0 oy
537 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından

Oncelikle gercekten tek tek hepinize tesekkur ederim fikirlerinizi paylastiginiz icin. Cok guzel sekilde anlayarak yorum yapanlar icin ayrica tesekkur ederim. Diyenler var ki ben zaten affedicekmisim o yuzden acmisim bu postu kocami övüyomuşum.. Arkadaşım her soyledigimde belirttim ki asla inkar edemem gercekten iyi bir baba iyi bir es oldu ve olmaya da devam ediyo bunu inkar edersem haksizlik yapmis olurum ki Allah goruyo yukarida. Bu ovunmek mi? Veya affedecegim anlamina mi geliyo. Postu actim cunku aldatma sadece mesajdan ibaret ve bize ailesine karisina cocuguna cok duskun gercekten kendini yiyop bitiriyo hâla af diliyo hâla pismanligini yasiyo bende acaba 1 sans versem hata mi yaparim asla affetmicem ve unutmam da fakat cocuklar icin bir sans verilir mi konu buydu. Zaten herkese de belirttim yazdim yani. Ben affedicek olsam burada post acip fikir danismam siz olsaniz ne yapardiniz demen ustunu kapatir affederdim fakat kararsizim kafam karisik sizce yanlis mi yaparim diye fikir danismak istedim. Esime de asla affetmicemi guvenmicemi ve bunu unutmicami soyledim burda her yorumda da belirttim israrla affediceksin zaten o yuzden acmissin kocani ovuyosun demek nasil bir algidir ki? Gerçekten bunu aciklama ihtiyaci duydum diger arkadaslar da yanlis anlamasın diye. Gercekten anlayıp dinleyip guzel sekilde yorumlayan fikir veren herkesten Allah razi olsun.

19 Cevaplar

+2 oy
(119,326 puan) tarafından
herkezin fikrine saygi duymaliyiz bu olayda asla affetmem ben istedo kadar evine iyi koca cocuguna iyi baba olsun ama karar senin bizide cok baglamaz
tarafından
Bende aynısını dedim, bu postu açıyorsun ha çocuklarının hatri ha affetmek aynı şey bana göre. Şahsen mesajlaşma bile olsa ben asla unutmam affedemem. Senin kararın bizi gerçekten bağlamaz .
+++++
(5 puan) tarafından
Herkesin fikrine saygi duydum fakat tekrar belirtiyorum her yorumda belirttigim birseyi israrla affetmeye niyetin var diyosunuz tabiki baskasinizi baglamaz sadece siz olsaniz ne yapardiniz dedim.. ayrica MLS ikisini ayni kefeye koyamazsin affetmek demek olanlari sindirmek hala o kisiyle ayni yataga girmek demektir. Fakat ben cocuklarim hatrina bir sans versem su ana kadar ayni yataga girmedim ayri yasiyoruz evin icinde bu affetmek demek degildir ikisini ayirt edebilmeniz lazim benim kararim kimseyi baglamaz zaten
1.ben affetmeye niyetin var demedim
2.sen fikrikizi sormussun bende fikrimi soyledim hepsi bu ayni yataga girsen nolur girmesen nolur ayni cati altinda 1,2,3 ay ayri yat eninde sonunda ayni yatagada gircen hos buda bizi ilhilendirmez ne istiyosan yap yani hani fikrikizi sordun bizde soyledik hepsi bu
(5 puan) tarafından
Ben sana sen soyledin demedim :)) sadece Asla affetmicemi belirttim ama cocuk icin 1 sans verilir mi siz olsaniz ne yapardiniz diye sordum farkli yerlere cekildi
iste cocuk icin ben olsam sans vermem burda verenleri gordum ben o hataya dusmem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şunu soyleyim eğer affedeceksen yüzüne vurma hzuurun bozulur.

Affetmezsen de kendi ayaklarının üzerinde dur çalış 

Affeden kişiler erkekleri tarafından gene aldatır bunu da aklıma yaz canım yapan hep yapar pişman olsada
(5 puan) tarafından
Affetmem afdetmeye niyetim yok asla. Ona da soyledim ve evde ayri yasiyoruz zaten
0 oy
(750 puan) tarafından
Buraya yazıp derman aramayın senin düşüncen belki daha iyidir kalbini dinle mantığını kullan kendin karar ver elbet mutlaka çözüm bulacaksın
(5 puan) tarafından
Derman aramiyorum zaten kimse buraya gore evliligini yonlendirmez ki sadece siz olsaniz ne yapardiniz diye sordun
0 oy
tarafından
Hakkinda hayirlisi diger postunu gormedim bebis gonlundeki dusuncen neyse hayir olsun insallah
(5 puan) tarafından
Siz olsaniz ne yapardiniz diye sordum. Fakat bazi arkadaslar anlamadi sanirim :/
0 oy
tarafından
Gerçekten çok zor bir durum Rabbim kimseye yaşatmasın ama seni senden iyi kimse bilemez ve evinin içini de kimse bilemez en doğru kararı sen verirsin insanlar anca yargılar kimse empati yaparak konuşmaz o yüzden hayat senin hayatın yaşam senin yaşamın. Nasıl uygun görüyorsan o şekil yap bence çocuklarını da düşünerek hareket et
(5 puan) tarafından
Zaten buraya ne yapiyim bosaniymmi bosanmaykmmi diye sormadım ki siz olsaniz ne yapardiniz dedim. Ve iyi bir baba iyi bir es hakkini yiyemem dedigimde de kocani ovuyon affetcen zaten diye yorumlar yaptilar israrla :/
tarafından
Boş ver dedim yaa en doğru kararı sen verirsin ve sen bilirsin. Kimseye bir şey sorma deme
0 oy
(15,695 puan) tarafından
İyide burdakiker fikir verir kararı verecek olan yaşayacak olan yine sensin duygularinla değil aklın ile hareket et ha şans hakedermi evet herkes hata yaoar ve şans verilir ama eskisi gibi de olmaz o evlilik kırılan bir vazo bardak gibi yapıştırırsin ama izi belli olur öyle düşün şans versen bile diken üstünde olacaksın için rahat olmayacak ve Güven meselesi buda zati gözyaşı gibi düştü mü kurur gider. 
(5 puan) tarafından
Ona birsey demiyorum benim demek istedigim sey ben fikir soruyorum arkadas diyo ki kocani övüyorsun babaligi iyiyse kotu mi diyeyim ?
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Postu görmedim Allah yardımcın olsun çocuk olmasa iki dk düşünmez de insan işte anne babanın bir evde olduğu ortamı ellerinden almak istememekte haklısın ama bende olsam affedemem yani tamam aynı evde çocuk için yaşarsın ama asla karı koca olamazdım midem bulanırdı bana dokunsa böyle bi evlilikte de yine çocuklara olan olur böyle de mutlu olamazlar ki ha bazen burda görüyorum aldatmış ama hala kadınlık yapan o adama bebek gibi bakan hizmet edenleri tuhaf geliyor bana bende öyle unuturum dersen tabi senin hayatın senin kararın kimse bi şey diyemez 
(5 puan) tarafından
Bende belirttim tek tek usenmede  her yorumda belirttim iyi bir baba iyo bir es cok pisman ama ben affetmicem fakat clcuk icin 1 sans verilir mi siz olsaniz ne yaperdiniz diye ama bazilari farkli yere cekti anlamamakta israrci olanlar var tabiki buraya gore evlilik yonlendirmicem
0 oy
(966 puan) tarafından
Buradaki kadınlara bakacak olursan yüz kere bosanirsin.aldatma olmazsa bile öyle şöyle koca mı olur derler.hergn şiddet, hakaret ihanet postu olur.herkes çok mutlu ama.me yapmak istiyorsan onu yap.yeniden aldatacak diyenlerde müneccim sanki.
(5 puan) tarafından
Gercekten anlamakta zorluk cekiyorum ben siz olsaniz ne yaparidniz diye sordum millet nerelere cekti :/
0 oy
(154 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim eşimde beni aldattı litmec die bi uygulama var orda kızlarla konuşuyordu annem gildeyken yapmış bunu onun telefonunda gördüm ve başıma kaynar su döküldü söyledim inkar etti telefonunda ki uygulamaya girdim konuştukarını kendi telefonuma attım gösterdim yine inkar etti sonradan özürler diledi yeminler etti affettim ama içim den ölüyodum ama her zaman yüzüne vuruyorum ne sevgi kaldı aramızda ne saygı bitti hersey annem gile gittim geldim yine uygulamaya girip yine aynı hatayı yapmuşdı yani canım bi defa yapan her zmaan yapar artık umrumda olmuyor
(5 puan) tarafından
Zaten affetmicem ben en basinda soyledim hala soyluyorum ve soylemeye de devam edicem sadece cocuklar icin 2 sans verilir mi siz olsaniz napardiniz dedm ama olayi farkli yerlere cektiler
(154 puan) tarafından
Boşver kız takmaa
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Allah yukarıda demek günah canım Allah mekandan ve zamandan münezzehtir ona mekân tayin etmek haramdır ...
(5 puan) tarafından
Haklisin gerçekten farkinda olmadim saol duzelltigin icin
0 oy
tarafından
Canım sen galiba doğru düzgün okumamışsın yaptığım yorumu bi önceki kapattigin postta ben sana kocanı övüyorsun derken insan sinirliyken veya kafasında bitirdiyse güzel yanlarını da gözü görmez sen babaligi iyi gibi seyler yazmissin o zaman cocuklarinin hatrina affet babaligi iyiyse sana bunu anlatmaya çalıştım gayet güzel bi yorum yaptım bi önceki postta sen yanlış anlamışsın farklı yerlere çekmişsin ben çocukların var yazık günahtır diye iyimser yaklaşmaya çalıştım affetmem felan şu bu diyosun burda affetme o zaman yani anlamıyorum iyilikle yapılan yorum bile farklı yerlere çekiliyor hayretler icerisindeyim 
0 oy
tarafından
Diger postu kapatmişsin galiba canim iyi dusun karar ver burdakilerde fikrini yazdi sadece .sana kendini damdan  at deseler atacakmisn sadece bi fikir soyluyoruz :))
0 oy
tarafından
iyi bir es iyi bir baba.. ve sadece msjlasma.. evet mesajda bir aldatma lakin karisini aldatmayip iyi olamayan esler, iyi olamayan babalar var.. her insan hata yapar bu affedilir degil ama her insanin hatayi tekrar etmesi karakteriyle alakalidir.. cocuklarinin haftada bir gun babasini gormesi ve senin affetmeme durumunu tartmak gerekiyor.. bosanmak kolay ama anneler kendilerini degil cocuklari dusunmeli bence.. haa aman affetmem diyenlerin cogu da affetmis olarak yaziyorlar kendi hayatini kendin tart ..
0 oy
tarafından

Benim eltim de kaç kere aldatıldı ve hala aldatılıyor,kadının umurunda değil eve para getirsin çocuklarla ilgilensin ne yaparsa yapsın diyor ciddi ciddi,adam dışarı çıkarken gülerek randevun mu var diyor dünya umurunda değil

Adam bunu beğenmiyor kadın bir kaş aldırmayı bile zorla yapıyor aşırı paspal iş iş diye kendini yiyip bitiriyor kendiyle asla ilgilenmiyor

Bence bir şans ver canım ayy asla kabul edemem hemen boşanırım falan diyenleride boşver çocuk varsa yuva kolay bozulmuyor kimse başına gelmeden bilemez
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Büyük konuşmak değil ama Bi yapan hep yapar illaki güvensizlik ve bunun sonucunda huzursuzluk soğukluk olur babasız büyümesin diye bişey yok babalık yapacaksa öylede yapar böylede 
0 oy
(850 puan) tarafından
Yaşadığınızı siz bilirsiniz, buradakiler doğru ya da yanlış fikir verir siz mantığınıza yatan, içinize sinen kararı verirsiniz..burda kimse tam anlamıyla birbirini tanımıyor, kim hangi niyetle ne yazdı bilemeyiz o yüzden fazla anlam yüklemeyin..çok hassas bir konu, acele etmeyin üzerini kapatmaya çalışmayın..affedip affetmemek sizin kararınız ama sizi kaybetme korkusunu yaşasın..eğer imkanınız varsa bir süre ailenizin yanında kalın, mesafe iyidir, zaman verin kendinize..eşinize hemen bir cevap vermek zorunda değilsiniz..Allahım hayırlı kararı vermeyi nasip etsin..
0 oy
tarafından
Canım ne görmemezlikden gelmiyceksin.Ne de kesib atmıycaksın. Boşanınca af edersiniz sonrakı evlilik için bir evlilik yapmış daha önroluyor . Selin Karacehennem youtube videolarını izle. Çokca konuşmuş bu konuyla alakalı. Önce biraz soğuk ol mesafeli ol. Sonra hep bi gözün üzerinde olsun. Ama dönüb dolaşıb 5yıl sonra da aynı konuyu yüzüne yüzüne vurcaksanda olmaz. Eğer evliliğinin devam etmesini istiyorsan ... bi süre sessizlik, bir sonuca gelme süresi, bazen tartışmalı geçe bilir.  Ama tek bir defa bu konu gündemde olcak. 2ay sonra bile yok öyle yaptın böyle yaptın dememen gerekiyor. Dersen daha fazlasın yapar ve zaten biliyordun der. 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Çok zor canım Allah yardımcın olsun sen bir adamla hayatını birleştirip ondan çocuk yapıp ne eziyetler çekiyorsun adam günün birinde gidip başkasına meraklanıyor çok yıpratıcı bi süreç affedemezsin unutamazsın annemde aynı şeyi yaşadı ve o evde büyümüş biri olarak asla kimseye güvenim olmazdı hala da yok maalesef yani o evler büyüyen çocuklarında kadınların psikolojisi ağır etkileniyor eğer aynı evde devam ediyorsanız ve çocuklarım için diyorsan gerçekten affetmen lazım unutman lazım ki çocuklara yansımasın affedemem diyorsan da çocuklar senin bu halinden ve tartışmalardan ağır etkilenir. Ben ne yapardıma gelince çok yıpranırdım çok  öyle bir evde büyüdüğüm için bunun bende affedilirliği yok eşim beni cidden evliliğe çok zor ikna etti bu sebeplerden dolayı bir daha ilişkide kuramazdım ne olursa olsun büyük konuşuyorum ayrılırdım. Boşanma aşamasında da elimden geleni ardıma koymaz ve çocuğumun hakkını alırdım ondan baska karılarla kızlarla yiyeceğine babalığını gelsin mahkeme kararıyla görüş günlerinde yine yapsın ama bana koca olamaz artık .
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Ben bir bireyim şans mans vermem. Anasını aldatan adamla kızım da aynı çatıda yaşamasın isterim bu benim için net. Mesaj şu bu hepsi aldatma. Büyük de konuşmuş oluyorsam olayım ben giderim elhamdülillah ayakları üzerinde durabilen bir kadınım. Hem kendime hem çocuğuma yeterim. Babasını ara ara görse de olur. Ben mutsuzsam mutlu anne gibi de olamam

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 283 göst.
24 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 954 göst.
2 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 2,390 göst.
12 Ocak 2020 Aile kategorisinde Buse canbek (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 201 göst.