0 oy
953 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar az once post actiydim bilenler bilir , cok yorum gelmis hepinize iyi kotu fikirlerinizden oturu tesekkur ediyorum kucuk bebegim var cevap yazabildigim kadar yazdim  yazamadiklarim affetsin.Kizlar ben Aktif alk kullanan biri degilim bekarken babam icerdi cok sık oradan tanistim alkolle.Bize bi sıkinti yaratmazdi ama haramdir gunahtir diye annemle cok tartisirlardi.Bana gelecek olursak esimde ayni babam gibi cok sık icer .Bende onunla beraberken bir iki kadeh almistim zamaninda.Tabi onun oncesinde cok vazgecirmeye calistim kavga dovus hergun iyilikle yaklasincada olmadi.Simdi o gidip disarlarda icecek.Ben kiziyorum diye oda diyorki beni disari gonderme haftada bir de olsa masami kur sende otur hatta beraber alalim tamam cok hatali cok yanlis bunu bende biliyorum ama disari gidip icse mi sizce ev de dedigi gibi mi yapsam ben cok aradayim ..

17 Cevaplar

+5 oy
(2,351 puan) tarafından
Esimde alkol kullaniyo bnde kullanirim.  Gunahina sevabina bakarsak bircok sey gunah hic biseye dikkat etmiyen insanlar buna ahkam kesmesinler. Sen vazgecirmeye calismissin gecmemis bn olsam kurar masasini evinde icmesini isterm.icmek istersem eslk ederm icmek istemessem meyve suyu oola icerm.ama evde masasini kurarim . Cok kurdumda yani..
tarafından
hahahahaha yorumun altına yazan sensin şahsi fikrini sunmak istersen sorulan postun altına yorum yaparsın buraya degil.
tarafından
Ben biliyorum nereye yazacgimi ben rabiaua yazdim ama siz yazmissiniz sevabi ginahi sizi ilgilendirmez diye sen bak once nereye yorum yaptığına
(8,081 puan) tarafından
Katılıyorummm
tarafından
Konu yine ayni yere gelecek ama benim gunahim sizi ilgilendirmiyor fakat rabianin mi ilgilendiriyor hahaah cok komiksiniz
(2,351 puan) tarafından
Ebrar ben burda adam iciyor ne var ne karisiyorsun demedm. Adam duz bi adam farkettiysen degisime acik degil. Ve degisime acik degil diye disarda erkk masasnda icip baska yalnislarda mi yapsin en azndan bunlara mağal vermemek icn evnde icsin bnce dedm bud efa disarda icmeye alisirsa evin yuzunu unutur karisiyla 2 sohbet etmeyi unutur erkk ortamindaki o alkol masasnda konusulan konulardan habern varmi bekar erkkler gbi cluplerde takilip dans eden kizlari mi izlesn icerken bunu yapacagina evinde bari icsin dedm.  Okaya duz bakiosun sende  . Ayrica evt dedgn gbi herkesin gunahi sevabi kendine.
-Reklam-
+2 oy
(6,978 puan) tarafından
Ah canim ah Allah yardimcin olsun ama evde masasini kurarak bi nevi destek vermis olacaksin. Disardaykrn aklin kalacak ama evine sokma o harami, elinle kurma o sofrayi kocana, kendi elinle haram hazirlayip haram yemesine sen vesile olma. Sen kabul edersen iyice yuz bukacak senden, onayladigini algilayacak. Belki sende onunla bir olup iceceksin...bence birak disarda naparaa yapsin ama eve harami sokma. Allah hidayet versin.
tarafından
Canim oye bktan bir durumdayim ki ya disarida icse sacma sapan arkadaslarla.zaten isinden oturu gec geliyor birde bu cikarsa evde hepten kafayi yerim ve kucuk bebegim var bulundugum sehirde.kimsem.yok ondan baska ben cok araftayimm ya..
(6,978 puan) tarafından
Allah kolaylik versin sana canim, küs, tepki göster ama sen evine sokma derim canım. InsaAllah tez zamanda bırakır.
+2 oy
(449 puan) tarafından
Cnm kimseye hesap vermek açıklama yapmak zorunda değilsin. Günahta senin sevapta.burada gunaycilar neler yapıyor Allah bilir 
+1 oy
(1,165 puan) tarafından
Sizi yargılamak değil amacım ama babanız alkol alan birisiyse nasıl olur da alkol kullanan birisiyle evlendiniz. Benim babam çok sigara içerdi ve bana evlenmem için birilerini tavsiye ettiklerinde sigarası var mı diye sorardım. Tabi artık bu aşamadan sonra nasıl mucadele edilir bilemem. Eşiniz tövbe edip tedavi olmadığı sürece eviniz de haram icilmis olur evinizin bereketi kalmaz. 
tarafından
Evet alkol kullanan biriyle evlenmek pek dogru degil ama esimin eksi yanindan cok artilari var ben onlara dayanarak ve vazgecirrim umuduyla evlenmistim.Kimseyi neden diye yargilamayin cok baska hayatlar yollarda ilerliyoruz..
(1,165 puan) tarafından
Ben yargılanıyorum dedim zaten hayatınıza şahit değilim. Ama bir insanın ne kadar iyi yönü artısı olursa olsun alkol alınca o iyi insandan eser kalmiyo bence. Bunu en iyi siz bilirsiniz diye söyledim.
+1 oy
tarafından
Yanlis yapıyorsun disardan korumak için evine haram sokuyorsun çocuklarının boğazından haram lokma geciriyorsun ne hali varsa görsün gitsjn disardq zikkimlansin gunahina bari ortak olma 
tarafından
Bende destek olmak icin dedim zaten evde icmesin disarfa icsin gunahini kendi ceksin diye ama yanlis anlasildi icki içilen evde coxuk etkilenmezmi sizce
(2,351 puan) tarafından
Alkol iciyorum evet . Evimdede iciyorum disardada iciyorum hamileyken ve emzirirken icmedm. Haram gecmis olmuo cocugun kursagindan kadin emziriyosa zaten  icemez bunu biliodur herlde..

Kadinin ayak bileginin gorunmeside gunah bu kadr ince dusunuyor ve yasiyor musunuz gerckten.. masallh o zamn bn o kadr ince bi hayat yasiyamiyorum..
(174 puan) tarafından
Rabiaua burada arkadaş alkol postu açmış ve gerçekten samimi bir şekilde burda ki arkadaşlardan fikir almak istemiş. Ancak senin yaptıgın içtigin içkiyi savunup başkalarının dini hassasiyet yahut eksiklerini yargılamak ve eleştirmek. Ne maksatla yaptıgını bilemem yalnız hiç hoş degil bu tutumun. Bir insan kapanmayabilir. Bu kendi amelidir ve mükafatını da cezasını da kendisi görecektir. Ben buna tepki göstermem. Ancak bir kimse tesettür farz degildir derse o zaman dinden çıkar. Biz alkolun haram oluşunu söylememizle diger amellerimizi kıyaslamıyoruz. Gayet itici bir tutum.
(2,351 puan) tarafından
O kdar ince dsunuyor ve yasiyorsaniz onada dikkat etmeniz gerekir.. siz herseyi biliorum havasnda ahkam kesiosunuz halbuki bn sadece fikrimi soyledim..  bu arada kimsenin dini gorusunude sorgulamiyorum bna mi düsmüs dinini sorgulamk ama soru sorulmus bnde yorulm yapmisim onune bak bnle ilgilnme bnce bu arada  elhamdirullh bnde muslumanm ayni zamnda halam carsafli bi kadin. Ancak enistem evde alkol iciyor.  Halam izin versede vermesede, esi alkol icmeyen yada cevresndeki insanlar alkol icmeyen insanlarinda gitsin disarda icsin o zamn demesine bayiliorum he  o is ole kolaydi.. gercekten yorumlariniz dehset yani insani cildrtio bi yerden vurim da heh iste  yalns bi kelime solemis dur agzina edim gbi tavirlar..  igrencsiniz
(174 puan) tarafından
Valla kendinizi çok güzel özetlemişsiniz tebrik ederim
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun inşallah  eşin kurtulur bu alışkanlığından bişey diyemiycem malesef cnm kusura bakma 

tarafından
Allah razi olsun balim
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Trakyalı mısınız canım 
tarafından
Hayir degilim canim neden
(1,790 puan) tarafından
Ben aslen oraliyim onlarda çok vardır böyle içki olayı sırf bu yüzden Karadenizli biri ile evlendim benimde babam içerdi ama dışarda eve sadece bacanaklari geldiği zaman alırlardı öyle çok büyük bir sarhoşluk hâlini de görmedin annemde istemezdi ama dinlemezdi tâbi haliyle o geldi aklıma sorunu okuyunca. İnşaallah Rabb'im eşin için tiksindirir canım ne diyim bilemedim gerçekten
tarafından
İnsAllah kuzum..
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bilemiyroumm ya keşke elinden gelsede vazgecse , ama tabiki şuan su durumda dışarı çıkıp belki eğlence merkezine gidip icmesindense evinde oturup içsin gözünün önünde olsun kendi bacagindna asilsin, ama sende içme bence
tarafından
İcemem zaten de.. olmuyor inan ya vazgecir kelimesi cok kolay soyleniyor ama inanki olmadi naptiysam olmadi elimi cektim artik hesabini Allaha versin
(1,331 puan) tarafından
Aynen öyle vazgecmez
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Vazgeçmiyorsa bırak evde içsin kendi halinde 
(220 puan) tarafından
Gizemmm
(8,081 puan) tarafından
Efendim neslihan
0 oy
(177 puan) tarafından
Eğer illa iki secenekten birinde icilecekse evde icmesinden yanayım. 
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Ben olsam aynisini yapardım evet günah ama o günaha illaki giricek.icicek bari evinde icsin isin içine zinayı karıştırmasın disarida alkol alınan ortamlar malum em dogsuru bence 
0 oy
tarafından
Kur haftads bi içsin hergun dışarda icecgine sarhoş a belli olmaz canim  ben böyle yapardım 
0 oy
(327 puan) tarafından
Eşim alkol alan birisiydi ben çok kızdığım için içkili mekanlara gider gizli gizli içer eve bile gelmezdi gelince anlardim içtiğini ve yine kavga dövüş derken eşimde bu teklifte bulundu evde içeyim zararım dokunmaz neyse izin verdim ictikce içiyordu yeter artık diyordum yine içiyordu baktım sarhoş olmus değişik değişik haraketleri vardı hoşuma gitmedi ama dışarda olacağına yanımda olsun dedim bir süre sonra içmedi bıraktım dedi ama gizli gizli alkol aldığını farkettim çok kızdım içme birdaha dedim tamam dedi aradan bir kaç gün geçtikten sonra iceyim kafa dağıtayım demiş sarhoş sekilde araba kullandı ve kaza yaptı çok ağladı üzüldü ve pişmanım içtiğime dedi çok zor günler atlattım izin vermediğim için sürekli dışarda içer ederdi şimdi ise beni suçluyor evde içmeme izin verseydin böyle olmazdı 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Bence evde kur içsin arkadasların da dediği gibi sende içiyosan iç yoksa koy kolanı kolanı iç eşlik et. Bende hamile kalmadan öncesine kadar içiyodum eşimle. Hamile kalınca bıraktım arada içerdik bzde. 
0 oy
(264 puan) tarafından
Evde icmesine musade etme bence disarida kendi gunahi ancak evde sizede zarari oluyor cnku alkol icilen evde bereket olmaz ve melekler girmez. 40 gun boyunca. Meleklerin olmadigi evde sana bebegine yardimci olamaz melekler. Bir bilseniz aksama kdr ne kdr felaketi emgelliyor melekler diye yazilar var. Disarisi icinde uzulme cnku emin ol yararin olmuyor sadece gunaha ortak oluyorsun neden dersen ictigni goruyorsun sahit oluyorsun istekli arzulu hazirladigin sofra haram senide gunaha sokuyor ancak zorla psikolojk ve bedensel siddetle zorla hazirlarsan gunahi yok. Ama snn kendi terchn bu yuzden gunah. Evet bir cok sey haram ancak icki lanetlenmistir Allahtan alikoyar kalbi karartir. Bebegnn basucunda bekleyen melekler kacarlar bebegini koruyan olmaz. 
(264 puan) tarafından
Esimde yakin zamanda icmeye basladi saglk ve din yonunden zararlarini sıkmadan anlatiyorm nihat hatipoglu tavsiyesi dogrultusunda. bir kez eve getirdi 1 hafta once musaade etmedim o ilki yasatmadigim icin bin sukur guzellikle kabul etti hatta disarda icti geldi bnde rahatladim cnku cok fark var. Evde yapilan buyuk gunahlar o evde 40 gun bereket eksikligi meleklerkn girmesini engellemesi gbi cok zarari var. Evladim var istemem. Ama bilemiyorm sen daha iyi bilirsin cok zor seyler bunlar. Zamanla normallestiriyor artiyor veya tovbe ediyor. Kirmadan bunaltmadan guzellikle anlatilmali arkasindan dua edilmeli ama kavga dovus zorlamada iyi degil. Icki icilen evde huzur olmaz yuva yikilir der hadisi serifte.. cnku zamanla tartismaya yol acacak boyle cnm kirdiysam affola Rabbim gonlune gore versin. Ne ile meagul olursan nasil yasarsan oyle ölürsun. Nasil ölursen oyle dirilirsin. Elimizden geldigince guzel yasanmali olumun saati belli degil. Saglik acisindanda iyi degil. Ayrica icildigi zaman 40 gun vucuttan atilmaz ve o esnada bir cocuk rahme duserse mayası ahlaki saglikli olmaz diyor efendimiz kimden geldigini bilin guzel ahlakli ile evlenin cocugunuzun mayası ona gore olur denir.
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Benim eşimde bekarken haftada bir falan icerdi arkadaşlarıyla. Evlenince izin vermedim dışarda içmesine, iki defa aldı evde beraber içtik . Sonra hamilelik oldu o dönem içmedi çünkü zordu hamilelik surecim acil birşey olsa ondan başka kimsem yok bu şehirde bunu biliyordu. Kızım 14 aylık hala içmedi kızımın hakkını alkole verme dedim bıraktı. Eğer  çok isterse yine dışarda içmesini istemezdim evde içsin başımıza birşey gelmesin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 599 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde -M.E s MoM- (847 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 283 göst.
24 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 537 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde Misafirr12 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 848 göst.