0 oy
729 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Gercekten zengin insanlar mi cok cimri olur cok sukur kizimin bisuru elbisesi var lasim olur diye ona gelen paralara bile karismadik eksigini aliriz diye gorumcem zengin evi herseyi var yani yigenine insan eskilerimi gonderir yoksa yenilerini ki alir hediye olarak ben zaten onun kizinin eskilerini kabul etmem hepsi yipranmis seyler cok sukur kizimin herseyi var ama insan yigenine bi 5 milyona bile mi kazak alamiyor benimde yigenim var ama ben eskilerini asla gondermem hediye olarak siz ne dusunuyorsunuz

18 Cevaplar

+2 oy
(135 puan) tarafından
Ben eskileri giydiriyorum ogluma cunku cok cabuk buyuyolar yengem hep bebeginin kucukluklerini verdi bende begendiklerimi aldim begenmediklerimi toz bezi yaptim zaten onlarda kuculdu bile
tarafından
Kizim alti bucuk aylik canim gorumcemle evimiz birbirine bakiyor iki adimlik mesafe:)
(135 puan) tarafından
Kocaman olmuş maşallah bugune kadar hicmi gelmedi insan merak eder
tarafından
Yok canim gelmedi zatej annesi falan gulde gordugu icin gerek duymadu fark yokmus ha benim evimmis ha annesinin eviymis
(135 puan) tarafından
Kiz banada hic bisey almadilar ucz bi takim almişlar gelmişler kaynanam 5 kuruş vermedi zaten
tarafından
Kiz senin kaynannada ama cimriymis benim kaynana memlektten geldim dogumu orda yaptim geldigi gun direk ceyregi takti valla
-Reklam-
+2 oy
(120,127 puan) tarafından
Boyle kalp kirmadan guzelce demek başka bisi bende hep kuzenlerimin giyimiyle buyudum kix yanlis anlama cocuk kac kez giyiyo cok yipraamistir inan hamilelikte yikadim ütüledim ama kuzey 1 kez bile giymedigi bi valiz giyimi var birine versem kullanilmis sanar 
tarafından
Yok sevdos kiz hic hediye almamis durumu oldukcada iyi hani yanina guzel bi hediue alip onlarida dese kizina giydir anlarim ama hem gormedi gelmeue hem yeni elbise almiyo hemde ustune kizinin yipranmislarini gonderiuo esim onlara baya yapti kixina sira bize geldi yaomadi esim de madem hediye olarak gonderiyo eskilerini kendi cocuguna kaldorsin dedi
+1 oy
tarafından
Çocuklar çok çabuk büyüyorlar bende oğluma gelinimizin yolladıklarını giydirdim bise olmaz nolcak ki 
tarafından
Yok canim tabii bisi olma bende sonucta eskiler giyerek buyudum ama hic hediye almayip hic hediye takmayip direk eskileri gondermesi acikca kirdi beni hani alacak durumu olmasa derim nehse ama var kaynanam mesela eltimin oglunun esortmanlarini verdi aldim kisin soguk olur giydururum diye
tarafından
Belki doğduktan sonra alicaktir canim sabret almazsa o zaman haklisin
0 oy
(492 puan) tarafından
Canım eltim beni görmeye geldiğinde yeni şeyler almıştı çok güzeldi hemde ondan sonra dedi kızımın elbiseleri var sana gönderimini diye olur dedim birlik bide evler ayrı ama beraber sayılır ama hiç görmeye gelmediyse eşya almadiysa yeni asla almazdım 
tarafından
Yok canim hic bisey almadi kizima hediye kizinin elbiseleri hani yeni olsa diyecem neysede eski elbiseleri niye giydireyim benim yeni aldiklarim varken hani bide onceden almis olsa hediye yine bi sekil kirmazdim alirdim giydirmezdim ama hic almayip eskileri gondermesi benim kisimi degersiz olarak mi goruyor anlamadim
(492 puan) tarafından
Yani yeni almayıp eskileri gondercekse sıkıntılı almazdım tenezzül edip yeğenini görmeye gelmemiş derdim
tarafından
Bende almayacam dedim esime dedim verirse sakin alma cunku biliyor benim almayacagimi esime verirler kesin esimede dedim yenisini alamiyorlar mi eskisini gonderiyorlar esimde bsover biz kimsenin eskilerine kalmamisiz
(492 puan) tarafından
Bende direk eşime söylerdim hıncımi ondan alırdım sakın alma derdim ☺️☺️
0 oy
(16,508 puan) tarafından
Hedıye olarak hoş değil eskileri göndermesi 
tarafından
Istw bende bian benim kisimi mi degersiz gordugu icin mi kendi kisinin eski yipranmis elbiselerini gonderiuor dedim zaten beni cok kisakniyor hamileligimde tebrik bile etmedi
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yanı şöyle benim durumum var ama letgodan da kıyafet alcam kabul de edicem.. ama çok yakınım yeni almak yerine eskileri teklif ederse görümce gibi kabul etmem inadına.. yeteri kadar var derim .. ama gorumceni blmiorm belki iyi niyetli durcana kullanır diye de dusuneblr yeni de alır belki sadece onla kalmaz belki 
tarafından
Yok canim direk halama demis eskileri gonderecem ya hani maddu durum olmasa derim tamam ama maddi durumu baya bi iyi hediye olarak kizinin eskilerini gondermesi kalbimi kirdi acikcasi
0 oy
tarafından
Hediye olarak eskileri getirmesi ayıp tabiki ama benim ablamda  kızının küçülen kıyafetlerini bana getirdi hepsini toplayıp getirdi olanı giydir diğerlerini at dedi ama ilk doğduğunda yeni kıyafetler almıştı
tarafından
Yok canim hediye alip sonradan onlari gonderse tamam derim ama hediye olarak kixinin eskilerini gonderecem demesi zoruma gitti benim kizim gozunde cpk mu degersiz bi bes liraya bile hediye alamiuo diye dusundum
tarafından
Boşver canım takılma giydirmezsin olur biter
(3,575 puan) tarafından
İstemiyorsanız duygularınızı bastırıp ruhunuzu yormayın. Getirme. Giydirmek istemiyorum deyin. Anlar herhalde. Açık açık konuşun alındım kırıldım deyin. Yükünüz gitsin. 3 günlük dünya
0 oy
(3,575 puan) tarafından
Eltilerimin verdiği eski kıyafetleri giydiriyorum. Ve çok güzeller. Çabuk büyüdükleri için eskimiyor zaten. Altın de takmıştı biri ama açıkçası kıyafetler daha çok işimi gördü. Ben takılmıyorum böyle şeylere.ben de eski giyerek büyüdüm. Geri dönüşüm gibi çöpe gideceğine, yeni kıyafetle müsriflik edileceğine birileri giysin. Tabi sizin görümcenizle ilişki tarzınıza bağlı. Benim aklıma hiç gelmedi olumsuz bişey. 
tarafından
Yok canim alti bucuk aylik kizim hediye falan getirmedi kendi kizinin elbiselide cok eski hani boyle kizima giydireyim de disari cikarayim elbiseler degil
0 oy
(594 puan) tarafından
Canım. Yenide alsın ama. Hediye için göndermiyor dur herhalde. Benm görümcemde bana verdi hata 2 Side verdi. Okadar iş görüyor ki evde cıkarıp cıkarıp atıyorum.
tarafından
Yok canim direk esikileri gondercem demis zatwn hani evjmiz karsi karsiya kixim alti bucuk aylik kixina yeni elbiseler aldi ama benim kixima kendi kizinin eskilerini layik gormus
(594 puan) tarafından
Hmm vala canım ne bileyim siz aldınız mı onun kızına dogdugunyda
tarafından
Esim o zaman bekardi para takmisti elbiseler almisti evlendik kizinin dogum gunlerinde mutlaka olmasa bile elli lira bile olsa takmaya calisiriz
(594 puan) tarafından
Yani yapması lazım ama bak bnm görümcemde öyle cok bişey almadı eskileri verdi.
0 oy
(6,381 puan) tarafından
Cok eski degilse verilir bence işine yarayacaksa eger. Ama eski püskü birseyse hakaret sayılır bu cok ayıp etmiş olur
tarafından
Iste canim eski pusku bisey gonderecegi elbiselerde gordum daha onceden
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Hediye mevzusu ayrı da eski olayına bence çok takılmamak lazım benim maddi durumum gayet iyi ama oğluma hep arkadaşlarımdan gelen markalı şeyleri giydirdim. O kadar az şey satın aldım ki misal tonlarca oyuncak geldi. Bebek ne kadar eskitebilir ki yenidoğanken özellikle. Bunu kişisel bi mesele haline getirip gidip yenisini almak bana çok saçma geliyor.
tarafından
Yok canim elbiselwr baya bi eski zaten hani hediyesini alip yaninsa getirse derim neyse kizim alti bucuk aylik gelmedi gormeye bile hediye bile almadi beni sevmedigi icin kisimida sevmiyo ondan kizima hediye falan almiyo
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Belki hediye olarak göndermiyodue ayrıdan hediye de alacaktır
tarafından
Yok canim hediye almadi kizim alti bucuk aylik o kadar kendi kizina aldi benim kizima almadi evlerimizde karsi karsiya eski elbiselwrini halama gistermis bunlari gonderecem demis yenisindej falan bahsetmemis ama az cok tamiyorsam almaz yeni elbise onda oyle bi huy var heo souler birini sevmedi mi cocugunuda sevmiyo obur eltimide sevmezdi benide sevmez dogal olarak cocuklarimisi da sevmes
0 oy
(322 puan) tarafından
Benim görümcemde kızımın giymediği kıyafetleri getirecem dedi bende hiç getirme giydirmem dedim yüzüne karşı söyle bence hiç getirmesin
tarafından
Soyleyecem canim kixim alti bucuk aylik bi tokayi bile cok goruyor kizima bide onun kizinin eskilerini alacam
0 oy
tarafından
Ben almazdım yani durumu olmasa da bişey alamasa tamam ona asla lafım olmaz ama zengin bir insanın yeğenine bişey yapmayıp direk eskileri göndermesi gerçekten büyük genişlik biz eltimle 5 ay arayla doğum yaptık birbirimize bebek görmeye kıyafet alışverişi yaptık mevlütlerimizde altınlarımızı taktık onun bebeğinden küçülenleri hep bana gönderdi ben giydirdim çok çabuk büyüyorlar kirlenmemişti bile ondan gelenler ama bu farklı bir durum ne demek istediğini anladım canım uygun bi dille söyle alma bence 
tarafından
Iste benimde kirildigim sey bu cok aagol canim ya sonunda beni anlayan biri ciksin hepimiz baskalarinin eskisiyle buyuduk ama yigenine bi hediye takmayip bi heduye alamayip direk eskileri gondermesi zoruma gitti benim esimde kabul etmiyo zaten bende etmeyecem uygun bi dille soyleyecem
tarafından
Bunda anlamayacak bişey yok canım eşinde aynı şeyi diyorsa hiç bakma benim kızımın herşeyi var sen ihtiyaç sahibine ver onları de ;)
0 oy
(2,066 puan) tarafından
Burdan Allah razı olsun bana gönderen biri oldu keşke böyle insanlar hep olsa diyorum. Her giydirdiğim de dua edıyorum 
tarafından
Sorun eskiler degil canim bende baskalarinin eskileriyle buyudum hep ama sadece kirildigim nokta yigenine bi hediye alip veya takmak yerine direk eskileri gondermesi bana tuhaf geldi
(2,066 puan) tarafından
Şimdi anladım.. Elbette haklısınız ben olsam o şekilde kabul etmem ve kırılmasın diye de esprili bir şekilde söylerim sen bunları mı yeğenine lqyıh görüyorsun diye
0 oy
(439 puan) tarafından
Birsey diyemiyorum . Benimde durumum iyi abimin oğlu oldu ev var araba var para var . Ama eşim 5 tl bile vermedi yeğenime gideyim . Arada kırgınlık vardı . Ama böyle yapması için bi durum yoktu . 

Belki bilemezsin eşi izin vermiyodur oda böyle bişe yapmak istemiştir yeğenine 

Benim içimde hep bi ukte mesela hiç birşey yapamamk ama el kapısı napalinirki
tarafından
Yok canim esim melek gibi senin esin izin vermiyormus onun esi karismaz maasini alir eline sayar oda meslekli calisiyor ondan kirildim bizde mesela yoktu biliyordu dogum gununde elli lira verdik ama onlar bi cop bile almayinca insanin kalbi kiriliuo
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Eger hediye alıpta ayrıca veriyorsa olabilir 
tarafından
Yok oyle olsa zaten kabul ederdim direk hediye almadi bahsini bile etmedi hic eskileri gonderiyor sadece kixim alti bucuk aylik az kalmis yasina girecek evimizde karsi karsiya
0 oy
(764 puan) tarafından
Oğluma yeğenimin eskilerini ve eşimin teyzesinin çocuklarının eskilerini giydiriyorum çok şükür iyi ki vermişler 
tarafından
Peki hediye alip sonra mi verdi hediye almadan direk mi verdi eskiler kullanilir kullanilmaz degil biz sanki yeni elbiseler mi aldik hep teyzem kizima once hediye verdi sonra kizinin sskilerino verdi aldim ama durumu varken sadece hediue almak yerine direk eskileri gondermesi o bizi kirdi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 193 göst.
15 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nihalinannesi (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 543 göst.
18 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mina&19 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 463 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Sevii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 1,343 göst.