0 oy
1,403 göst.
Aile kategorisinde (630 puan) tarafından
benim elti. bende bi yas küçük ama benden onve evlenmiş iki cocugu var ben daha bi yillik evliyim. ill zamanlar ismiyle hitap ediyodum bi gun kaynanam bana onada yenge de dedi diger iki buyuğe yenge diyodum yaslari benden buyuk oldugu icin siz olsaniz sizden küçük eltinize yenge dermiydiniz. eşimin buyuk abisiyle evli ama yaşindan dolayi ismiyle hitap etmek istiyorum. bendende küçük gorunuyo

76 Cevaplar

+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Küçükse demem ismiyle hitap ederim

O sana nasil hitap ediyor peki
(630 puan) tarafından
ismimle hitap ediyor
(4,853 puan) tarafından
Oldu canm sen bide büyüksün yenge diyeceksin hiçte demem
(630 puan) tarafından
eşim en kucukleri oldugu için bende kucuk gelin oluyorum ondan heralde demem gerekiyo diye dusundu
(4,853 puan) tarafından
Ben yasa bakarım herseye de karışmalarina fırsat verme
(1,466 puan) tarafından
Sen küçük olsaydın yenge derdin öle bişey yokkkk  benim benden  4 yaş küçük  eltim bile adımla sesleniyor ne yengesi ablası:D
-Reklam-
0 oy
(2,009 puan) tarafından

Benim eltim yokkiii :) Kayinlarim 6 yasinda 

0 oy
tarafından
Heyyy şttt çiyan nabeer
0 oy
(608 puan) tarafından
Eltim benden 2 yaş büyük sanırım yenge diye hitap ediyorum 
0 oy
tarafından
Öyle saçmalık mi var bir karışmadikalri o kalmışti benim eltimle iki yaş var arada abla diyorum
0 oy
tarafından

Senden küçük se niye yenge diyeceksin ki. 

0 oy
tarafından
Benim eşim ortanca oğlan kendinden küçük kardeşi sözlü kız benden büyük 28 yaşında falan ben ise henüz 21 yaşındaydım yenge de demem demeyi de dununmuyorum kaynima ise ismi ile hitap ediyorum oda o yaşlarda 
tarafından
Eşin kaç yaşında ki öyle?
(630 puan) tarafından
eşim otuz ben yirmibeş kaynim 35 fln eltimde 24
(7,127 puan) tarafından
Kız kendinden büyük kayna nasıl ismi ile hitap ediyorsun benim eltim.esimden büyük ama abi diyor (≧▽≦)
tarafından
Cevabın sahibinin yaşını sordum canım teşekkür ederim
tarafından
Benim yaşım 21 22 olmak üzereyim eşim 30 yaşında kaynım ve eltim 28 yaşındalar
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Henüz nisanlilar ama evlenince de aynı olcak ikimiz de birbirimize ismimizle hitap ediyoruz. Aynı şekilde görümcem de benden küçük ama adımi kullanır. Arada büyük bı yaş farkı olmadıkça isimle hitap daha samimi bence
0 oy
(237 puan) tarafından
O sana hitap ederken adınla ediyosa kaynanan ona agzını acsın , kendinden küçüpe yenge dendiği nerde görülmüş anlamadıgım eltiye yenge denmez  ki ya :D kocan yenge der hadi de abisinin karısı falan diye ama gelin gelende diğer geline  yenge demez komik geldi :D abla denir büyüğe  küçüğede ismiyle yani :D
(7,127 puan) tarafından
Çok saçma dimi benim eşimin tarafı da yenge dememi istedi ama ben başta abla dedim nişanlı iken sonra da ismini söyledim açıklama yapıp bir yaş vardı aramızda
(237 puan) tarafından
Aynen sacma  yenge demek evdeki bireylerle alakalı sonradan gelen gelin diğer gelne yenge demesi sacma geldi bana
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Benle yaşıt benle küçük olana yenge demem 2 tane eltim var benden en 3 5 yaş yaş var abla diyorum gene yenge demem yenge kelimesini  sevmiyorum
0 oy
tarafından
Bn m eltim de bnden once evlendi bnle yaşıt bn ona adıyla hitap ederim olmasi gereken bu 
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Yenge diyorum ben canım yaş olarakta en küçükleri benim en son evlenen de benim ve eşim :) bizim orda da öyle küçükse de önce evlendiyse yenge diyorlar 
0 oy
(48,086 puan) tarafından
yenge demezdim. biri üç yas buyuk abla diyorum biri sekiz ay büyük buyuk abiyle evli onada ismiyle hitap ediyorum
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Benim eltim benden küçük adıyla sesleniyorum o da bana ya yenge der ya da abla
0 oy
tarafından
2 . Evlenen benim benden sonra 2 eltim evlendi  yasları  büyük ben onlara abla diyorum  yası küçükse deme bence yine de nezaketen bir sor yasın küçük olduğu için isminle hitap ediyorum istersen yenge diyim de gul
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Benim eltim benden buyuk 2 yas.ama ilk ben evlendimm benim 1 oglum var.ikimizde bir birimize eltiskomm diyoruzz:))
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canın ne istiyorsa onu de boşver yılanı =)) biz hiç yenge demeyiz çok büyükse abla deriz yoksa adı ile hitap edilir. Benim elton yok şimdilik kaynım küçük o evlenince en az bizden 13 yaş küçük olacağı için adı ile hitap ederim =)))))
0 oy
(105 puan) tarafından
Ya yaş olarak sen büyüksün bence isim daha mantıklı benim eltim benden 4 5 yaş büyük ismiyle hitap ediyom ne yenge nede abla 
(3,895 puan) tarafından
Bnm eltim bnden 4 yaş büyük yenge dememi istiyorlar ismiyle mi hitap edeyim yoksa yenge mi deyim sence? Bu arada eltim eşimin abisi ile evli eşimin abisi benden 7 yaş büyük.
(105 puan) tarafından
Olabilir sonuçta kadın küçük niye yenge dicem
(3,895 puan) tarafından
Yani yenge demem gerekmiyor değil mi? Yenge de diye baskı yapıyorlar çünkü ama aramızda çok yaş yok dedim.Şey dediler senin eşinin abisiyle evli yenge demen lazım dediler.
(105 puan) tarafından
Cnm yani ne bilim ben kendime göre olsa demezdim bide eltin bu konuda ne düşünüyor
(3,895 puan) tarafından
Ona hiç sormadım.Bir konuşmak lazım.
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Bnde evin büyük geljniyim eltim bnden büyük isimlerle hitap ederiz
0 oy
(128 puan) tarafından
Saçmalamış, senden küçük sonuçta ister 10 çocuğu olsun, ne yengesiymiş. Benim eşimle aramda 5.5 yaş var bir ablası 2 tane de kız kardeşi var, küçük olanı daha evde bekar benden 2 yaş büyük ama ona abla dediğime pişman oldum ben. Büyüklük taslıyor kendini birşey sanıyor benden ona gelinlik etmemi istiyor, oldu canım zaten yılda birkaç kez tatillerde gidiyoruz çocuğumla hizmetçilik edeyim bir de ona. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 2,585 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (459 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 652 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Eşinin birtanesi (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 442 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 645 göst.