0 oy
2,614 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
Ben 23 yaşındayım iki eltimde 32 yaşında evlenmeden önce bi kaç kez abla demiştim evlendikten sonra ne abla dedim ne adlarıyla hitap ettim ne bileyim benimkide akilniste güya eltiyiz abla yenge falan demedim 2 senedir evliyim gecen nurgül abla dedim mutfakta geldi bana dediki bana adımla hitap etsen yeter abla deme niye dedim evlendiğinden beri demedim şimdide deme dedi bende öyle kaldım olsun aramızda yaş var derim dedim sizce haklimi bu saatten sonra desem komik durumami duserim

22 Cevaplar

0 oy
(2,119 puan) tarafından
Abla diyorum hepsine.
-Reklam-
0 oy
(586 puan) tarafından
Eltim yok olsa bile en büyük benm ama yenge derdim heralde 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Valla canim ne elti var ne görüm  kafam rahat olsa abla derdim herhal. Ama arada olsaymişta diyorum hani bazen böyle  dövüşür kavga ederdik saç başa girerdik ;) şaka bi yana olsaymış iyi olurmuş böylede  çok sıkıcı  eltisiz görümsüz 
(264 puan) tarafından
Dertsiz başin oh ne guzell bosver en iyisi :))
0 oy
tarafından
Ben abla diyorum 
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Eltimin 2 siyle yaşıtız biri de benden büyük direk size nasıl hitap etmemi istersiniz diye sordum.3 ü de isimlerimizle et dedi:D

0 oy
(41 puan) tarafından
Benden büyük eltim war ben abla diyorum 

Sende keşke ewlendikten sonra abla demeye dewam etseydin 

Yada yenge diyeydin kadın haklı birazcık :) 
(467 puan) tarafından
Ya evet hiçbişey demedim haklı aslında ama ne yapayım şimdide adıyla seslensem olmaz herkes laf yapar bilmiyorum ya
0 oy
tarafından
Kocan kıme ne dıyosa sende onu demelisin bnce
(467 puan) tarafından
Ya ışte sıkıntı orda bunlar kürt bu yuzden herkes birbiriyle isimle hitap ediyor bende aslında onlara bakıp ismiyle hitap edeyim dedim ama etmedim ablada demedim
(0 puan) tarafından
benim kocam da kürt, ben en buyuk eltime yenge diyorum (10 yas var aramizda), diger eltime (3 yas fark) abla diyorum. buyuk eltim bize ismimizle hitap ediyor
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yenge diyorum ben, bence alinmis eltin sana. Ismini de ya da abla de ama hicbisey demeyince hakli olarak akinmis bence
(467 puan) tarafından
Evet belli alınmış. Ama ne yapayım benimkide akıl iste herkes birbirine isimle hitap edince bende hiçbişey demedim geçen gün abla diyincede öyle dedi bana ama ismiyle hitap etmekte olmuyor aramızda 10 yaş var nerdeyse
(6,978 puan) tarafından
Yenge veya abla de o zaman canim, saril gojlunu al sen bana alindinmi canim yengem de, durumuda acikla bilemedim bibsure nasil hitap edecegimi alinma de tatoiya baglayin :)
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Keske once deseydin yenge yada abla diye bnm eltim yok daha kaynm evlenene kadarda kim öle kim kala☺☺
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Benden buyuk eltim yok ama olsaysi abla.die hitap ederdm :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ne dememi istersin deseydin.. benden büyük eltime esik yenge der ama ben abla derim sonuçta büyük elti görünce o bu şu ne fark eder
0 oy
tarafından
Benim ektim yok eşim tek çocuk olsa da yrmge dedim abla demem
0 oy
(15,857 puan) tarafından
Birine teyze diyorum çünkü esimin teyzesi oluyor en büyük eltim birine abla diyorum ortanca elti benim bi büyük eltime adıyla sesleniyorum 
0 oy
(150 puan) tarafından
Buyuk eltime yenge diyorum yas farki var kucuk eltimede arada bir binde 1 nebahat yenge derim yoksa ismiyle seslenirim cunku 1 yas var aramizda 
(264 puan) tarafından
Yenge denmez ki niye yenge diyorsun :) abla denmesi lazim. Esinin yengesi snn degilki ilk defa duydum yengeyi
(150 puan) tarafından
Esimin yengesi olan bnim neyim oluyor acaba bn hep yenge derim bn hep oyle gordum çevremden abla demem cunku samimi olur yenge birada daha mesafeli eltilerimle icli disli olmayi pek sevmiyorum vicik vicik olmayi
(264 puan) tarafından
Yok cnm yanlisin var kulak asinaligimda yok hic turk dil kurumuna baktm oradada abla diyor yenge degil. garip geldi ama sen nasl istersen belki sizin oralarda ole deniyor hep normallesmis
(150 puan) tarafından
Bizim burda hp ynge kuzummmm
(264 puan) tarafından
Anladm cnm ogrenmis ve duymus oldumm
0 oy
(191 puan) tarafından
Güyo diorm. Cnku suratindan b.ok akiyr
0 oy
(16,489 puan) tarafından

Ben 24 

En büyüğü 42 annemle yaşıt abla derim ona

2.büyükkde 34 onada abla derim 

Ama Diğerleri 30 isimleri ile hitap edıom

7 eltıyizzz :)

(467 puan) tarafından
23 ben ama iki eltimde 32 önceden demedim şimdide abla dedim bana alınmış heralde önceden demedim simdide deme dedi ama adıyla hitap edemem sonuçta büyük
(16,489 puan) tarafından
Aman ismimle hitap et demişse öyle devam et

Ben nişanlı iken sordum tek tek hepsine büyüksünz benden abla dememi istıosanız derim lakin arada ciddiyet olur :)
Yok yok söyleme ismizle hitap et dedıler:)
0 oy
(100 puan) tarafından
Bende abla diyorum 5 yaş var aramızda 
0 oy
(554 puan) tarafından
Büyük elti benim ama benden önce kaynım kız kaçırmış eltim benden önce gelir aramızda üç yaş var isim olarak sesleniyoruz hiçte takmam yani abla demesinide istemem üç yaş çok yüksek değil ama 32 yaşında abla demen gayet normal cnm
0 oy
(264 puan) tarafından
Yemge denmez yengem degilki esinin yengesi. Abla derim. Ayse abla derim 
0 oy
tarafından
En buyuk gelin benim ondan ismi ile hitap ediyorum

İlgili sorular

0 oy
76 cevap 1,425 göst.
28 Şubat 2021 Aile kategorisinde Syma (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 515 göst.