0 oy
1,460 göst.
Aile kategorisinde (979 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim çocuk isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin.

Ben geç yaşta evlendim. Evlendiğimde 38 yaşındaydım. Evlenmeden önce bir sağlık sorunum çıktı bunun sonucunda tüp bebek yöntemi ile hamile kalabileceğimi öğrendim. Çok şükür eşim yanımdaydı hep. Daha evlenmeden önce birlikte tüp bebek merkezinden eşimin tanıdığı bir doktor ile görüştük. Her neyse sonuç yumurta rezevr azlığı ve tedavi ile bebek sahibi olabileceğim. 2019 şubatta hiç uzatmadan hemen nikah kıydık. İlk denememizi Nisan 2019 da yaptık sonuç alamadık. Arada benim başka bir sağlık sorunum çıktı ameliyat olmam gerektiği için tedaviye ara verdik. Ekim ayında tekrar tedaviye başladım ve çok şükür hamile kaldım. 30 temmuz'da kızımızı kucağımıza aldık şimdi 63 günlük. Benim için tüp bebek tedavisi ile anne olmakta bir sorun yok ve saklama gereği de görmüyorum fakat eşim unut tüp bebek işini tamam diyor. Sanırım bilinsin istemiyor. Bilinse ne olur diyorum bişey demiyor tamam oldu bitti diye geçiştiriyor acaba utanıyor mu ki. Sonuçta benim bir sorunum yüzünden tedavi ile ebeveyn olduk. Ne yapayım bende mi saklamalıyım bu durumu bilemiyorum. Uzun oldu kusura bakmayın.

39 Cevaplar

0 oy
(1,425 puan) tarafından
Söyleme boşver kuzum eşin belki seni rencide ederler arkandan konuşurlar diye duyulmasını istemiyordur. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimsenin bunu bilmesi gerekmiyor ki canım eşin söylemek istemiyorsa sende söyleme 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Erkekler bazen bu konuyu sorun edebilir canım boşver bilinmesin ne gerek var
0 oy
(8,080 puan) tarafından
Belki de kendinde eksiklik hissetme diye unutmanizi istiyordur. Ki bence asla ne kadın için nede erkek için asla bir eksiklik değildir. Bence iyi niyetinden söylemiştir 
0 oy
(3,126 puan) tarafından
Ne gerek var ki soylemene sonuçta çocuğunuz olmuş sağ sağlım kucağınıza 
0 oy
tarafından
Esin her şekilde yanindaymis.insanlarin bilmesine gerek yok.buyuk ihtimal tüp bebek dediğinizde saçma sapan dedikodu cikartilar diye istemiyordur .milletin ağzı torba degilki.evlenir evlenmez bir yıl yapmasan ya kadın kısır ya erkek olmuyo diye yapistirirlar damgayı.altinda ne sebeb var .istemiyolardir korunuyolardir.hastadir diye düşünmezler.ozeliniz Allah sağlıklı ne güzel evlat nasip etmiş.tadini çıkar hzuurla yasa
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Benim iki çocuğumda tüp bebek herkeste bilir hiç saklamadik sonuçta eşimle benim başkasının degilya ama sende boşver söyleme eşin öyle istiyorsa
0 oy
(555 puan) tarafından
Cnm belki ailesini konuşacağını seni kuracağını düşünüyordur ondanda sakladığı olabilir bence özeliniz boşver gitsin cnm
0 oy
(713 puan) tarafından
Abla belkide ileri geri konuşan insan olur diye söylemek istemiyordur eşin o şekilde düşün 
0 oy
(294 puan) tarafından
Bence bos ver söyleme kimseye duysalar ne olacak duymasalr ne olacak kocanla aranı ac ma bosuna herkes her seyi bilmek zorunda degil
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Millete açıklama yapmak zorunda mısın canım.. normal oldu veya tüp bebek diye.. 
0 oy
(580 puan) tarafından
bence esini dinle bilmesini ismiyrsa blmsnler
0 oy
(386 puan) tarafından
Bence kimsenin bilmesine gerek yok neden anlatınca ne olcak ki bu sizin tercihiniz 
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Yanı  çok önemli  bir  mesele  değil  söyleme  ne olacak ki birşey kaybetmezsin  canım  belki  utanıyordur  hiç  takma kafana 
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Kimseye söylemeyin ne gerek var
0 oy
tarafından
Belki çocukla da ilerde dalga geçen bilincsizler olur canım boşver kimsenin bilmesine gerek yok çocuklar acımasız oluyor biri ailesinden duyar senin çocuğunu yaralamaya çalışır bu lafla boşver
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Boşver kuzum söylemeyin madem kimse bilmiyorsa, kimin ne laf edeceği belli değil bu devirde 
0 oy
tarafından
Bizim durumumuz biraz benzer 

5.5 sene uğraştık 

Kendi ailelerimiz hariç kimseye soylemedik tedavi işini 2 kez tüp bebek denedik olumsuz sonuçlandı 

Sonrasında kendilimden hamile kaldım.  

Geçmişi anlatmanın bir anlamı olmadığını düşündüğümüz icin dillendirmiyoruz cevremize

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 275 göst.
11 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Opia (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 499 göst.
9 Ocak 2022 Aile kategorisinde Gizem Mert (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
6 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 369 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,167 puan) tarafından soruldu

397,218 soru

11,880,625 cevap

35,997 kullanıcı

...