0 oy
605 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından

Gulsem mi aglasam mi bilmiyorum artık sinirlerimi çok bozuyor eşim buraya yazmak rahatlatyor beni  gecenlerde yazmstm annem bebek arabasi alckti vs dye hatrlarsiniz neyse ustunden bi iki gun geçti sknti yoktu ben annemin yannda kalicaktm bugün donucektim eve annemle yazliktaydm esim gonderdi git açıl diye dun annemle merkeze gittik bi yerde oturup cay icicektk snra alisveris yapmasi gerekyodu arabada bekledm ben onu 2 3 saat kaldık merkezde esimde aradi kızıyor nye gdyorsun hava sicak degl mi 2 saatlik yolu otobusle gelemyosun ama merkezde 2 3 saat gezyosun annemde yanmda caktrmadm kapattk telefonu başladık kavgaya annmle babam 3 ay ayri kalyor yazliga gdyor annem.otel isletyor dye babam haftasonu gdyor yanina hafta ici ayrilar bana dyor ben sizinkiler gibi rahat deglm onlar aylarca ayri kalsn 3 gündr ben tekim evde cok skldim  dmeye basladi bende patladm.sorun benm ailem dimi falan dye saydrdim esimin ailesi mersinde biz izmir cocuk olnca cocukla gdecektm orda kalicaktm 1 aya yakin bende dedm sen 3 gunluk ayri kalmkta sklyosn mersine gttgmde de boyle konscak msn merak edyorum dedm ses seda yok   gtmycem bende mersine bebegi grmek isteyen ciksn gelsin  umrumda degl benm ailem rahat evet annem doguma 2 ay kala alirdi herseyini kaynvaldem dyor senn hamile oldgnu duydugm an alsverse basladm dye  sen yapablrsn ama bizimklerin huyu bu tutturms adettir ilk cocuga kizin annesi alir herseyi dye bizde oyle bsey yok kimin durumu neye yeterse ne yapmak isterse alir ne kiz ne oglan tarafi almak zorunda degl heryerde bu adet var dyo bzde yok dedm. Isine gelnce adetleri islerne gelmeynce bzde yok dyodu evlenrken kinada erkek tarafi cerez alir dedm bzde yok dedi evlendk 3 ay geçti erkek ygeni evlenydu cerezz koyucaz torbalara bizim brda adettr kinada cerez dagtrz dyo biz evlenrken adet degl ama onlardan baskasi evlennce adet ben bzde adet degl dedgm icin kaynvaldem anneme laf sylyo hicbsey yapmadı basndan beri vs dye anlatyorm dyorm erken dye annnem bsey almadi bebek odasi alicakti mobilyalı esim istemedi o zaman. Hem almasnlar etmesnler dyolar bsey almaya kalkncada ne yaptılar isteksizler dyolar gercektn anlamyorum 

Eveet sabah cktm geldm evime geldgmde yazdm evdeym ben dye sinirlym cnku knsmak istemiyorum esimle aksami düşünüyorum artk sinirden gülüyorum :) gelicek bes karis surat bende konsmyycam :)) ben yokken 2 gun ust uste gece disari ckti yarimlarda eve girdi bende bunun tribini atyorum buna yapılacak bsey var mi yok mu blmyorum onerisi olan var mi 

Icimi dökmek istedim hakkinizi helal edin

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kiz bu evililigin derdide apayri :) koca ayri kaynana ayri hamileyiz zaten bizim derdimiz bize yeter bosver takma ya hic sikma canini bos konusuyolar isine geldikleri gibiler dogumdan sonrada bebegini alip gitme sakin mersine falan bebekle orda rahat edemezsin kendi evinde kal bence  

(299 puan) tarafından
Öyle dusunuyorum 5 6 aylkken gel dyorlar ailesi orda oldugu icin benm gtmem daha iyidi ama gtmycem :) keyifleri bilir . Cidden evlilik zor ya artik gülüyorum sinirden:))
-Reklam-
0 oy
tarafından

auni bizim gibi canim esim aileme gitmem bisey demez istedigim istedigim zaman gidiyorum ayni mahallede sayiliriz zaten kalmadim hic. bizimde kinada hem kiz hem erkek tarafi cevizli lokum yaptırır ekmek gibi kayinvalidem koydeki firinda yaptircam diye aradi sonra cocuklara sorayim dedim on dakika sonra aradi ben yaptirmicam bizde adet degil dedi biz bizimkinin sayisini artirdik herkese yetsin diye bide kina gecesi dagitan komsumuzun yanina gitmis bana vermicen mi demis :) dugunden sonrada ben hep size sordum adetiniz nedir diye soylemediniz dedi durdu :) ben ustume dusen herseyi borcsuz aldim yaptim evlendim kayinvalidemler odemediler osim arabayi sattida odedi. simdi bebegimiz olacak abim alacakti bebek arabasini alma dedim biz aliriz herseyinu onlar bisey almiyor neden buyuk seyleri siz alasiniz. herseyimizi kendimiz aliyorz ilk bebegi kizin aannesi yapar diye bisey yok aksine babaanne besigi aliyosa anane baska biseyini alir

(299 puan) tarafından
Anca islerine gelenleri yapsnlar :)) bizimki sagolsn tum kyafetlerini aldilar ama resmen yuzume vurur gbi konsyor deliriyorum smdi bebek arabasini esimin dayisi alicakms  ne arabayms arkadas dedm :))
tarafından
iki eltimin kizina bilezik yapmış bizde daha bebek yok bisey yok bebdk görmeye gitmiştik onlara su kadar gr bilezik yaptım sana yapabilirmiyim bilmem dedi bende normalde paragoz denmesin diye laf etmem yapmasada olur ama lafini yapinca kizdim bende onlara nr yaptiysan banada onu yapcan dedim bakalim belli olavak yapacakmi diye. bide evvelki pazartesi doktor dönüşü onlara gittik dedim bebege biseyler alacaktik sicakta zor geldi simdi para yok annecim ayligi alinca vercem dedi sanki ben para istemisim gibi ertesi gün bize geldi yüz lira para verdi dedim hani yoktu istemem varken al dedi bide :) simdi parasi var mi yok mu cozemedim hala :)
(299 puan) tarafından
Madem yapip yapmcagi belli degl ne dye sylyo su kadr gr. Blezik yaptm dye :) var parası ama sana yok gbi :)
tarafından
bos konusuyo iste
0 oy
(355 puan) tarafından

Sen yine iyisin 3qun kalmissin benim esim beni hicbiyere qondermez. Ewe qelince seni qormem lazim diyo kendi ailesinde bile olsam ki ayni binadayiz kizar ewe qec kapiyi bana sen ac der acta olsam tokda olsam o yemek yerken sofrada bende olmak zorundayim. Haline sukret bence esim deqil 3qun 3saat birakmaz 

0 oy
tarafından

Bu kadar seyi esimle yasamis olsam ayriydik suan canim kendime gore konusuyorum alinma sakin ama ben bu kadar kopuk bi iliskide yapamazdim netlestirmeniz gereken cok konu var gibi duruyor ve bu surekli buyur buyur onunuze gelir inatla triple anlasmazlikla birbirinizin rizasi olmadan biseyler yapmakla arada saygi sevgi kalmaz  bi zaman sonra bence ciddiye al beni ve cozum bul 

tarafından
Illa ki zor ama herseyim dedigin adami paylasmak benim lugatimda yok o nenden vazgecmisse benim cabalayacagm hic bisi olamaz
tarafından
Aldatma konusunda tabi ki bende kaldıramam ama bazıları kaldırabilir affedebilir herkesin kendi kararı yada mecburiyetleri vardır biz bilemeyiz ki nasıl hayatlar yaşanıyor kapı arkalarında... neyse o konu bir kenara ama canım şu an nasıl sevindim yaaa hamile olmana ve hastalığının iyiye gitmesine rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim yar ve yardımcın olsun ya çok sevindim inanki
tarafından
Aysecik sana yazıyorum Allah korusun canım yaa rabbim uzak etsin o tur şeyleri yuvalarimizdan olsun canım zamanla düzelir bu çok büyütülecek bisey değil sabırlı ol inşallah zamanla düzelir
tarafından
Cok sagol canim :) kader iste
(299 puan) tarafından
Yok canm alistm artık tek huyu bu yani sukur ne dayagimiz ne baska bseyimz yok sadece cins birazcik :))
0 oy
tarafından

Kız boşver kocanla iyi ol gerisini boşver valla okurken icim sisti:) kusura bakma ama bi kere adeti filan koyun kenara bu devirde adetmi kalmis yapilan yapilmayan herseyi sil at kafandan kocanla mutlu ol gerisini boşver sen kocanı memnun et ne derse o sözünden cikma belli ki ata erkil yetişmiş zamanla düzelir üzülme çokta kafana takma bunları olabilen şeyler her ailede

(299 puan) tarafından
Dyorum ya canm artik gülüyorum onceden kafama cok takardm hasta olurdum smdi kafama takmyorm ama yne de birilerine anlatma geregi duyuyor insan yoksa patlar icimde :) tesekkur ederim tavsyen icin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 461 göst.
23 Ocak 2019 Aile kategorisinde Ümran❤efe❤sadık (1,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 188 göst.
1 Aralık 2021 Aile kategorisinde Zehra800 (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 506 göst.