0 oy
653 göst.
Aile kategorisinde (201 puan) tarafından
Diyelimki bebeginiz var 2-3 aylik bebeginizi 5 6 yaslarinda bir cocugun kucagina verir misiniz? Benim eltim olacak akilli kizina bebegimi verip duruyor kirmamak icin bir sey demedim bu zamana kadar is o kadar abartildi ki gecenlerse eltimin kardesleri geldi onlarn kucuk cocuklarinin kucaginda dolasti bebegim ben aldikca bir sekilde alip verdiler. Bundan sonra eltimin cocugunada asla vermemeye karar verdim ama "anne kucagima ver" dediginde nasil bir tepki vererek bebegimi almaliyim? Ben alma dedikce ben odadan ciktigim an yine istiyor. Cocugun kucagina cocuk verildigini ilk defa bu ailede gordum. 

23 Cevaplar

+4 oy
(15,591 puan) tarafından
Yanımda duracak ise veririm çocuk bu sevmek ister ama alsın gezsin asla birdn düşürür falan mazaAllah çocuk bu yani
tarafından
Katiliyorummmmn ben bu baaayyyanaaaa:))))++++ da verem:)
(201 puan) tarafından
Yaninda dursada yuzsuz bu her dk istiyor her dk alinca kucagina salliyor kizimin kafasi donuyor huzursuz oluyor ama bunu bir tek ben goruyorum.o yuzden aldigi kadar aldi artik vermicem
(15,591 puan) tarafından
Şöyle sende canım yani cekinme

Tskler editorcum ✌⚘
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Verme , elleme bırak uyusun yada kucağa alistirma de

(201 puan) tarafından
Benim.kucagimdayken isteyeme cesaret edemiuor ama ne zaman kaynim eltim alsa bana ver bana ver ozellikle eltimde bundan sonra hayir diye ters cikacam kirilcak diye sustum gu zamana kadar artik susmicam
+1 oy
(778 puan) tarafından
Cnm ben büyük oğlum 5 yaşında küçük 8 aylık ona bile vermiyorum versem de bende tutuyorum çünkü oda çocuk ne yapacağı belli olmaz bı an bıraksa Allah esirgesin ne olacak onun vebali kime
(201 puan) tarafından
Onlarda verince tutuyorlar ama surekli olmaz bana gore cok yanlis cocuk bu tutmasini bilmiyor kardes olunca durum farkli bana gore iki evladi ayiramazsin ama benim evladim esimin yegeninden kiymetli tabiki
(778 puan) tarafından
Kardeş ayrım tabiki olmaz ama düşse bişey olsa çocuk çocuğa emanet edilmez tabi haklisin
+1 oy
tarafından
Vermem. 

Çocuğum düşse anasını mi dert edecek başında beklicek? Tabiki de hayır. 

Görümcem bazen kızına vermeye çalışır hemen alırım çocuğumu. İşimi sağlama alırım. Kimsenin keyfi için çocuğumu riske ATAMAM. 
(201 puan) tarafından
Tabikide bu zamana kadar heo yumusak basli.oldum aman eltim alinmasin kirilmasin bundan sonra kirilirsa kirilsin vermicem krali verse izin vermicem artik
+1 oy
(830 puan) tarafından
Yanında oturtarak 2 dakika kucağına ver kuzum hevesi gitsin al sonra açıkça şöyle küçüksünüz birşey olur falan diye
(201 puan) tarafından
Hevesi gitmiyorki veriyoruz 5 dk sonra yine yok diyince agliyor gunde belki 10 defa aliyor biktim artik bana cok sacma geliyor
(830 puan) tarafından
Valla bende sinir oluyorum açıkçası ufacık bebeklerin sürekli kucakta durmasına, görümcem 13 yaşında 4 aylık bebeğim var her aşağı indigimizde gidene kadar kucağında tutuyor en son kızdım artık yastık getir yatırıp öyle oyna diye. Kucakta rezil oluyorlar valla kimse öyle bilinçli de tutmuyor açık açık şöyle kuzu boşver alinsinlar bebislerimizden önemli mi
+1 oy
tarafından

Benim buyuk kizim 7 yasina girecek kucugu 4 bucuk aylik otururkn kucagina veriyorum bi 5 dk kadar tutuyo geri aliyorum ablasi sonucta oda sevsin alissin kardesine

(201 puan) tarafından
Kardes olsa sevgi asilamak acisindan anne baba kiskanmasin diye yaparsin ama ben eltimin cocuguna vermeyi hele hele eltimin yegenine vermeyi sacma buluyorim ama benin akli kit eltim agzini acip hayir demiyor ama ben bundan sonra siter kirilsin ister gucensin izin vermicem
tarafından
Yok canim tabiki verme bende kimseye vermem ablasi ya arada kiskanclik olmasin onun bize muhtac oldugunu anlasin diye veriyorum
0 oy
tarafından
Benm 9 tane yiğenim var büyükler kucaklayınca onlarda istiyorlar bende kendi gözetimimde bir elim hep tetikte o şekilde 10 saniyeyi gecmiyecek şekilde veriyorum gönülleri kırılmasın diye. 
(201 puan) tarafından
Bu 10 sn degil ki gidiyorsam.oraya gunde belki 10 defa ister alip kucagina sallar sallar kizimin nevri donuyor kendi yetmezmis givi birde kuzenleri geldi onlarda kucuk onlarda istiyor hayir demiyor yaa bu nasil bir akil ya
tarafından
Sen diyeceksin canm. Ben hep yönetiyorum çevremdekileri kötü oluyorum falan ama olsun oğlumdan önemli değil. Daha dün yazdım mesela kaynanam çatlak tabak verdi oğlumun eline kırsın dedi bende al onu kırar bir yanına batar dedim sen hep mudahale et eşim bana kızıyor mesela ya çok karışıyorsun o da anne sonuçta bizlere baktı alınır dalan diye. Ben diyorum ama bu benm çocuğum ben nasıl istiyorsam öyle yetisicek. Kimse müdahale etmesin diye. Ufak tefek sorunlar çıkarsalarda alışıyorlar yavaş yavaş.
(201 puan) tarafından
Bende bu zamana kadar iyi olayim gonlu kalmasin kimsenin bende diye diye diye basima cikarmisim farkinda degilim. Kaynanam yine bilincli ben herkesten ters eltimi basima cikarmisim ama bundan sonra mesafemi koycam.kussun kizsin darilsin umrum olmiycao artik
tarafından
Yanı çocuğundan önemli değil hiç kimse canm
0 oy
(788 puan) tarafından
Ben vermem asla sen de verme 
(201 puan) tarafından
Bundan sonra tobe ettim aslada vermicem
(788 puan) tarafından
Verme tabiki küçücük çocuğu düşürse sabaha kadar başında eltin mi beklicek hayır o kendi çocuğuna yanar sen kendi çocuğuna
0 oy
tarafından
Cocuk oturdugu yerde kucagina veririm tutsun hevesi kirilmasin diye ama gezdirmesine izin vermem sonucta o da cocuk ne bilsin cocuk tutmasini sen de kirmadan o sekilde soyleyebilirsin koltuga otur kucagina veriyim gezdirme dusurursun ablasi falan de guzellikle soylersen anlar bence
tarafından
Evet haklisin kim olsa akli kalir ikisi de cocuk simdi Allah korusun bisey olsa o cocuga da bisey diyemezsin annesi suclu gelmesinler onlar da mesafe koy yada geldiklerinde uyutcm emzircm diye al verme kimseye
(201 puan) tarafından
Yok bu zamana kadar uyutcam emzircem diyerek aldim yine fayda etmedi direk artio hayir isremiyorum.kucagina vermeyin dicem kotu olacaksamda olayim canima tak etti artik dogurana kadar binbir eziyet dogur koruyama olaya bak ya
tarafından
Araniz acilir bebeginden de onemli degil bosver gelmesinler daha iyi en azindan kafan rahat olur
(201 puan) tarafından
Kaynanamla yasadigi icin mecbur gorusuyorum yoksa bizzat nadir giderim kendi evi olsa
tarafından
Senin evin ayri sanirim o zaman sen biraz arayi ac cok sık gitme en azindan bebegin biraz kendini toparlayana kadar
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Durumumuz ayni cnm bn tepki gösterdiğim için firavun eltim gitti kocasina kaynanama sızlandı beni kocama şikayet ettirdi evimin huzurunu bozdu şimdi 1 yil oldu konuşmuyoruz kimse kusura bkmasn su gibi bebek en ufak bi dikkatsizliklikte kolunu bacağını çikarır biyerini incitirler haberin bile olmaz bm dedim ben kimsenin çocuğuna oyuncak bebek doğurmsdm çok ostiyosa doğursun versin çocuklarinın eline nparsa yapsnlar en sinir oldugum şey kücuk çocuklarn eline bebek vermek resim çektirmek nluyo yani anlamyrum
(201 puan) tarafından
Ayy aynen vallahi yaaa ben cocugumu dogurana kadar hastanelerdeb cikamadim ne zorlukla dogurdum.milletin cocugunu tatmin edemicem artik esimde arkamda bak dedim eger kulagina gelirse bize botle boyle dedi veya cok gergin vs sakin bana gelme dedim oda vermeme cok kiziyor o zaman sende gordugunde izin verme diyorum simdi eltim dogum yapacak dicem yok kizim vermiyorum sen cok kucuksun kardesin dogcak onu al bundan sonra kucak yok dixem kusen kussun hiiic ama hic kimse benim bebegimden kiymetlindefil
(1,556 puan) tarafından
Bncede cnm küsende küssün hiç kimse senin çocuğundan değerli değil bn kac defa güzellikle uyardm anlamadı en son azarladm hakkettiler çünki bide bnden gizli verdi çocuğuna görünce kan beynime sıçradı bide sıkıyo çocuğu bu bebek ya büyük bebekde olsa bn karşıyım çocuklarn kucağna verilmesine
(201 puan) tarafından
Aynen dusuncem kesinlikle ayni ben odadayim benden korkup istemiyor odadan cikiyorum hemen arkamdan anne kucagima ver ***** eltimde hemen veriyor onunki dogsun kendi ellerimle vercem onun bebegini
(1,556 puan) tarafından
Aman brak naparsa yapsnlar mesafenii koru tavrını düsüncelerini söyle yeter
(201 puan) tarafından
Aynen oyle yapcam
0 oy
(655 puan) tarafından
Ben oturtuyorum öyle veriyorum oğlunu kucağına kuzenlerim var küçük onlar istedi zaman oturtuyorum öyle kucağına veriyorum ve verirken de ben de tutuyorum 
(201 puan) tarafından
Kardese sevgi asilamak icin normal ama kuzen kucuk ve simarik olunca olmuyor zirt pirt kucagima ver kucagima ver vermeyinca sacma sapan aglamalar sanki oyuncak bebek
(655 puan) tarafından
O zaman dikkat et sen veya annesi olmadı zaman Allah korusun bebeği tek almaya çalışır onlar oldu zaman yavruyu tek bırakma çünkü sen bebeğini korursun vermezsin o çocuk vermiyorsun diye sen yokken almaya çalışır kucağına
(201 puan) tarafından
Aynen tepkimi koyayim ki bu duruma kizcagimi bilsinler yumusak olup napcam yararsiz kadin kirilirsa kirilsin
0 oy
tarafından
Ben asla vermem verdirtmem kizimin yanina otursun sevsin sevecekse . Guvenemem tutamaz dusurur falan hic gerek yok
tarafından
Anasinin yaninda azarlardim bn
(201 puan) tarafından
Bende oyle yapcam bundan sonra kirilan kirilsin
tarafından
Aynen dogusurse dogussun anasida  bebegin dusse olan bebege sana olcak
(201 puan) tarafından
Aynen oyle
tarafından
Bizim komsuda cocugu kapiya cikar benimkilerle oynasin dedi de vermedim merdivenden duser tutamazlar falan hic gerek yok balkonum var 6    7 metre uzunlugunda orda oynarim kizimla
0 oy
tarafından
Alışınca bi kere devamı geliyor eşimin halasnin oğlu aşırı yaramaz bi çocuk oğlum daha 40 kızken gitti verdi eline verme dediğim halde çocuk ne zaman görse kucağıma ver diyo simdi
(201 puan) tarafından
Valla benim bebek 1 haftalikti eltim akillisi verdi kucagina 15 gun sonda kendi dogum yapacak aynisini ona yapicam.simdi ne sordular verebilirmiyiz diye ne bir sey kendi kendilerine alistilar bende artik tepki vercem
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ben vermem cnm..acik acik sole onlar da daha küçükler sonucta..buyuyunce tutarsiniz de
(201 puan) tarafından
Aynen oyle dicem kusen kussun
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Hayır vermem, annelerinin düşünmesi gerekiyor zaten, dokunmalarına bile temkinli yaklaşmak lazım onlar da çocuk sağı solu belli olmaz yani onların da, 

Bizim de arkadaşın bebeği var şimdi küçük çocukları uzaktan sevdiriyor dokunmalarına bile izin vermiyoruz güzelce söylüyoruz tabi kızarak değil, sen de öyle yap. O daha küçük canı acır falan de anneleri de anlasın düşüncesiz insanlar ya
(201 puan) tarafından
Ya bide hastalik var en onemlisi cocuklar bellide etmiyor uzaktan sevdirmek en iyisi iste ama bu cocuk eltimin cocugu ve yegenleri vahsi olduklari icin ancak kizarak anlatacam
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Eltimin ogluda almak istiyor ama.ben vermiyorum. Allah korusun bı düşse vermeseydn derler.
(201 puan) tarafından
Aynen dusse suclu biz oluruz
0 oy
tarafından
Yeğenim var 7 yaşında çok heves ediyor bazen kısa süreliğine veriyorum ben yanımdayken 
(201 puan) tarafından
Bazen ama mesela bizimki her zaman
0 oy
(1,161 puan) tarafından
yok ya canim verme.  Allah korusun duser eder

. benim gorumcemin iki oglu var.   ben bebeyim oldu sikdiye kadar asla kucaklarina vermedim.   bu tavrimida gorumcemede soylemisdim. cocuk iste  salir.eder..  ondan sora kimsenin umrunda olmaz.
(201 puan) tarafından
Ben maalesed tahmin edemedim tavrimi koymadim sonrada kirilir diye koymadim ama artik koycam
(1,161 puan) tarafından
koy canimm. ne olursa olsun koyu.
0 oy
tarafından
Ben vermem benim eltimin çocukları da istiyor o oturun yanımda öyle verelim olur demi annesi diyor öyle veriyor eğer bana sorarsa ayakta veriyim mi diye sormasa da dahil yok şimdi yok hareketli düşürür sun diyroum vermiyorum 
(201 puan) tarafından
Ayakta vermiyorlar ama.ben oturuncada karsiyim.cunku cok istiyor zirt pirt birde elie alinca skiyor kizimi
(201 puan) tarafından
Bide ben kimsem bana kimse sormuyor verelimmi annesi diye ben susum orda
tarafından
Kucağında tut hasta de veremem de ağzına carpardim ben olsam o ne öyle oyuncak mi benim cocugum
(201 puan) tarafından
Valla tam agza carpmalik :D
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bzimkileri anlatmşsn aynı benim kaynana eltimin çocuğuna vermeye götürüyodu ömeri gel kucapına vercem diyo gülüyo beni sinir etmek için eltimin yanında dedim çocuğa bebek mi verilir bu kadın beni çlldrtcak diye bağırdm koştum gttim hemen kucağına koydu tmm yeter dedim aldım hemen oğlumu 
(201 puan) tarafından
Ya 1 2 olsa tamam ama sonu yok gercekten tepki vermek en iyisi

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 164 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 216 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,095 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,078 göst.
14 Ekim 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sinem bolatat (261 puan) tarafından soruldu

377,949 soru

11,312,799 cevap

34,746 kullanıcı

...