver Allah'ım sana sabır kocana biaran once Akıl fikir versin
(286 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağol
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Anasina bu kadar duskun olan erkekler anasinin ewinde otursun arkadas milletin gul gibi kizinin canini yakmaya bi ananin ilmek ilmek buyuttugu kiz cocugunu yormaya kimin ne hakki war git sende annen gile ne zaman uzaktan ew aldi uzaklasti o zaman gel sende yoksa kurtulamazsin 
(286 puan) tarafından
Sonunda öyle yapacam görünen o
0 oy
(826 puan) tarafından
Ailen de arkandaymış canım şiddet görerek büyütme çocuğunu derim 

Allah yardımcın olsun 
(286 puan) tarafından
Amin çok sağolun
0 oy
(834 puan) tarafından

Kuzum sen neden evlendin böyle biriyle? :O evlendin yüzünü gördün, çocuk nası oldu :((( Allahım yardımcın olsun ya onlar kendi kendilerin hatasından dönecek ya da sen hata ettiklerini göstereceksin başka çaren yok gibi

(286 puan) tarafından
Ya zaten isteyerek evlenmedim ki görücü usulü oldu bide teyzemin oğlu annem zorladı bacım die ama oda bilemezdi ki böyle olacağını bilse yapar mıydı çocuk desen zaten ikinci ayında hamile kaldım
0 oy
(249 puan) tarafından
Boylede kotu adamlarinn genellikle kiz cocuklari oluyo nedense bizimde iki kizimiz bir oglumuz var zamaninda yasadiginn seylerin benzerini yasadim siddet hakaret ediyo annemlere bana zehir oldu ilk yillarim kaynanamlarla beraber yasiyoduk simdi ayriyiz yani bian kendimi gordum :((ailen arkandaysa hic bekleme kuzum ya cok uzun yillarin var :(( 
(286 puan) tarafından
Yani kaynananla mi ayrısiniz yoksa eşinizle mi
(249 puan) tarafından
Kaynanamla ayriyiz canim artik kafam rahat arada gelip gidiyo onda bile kavga ediyoruz esimle dusun ne kadar fesat
(286 puan) tarafından
Bilirim bilirim Allah böyle insanlari nasıl biliyorsa öyle yapsın ben Allah'a havale etmişim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Evlenmeseymis.Sana o kelimeyi etti sende sustun mü?Ayy çıldırıyorum rabbiiimŞiddet varsa l,ailen de arkandaysa yanlarına git.Hayvana bile vurmuyolar
(286 puan) tarafından
Yok susmadim karşı çıktım baya kavga ettik yani çok şeyler oldu
(6,203 puan) tarafından
Kusura bakma o lafı söylemiş Esin susmussa o adamdan hayır gelmsz
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Haddim değil aslında sadece fikirlerimi söyleyeceğim. Her dört duvar içi kendine hastır ve her evliliğin kendi içinde bi kültürü vardır. 

Fakat hiçbir kadın hiç kimsenin kölesi, hizmetçisi vs. Vb. değildir. Ailenden de bişey saklama. Durumu anlat. Dünyaya bir kere geliniyor ve senin sağlıklı olman gerek ki bebeğin sağlıklı bir ortamda büyüsün. Yaşın çok genç. Hayat enerjin, mücadele gücün vardır. Kendi yolunu daha kaliteli daha donanımlı olmak için seç.
(286 puan) tarafından
Yani her evin sorunu vardır ama bizim evliliğimizin sorunu çok fazla eşim eve bakmaz evle ilgilenmez evin ihtiyaclarini karşılamaz benimle ilgilenmez saygı duymaz sürekli bağırarak konuşur benimle birseyini paylaşmaz arkamda durmaz benim ihtiyaçlarımı karsilamaz yani çok şey ya
(3,378 puan) tarafından
Orda kalman için bi sebep yokken gitmen için milyon sebebin oluşmuş dediğin gibiyse. Yazık değil geçen her saniyeye.
Sabaha çıkacağımızın garantisi olmayan bu dünyada insan insanı niye yorar ki
0 oy
tarafından
Benim kendi  fikrim bütün durumlarımız  aynı  ama eşim benim arkamda bir defa dövdü  ama köpek gibi pisman oldu eşim arkamda durmazsa benim ne isim var burda cnm 1 ken 2 olur cocuk gidip ona ders vermenin vakti gelmiş derim
(286 puan) tarafından
O yüzden şu an kesinlikle ikinci çocuğu düşünmüyorum bakalım devam ederse kesinlikle ayrilcam

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,136 göst.
0 oy
4 cevap 435 göst.
25 Haziran 2021 Aile kategorisinde Eda (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,481 göst.
3 Eylül 2019 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 7,341 göst.

380,054 soru