0 oy
502 göst.
Diğer kategorisinde (4,889 puan) tarafından
Dini paylaşım postu öncesin de nacizane fikrim uyarım yada. Kaynağı sağlam olmayan hiçbir hadis-i, kıssayı paylaşmayın bir de kulaktan dolma  taklid-i iman ile ( büyüklerimiz şöyle yapıyordu, böyle duydum , bence böyle gibi ) hareket edip başkasının hakkına girmeyin. 

10 Cevaplar

+6 oy
(27,352 puan) tarafından

Burada yeri gelir herkes alim yeri gelir profosor  daktir olurlar :D  bende anlamıyorum bu cok bilenler neden  gozle gorulur birseye sahip olamamislar :D

(27,352 puan) tarafından
Laynnn sessiz olun dimedimii tuğba  şiiiisssttt ahahahha   
Ulan pandemi donemi yüzünden önümüzü de ömrümüzüde yediler heee ahahhaja
(12,777 puan) tarafından
Sövmek istersen özelden beklerim sıkıntı yok alıştım ahahaha
(27,352 puan) tarafından
Sövsem özele ihtiyaç yok buradandan hallederim sjsjsjsj :)) ay bende guldum aksam aksam gene
(12,777 puan) tarafından
Yok burdan olursa  engel olur özelden sov seni düşünüyorum sjsjs bak gene melek gibi insanım
(27,352 puan) tarafından
Hahaha evet melek gibisindir ⚘

Tm sövmek istesem gelirim özele sjsjsjsjs
-Reklam-
+2 oy
(15,695 puan) tarafından
Dini konuda bilgisi yoksa veyahut öğrenmek isteyen olursa buraya değil gereken kaynaklara bakıp bilgi sahibi olmaya çalışır elbette

Burda birı bir bilgiyi 40 farklı şekilde söylüyor o zaman  kişinin  aklı allak bullak oluyor burada paylasilmamasi yonundeyim zira dedikodu ve cinsellik ile dolu bi yerde dini koymasınlar 
(50 puan) tarafından
Sonuçta diğer sorulan şeylere de yanlış cevap verenler oluyordur elbette
(15,695 puan) tarafından
Her canımız sıkıldığında kapatmiyiruz kurallar çerçevesinde kapatıyoruz herkes de düşüncesini yazıyor yapacak bişey yok
(50 puan) tarafından
Ortada daha 1 tane post bile yokken doğruluğunu yanlışlığını tartışıyorsnunz bir editör olarak bu yaptığınız ne kadar doğru peki? Sizin yerinizde olsam ilk post paylaşıldığında kaynaklı mi paylaşmış diye bakarım sonra yalan yanlış birşeyse kapatırdım tıpkı diğerlerinde yanlış olanları kapattığınız gibi
(50 puan) tarafından
Bir postun başlığına bile hassasiyet gösterip başlığı doğru yazmayanları kapatıyorsunuz ya bunda da kaynağı yoksa kapatırdınız
(15,695 puan) tarafından
Kaynağa bakıp da kapatmiyiruz kural da.bu yok yine diyorum kurallar neyse onu yapıyoruz olayı farklı yönlere cekmeyin
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynen katiliyorum sana
+1 oy
tarafından
Kanımca bir imaj çizmek isteyenler var uzerinde burda kiler yorum yapmıyor dini şeyler paylaşmiyor beğenmiyor diye bilmiyor ugulamiyor okumuyor görmüyor duymuyor değil illa göstermek de gerekmez .. şahsi kanaatim
(4,889 puan) tarafından
Şimdi biz kalpleri niyetleri bilemeyiz o yüzden o kısmı değil de.  Herşeye atılıp dini bencelere ordan burdan duymalarla yorumlamaya gelemiyorum
tarafından
Öyle haklısın
(3,769 puan) tarafından
O imaj çizmeye çalışan kim ?? Ben mi??
Kbkma ama kimseue ben blmior muamelesi yapmıyorum ki ben zaten o postu bende blmiorm eksiğim var diye açtım;)
+1 oy
(14,079 puan) tarafından
Dinî konuyu kafasina gore degil zaten kaynaktan alıp burda paylaşım yapar.Kulaktan dolma hadislerlerle değilde öğrenip paylasmak daha doğru... millet bisey öğrenme pesinde isteyen okumaz yorum yapmaz kimse küçük çocuk değil zaten bazen birinin doğru bildigi yanlışı başkası açıklayıcı yazarak onu dahada aydınlatır. Bu hakka girmek değil bilgi öğrenmek ee burda çoğu anne var anne adayı var onlarda soru soruyor belki onun digerine verdiği bilgide yanlıştır oda onun hakkina girmis olmuyor mu???
tarafından
Evet buda bı bakış açısı haklısın cano
(4,889 puan) tarafından
Kaynağına göre hareket edilmiş olsa bu soylediklerinin hiçbiri olmaz zaten konu ne olursa olsun bencelerle hareket edilmez bilmiyorsa da burda bilgi vermeden araştırır ordan burdan duydum denilecegine yada mantık yürüteceğine sağlam kaynak istensin ilmihal okunsun yada bunu bilgi aktarmak değil de. Ben fln konuyu böyle duymuştum doğruluğu nedir deyip nefsini kırıp çok bilmişlik yapmayıp soru sorabilir herkes herkese...
(14,079 puan) tarafından
Kaynaktan alinip burda paylasim yapılacaktır emin ol, bence konusmadim dikkatini çekerim. Bilgi paylaşmak duymuşum değil gerçek olani yazmaktir okumaktir anlatmaktır...
(4,889 puan) tarafından
Umarım herkes aynı hassasiyeti gösterir
+1 oy
(50 puan) tarafından
Dini konular hariç diğer meselelerde de bundan sonra umarım aynı hassasiyeti gösterir kaynak istersiniz ki aksi halde diğer konularda da bir soruya 40 kişi cevap veriyor insanın kafası karışıyoe
tarafından
Katılıyorum +++
0 oy
(536 puan) tarafından
Direkt dini konunun sürekli paylaşılmasını doğru bulmuyorum herkes kendince yorum yapıyor bu devirde daha sağlam kaynaklardan Bilgi öğrenmek kolay zor değil 
(50 puan) tarafından
Sizin bu konularda kaynak bulmak kolay dediğiniz kaynak google mu?
(536 puan) tarafından
Hayır bunu kastetmedim.
(50 puan) tarafından
Bak güzel kardeşim dini konulara hassasiyet göstermenize seviniyorum bu iyi birşey ama diğer din harici konularda da herkes kendince yorum yapıyor onlarda kaynak belirtsin doğruluğunu ispatlasında cevap versinler ozaman
(536 puan) tarafından
Aynen aynı şekilde buna da katılıyorum
0 oy
tarafından
Yanlış olan bilgilerin göz göre göre paylaşılcağını sanmıyorum okunur yanlış olan varsada bilenler tarafından  düzeltilir yada açıklanabilir 
0 oy
(712 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın kuzum yanlış fetva cehenneme ilk giren kişilerdenmis Allah'ım hakkıyla yaşayıp yaşatanlardan eylesin... Amiiiiiiin
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Aynn katılıom sana 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y❤️Z ❤️A❤️M (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 148 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde mrve4242 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 376 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 852 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zelal...Swdn... (11,217 puan) tarafından soruldu

379,861 soru

11,370,875 cevap

34,854 kullanıcı

...