0 oy
1,151 göst.
Aile kategorisinde (298 puan) tarafından
Arkadaşlar bugün cinsiyeti öğrendik inşallah kızım olacak kaynanam ve görümcem hemen geçen sene rahmetli olan görümcemin adını katmak istedi ben kendisiyle hiç tanışamadım maalesef adı fatma eğer erkek olsaydı kayınbabam rahmetli olmuş iki üç sene önce onun adını katacaktım sırf eşim istiyor diye gerçi eşimden önce yine atladılar hemen kaynana ve görümce ama onları takmadım ama ben fatma katmak istemiyorum duru koymak istiyorum siz olsanız ne yapardınız insanı hamilelikten tiksindiriyorlar 

24 Cevaplar

0 oy
(2,181 puan) tarafından
ikisini bir koysan olmaz mi ki 
(2,181 puan) tarafından
tamam ahirette benim yerime hesabini vereceksen koyarim de bizimkinde ise yaramisti hemen dondu lafindan :D
(298 puan) tarafından
Yok anam bunlar dönmez lafindan görümce dönmüş diyor ki bizde koca ne derse o olur bende dedim ki demek ki kocam sizsiniz ondan çok siz diyorsunuz
(2,181 puan) tarafından
isimde senin raziligin olmak zorunda ilk bi kocanla konus
(148 puan) tarafından
Kiz kocani ikna edersen bunlarda burun kivirirsa kocam ne  dersr o de  ocimde kalmasin:::))) bide mad3m oyle gorumcen kiz getirsin kendi adini koysun cnm
(298 puan) tarafından
Eşinden ayrılmış bi oğlu var adi rüzgar diyor ki kocam kattı yalan söylüyor çok yılan koca lafı dinlicek biri de değil :)
-Reklam-
0 oy
(553 puan) tarafından
Normalde annenin rızası olmadan asla isim konulmazmis kul hakkına giriyormuş öyle duymuştum. Bence düşün Fatma duru da olabilir. Sadece duru da koyabilirsin bu konuyu eşinle konuş ikiniz anlasın kimseyi karıştırmayın 
(298 puan) tarafından
Karışmadan rahat edemiyorlar ki çatlarlar
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Fatıma Duru köy canım. Fatıma annemizi düşünerek den koyarsın, hem ölenin ismi de olmaz. 
(298 puan) tarafından
İnat uğruna koymak istemiyorum
(2,633 puan) tarafından
Anladım canım. Hurafe uyduralım o zaman gel
Ölenin ismi koyulmazmış, ayni kaderde olurmuş o zamaaan de bakalim nolucak :D
(298 puan) tarafından
Bi daha karışırlarsa dicem ki bu çocuğu ben kimse için doğurmuyorum adını da kocamla ben katacaz kimse karışmasın
(2,633 puan) tarafından
Bu sefer eşin de fatma olsun derse napacaksın? Onu da düşün ters tepki verme eşinle konuş anlaş ondan sonra karar verin canım. Yoksa işler tersine gidebilir
(964 puan) tarafından
Sen bence yavaş yavaş eşini ikna et. Evet Fatma ismi güzel ama bi garip olurum ablan vefat etti sonuçta falan de bence
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Kesinlikle burunlarını sokup koymak isticekler çünkü 9 ay boyunca onlar karnında taşıyor onlar doğuruyor onlar besliyor onlar uykusuz kalıyor Fatma yerine Fatıma koydur en azından daha iyi 
(298 puan) tarafından
Bence babadan bile çok annenin hakkı duru koyacam diyorum sen köy biz fatma deriz diyo
(12,851 puan) tarafından
Bizde koyduk rahmetli kayınpederimin adını ama sadece kuzey diyoruz bir tek kayınvalidem kuzey ilhan diyor
(298 puan) tarafından
Kız onlar inadına fatma derler bilirim ben onları  hiç bir şekilde sormadılar bana sen ne katmak istiyorsun diye sanki kendileri için doğuruyorum
(12,851 puan) tarafından
O zaman ikisini koy yapcak bir şey yok ya da eşin araya girecek
(298 puan) tarafından
Eşim de hele bi sağ salim doğsun diyor
0 oy
(178 puan) tarafından
eşin bişey demiyosa kendi istedigini koy onlar ne derse desin
(298 puan) tarafından
Kendi dedikleri olmazsa sevmezlermiş öyle diyor
0 oy
(8,199 puan) tarafından
Fatma duru cok güzel oluyo canım uyuyo ama ölen insanın ısmının koyulması konusunda fetva da almanızı onerırım bebege sırayet edıyomu napıyo dıye. Bence bozulma fstma duru konusunda bı teklıf gotur. 
(298 puan) tarafından
Fatma isminin bende kötü bi anısı var katmak istemiyorum işte
(8,199 puan) tarafından
Onu bılemedıgım için boyle bı yorum yaptım.
0 oy
(834 puan) tarafından

:D benim adımı da rukiye koymak istememişler  ama küsüşmeler olunca iki taraf da kendi istediği olsun deyince kura çekmişler kübra yazdırmışlar nüfusa mecbur o çıkmış. Ama itiraz etmiş anane babaneler. Ananem çıkıntılık yapmış kulağıma Rukiye diye ezan verdirmiş. Ama babam Hilal koymak istiyormuş baba tarafım ise yeliz olsun demiş. Kızlar kimse kübra demedi hepsi k3ndi ne isim olsun istemişse öyle çağırıyorlar beni hala. Hem rukiye hem yeliz hem hilalim hem de kübra... biri bana osman dese dönüp bakarım buyur derim o derece oldum artık. Ve illet ettim iki isimden çok tiksinti geldi koymayacak ben iki isim filan. Çocuk şizofren olmasın benim gibi..

(9,099 puan) tarafından
:)) nickinizn anlamı ne peki shukra :) onuda merak ettm şmdi :))
(298 puan) tarafından
Vallaa sınır felan kalmadı
(834 puan) tarafından
Eşimin adı Şükrü benim adım Kübra diye ortaya karıştırdım  Şükra oldu :D öyle pek  bi numarası yok aslında..
tarafından
Hıdır idi yunus idi:):):):))))))))
(9,099 puan) tarafından
::)))  ) ) ayy bu 12 karakter de beni oldurcek
0 oy
(1,424 puan) tarafından
O ne öyle ya birde görümce ismi cikti orda hayır tabikide deseydin isterlerse kirilsinlar 
(298 puan) tarafından
Bende ilk defa bunlarda duydum yaa
0 oy
(214 puan) tarafından
Daha olen yok muymus ikincu ucuncu cocuklarada hazir isim cikardi ayy nefret ediyorum karisan insanlardan sen koymak istersen koyarsin ama yok karisacaklar illa
(298 puan) tarafından
Korkuyorum yarın birgün bi akrabaları ölür onun adını da kat derler
(214 puan) tarafından
Bu herseye maydanoz insanlardan Jersey beklenır :) :)
0 oy
(124 puan) tarafından

Bence isim mevzusuna anne ve baba karar vermeli. Buyukler sadece önerileri sunup karari anne ve babaya birakmali:angel:

(298 puan) tarafından
Aynen öyle ama işte eski kafa görümce de bana inadından öyle diyor
0 oy
(725 puan) tarafından

Eşim le iddia ya girmiştik eğer erkek olursa ben koyarım ismini eğer kız ise sen koy demişti bende tamam demiştim bebeğimiz kız olacak ve benim dediğim olacak eşim bir ara rahmetli annemin ismini koyacağız dedi onu kırmadan amaa iddia yı bennn kazandım diyerek espiri yaptım. Benim görümcelerimde isim bulmuşlardı kusura bakmayın dedim ismi hazır :P

(298 puan) tarafından
Ohh baştan halletmişsin ne güzel:)
0 oy
(1,517 puan) tarafından

Ben olsam derim hamile kalmadan önce rüya gördüm ve rüyamda kızın olucak. Bu ismi bırak Filan derdim kendi kendime söz verdim eğer bebeğim olursa kız olursa öyle yapıcam diye hemen sonra hamile olduğumu öğrendim derdim. :DAma zaten bizimkiler büyüklere soralım yok kayınbabam başka isim söyledi ben dedim ben kendi içimden gelen ismi istiyorum o kadar sanciyi ben çekiyorum dedim . Zorluğu ben cekiyorum gönlümden geçen isim istiyorum dedim . Sizinki rahmetli oldu diye birşey söylemeye çekinebilirsin bence en iyisi böyle söylemek 

(298 puan) tarafından
Çok mantıklı katmicam hiçbirinin adını ya bu nedir
0 oy
(10,411 puan) tarafından
İkisini koysan canım hemde yan yana çok yakışıyo FATMA DURU cuk oturdu bence
(298 puan) tarafından
Güzel olabilir ama içimden gelmiyor
0 oy
(2,130 puan) tarafından

Valla benim esimde kiz olursa annemin adi dedi bende oyle bsey yok sikintiyi ceken benim ismide ben koycam dedim konu kapandi :angel:

(298 puan) tarafından
Ohh ne güzel demişsin:)
0 oy
(148 puan) tarafından
 Cnm sey derlwr birinin adini koydunizmu kaderini yasar diye bencede koyma 
(298 puan) tarafından
Katmicam doğurmam valla sıkarım kendimi :D
(148 puan) tarafından
Esini ikna etmeye calis cnm
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Cinsiyet belli olmadan kayinbabamla kaynanam ismi biz koycaz kiz olursa demislerdi kayinbabamın annesinin adı olcakti 4 5 yıl olmuş öleli iki tane kız torunu olmus onlara koymamislar benim kizima koycaklardi yok benim kizima gelene kadar torunlarina koyulsaydi hem herkes kendi cocuguna isim koysun beni niye bundan mahrum bırakıyosunuz dedim esimde benden olunca vazgectiler esinle konus erkek olsaydi babanin ismini koycam ama kiz olursa ikimiz guzel bi isim koyalim de esinde yok desin kaynanangile 
(298 puan) tarafından
Öyle diyorum zaten eşim hele bi doğsun diyor bugün akşam ışıklardayken öndeki arabanın arkasında ebrar yazıyordu bana diyor ki ebrar mi koysak:D
0 oy
(30 puan) tarafından

Fatıma duru.. Güzel oluyor aslında.. :)

0 oy
(441 puan) tarafından
3 yaşında bir oğlum var daha cinsiyetini öğrenmeden amcası erkek olursa poyraz mi koysaniz dedi öyle muhabbet ederken. Cinsiyetini öğrendikten sonrada kayınvalidem babanın ismini koysaniz çok sevinir dedi. Oğlumun adı Özcan Poyraz oldu. Kayınvalidem in 2 oğlu var bir kızı olsun çok istemiş. Olsaymis adını Zeynep koyacakmis. Ama kısmet olmamis. İkinciye hamile olduğumu öğrenince eşime dedim eğer kızsa bebeğimiz Zeynep koyabiliriz ismini. Hem annenin gönlü olur. Şuan 27+5 kızıma hamileyim Zeynep ecemiz geliyor hayırlısıyla. Yani diyeceğim o ki isme bu kadar takılmamak lazım. İsim nedir ki bir lakap. O evlat herşeyiyle senin bu kadar takintiya hiç gerek yok. Hele ki şu hamile halinizle inanın kendinizi üzmeye bile değmeyecek bir konu. Allah başka dert vermesin 
tarafından
Ama ömür boyunca öyle seslencek neden üzülmesin ki her seslendiğinde aklına kendi istediği isim gelir bence ki ben olsam seslenmezdim bile kendi koyduğum isim yazmasa da öyle seslenirdim mesela kardeşimin ismi osman burak. Burak kimlikte yazmiyor ama ben burak diye sesleniyorm ve tek annemle ben öyle sesleniyoruz
(441 puan) tarafından
Ben sadece fikrimi söyledim sadece
(298 puan) tarafından
Haklısınız ama bu psikolojiyle insan kafaya çok takıyor
tarafından
Ben de fikrimi söyledim canım yanlış anlama
0 oy
(545 puan) tarafından
Senin bebegin tabikk anne babasi olarak siz larar verceksiniz esinle konuş ona devret halletsin
(298 puan) tarafından
Zaten onların dediğini yapmicam ya ne karışıyorlarsa
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben kaynanami gorumcemi de sevmiyorsam kesinlikle koymadım.seviyorsam koyabilirdim.ben kaynanami sevmiyorum mesela bana ikinci isim olarak benim adımı koyun dedi.koyarim demedim koymam da zaten sevmiyorum.eşimde istiyor annesinin adını başından beri direndim hayır dedim.ben annenin ismini anmak istemiyorum dedim.psikolojik olarakta çok kötü bir durum.karşindaki insanı sevmiyorsun kendi çocuğuna onun ismiyle hitap etmek zorundasın.
(298 puan) tarafından
Ya işte gelip insan gibi deseler sesimi çıkarmam ama emrivaki bir  şekilde diyolar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 92 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 223 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 301 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 373 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

376,804 soru

11,276,569 cevap

34,667 kullanıcı

...