0 oy
1,246 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Okadar canım skkn ki son ayimdayim çöp almadılar .çok şükür durumumuz iyi fakat insan bekliyor benm kendi ailem herseyini aldi nerdeyse enayi gbi hissediyorum kendimi bazen.kmseye güvenerek yapmadk çocuk ne olrsa olsn bekliyor insan soncta torunlari haksızllmym? Sevmeye gelnce torun yap demeye gelnce onlardan iyisi yok .nyse şöyle soyleyim kaynanam dediki bebek arabasni nasl begeniyosanz alcaz baban vercek parasını siz alın tabi ben sevindim 1650ye biz getirrrtik .sonra kaynanam kaynpederime söylemiş oda demiş çok pahalı gorumceme 800e almış 4 sene önce .... Haksızlık olur demiş 800den fazla vermem  görümcem nasl begendyseler öyle alın siz demiş .eşimde bunu duyunca gerek yok ben alırım demiş .bugün kaynanam geldi benm bseyden haberm yok ben salk gibi teşekkür ettim araba için eşim uzulmeym diye bana dememiş.sonra kaynana drmezmi böyle böyle beynmden vurulmuşa döndüm suratım aşıldı Allah aşkına siz olsanız napardnz ben guleryuzumu gösteremem o an böyle yapım var bu anladı gidiyom ben dedi sen blrsn dedm ayakbalarni giyer gymez patlattm kapıyı grdm içeri.dedigim tek laf eşim zaten herşeye kendim yetmeye çalışıyorum diyo diyebldm hc bse demedi konuyu değiştirdi okadar doluyumki ve aşırı kafaya takıyorum bu umursamazligi .birde drmezmi daha eksikleri çıkar aliriz Allah aşkına çocuk dogcak ve bz herseyini aldık zaten .eşimde yazıklar  olsun 3un 5in hesabını yaptılar fln dedi .ben artk napcagmi gerçekten bilmiyorum okdr sogudumki ne aricam nede gidicem .bebek olcak ztn kış geldi .insan yediremiyor ya ve sunuda eklemek istiyorum durumları var durumları olmasa gerçekten anlayşla karşılarım .birde demezmi eşim için dogmuş o hc bseyini almamış bz acele ediyormşuz .birde demezmi arabanız var zaten nerde kullancaniz bebek arabasını gezmeye gidince dedim virüs var ne gezmesi dedi 

46 Cevaplar

+5 oy
(8,326 puan) tarafından
400 tlye bebek arabamızı aldıgımızı dusununce 1600 tllık bbk arabasıda fazla kacmıs. Dyrumu var dıye de o kadarlık hedıye beklenmez kuzum. 
(916 puan) tarafından
Travel sistemlerde hevesim vardı öyle isterdik doğru onlara pahalı gelmstr ztn bahane ariyolardi işte sebep oldu
(95 puan) tarafından
Herkesin tercihi adam alamayacak durumdaysa bir kısmını güzellikle söyleyip odese bu kız gönül koymaz hem insan ne yapar yapar torununun ihtiyacını giderir biz anne babalar bu günler için varız .. ben kendi önemli ihtiyaçlarımı aylardır erteliyorum  ama kızıma oyuncak almayı asla..
(8,326 puan) tarafından
Bende kotu bısey demedım canım. UZMESIN CANINI BIZ ALIRIZ DİYİP GECCEN BUYUKLERE BEL DAYAMAYA GELMEZ
-Reklam-
+2 oy
(1,326 puan) tarafından
Birincisii birisi snaa sunu ben alayim derse  ince butcesini sorarsin inteernetten alacaksan eger. Butcesine gore arastirirsin. Sonra alacak olanlarla bi vikar gezersin ve piyasayi hormelerini saglarsin . sonra da hem butceye uygun hemde begendugin bisey alirsin. Eger butcesini asan bisey begenirsende ustunu sen tammalarsin. Ister dukkandan ister internetten al bunun boyle olmasi gerekir. Kimseye durumu var diye o kadar lahali bebek arabasi aldiramazsn. Ki karsindakine but esini sormaman ve alacagin seyi gostermemen de sacma geldi. Yani internetten alacaklasan da bi aksam gidersun gosterirsin bunu begendim diye . verirsin siparisini olur biter...
(916 puan) tarafından
Onlarn bütçesine göre değil bizim begendigimizin alınması gerekmiyor mu sence ? Bizim gönlümüze yatanın
(1,326 puan) tarafından
Hayir onlarin butcesine ayak uydurmalisin. Karsindaki sna bytcesini soyler sen asiriya kacarsan da ustunu tamamlarsin. Bu benim fikrim
+2 oy
(88 puan) tarafından
Canım kusura bakma ama birisi sana hediye almadı diye ona kapıyı çarpıp yüzünü asmaya hakkın yok yaptığın ne kadar ayıp onlarınkini eğer ayıp olarak görüyorsan senin ki daha büyük ayıp. 
+1 oy
(7,195 puan) tarafından
Dudaklarını ucuklatacak tüm gece uyumayacak ne var Allah aşkına neden bu kadar takıyorsunuz kimse bir şey almak zorunda değil alsa ne güzel olurmuş ama almamışlar bunu dusunerek sevmeye gelince sevecekler denmez . Benim kaynnam sadece 20 liraya bir alt üst 10 liraya da yelek aldı iki günde bir giderim çocuğu deli gibi severler kanlarına sokarlar mutlu etmek için ne yapacaklarını şaşırırlar ee napayım bir şey almadı çocuğumu da sevmesinler diye mutsuz mu olayım? Kendi ailem kızıma çeyrek bir çift küpe, nevresimi ,yorgani, yastığı,havlusu battaniyesi vs vs bir dünya şey aldı . Herkes içinden ne gelirse kimse bir şey almak zorunda değil.  Durumun varsa kendini enayi gibi hissetmeye devam edecek olursan annene aldıklarının parasını ver bir nebze rahatlarsin
tarafından
Ne kadar doğru demişsiniz
(7,195 puan) tarafından
Teşekkür ederim
+1 oy
(177 puan) tarafından
Bence durumları war cumlesine sığınarak o kadar pahalı bir hediye beklenmes 350 tl ye aldi annemler bebek arabami gayette kulanisli yani onuda gectim benimde kaynanam gil bisey almadi kimse kimseye bisey almak zorunda deil bence neden aiyorsunuz die tavirda yapamayiz kendilerinin bilecegi bisey bizde ilk cocuga kiz tarafi alir besigini falan annemler aldilarda bende son ayimdayim ve henuz kaynanam gilden bir cop bile almadim almadilar alacaklarinida dusunmuyorum kalkipta onlara neden almiyosunuz ben enayimiyim seysi yapamam borcumuz harcimiz war bizimde ama esim neyin ne oldugunn farkinda cok sukur yawas yawas eksiklerim tammlandi bence sende akil etmeyen insandan iyilik bekleyipte kafana takma cok cok amann de gec kafaya takinca cozulmuyorki kendini uzdugune degmes aasalar almasinlar sizde normal foyatlardaki seylerle yawas yawas alin esinle bebeginizin ihtiyacini ben olsam o kadr para verip o arabayi alacagima onunla bebegimin butun esyalarini almis olurdum genede sevk meselesi bu 
+1 oy
tarafından
Canım benim acaba bebek arabasını alacak olan kendi ailen olsaydı yine o kadar Pahalısını seçer miydin ben olsam bende yuh yani derim o fiyata
+1 oy
(13,702 puan) tarafından
230a aldım bebek arabasini..

Kimseden beklentim de olmadı.
+1 oy
tarafından
Kizim 5 aylık oldu kaynanamgilden daha bir çöp görmedim hepsini kendi ailem aldi herseyimi (ilk torun) 
(1,307 puan) tarafından
Aynen bnm de ole ilk torunu annemler yptı herşeyini çocğmn
tarafından
Bisey beklemiyorz ama   akrabalarndan her doğum yapana birseyler aldılar kendi oz torunlarina corabi dahi cok gördüler zoruna gidiyo insanin yani dogum hediyesi felan hiiiccc
(1,307 puan) tarafından
Aman canım ne halleri varsa görsünler
(1,307 puan) tarafından
Senn bebeğin sağ salim gelsn dünya ya da
+1 oy
(460 puan) tarafından
Aşağıda bir arkadaş durumlari olsada fazla demiş ama bence hiç de değil torunlarına fazlami görmüşler biz 3 bin tl ye aldık gayette verdiler üçün besin hesabını yapmamaları gerekir sonuçta laf ağızdan çıkmış bo kere biz alıcaz demişler 
+1 oy
(1,165 puan) tarafından
Evliliklerde yapılan en büyük hata bence iki tarafın kıyaslanması yani kendi ailenle eşinin ailesinin. Açıkçası ben ne kendi ailemden ne de eşimin ailesinden hiçbir şey beklemedim. Maddi güç de olsa herkesin kültürü yetişme tarzı ailenin tüketim anlayışı bir olmuyo. Bence biraz rahat olsanız daha sağlıklı bı süreç geçirirsiniz. Sonuçta öyle ya da böyle bebeğinize biseyler alabilecek durumdasiniz önemli olan bu bence. Evet bı takım adaletsizlikler olabilir ama önemli olan bebeğinizin sağlıkla dünyaya gelmesi değil mi? 
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Kiz  sabah sabah bmu geldi aklina :) takma kafaNa uyu bosverr
0 oy
(10,041 puan) tarafından
Amaaan bu kadar uzulcek ne var canina yazik. Kendi ailenede yaptirmasaydın o zaman. Hiç takılıp uzulcek konular degil bence. Şu hayatta daha onemli seyler var
(916 puan) tarafından
Ben aileme yapmayın desem de yapar annemn bikere içi rahat olmaz
(10,041 puan) tarafından
Işte onu takmicaksin o zaman onu diyorum ya bunlar yaptida onlar yapmadi diye. Birak kim nr yapiyosa yapsin. Her zaman derim beklenti uzuntu getirir. Kimseden bisey beklemem
0 oy
tarafından

Amaaannn salla gitsin kuzum dert etme bak durumunuz da varmış kimse bişey almak zorunda degil ama haklisin insan bekliyo biseyler belki alsalardi yarin birgün laf etceklerdi aldik ettik diye belki boylesi daha iyi olmuştur boşver git yat kiz deli senin uyuyup yavrunu buyutmen lazım<3

(916 puan) tarafından
Aynenn doğru bide demezmi dikkat edin annene goturrusende kapıda bırakma calarlar diye
tarafından
Hödük mu senin kayınpederin sanki biraz yontulmamıs odun trene bakan öküz gibi geldi bana
0 oy
tarafından
Takma kafana kız boşver ya bak benim annem kızıma herseyini aldı bizim burda beşiği anneanne yapar ana kucağını falan herşeyi annem yaptı kızım 4 yaşında annem o kadar cok kıyafet almıştı ki hala giydiriyorum o şekilde sen düşün kaynanamlar hicbir şey almadı almasınlar da çünkü bugun yarın yüzüne vururlar şunu biz aldık bunu biz aldık diye hiç üzülme bence 
(916 puan) tarafından
Ay aynı resmen beni anlattın:D bide diyorki eksiği daha çok çıkar aliriz ona deliriyorum
tarafından
Bence hazır böyle bisey de olmuşken onlardan bisey beklemeyin almışsınız zaten parasını da odemissindir büyük ihtimal hiç kafaya takma güzelim bugun yarın bisey lazım mi alalım mı derlerse cok şükür annem torununun hers3yini aldı de anlasın o da
(916 puan) tarafından
Hep diyorum ananesi çok hevesli aldı diye sonra diyorki çok acele ediyonz bzde alcaz herhlde bebek dogcak artk:D dediği laf sadece o
tarafından
Neyini alcan sorumsuz karı diyeydin :D herşeyi tamamlandı gerek yok de
(1,165 puan) tarafından
Bence biz zamanın getirdiği şımarık gelinleriz şımarık anneleriz o sorumsuz karı! diye bahsettiğiniz insanlar kendi çocuklarını nasıl büyüttüler acaba? Kusur bakmayın ama herkes evinin ignesine kadar alıp saray gibi giriyo evlere o anneler genc olmadı mı onlar ozenmedi mi acaba. 1600 liralık bebek arabasını almanın heyecanını anlamak zorunda değil. Sürekli kendi annenizle kiyasladiginiz için de kadın soğumustur bence.
0 oy
tarafından
Bence 800 u verdiklerine şükret benim kayinpederlerin de ilk torunu olmasina rağmen biz oğluma anca 6. Ayına girdiğinde 300 liraya ikinci el araba almıştık. Benim kendi ailem de çoğu şeyi almalarına rağmen hâlâ bise yapamadık diye üzülür 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Görümcen bu sefer sorun ederdi bana bu verdiniz onlara bu diye madem verdi 800 alsa idi eşin cnm 1600 vs de şahsen pahalı o kadar verecegine emin olmadan almamaliydiniz aldı isen de boşver 

Gene olan olmuş bu kadar takılma eşin almış herşeyi umursama 
(95 puan) tarafından
4 sene önceki 800 e alınan beşik şimdi oldu 1600 zaten canim bu kıza haksızlık asıl.800 ne kadr cokmistur 4 sene önce . Çok kaliteli bir şey alınırdı yani.. mesela benim görümcem 6 sene önce 200 e aldı beşiğini çokta kaliteli yani ben aynısını bu sene 800 e aldim.ne yani bende 200 TL lik hamakta mi yatirayim çocuğumu 3 yıl. Gorumcenin ne hakkı var laf etmeye
(12,777 puan) tarafından
Niye etmesin ki cnm bak sen ediyorsun oda eder boşver kimseden bı şey ummayin almaz sa almasın
(95 puan) tarafından
Yo zaten umrumda değil canim
0 oy
tarafından
Oglum 6 aylık daha bir çöp almadilar ogluma.Almasinlarda.Onlara muhtac deilsen ne sorun yapiosn canm.Kimseye zorla bisey aldiramazsan.Beklentiyede kapılma üzülürsun.Oglumun herseyini esimle ben aldık.Rabbim guc kuvvet verdi calisiorz aldık.Boylesi daha guzel.
0 oy
tarafından
Bizim ise donmus seninki  valla kaynanm dedi begen ben alcam  bnde  aldim netten  dedm yarin gekeck parayi verirsin  o gun gelmedi para vermemk icin  
(347 puan) tarafından
:D alemsin  kız nedir bizim bu yüzsüzlerden  cektigimiz
tarafından
He kizzz halaaa vermedi ya 9aylik oldu bebem  dahada vermez yuzsuz kadin
0 oy
(347 puan) tarafından
Aman boşver almasınlar  sonra lafinida  ederlerdi  zateb biz aldık ettik diyede kendileri düşünüp olmadiktan sonra bizim soylememizin  bi anlamı yok bizimkilerde  sozde  besik alacaklardı  kaynanamdiyordu kayinin  alçak falan son gunlerim şuan 18 gün kaldı kadın arıyor bna dior ki aldiniz mı beşiği diye her gün yüzsüz  kârı almadiniz  almadiniz  bari sorma utanmaz  kârı lafta siz alcaktiniz  1 aydirda  bni arıyor bnlekocam aldık mı almadık mı diyesoruyor ben beşiği alim sonra yüzüne vurcam  zaten mikrop  karinin  alcan dedinizde  almadiniz  niye soruyordun  yüzsuz  yuzsuz bn zaten telefonlarini  açmıyorum  gıcık olmuşum onlara pislikler  dedigin gibi sevmeye  gelince  çocuk onlarin  oluyor herseyi  öyle burunlarindab fitil fitil getiricem  ki
(7,195 puan) tarafından
Bu kadar laf beşik almadılar diye mi
0 oy
(1,669 puan) tarafından
kız boş ver takma kafana. benim annem her seyi yaptı aldı havada alıyo ama kaynana taraftan bir cop bile görmedim hep laf ediyorlar besliyor gerek yok yanında yatır fazla elbise alma cabuk buyur onlara kalsa 2 takımla buyutucekler ama eşimle annem sagolsun hep onlar yaptı besini kıyafetlerini tut oyuncaklarına kadar hala annem alır. 

canım bu arada kusura bakma da bebek arabası cok pahalı ya ben o parayla 3 tane bebek arabası alırım 

İlgili sorular

+3 oy
8 cevap 238 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 153 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 362 göst.

380,012 soru

11,375,541 cevap

34,860 kullanıcı