0 oy
942 göst.
Diğer kategorisinde (319 puan) tarafından
Çok büyük bir hata yaptım kendi kilolarım yüzünden diyet yaparım diye kızım daha 18 aylık sütten kestim 3 gündür bu gece eşim yattı vicdanım peşimi bırakmıyor halende ağlıyorum yol yakınken döneyim dedim daha demin emzirdim uyku sersemiyken gündüz istemez diye korkuyorum birde o biriken sütun zararı olurmu bu 3 gece mahvolduk eşim çok kızacak madem öyle niye eziyet ettin çocuğa diye doğrumu yaptım sizce

21 Cevaplar

0 oy
(2,067 puan) tarafından
Keske sagipta sonra emzirseyrin canım birak diyetini  
(319 puan) tarafından
Hiç akıl edemedim bağlarımız koptu resmen süt içerken göz temaslarimiz kucağımda uyuması ben kızımı çok özledim  uyanıkken bugün hiç istemedi uyku sersemiyken verdim ya istemese o zaman ne olacak
-Reklam-
0 oy
(398 puan) tarafından
2 yaşına kadar emzir bnce iyi yaptın günah yavrucak
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Üzulme cnm zaten maasallah 18 ay emzirmissin ideal olan 2 yasina kadar keske 1 ay daha sıksaydin disini
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Bnce bunda uzulcek bisey yok masaalah 18 aylikmis zatem daha ne olcak kiloluysan buda seni mutsuz ediyorsa once kendi psikolojini düşünmelisin bebegini acliga terk etmedin sonucta
0 oy
(2,633 puan) tarafından
şimdi sütten kesme işi biraz bebeğinle sana bağlı olan birşey. Ek gıdayı  çok iyi alıyordur  ve artık sütü kahve niyetine kullanıyordur ki buda 1 yaş dan sonra genellikle oluyor bıraktırman normal. Yada çok istiyordur sen artık yorulmuşsundur, buda normal. O yüzden üzülme ki ne guzel bak 18 aylığa kadar emzirmişsin.

Bi kaç günlük süt birşey yapar mı bilmiyorum. 
0 oy
(100 puan) tarafından
3 aylık benim kide benim sütüm yoktu doymuyor di mama verdim memeyi bıraktı ondan sonra bı kaç kez sagdim süt gitti şimdi tekrar var ama çok zaman geçti üstünden vermedim sagdim yeniden süt gelsin diye yok damla damla bende çok üzülüyorum yavruma ama artık mama ile besleniyor ek gıdaya başlasa bı mama vermekte istemiyorum doğal beslensin istiyorum
(398 puan) tarafından
bebek emdikce sütün artar bnm bildigim daha cok kucuk yaa
(2,633 puan) tarafından
Ek gıdaya başlayınca sakın ama sakın mamadan kesme 1 yaşa kadar anne sütü yada formül mama çok önemli. Ki 6. Ayda başlanan ek gıda tadımlık şeyler doymaz onla.
(100 puan) tarafından
Emmiyor midesini bulandırıyor biberon istiyor bende çok üzülüyorum ama artık yapacak biseyim yok bitti süt
(100 puan) tarafından
Bende kesmeyi düşünüyordum doğal beslensin diyer
(2,633 puan) tarafından
Bebek o daha bizim gibi yetişkin değil kuzum sakın öyle bir hata yapma bebek aç kalır bu sefer onun sıkıntısını çekersin. Bak ben 7 aya kadar emzirdim, hamile olduğum icin kesip mamaya başladım hemen.
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bilmediğim için soruyorum canım kusuruma bakma neden emzirirken diyet yapılmıyor ki? Bir arastırmada okumuştum Afrika da ac kalan anneyle her gün et yiyen annenin sutu sözde aynı oluyormus. Hatta okuyunca rabbim sen ne adaşetlisin demiştim oradan aklımda kaldı
tarafından
Emzirirken diyet yapılıyor canım
(826 puan) tarafından
Yapılıyor diyet ben yapıyorum diyetisyen kontrolunde çok şükür sütğmde de azalma olmadı
tarafından
2 hattadır bir şey yiyemiyorum çok iştahsızım sadece 1 öğün yiyebiliyorum  ve sütümde dr azalma yok rabbim rızkını veriyor bir şekilde ama diyet içinde bebeğimi olan sütünden de kesmem
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Vicdan yapma kuzum benimde oğlum 19 aylık bende diyet yapmıyorum spor yapıorum yediklerine dikkat edersen güzlce kilo verebilirsin
0 oy
(12,264 puan) tarafından

3 günlük meme de ki süt e birşey olmaz 

Ben 3 çocuk kestim sütten:D ama hepsinde de 2 vermeyip dayanamadım 

Davul gibi olmuş memeleri verdim 

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Bence gayet iyi emmiş 18 ay az bı sure değil. İnşallah ben o kadar emziririm sütüm azalıyor gitgide
0 oy
(135 puan) tarafından
Ah annelik canm neden oyle dusunuyosun zaten 18 aylik olmuş buyumus annesi bende 1 yasina kadar emse sukredicem
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bende kendi kendime diyorum oğlum 1 yaşına girdim birakacam emzirmeyi . Demek ki 2 yasa kadar vermek lazım. Bizim vücudumuz çoğullarımızdan ıyi değil ben diyet flan aklıma getirmiyim en iyisi.  Sütüm oldukça emzirecem.  Ama içinde kalan sütü sağ öyle ver . Kıyamam ya 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Yani 18 ay gayet güzel emmiş zaten ama ek gıdaya alistiysa severek besleniyosa vicdan yapma elbet biraktiracaktin
0 oy
(7,910 puan) tarafından
Keşke bende 18 ay emzirseydim ben hiç emzirmedim ya bizim gibiler ne yapsın üzülmeyin bence mutlu olun bence 18 ay az bı zmn değil 
0 oy
(74 puan) tarafından
Neden emzirirken diyet yapmıyorsun Kı. Hem kilo vermem daha kolay olur. Ben 10 aylıkken diyete basladım. 7 ayda 23 kilodan fazla verdim. Emzirme diyeti yaptım. Ama tam uymadım diyete. Bazen Cook cook yedıgım oluyordu. Ama diger gunlerde dengeliyordum. Adam akıllı emzirme diyeti yapsaydım eminim 35 kiloya yakın verirdim. Cocuk seni emerken baya kalori harcıyor vucudun. 
tarafından
O nasıl bir diyet cnm. Bnde cok kiloluyum
(74 puan) tarafından
Ben devlet hastanesindeki diyetisyene gitmiştim. Bir liste vermişti. Su an aklımda kalmadı lıste yanlıs bısey yazmak istemem. Klasık bir liste idi ama emzırdıgım için porsiyon olarak bıraz fazla ıdı. Mesela kahvaltıda 3 dilim ekmek yazmıstı. İstersen sen de bir diyetisyen yardımı alabilirsin. Hatta YouTube da emzırwn anne diyetleri var. Diyetisyenler yayınlamıs
(74 puan) tarafından
Ben Bi de hep dengeleme yontemi uyguladım. Hıcbırseyden kendimi mahrum etmedim. Ornegin oglen komsu oturmasına giderken fazla yememeye calıstım. Ama kalori olarak fazla aldıgımı dusunduysem aksami ekmek hakkımı kullanmıyordjm veya sadece salata yiyordum.
0 oy
tarafından
Bence vijdan yapacak birşey yok canım küçük değilki 18 aylık olmuş o kadar uğraşmışsın 
0 oy
tarafından
Niye diyet için bıraktın ki emzirenler içinde diyet var keşke onlara baksaydın 
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Cnm bende emzırıom 

Ve emziren anne diyeti yapıom 

Sende ondan yapabiirisn

Bide bnm kız daha 11 aylık 
0 oy
tarafından
Kestin madem tekrar başlama canım çocuk da şaşırır yani vicdan da yapma anne sağlığı da önemli sen sağlıklı olacaksın ki ona bakabilesin bende oğlumu 12 aylık kestim sütten mecburdum yani 
0 oy
(552 puan) tarafından
Emzirirkende diyet yapilabiliyor diyet icin neden emzirmeyi birakiyorsunuz diyetisyenler 4 aylikken basliyor emziren anne diyeti vermeye sizde birakmayin diyetisyene gisin hem emzirdiginiz icin diyetde daha hizli verirainiz kiloyu 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,013 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 522 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 887 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...